Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško
  • »hobbes« je autor ove teme

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 07. Juni 2003

Projekat JAVNA TAJNA

Tokom juna,
Rex u saradnji sa Resurs centrima iz Niša, Novog Pazara, Leskovca i Bora nastavlja projekat JAVNA TAJNA .
Projekat se bavi fenomenom javne tajne, a iniciran je cinjenicom da se pred Parlamentom Srbije nalazi Nacrt zakona o slobodnom pristupu informacijama ciji su predlagaci Jugoslovenski komitet pravnika za ljudska prava, Centar za proucavanje alternativa, Forum za etnicke odnose i Evropski pokret u Srbiji.

Projekat se sastoji iz nekoliko segmenata: radionica, produkcije umetnickih i dokumentarnih radova, postavljanja izložbi u gradovima-domacinima, završne izložbe izabranih radova u Beogradu.

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 08. Juni 2003

Citirano

Orginalno od hobbes
Projekat se bavi fenomenom javne tajne, a iniciran je cinjenicom da se pred Parlamentom Srbije nalazi Nacrt zakona o slobodnom pristupu informacijama ciji su predlagaci Jugoslovenski komitet pravnika za ljudska prava, Centar za proucavanje alternativa, Forum za etnicke odnose i Evropski pokret u Srbiji.

Veoma zanimljivo...
Slobodni pristup informacijama od strane koga? Cini mi se da ce uvijek postojati nesto skriveno od ociju javnosti cak i ukoliko taj nacrt prodje.
Ili se mozda varam?
Zivio
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

3

Utorak, 10. Juni 2003

sa obzirom da sam non stop u kontakt sa organizatorom prijekta chisto sumnjam da ce tako nesto u pazaru uspet .....
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 13. Juni 2003

To je bez daljnjjeg stub demokratskog drustva. Jedino na taj nacin narod moze da ima predstavu o radu politicara i funkcionera. Sad koje ce mehanizme upotrebit pri sprovodjenju, to je pitanje - umetnosti :)
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

5

Petak, 13. Juni 2003

Citirano

Orginalno od Dado
sa obzirom da sam non stop u kontakt sa organizatorom prijekta chisto sumnjam da ce tako nesto u pazaru uspet .....

Zašto ne bi?
Uspele su prošle godine "Slike tranzicije" zašto ne bi i ovo?

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 15. Juni 2003

Hobbes znash kako je bio sam sam ucesnik slika tranzicije i znam kako je bilo ono je drugo a ovo je drugo ... Sad Kako je kulturni centar rex predstavio u subotu o chemu se radi onda nadam se da ce uspet ali da teme ne budu vezane za Pazar ...... nego uopste za svetska desavanja recimo Haj sad pa sam objavi neku pazarsku tajnu javno ??? pred nekim a svi mi znamo tu tajnu (tip tajne Onaj radi sa zenama a milicija mu nista nece????) razumesh ovo je pazar.....

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 15. Juni 2003

E ne bih se baš složio s tobom.

Produkt odnosno umetničko delo ne mora a po meni i ne treba da se bavi konkretnim slučajem.

Ono treba da se bavi samim fenomenom javne tajne i da ne daje konačan odgovor već da navede na razmišljanje.

I u slikama tranzicije mogao si da se baviš lokalnim slikama ali si mogao i da se baviš tranzicijom kao pojmom ili tvojim ličnim poimanjem tranzicije.

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 19. Juni 2003

Pa to je to zbog chega ce da uspe Akcija ...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

9

Utorak, 16. Decembar 2003

Jes da je malo bajato, al ne ide da na našem forumu ne bude zabeleženo učešće naših forumaša u ovom projektu.

javna tajna
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

10

Utorak, 16. Decembar 2003

Iako "malo" kasne, moje srdacne cestitke ucesnicima ove izlozbe u Novom Pazaru.

Specijalan pozdrav za hobbes-a & DordjeRD-a .
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Social bookmarks