Niste prijavljeni

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 09. Februar 2006

Nije bas da je problem do bola ali mi smeta.

Cesto moram da istovremeno otvorim i po 30-tak dokumenata u Word-u. Obzirom da se dokumenti otvaraju svaki u posebnom prozoru (kao posebni programi) to me onemogucava da za to vrijeme radim bilo sta drugo. Malo sam trazio po opcijama ali nista ne nadjoh. Na help nadjoh sljedece:

Wenn Sie ein Dokument in Word 2000 erstellen oder öffnen, wird das Dokument in einem separaten Fenster geöffnet. Sie können von einem Dokument schnell zu einem anderen wechseln, indem Sie auf der Taskleiste auf die Schaltfläche des Dokuments klicken oder ALT+TAB drücken.

E jesu pametni. ALT+TAB je ono sto mi ne treba. Ima li sanse da podesim da se svi dokumenti otvaraju unutar jednog prozora? Kao sto rekose gore, u pitanju je Word 2000.

Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

22

Citirano

Orginalno od ed
Nije bas da je problem do bola ali mi smeta.

Cesto moram da istovremeno otvorim i po 30-tak dokumenata u Word-u. Obzirom da se dokumenti otvaraju svaki u posebnom prozoru (kao posebni programi) to me onemogucava da za to vrijeme radim bilo sta drugo. Malo sam trazio po opcijama ali nista ne nadjoh.

Nisi bas objasnio sta ti to smeta, odnosno sta te to onemogucava da radis bilo sta drugo. Da li to sto ti je pretrpan taskbar ili sto ti je racunar usporen ?

Ako je ovo prvo mozes da podesis da ti se grupisu slicni prozori u taskbar-u (Windows XP).

Ono sto ti trazis je moguce podesiti u Word 2003, pa nisam siguran da li radi na Word-u 2000.

Za word 2003 treba da iskljucis opciju "Windows in taskbar".
Tulumba4All je dodao/la ovu sliku:
  • word2003.JPG
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

23

Pretpostavljao sam da nisam dobro objasnio. IT-terminologija mi nije jaca strana.

Markiram 30 word-dokumenata i kazem da mi ih sve otvori. Za otvaranje jednog dokumenta otprilike treba mu 2 sec. Dakle, oko minute traje otvaranje svih dokumenata. Ja bih za to vrijeme da nesto drugo radim u nekom drugom programu ali Word me stalno vraca na dokument koji se u tom trenutku otvara. Ovo mi se ne desava kada na primjer radim sa AutoCAD-om. Juce sam istovremeno otvorio oko 200 crteza u Auto-CAD-u i dok su se svi crtezi pootvarali ja sam mogao rahat da radim druge stvari. Isto vazi i za Photoshopp. Nadam se da je sad jasnije.

Cini mi se da je, barem u ranijim verzijama Word-a, mogla da se podesi ova opcija.

DOPUNA:

Citirano

Za word 2003 treba da iskljucis opciju "Windows in taskbar".

Ha. Znao sam da nesto fali od opcija. U Word2000 nema te opcije. Sad je jasno. Hvala Tulumba.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

24

Citirano

Orginalno od ed
Pretpostavljao sam da nisam dobro objasnio. IT-terminologija mi nije jaca strana.

Markiram 30 word-dokumenata i kazem da mi ih sve otvori. Za otvaranje jednog dokumenta otprilike treba mu 2 sec. Dakle, oko minute traje otvaranje svih dokumenata. Ja bih za to vrijeme da nesto drugo radim u nekom drugom programu ali Word me stalno vraca na dokument koji se u tom trenutku otvara. Ovo mi se ne desava kada na primjer radim sa AutoCAD-om. Juce sam istovremeno otvorio oko 200 crteza u Auto-CAD-u i dok su se svi crtezi pootvarali ja sam mogao rahat da radim druge stvari. Isto vazi i za Photoshopp. Nadam se da je sad jasnije.

ako je brzina otvaranja 30 dokumenata problem, probaj da otvoris jedan a kad se on otvori iz word-a otvoris ostalih 29. Kod mene je bar duplo brze (word 2003).
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

25

Nedjelja, 26. Februar 2006

Sta da radim? :(

Your private info is collected by W32.Sinnaka.A@mm
Your IP address: 62.162.195.88

Your Country: MK, Macedonia

They know you're using: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; Media Center PC 3.0; .NET CLR 1.0.3705)

Operation System: OS Windows

Risk status for futher investigation: VERY HIGH RISK

Time of investigation: Sun Feb 26 6:59:20 PST 2006

" Bilen alemlere rahmettir "

