Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 06. Juni 2005

Promenada

U Evropi je poceo letnji prelazni rok koji ce po svemu sudeci biti izuzetno zanimljiv,mozda kao nikada do sad. Veliki klubovi koji su opet ostali bez trofeja(Real ni blizu trofeja,Milan nesrecno izgubio dva trofeja,Celzi zeli tituli u LS-a,Arsenal,Mancester ne zele da imaju samo epizodne uloge…)poceli su sa kupovinom i merkanjima najboljih i najtalentovanijih igraca sirom sveta.
Pa izvolite dragi forumasi,recite sta mislite o transferima koji su se desili i o onima koji ce se desit.Ko dolazi u vas omiljeni klub a ko odlazi.
Ove nedelje desilo se velik broj potpisivanja novih ugovora:
Real Madrid otpustio Figa !
Real Madrid otpustio je u sredu reprezentativca Portugalije Luisa Figa, prenosi španska Marka.

32-godišnji fudbaler došao je tokom sezone u sukob sa trenerom tima Brazilcem Vanderlej Luksemburgom, a finiš sezone je proveo na klupi:

Samo nekoliko dana posle odlaska Georgija Hadžija turski prvoligaš Galatasaraj imenovao je Erika Geretsa za novog trenera. 51-godišnji Gerets je prošle sezone vodio ekipu nemačkog Volfsburga koju je napustio godinu dana pre isteka ugovora.

Galatasaraj je prošlu sezonu završio na trećem mestu u nacionalnom šampionatu i nije obezbedio plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona. Iako je sezonu okončao osvajanjem trofeja u kupu Turske, Georgi Hadži je napustio klub tvrdeći da nije imao adekvatnu podršku čelnih ljudi Galatasaraja.

Kapiten Rome Frančesko Toti potpisao je novi petogodišnji ugovor sa tim fudbalskim klubom.

Ugovor vredi 10,4 miliona evra po sezoni i važi do 10. juna 2010. godine.

Vest o novom ugovoru okončala je spekulacije da li će najbolji strelac Italije ostati u svom rodnom gradu ili će se preseliti, s obzirom da je njegov prethodni ugovor istekao na kraju sezone - u nedelju, 29. maja.

Češki reprezentativac Marek Jankulovski novi je fudbaler Milana.

Jankulovski je potpisao četvorogodišnji ugovor i drugo je pojačanje viceprvaka Evrope posle dolaska Johana Fogela iz PSV Ajndhovena. Igra na poziciji levog spoljnjeg ili na sredini terena.
(o) (o) :O
U prethodne tri sezone 28-godišnji Jankulovski nastupao je za ekipu Udinezea. Karijeru u Italiji započeo je u Napoliju u koji je došao iz Banjika iz Ostrave.

Od mene toliko za sada a vi ako imate nove informacije,objavite pa da diskutujemo o tome ko ulazi jaci a ko slabiji u novu sezonu!
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

2

Petak, 10. Juni 2005

Rajkard zvanično: "Želim Anrija"

Trener Barselone Frank Rajkard želi da angažuje napadača Arsenala i ovogodišnju “zlatnu kopačku” Tjeri Anrija.

Kako prenosi više španskih medija pregovori dva kluba traju više nedelja, ali je prvu ponudu vrednu 16 miliona funti londonski klub odbio.

Holandski trener je na pitanje da li će i ove sezone pokušati da dovede Vijeru, odgovorio da ga u timu Arsenala interesuje samo Anri i tako po prvi put zvanično potvrdio vesti da želi ovog fudbalera u svom timu. Očekuje se da će Rajkard po svaku cenu pokušati da dovede francuskog napadača i da je čak spreman da “duplira” prvu ponudu, što znači da je u budžetu za ovaj transfer spremno preko 30 miliona funti.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 12. Juni 2005

Valensija dovodi svežu krv i u igrački pogon. Braziliac Edu stigao je kao slobodan igrač iz engleskog Arsenala.

