Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško
  • »Tutinac« je autor ove teme

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 22. Decembar 2008

Problem sa HP Color Laser Jet CP 1215

Juce sam dobio nov laserski shtampach HP CP 1215 medjutim odmah nakon sto sam ga raspakovao i pokusao da ga isprobam javio se problem...

Nakon sto se ukljuci, posle nekoliko sekundi cuje se neko cvrchanje koje mi lici na nekakvo trenje i tom prilikom treperi crvena lampica, sa nekim znakom uzvika, kao nekakav znak upozorenja...

Medjutim, to glupo crvrchanje nakon nekoliko sekundi prestane i lampica se ugasi...

Ali, nakon sto pokusam bilo sta da odstampam on mi izbacuje samo potpuno crn papir, tj. papir prekriven/ odstampan samo crnim tonerom i to po citavoj njegovoj povrsini...

Mislim da i ono cvrchanje proizvodi upravo taj crni toner...

P.S. Napominjem da je shtampac nov i da sam prije ukljucivanja poskidao sve potrebne osigurace...bar ja mislim da jesam...i jeste pod garancijom, ali je donesen iz inostranstva tako da nisam u mogucnosti da ga ponovo vracam tamo...

Molim za pomoc !!!
Tutinac je dodao/la ovu sliku:
  • HP-Color-CP1215.jpg
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Ja verujem da ti je ta tvoj stampac ko tvoj potpis!
malo za promenu

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

3

Je si li instalirao drajver za njega,cd koji si dobio uz njega

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

4

Probaj da stampac ukljucis bez kasete sa tonerom, koju si pre toga izvadio, i vidi da li su simptomi prilikom ukljucivanja isti (kvičanje).

Nakon sto se stampac ukljuci na displeju bi trebala stajati poruka da tonerska kaseta nije ubacena.

Ubaci kasetu i probaj da putem menija na stampacu dodjes do opcije za stampanje konfiguracije uredjaja i odstampaj istu.

Napisi nam ovde rezultate.

Koliko znam HP ima predstavnistvo u Beogradu. Stampac i ako je kupljen u inostranstvu moguce je (ukoliko se radi o kvaru) popraviti u HP-ovom centru u bilo kojoj zemlji u okviru garancije.
Naravno, za to ti je potreban originalni racun o kupovini.

Uputstvo za upotrebu:
http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c00968134.pdf

Proveri da li si stampac pustio u pogon prema ovom uputstvu:
http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c01614571.pdf
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

5

Utorak, 23. Decembar 2008

Administratore, hvala za ova uputstva pomogla su mi oko instalacije jer ocigledno da shtampac nije bio ni pravilno instaliran...

Medjutim, nisam jos rijesio problem...cvrchanje je prestalo ali mi se, koliko mogu da primetim, prah iz crnog tonera rasuo po unutrasnjosti shtampacha...

Sad kad mu zadam komandu da shtampa on izbacuje papir normalno, ali samo ono sto je u boji i plus zaprljan (kao neka senka) ceo papir sa obe strane...medjutim papir nije zaprljan kao na pocetku, vec manje, sto je znak da se malo iscistio jer sam pustio da se provuce nekih pedesetak stranica kako bi pokupile onaj prah...

E sad...i u softveru od njega mi javlja kao da je crni toner skoro prazan...

Zvao sam servis u BG i kad sam objasnio o chemu se radi, covek mi je rekao da sigurno crni toner nije bio ispravan...kaze da je shtampacu sad potrebno ciscenje (sto je po njemu desetak minuta, usisivacem) i nov crni toner...

Pitam...da li neko zna ko bi u Pazaru to mogao da mi najbolje odradi, znachi da mi ochisti unutrasnjost i one valjkove od shtampaca ???

Posle cu uzeti nov toner i nadam se, resiti problem.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

6

Srijeda, 24. Decembar 2008

Svrati kod Suke "PC Servis" u hocanski sokak i reci mu da sam te ja poslao.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

7

Petak, 26. Decembar 2008

Odnio sam kod Suke...cekam rezultate :)

Social bookmarks