Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško
  • »PAUK_« je autor ove teme

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 15. Oktobar 2004

Projektni biro

Pokrecem ovu temu sa ciljem i zeljom da sve kreativne snage skoncentrisemo na ovom mestu, tako nasim idejama i projektima damo doprinos nasoj opstini i celoj regiji.

Ono sto je mene podstaklo da pokrenem ovu temu jeste, ideja o formiranju Bosnjackog Kulturnog Centra.

BOSNJACKI KULTURNI CENTAR

"Kulturu jednog drustva cine verovanja, misljenja, ideje, vrednosti koje formiraju njen sadrzaj i objekti, simboli, tehnologije pomocu kojih se izrazava taj sadrzaj”. - Cedomir Cupic

Svedoci smo da su u protekle tri godine, u Novom Pazaru osnovana tri univerziteta (BK, privatni i zgrada visokog skolstva), koji su okupili veliki broj studenata iz okolnih gradova, uglavnom Sandzaka. Ovakav priliv studenata zahteva zacrtavanje jedinstvene strategije sa ciljem formiranja jednog velikog studentskog centra.

Bosnjacki Kulturni Centar (BKC) vidim kao instituciju koja ce zbliziti studente svih univerziteta i objediniti celokupni kulturni potencijal Sandzaka.

Obzirom da su Bosnjaci u istorijskom i institucionalnom pogledu jedan mlad narod, neophodna je institucija ovakvog tipa koja ce raditi na ocuvanju, izgradnji i afirmaciji Bosnjackog nacionalnog identiteta.

Smatram da je neophodno da na postojecem civilizacijskom identitetu Bosnjaka izgradimo preko potrebne vrednosti i norme, jer bez njih opada najpre nasa ljudska vrednost i pritom se degradira nas odbrambeni mehanizam protiv svakodnevnih uticaja globalizacije.

Unutar BKC-a zgrada Doma Omladine, trenutno kockarnica, bi postojale sledece sekcije:

-Izdavacja delatnost
-Knjizevni i debatni klub
-Dramsko-filmska sekcija.
-Cafe i internet cafe
-Knjizara
-Kao i prostorija za mini koncerte

Predlozi su otvoreni za svaku konstruktivnu kritiku. Nadam se da cete pokazati visok stepen svesti, kad je u pitanju drustvena akcija i da ce svaki post ne vezan za temu zavrsiti u "Korpu za otpadke".

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 16. Oktobar 2004

Bravo Pauce, vidim napreduje se u konstruktivizmu. :D

Salim se, stvarno mi se svidja tvoj predlog, nadam se da ces imati i snage da ga izneses tamo dje se odlucuje, a da oni koji mogu podrze tvoje napore za kreiranje tog centra.

Puno bi znacilo to, u NP, postoje neka slicna udruzenja ali nisu oficielna, tako da jedan centra koji bi podrzavala opstina i koji bi imao finansijsku potporu mogao bi da okupi sve one koji su zeljni kreacije i stvaranja necega sto lici na kulturu. No cini mi se da nece bit lako, jer ako nista drugo postavice se pitanje ko ce voditi tu instituciju i koju umetnost prestavljati. Ja licno bi voleo da je to neki otvoreni centar u kojem bi imalo mesta za sve one koji zele da rade, bilo da prestavljaju Islamsku umetnost ili ti pak neku alternativnu.

Evo ja ti saljem podrske iz grada Pariza, pa ako treba sta ti sam javni :D
malo za promenu

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 17. Oktobar 2004

To je prava stvar ali kako sam ja saznao mnogo je tesko maci ljude koji imaju ugovore za koriscenje tih prostorija (gde je sada kockarnica) i da ih je nemoguce isterati sa tog mesta...