U januaru je Edu bio nadomak prelaska na Mestalju, ali je transfer tada propao jer Valensija nije bila spremna ispuni zahteve kluba sa Hajberija.

Edu je u januaru 2001. godine stigao u Arsenal iz brazilskog Korintijansa. Igrao je značajnu ulogu u osvajanju titule u Premijer ligi 2004. godine, ali prošle sezone proveo malo vremena na terenu zbog povrede.

Patrik Klajvert takodje potpisao za Valensiju!!!

Fudbaler Milana i reprezentativac Gruzije Kaha Kaladze preći će ovog leta u Čelsi, rekao je igračev otac. "Kaha će posle subotnje utakmice protiv Albanije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo otputovati u London i potpisati ugovor sa Čelsijem. Sve je dogovoreno, ostalo je samo da se potpiše ugovor", rekao je Karlo Kaladze.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 23. Juni 2005

Nedved i Tiram u Juventusu do 2008 . X(

Jedan od najboljih fudbalera Evrope u poslednjih desetak godina, Češki internacionalac Pavel Nedved produžio je ugovor sa torinskim Juventusom do 2008. godine, saopstio je njegov menadžer.
Menadžer Zdenjek Nehoda izjavio je da je ugovorom precizirano da 32-godišnji Nedved na kraju svake sezone može da raskine ugovor sa Juventusom.

Njegov tekući ugovor ističe 2006. godine. Nedved je 2003. godine proglašen za najboljeg fudbalera Evrope.

I Lilijan Tiram produžio je ugovor sa torinskim timom na još tri godine. Njegov ugovor isticao je 2006. godine, a u Juventus je došao 2001. godine iz Parme.

Za kraj aktivnosti "crno-belih" iz Torina, vest da je sud naložio klub isplati 100.000 evra jednom navijaču Rome koji je bio ozbiljno povredjen od eksplozivne naprave maja 2001. godine.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

5

Petak, 24. Juni 2005

Tashke, kad vec pratis, jesi li cuo da je Milan odbio 57 miliona GBP (oko 85 mil. €) koje je ponudila Chelsea za Shevchenka
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

6

Petak, 24. Juni 2005

Jesam,cuo sam,i na moju veliku srecu,uspeli su da tu ponudu odbiju,ali i znao sam da ce je odbit,a evo i da ti pojasnim:pre dve godine Real je ponudio 150 milione evra za Sevcenka ali se za to nije znalo sve do pre nekoliko meseci kada je stigla prva ponuda iz Celzija za Sevcenka,tada je Galijani odgovorio:Kada ga nimo prodali Realu za 150 mil.evra,necemo ni Celziju za 85!!
Takodje,jedan od jakih razloga sto Sevcenko mozda do kraja karijere nece napustit Milan je taj sto mu je Berluskoni obezbedio lecenje oca(Sevcenkovog) u najboljoj klinici gde su i najbolji doktori tako da ga Sevcenko smatra kao oca i kako rece Galijani:Sevcenko je srecan ovde i ne zeli da ode a ni mi ne elimo da ga prodamo! (o) (o) (o)

Nove promenade:Veron i zvanično u Interu

Argentinski fudbaler sredine terena Huan Sebastijan Veron potpisao je u petak dvogodišnji ugovor sa milanskim Interom.

Veron je i prethodne sezone nastupao za Inter kao pozajmljeni igrač iz Čelsija.
Finansijski detalji ugovora nisu saopšteni.

Emre u Njukaslu

Turski reprezentativac Emre saopštio je da je postao novi član engleskog Njukasla.

Sada sam igrač Njukasla i verujem da ću imati uspeha sa novim klubom. Srećan sam jer odlazim u klub sa velikom tradicijom – rekao je Emre.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

7

Utorak, 28. Juni 2005

Kežman na korak od Atletika

Napadač Čelsija i reprezentacije SCG Mateja Kežman doputovao je jutros u Madrid gde bi u toku dana trebalo da obavi pregovore sa čelnicima Atletika i eventualno potpiše ugovor, prenosi Marka.