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

26

Odakle ti ova poruka Anonimouse?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

27

To mi se odmah javlja kad se konektujem.I kad pokusam da otvorim stranicu Foruma automatski mi je blokira :(

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

• Poruku poslati

28

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

29

Citirano

Orginalno od Administrator
Probaj ovo:

http://www.precisesecurity.com/computer-…innaka-0025.htm

(o) (o) (o)

Uspelo je ;)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

30

Ponedjeljak, 23. April 2012

Od jutros imam problem. Ne znam da li je do bola, tek ce se vidjeti. Neko je napravio cistku na mom yahoo accountu, niti jednog maila vise nema, svi su izbrisani. Osim toga, kada se ulogujem otvori se stranica na kojoj je vecina naslova na kineskom.

Sa istog accounta je svima onima koje imam u kontaktu (vise ih nemam, svi su izbrisani) poslan spam sljedece sadrzine:

Ich hoffe du kriegst diese Nachricht rechtzeitig. Ich habe einen Ausflug nach Glasgow in Schkotland gemacht und dabei wurde meine Tasche mit Reisepass, Bargeld, und meine Kreditkarten gestollen. Habe schon meine Bank informiert, aber die Arbeiten nicht so schnell wie ich es haben will. Kannst du mir ein bischen Geld borgen damit ich alles erledigen kann und zur recht komme. Ich gebe dir das Geld so schnell wie möglich zuruck.Das Geld durch Western Union ist die beste möglichkeit. Lass mich wissen wenn du angaben zur meiner person brauchst (Name, Vorname ...) mich das Geld schiken zu können. Du kannst mich durch e-mail oder durch die Hotel Reception erreichen kann unter di nummer +447024022530.
Ich warte auf deine Antwort,
Liebe Grüße
Midhat

Zvoni mi mobilni od jutros, pitaju me sta radim u Skotskoj. Objasnjavam da je spam ...
Trazio sam po googleu, izgleda da je vic u ovom telefonskom broju. Neko preko poziva na ovaj broj kasira novac. Isti se moze naci na raznim internet oglasima. Slucaj sam vec prijavio nadleznima.

Sa drugog accounta sam se obratio yahoo-u mailom. Telefonom je prava umjetnost dobiti ih. Nadam se da mi mogu vratiti mailove.
Mozda imate neki savjet za mene. Kako rijesiti problem, kako ga ubuduce izbjeci ...

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

31

Ubuduce koristi neki mail client (Outlook ili neki drugi) da bi uvek imao offline kopiju mail-ova i kontakata.

Zameni lozinku i nemoj je koristiti za registraciju na drugim stranicama. Dakle jedna lozinka iskljucivo za mail.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

32

Ja sam uspio uci na moj account, cak i promijeniti lozinku ali stvar se uopste ne mijenja. Tip raspolaze mojim accountom potpuno. Jedan prijatelj me je prije sahat vremena sokirao javivsi mi da mi je vec poslao 943€ preko western union banke. Kako je stvar isla: pokusao me nazvati na onaj broj u Skotskoj, niko se ne javlja. Onda mi je poslao mail (zapravo ne meni vec prevarantu koji raspolaze mojim accountom) sa molbom da mu javim kako da prebaci novac. Ovaj mu javio pojedinosti i tip mu prebaci pare. Nakon toga (tek nakon toga!!!!) sjeti se da me nazove i provjeri. Kada je ukapiro da je prevara otrcao do banke i stigao na vrijeme da spasi novac. Evo sada sjedim i saljem mailove kome znam mail napamet. Za ostale se nadam da nece nasjesti dok se stvar ne sredi. Ove na Yahoo ne mozes dobiti da si CIA.

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

33

Ja sam uspio uci na moj account, cak i promijeniti lozinku ali stvar se uopste ne mijenja. Tip raspolaze mojim accountom potpuno.

Ako zamijenis lozinku i taj neko je odmah zna, onda najverovatnije imas trojanca na racunaru.

Ove na Yahoo ne mozes dobiti da si CIA.

Izbrisi Account :!:

http://help.yahoo.com/l/de/yahoo/privacy…privacy-09.html

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

34

Ccc, svakakve pishte ima ...