Urban In je odavno pokrenuo prikupljanje potpisa za dobijanje tih prostorija ali izgleda neuspesno jer ih vise ne vidjam po gradu da uzimaju potpise...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 17. Oktobar 2004

Ja ne mislim da je bezuspijeshno, je rtreba prebrojati sve potpise (ovo prebrojavanje me asocira ja josh jednu skupinu ljudi po gradi koji proveravaju svak' chas poneshto) ... znaci mora se sacekati ovjera potpisa ... :) bar ja tako mislim, a mozda i nisam u pravu ko ti mu ga zna :) o|
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

5

Utorak, 19. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnajcad.

Sto se mene tice ja sam naravno vazda skeptik kada su u pitanju organizacije. Jer nikad niko ne moze predvidjeti kojim tokom ce nesto teci. Ali eto to nije razlog da se takvo nesto napravi. Medjutim, ne treba se zaletati sa misljenjem to je sjajno, to je odlicno, itd. Jer ono sto bude ta institucija davala ce se tek ocjenjivati sa odlicno, super ili ne valja i grozota.

Dakle, samo pokretanje takvog necega ne mora da znaci nista pozitivno, a moze da bude. Jer kao sto rekoh sama institucija ne govori o svojoj legitimnosti ili ispravnosti ili ti svojoj pozitivnosti ili ne gativnosti, vec ljudi koji su u njoj i sta iz nje proistice, tj. kakav produkt daje.

Dakle, ne smije se, prije svega, nesto osnovat irad osnivanja, kolko eto da se to ima. Po fazonu kad moze Zajecar mozemo i mi. Kada se nesto pokrece, mora se prije svega DOBRO osmislit, jer je neminovno da takvo nesto moze da okupi povelik broj ljudi.

Ali eto posto je sve "relativno", tako i to. Da li je nesto dobro sto je otvoreno ili pokrenuto ili je lose kazat cu tek kad vidim prve "proizvode".

Ako ne bude da valja, ja sam protiv, a ako bude da valja ja sam za. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

6

Petak, 22. Oktobar 2004

U Novom Pazaru, neophodno je pre svega da lokalna vlast uspostavi dobar odnos sa nasim preduzetnicima. Onda potrebno je angazovati tim ekomoskih eksperata koji ce ispitati trenutni poizvodni i turistički potencijal i pronaći dugoročna resenja i ciljeve za sve privredne sektore. Zacrtavanjem ciljeva, privrednim subjektima sa svojim partnerom u vlasti, ostaje realizacija, za razliku od trenutog stanja u kome nemamo ni ciljeve ni sredstva za njihovo ostvarenje. Onda treba okupiti privrednike i dati im odredjeni stumulans za izgradnju novih turističkih i proizvodnih objekata, naravno ukoliko se ta izgradnja neće kositi sa urbanističkim kriterijumima. (sto nije slucaj sa 2/3 grada.)

Pored poboljšanja odnosa prema preduzetnicima i pravljenja dugoročnih planova za obnovu privrede, na listu prioriteta treba staviti i borbu protiv teške epidemije koja hara nasim gradom - nekulture.

Istina je da dobijamo pozoriste koje će se brzo afirmisati, i da imamo bibioteku koja obećava. Takodje imamo i lokalne televizije koje su izuzetno moćno sredstvo u formiranju prihvatljivog sistema vrednosti modernog društva, medjutim lokalne televizije umesto da rade na kulturnoj reformaciji stanovništva, one predstavljaju jednostrane politicke stavove čime produbljuju politicku konfrontaciju i na narod. Umesto realisticnih rešenja mi na repertoaru imamo manipulacije u svakom pogledu, i borbu za vlast koja ne bira sredstva.

Pitam se je li vlast toliko lepa, kad smo u stanju da sve opšte probleme od privrede, kulture, urbanističke slike i čistoce grada zanemarimo i zadrzimo se crpljenju beneficija koje su nam omogućene položajem i borbrom za njegovo očuvanje. Ovo pitanje je upućeno svim politickim strankama, za sva vremena...

Kultura i privreda stoje u funkcionalnoj - povratnoj sprezi, kao sto je to slučaj sa dušom i telom. A ja želim da se u opštem dobru spojimo kao jedno biće i krenemo na kulturnom i ekonomskom razvoju.