Prema istom izvoru, Kežman je načelno već dao pristanak da predje u Madrid, dok su klubovi Čelsi i Atletiko već postigli sporazum na sastanku u Marselju 19.juna.

Kežman je tokom prethodne sezone u dresu Čelsija priliku dobijao uglavnom sa klupe, a postigao je sedam golova za šampiona Engleske. Na kraju sezone reprezentativac SCG javno je istakao nezadovoljstvo tretmanom u klubu i nagovestio mogućnost da napusti Stamford Bridž, u slučaju da mu ne bude pružena prilika da igra.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 04. Juli 2005

Četvorica novih igrača u Liverpulu

Zenden i Benites (AP)
Trener Liverpula Rafael Benites izjavio je da su aktuelni pobednici Lige šampiona u svoje redove doveli četiri nova fudbalera, uključujući holandskog reprezentativca Baudevejna Zendena.

Zenden je u Liverpul došao iz Midlsbroa kao slobodan igrač. Novi članovi Liverpula su i dosadašnji golman Viljareala Hose Reina, Čileanac Mark Gonsales iz Albasetea i Antonio Berahan iz Sevilje

Kezman potpisao za Atletiko Madrid

Robinjo sve blizi Realu!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

9

Subota, 09. Juli 2005

Čelsi nudi Barsi 260 000 000 !!!

[SIZE=2]Vlasnik Čelsija Roman Abramovič povukao je dugo najavljivani potez i ponudio Barseloni i zvezdi katalonskog tima, Brazilcu Ronaldinju neverovatnu ponudu od 260 miliona evra !!! [/SIZE] Kako prenosi italijanski sportski dnevnik “Corriere dello sport” Abramović je klubu kao obeštećenje ponudio 120 miliona evra, dok bi Ronaldinjo za devetogodišnji ugovor trebalo da inkasira 140 miliona evra. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

25-godišnji superstar ugovorom ( prema pisanju španskih medija u toku su pregovori dve strane o produženju na još nekoliko sezona) je vezan za Katalonce do 2010.godine.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

10

Srijeda, 13. Juli 2005

Čelsi daje 60 miliona za Ševčenka

Vlasnik Čelsija Roman Abramovič spreman je da ponudi Milanu 60 miliona funti (87 miliona evra) za ukrajinskog napadača Andreja Ševčenka, što je 5 miliona funti više od poslednje ponude čelnicima ovogodišnjeg finaliste Lige šampiona. :rolleyes:

Posle slanja prethodne ponude čelnici Milana su izjavili da bi klub pristao da proda svog najboljeg igrača za sumu od 60 miliona funti, koja bi predstavljala novi svetski rekord X(

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 14. Juli 2005

Vijera u Juventusu za 20 mil. evra

Uprava Arsenala prihvatila je ponudu Juventusa od 20 miliona evra za dosadašnjeg kapitena viceprvaka Engleske Patrika Vijeru.

Francuski reprezentativac otputovao je već u Torino kako bi se sa italijanskim šampionom dogovorio oko detalja čevorogodišnjeg ugovora koji će potpisati sutra posle medicinskih testova.

Real nudi Ronalda za Adrijana

Madridski fudbalski klub Real ponudio je milanskom Interu Brazilca Ronalda i dodatnih 50 miliona evra za drugog brazilskog napadača Adrijana, objavili su italijanski mediji.
Ronaldo je ranije rekao da ne bi imao ništa protiv da se vrati u Inter, ali je malo verovatno da će ovaj transfer biti realizovan, jer je Inter već saopštio da Adrijano nije na prodaju, a i trener Roberto Manćini celu igru u narednoj sezoni baziraće upravo na Brazilcu koji je bio najbolji strelac nedavnog Kupa Konfederacija u Nemačkoj.

David Pizaro u Interu

Inter iz Milana doveo je još jedno pojačanje za narednu sezonu.

Čileanac David Marselo Pizaro Kortes stigao je iz Udinezea i potpisao četvorogdišnji ugovor sa nero-azurima.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

12

Petak, 15. Juli 2005

A Rubinju nisu bitne pare koliko mu je bitno da zaigra za Real Madrid (moj omiljeni tim).