Ko sto NIhad rece, ocigledno da imas nekog trojanca na kompjuteru, izbegavaj da radis bilo kakve poslove na kompjuteru kao online banking itd, nista ni ne pokusavaj da se resis trojanca sa nekim programima, nikad neces bit siguran dal si sve mako ... najbolje instaliraj citav sistem iz pocetka, account kod yahooa izbrisi i prebaci se kod nekog hostera iz nemacke, preporucujem web.de tu barem mozes nekog da dobijes kad imas probleme ... il najbolje regustruj sebi neki domain (na primer kod hosteurope) i tamo sebi napravi mail ...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

35

Utorak, 24. April 2012

Da rezimiramo. Nakon sto sam juce slucaj prijavio policiji stvar je postala jasnija. Strucnjaci za cyber-kriminal su mi jos telefonom prije nego cu otici u policiju objasnili o cemu se radi. U moj racunar (vjerovatno kod kuce) se uselio nekakav trojanac i sve moje kontakte poslao svom gazdi. Istovremeno je izbrisao kompletan sadrzaj kako bih bio onemogucen da reagujem. Otvorili su novu email adresu koja se od moje originalne razlikuje samo u jednom slovu. Tesko za primjetiti. Ko je dobio taj mail moze i sam da vidi. Sa te adrese su se obratili svima sa moje kontakt liste. Obzirom da se u tim slucajevima uglavnom koristi opcija "Antworten" a na uzima adresa iz svog adresara jasno je kome odgovor ide. Plan dobro smisljen, mnogi su pomislili da se stvarno ja javljam. Ostatak price znate. Jedan moj prijatelj je cak pozvao telefonom onaj broj i otuda se sa "hotelske recepcije" javila zena na njemackom. Rekla mu da vise nisam u hotelskoj sobi, da sam izasao. Ja sam mislio da ovaj broj sluzi za kasiranje novca po pozivu ali nije, ovi imaju druge metode. Jedan prijatelj mi rece da su najvjerovatnije kriminalci iz Nigerije koji koriste ovaj broj koji sluzi samo za preusmjeravanje poziva. Od juce popodne (nakon sto smo im poslali mail sa prjetnjom da im je policija vec za petama) vise se ne javljaju i vjerujem da su nas ostavili na miru. Mada su svi kontakti jos uvijek kod njih. U policiji mi rekose da u ovakvim slucajevima ako novac ode vise mu nema povratka. Britanska policija ne saradjuje sa Njemackom zbog sitnisa, reaguju tek kod kradje preko 50.000€. Racunar juce nisam koristio jer je virus sigurno jos aktivan tako da ponovna promjena lozinke ne znaci nista u ovom trenutku. Prvo slobodno vrijeme i radim formatiranje HD-a, kontrola eksternih diskova, security update... Vjerovatno cu napustiti ovaj yahoo-account mada sam jako navikao na njega a i reagovali su relativno brzo. Par sati nakon mog javljanja su mi povratili sve izbrisane kontakte (>300) i mailove (>6000). Tako sam mogao poslati mail upozorenja i izvinjenja svima sa moje kontakt-liste.

Zahvaljujem svima na savjetima. Nadam se da vam ova iskustva mogu pomoci da izbjegnete slicne neprijatnosti.

.

36

Utorak, 24. April 2012

Uh... internet postaje sve opasniji.

Da znas sumnjiva mi je bila E-Mail koju sam juce dobila navodno od tebe i to od prve reci!
Zans li o kom trojancu se tacno radi? :cursing:
Ja sam te zamalo nazvala!!!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

37

Utorak, 24. April 2012

Možda bi mogao da formatiraš i sve USB flash-ove, eksterne diskove i sve druge medije koje si eventualno priključivao na svoj računar. Jer ne znaš odakle si pokupio trojanca i laklo bi moglo da se desi da ga imaš još negde osim na računaru. Nadam se da imaš i instaliran neki od Antivirusnih programa. Oni naravno nisu apsolutna zaštita, ali su barem neka. U svakom slučaju najbolja zaštita od ovakvih pojava je obazrivo korišćenje interneta i računara.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

38

Utorak, 24. April 2012

Eh kad bi ja znao gdje se mali sakrio :)
U mrezi imam jedan laptop, iPad, TV i dva linux recievera. Plus dva eksterna diska i tuce USB-ova. Samo sam u iPad siguran a od ovih ostalih laptop mi je mnogo sumnjiv. Kada malog uhvatim odmah javljam ime, prezime ...

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

39

Utorak, 24. April 2012

U mrezi imam jedan laptop, iPad, TV i dva linux recievera.

Ja tipujem da mali sedi u TV-u 8o

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

40

Utorak, 24. April 2012

:D

Salu na stranu, bas sam se pitao mogu li ovi virusi da naude Smart-TV-u :?:
Valjda je sve u vezi sa OS. Kod risivera je linux, trebali bi biti sigurni, ili?. Koji OS je kod TV-a nemam pojma ali sumnjam da je u opasnosti.

Social bookmarks