Želim lep, kulturan, čist i funkcionalan grad.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško
  • »PAUK_« je autor ove teme

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

7

Petak, 22. Oktobar 2004

Definitivno moramo podrzati ekonomiste, tako sto ce strucni i kompetentni ljudi ispred opstine davati informacije privrednicima vezane za nova trzista, i pruzace neophodnu obuku o proizvodnom procesu. Znanja i dostignuca iz ove oblasti bi cak mogla da se plasiraju i preko televizije. Jer, koliko sam mogo da primetim, veliki problem u obucarstvu jeste upravo taj proces proizvodnje koji diktira modele na istom sablonu. Tako da nam je obucarstvo prilicno jednolicno da takav proizvod ne mozemo da plasiramo na strana trzista, jer jednostavno ne prati trendove. Taj ekspertski tim izmedju ostalog bio bi i veza nasim proizvodjacima ka svetskim sajmistima.
Takodje pozdravljam projekat koji su radili eksperti iz Centra za postdiplomske studije, na temu razvojnog plana. I mislim da bi dobro bilo po konstituisanju opstinske vecine prezentovati isti plan gradjanima.

U toj meri cu se slozit sa sansom, jer samo u tom delu njegovo pisanje imalo projektni karakter. Njega sam kao moderatora zamolio da sve postove koje nisu vezane za temu brise kao i sve komentare. Ocigledno mu moderatorska funkcija daje za pravo da komentarise (ili prenosi) utiske. Ali obzirom na ovakve okvire teme, time je samo pokazao svoju iskrenost i razloge slanja ovog zalutalog "komentara" u temi za projekte.

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

8

Petak, 22. Oktobar 2004

Nasmešite se molim ...

i pogledajte u ovom pravcu ----->

Citirano

Orginalno od PAUK_

U toj meri cu se slozit sa sansom, jer samo u tom delu njegovo pisanje imalo projektni karakter. Njega sam kao moderatora zamolio da sve postove koje nisu vezane za temu brise kao i sve komentare. Ocigledno mu moderatorska funkcija daje za pravo da komentarise (ili prenosi) utiske. Ali obzirom na ovakve okvire teme, time je samo pokazao svoju iskrenost i razloge slanja ovog zalutalog "komentara" u temi za projekte.

Ovo je bila SKRIVENA KAMERA :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

9

Petak, 22. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od PAUK_
Definitivno moramo podrzati ekonomiste, tako sto ce strucni i kompetentni ljudi ispred opstine davati informacije privrednicima vezane za nova trzista, i pruzace neophodnu obuku o proizvodnom procesu.

Pa bolje im dat kaku kancelariju no da zvrlju ispred opstine i kisnu :D

PS. Ne treba kreirat ekspertski tim, no nesto sto postoji svugde u svetu, a to je nesto kao associacija privrednika. Ovde postoje Chambre de Commerce ili ti Chamber of Commerce koje se sponzorisu tako sto sve firme uplacuju porcenat u zajednicku kasu, a odatle se finansiraju projekti koji su na opstu korist svih i pruzaju se neophodne usluge i informacije.

Ovo ide dotle da na primer Chambre de Commerce de Paris ima i svoju Business school (HEC) koja je jedna od najcuvenijih u Evropi.

Jedna ovakva organizacija bi la bi jako jako neophodna Sandzaku jer bez ekonomskog razvoja nema ni jednog drugog.

Nase mini firme su dosle u stadijum gde treba znat kako dalje, a oni ocito ne znaju. U svetu formacije, su jedan veliki biznis, pa tako i najvece firme non stop salju svoje kadrove na doucavanje, jer Biznis je nesto sto se stalno menje i mora se permanentno biti u stanju odgovoriti na zahteve trzista.
Eto ja podrzavam i jpet ovaj projekat kako i svaki drugi koji more donijeti haira.
malo za promenu

Social bookmarks