A i meni ne bi bile,jer same dolaze :P
" Bilen alemlere rahmettir "

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

13

Petak, 15. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Tashke
Čelsi nudi Barsi 260 000 000 !!!

[SIZE=2]Vlasnik Čelsija Roman Abramovič povukao je dugo najavljivani potez i ponudio Barseloni i zvezdi katalonskog tima, Brazilcu Ronaldinju neverovatnu ponudu od 260 miliona evra !!! [/SIZE] Kako prenosi italijanski sportski dnevnik “Corriere dello sport” Abramović je klubu kao obeštećenje ponudio 120 miliona evra, dok bi Ronaldinjo za devetogodišnji ugovor trebalo da inkasira 140 miliona evra. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

25-godišnji superstar ugovorom ( prema pisanju španskih medija u toku su pregovori dve strane o produženju na još nekoliko sezona) je vezan za Katalonce do 2010.godine.

Ko je veceras slusao Radio Slobodna Evreopa, mogao je da cuje i pitanje koje sam ja postavio Gorcinu Stojanovicu koji je bio gost na ovom Radiju.

Pitanje se odnosilo upravo na eventualni prelazak Ronaldinja u Chelsea, sto je Gorcin nazvao "globalizmom" i dokazom " da prljavi Abramovicev kapital ipak moze sve da kupi" ali da se nada kako je istakao da do tog transfera nece doci. Inace, Gorcin Stojanovic je pozorisni reditelj i sportski kolumnista koji izuzetno voli Ronaldinja.

Poenta ove price nije medjutim ni Gorcin ni Ronaldinjo nego JA, posto sam se javio direktno u program RFE :)
Dobro...

SASA ILIC hoce-nece u Galatasaraj... Videcemo...
Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

14

Ponedjeljak, 18. Juli 2005

Đilardino potpisao za AC Milan (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

Italijanski reprezentativac Alberto Đilardino potpisao je u ponedeljak petogodišnji ugovor sa vicešampionima Italije i Evrope, ekipom Milana.

Pregovori Milana, Parme i fudbalera trajali su nekoliko meseci, a nije saopšteno koliko je milanski klub morao da plati za 23-godišnjeg napadača, koji je već dve sezone najbolji italijanski strelac u Seriji A.

“Zadovoljan sam, jer posle dugih pregovora mogu da kažem da je sve završeno na najbolji način. Toliko je stvari oko ovog kluba koje me fasciniraju – organizacija, istorija, igrači koji nose njegov dres”, rekao je oduševljeni Đilardino.
Kakav napad,Sevcenko-Djilardino!!!prosle godine dali u serie A 43 gola !

Svaka cast za Rubinja koji se odrice para radi Reala(mada ja tvrdim,a i mnogi strucnjaci,da njima apsolutno ne treba napadac vec igrac sredine i odbrane ali...ima se moze se...)
Nadam se da Ronaldinjo,odn.Barsa nece pristat na te cifre koje Celzi nudi,bice mnogo zanimljivije,svi timovi su jaki ko zemlja:Milan,Barsa,Celzi,Juve se strasno pojacao,Inter konacno pravi kostur i ne rastura ekipu posle svake sezone,vrse dobru selekciju prilikom dovodjenja igraca(za to je naravno zasluzan Mancini koji je stabilizovao ekipu).Liverpool zadrzao Dzerarda i doveo pojacanja,jedino mi Real nesto usuteo...bice ove godine pakleno u svim takmicenjima.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 21. Juli 2005

Novi trener Crvene Zvezde je proslavljeni golman Intera i Italijanske reprezentacije Valter Zenga!
To je prvi strani strucnjak koji ce trenirati najtrofejniji tim Scg.
Zenga je prethodne sezone bio trener Steaue i imao zapazene rezultate,ali se 2 kola pre kraja sampionata posvadjao sa predednikom kluba pa je pre isteka ugovora raskinuo saradnju.
Ugovor je potpisan u Milanu.
Takodje,ugovorena je prijateljska utakmica u Torontu 2.avgusta izmedju Juventusa i Crvene Zvezde
Eto sta znaci imati prijatelje po Evropi i svetu kao sto ih ima Dragan Stojkovic. (o) (o)

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

16

Petak, 22. Juli 2005

Koliko je Piksi posten pokazao je sramnim potezom preuzimanja mesta predsednika Zvezde, napustivski Savez kad je bio najpotrebniji (dogodine je Mundijal samo da podsetim). To je potez jednog propalog funkcionera (bio je istina sjajan fudbaler) kome nacionalni Savez nije ni bio u interesu vec je i sa te pozicije forsirao Zvezdu. Ovako je bar pokazao pravo lice.

Sto se Zenge tice, njegovo angazovanje je rezultat ocajnicke zelje Piksija da uposli nekog stranca pa makar on bio izx Gvatemale ili Kambodze. Misle gani da ce im on doneti titutlu ili Ligu sampiona, kao sto je Mateus to uradio sa PARTIZANOM, ali niti je Zenga Mateus niti je Zvezda Partizan...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

17

Petak, 22. Juli 2005

@And_You_Price: Posto vidim da neznas(ili neces da znas),Piksi je svoju funkciju napustio samo 2 meseca pre isteka iste(u septembru mu se zavrsava mandat!).ovo ostalo necu komentarisat jer si zaslepljen i iz tebe ne govori razum vec strast prema drugom klubu ;)
Piksi da je favorizovao Zvezdu,partizan nebi osvojio ove godine titulu ;) ,a ako vec i tako mislis,onda treba da ti je drago sto je ostisao.

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

18

Subota, 23. Juli 2005

PA jes i to sto kazes, ali ipak je otisao prije isteka mandata, sto znaci da ga boli uvo za Savez. Ja ovde govorim o njegovim ljudskim (ne)kvalitetima.

A sto se tice novog trenera Zvezde, videcemo. Naravno da mu zelim sve najgore i u domacem sampionatu i u Evropi. Ipak je on golman, koji ce verovatno forsirati defanzivni fudbal kakav zvezda i inace igra. Zivi bili pa videli... Odoh ja ipak u temu Partizan :)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 25. Juli 2005

Dvadesetsedmogodišnji fudbaler Derbi Kauntija i bivši igrač Kajzerslauterna i Verdera, Nemac Marko Rajh nalazi se na korak od dresa Crvene zvezde.

Rajh igra u defanzivi, najbolju epizodu u dosadašnjoj karijeri imao je kao fudbaler Kajzerslauterna, ali je bio vrlo zapažen i u dresu engleskog kluba u kojem je imao 40 nastupa i postigao 6 golova.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

20

Utorak, 26. Juli 2005

Nova ponuda za "Ševu" - 84 miliona!

Ruski milijarder i vlasnik Čelsija Roman Abramović X( X( X( poslao je novu ponudu za napadača Milana Andreja Ševčenka vrednu neverovatnih 84 miliona evra. X( X( X( dokle bre vise???

Kako prenosi francuski “L Ekip” šampion Engleske ponovo će pokušati da dovede nekada najboljeg igrača sveta, koji je u sukobu sa trenerom Milana Karlom Anćelotijem(a koji je po Sevcenku izgladjen). AC Milan je u prelaznom roku doveo dva nova napadača, Kristijana Vijerija i Alberta Djilardina.

Rimski fudbalski klub Lacio angažovao je još jednog albanskog fudbalera - 20-godišnjeg Valona Behramija, doskorašnjeg igrača Verone, prenose agencije.

Behrami je prošle sezone bio na pozajmici u Djenovi, a sa Laciom je potpisao četvorogodišnji ugovor. Behrami je poreklom sa Kosova, a nastupao je za mladje kategorije reprezentacije Švajcarske, pošto ima švajcarski pasoš.

Nedavno je iz Bolonje došao Albanac, Iglji Tare koji igra na poziciji napadača.

Social bookmarks