Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen
  • »bux_ludvig_np« je autor ove teme

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

1

Srijeda, 10. Mart 2004

PROMOCIJA KNJIGE O NOVOM PAZARU

skor je izasla jedna knjiga o novom pazaru nekada,,Pazar u vaktu i zemanu knjiga je sa mnog starih slika novog pazara. cena knjige je 1400 dinara.

preporucio bih svakom novopazarcu/ki da kupi tu knjigu ,,ona sadrzi malu istoriju grada,,,,
bux_ludvig_np je dodao/la ovu sliku:
  • STARAC~2.JPG
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

2

Srijeda, 10. Mart 2004

@ bux_ludvig_np : Ko je autor knjige i gde se ista moze naci?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

3

Srijeda, 10. Mart 2004

Knjiga je jedinstvena po sadrzaju. Na preko 350 strana je kroz fotografije koje prate komentari dat prikaz Novog Pazara od predratnih dana pa do danas. Na njima ce mnogi prepoznati svoju rodbinu ili cak najblize clanove porodice. Nisam je jos cijelu procitao ali vec sada mogu reci da se radi o veoma interesantnom djelu.

p.s. Autor knjige je htio da medju onima kojima ce darovati knjigu bude i moja malenkost te joj se i ovom prilikom najiskrenije zahvaljujem.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

4

Srijeda, 10. Mart 2004

imam knjigu al trenutno se ne mogu setit autora,,,, :(

• STARAC~8.JPG
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

5

Srijeda, 10. Mart 2004

Postoji li mogucnost da se ta knjiga kupi ovamo po inostranstvu???

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

6

Srijeda, 10. Mart 2004

slike iz 18??neke do 196?nekee
  • STARA~17.JPG

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 11. Mart 2004

Autor je Muradija-Maca Kahrović etnolog iz Novog Pazara.
Knjiga je sjajna, za sledeće izdanje će verovatno mnogi ustupiti svoje stare fotografije.
Cena je 20 Eura i ima je svuda po gradu.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 11. Mart 2004

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Postoji li mogucnost da se ta knjiga kupi ovamo po inostranstvu???

Koliko mi je poznato jedini primjerak na Zapadu se za sada nalazi kod mene :) . Muradija mi je rekla da joj je potrebna pomoc oko distribucije knjige u inostranstvo. Ja sam u kontaktu sa odredjenim osobama koje bi mogle preuzeti taj posao. Cim bude nekih konkretnih vijesti javicu vam, ako Bog da. Nije iskljuceno da napravimo i par promocija po Njemackoj. Do tada narucujte iz Pazara.

9

Četvrtak, 11. Mart 2004

Hmm... posto imam nameru da skoknem do NP-a , mogu nekome uciniti uslugu. Neka se jave oni koji zele imati knjigu? :O
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 11. Mart 2004

Knjige sam licno unosio u bibilioteku kad su dopremljene iz Uzica (gde su stampane), te na osnovu tezine paketa moze se reci da je knjiga dobra. Kasnije sam knjigu i prelistao i video da je lepo koncipirana i da su fotografije autenticne. Naravno, uocio sam i par nedostatak pre svega u nespominjanju nekih starih gradskih porodica, ali to ce mozda biti ispravljeno u narednom izdanju.

P.S. Knjige sam unosio na molbu pisca (prekinvsi svoje ucenje u citaonici) sa jos par ljudi koji su se ponudili. Dakle nismo bili nikakvi fizikalci....da ne bude zabune :)
Sit Hungry Doesn't Believe

11

Četvrtak, 11. Mart 2004

And_U_Price : Teoretski si i ti imao ucesca u promociji knjige ;)?

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 11. Mart 2004

Citirano

Orginalno od pink
Hmm... posto imam nameru da skoknem do NP-a , mogu nekome uciniti uslugu. Neka se jave oni koji zele imati knjigu? :O

A po kojoj ceni ces ih prodat? :D
Mozda izvuces put. :D

Sala naravno.

Pogledacu kakva je knjiga pa cu vam pisat o svojim utiscima.
Pazi koju igru igras.

13

Četvrtak, 11. Mart 2004

Ene kiki :D Dobra ti ideja, mada sam ja vise mislila na pravu uslugu sa sirenjem znanja kao glavnim ciljem.. a doduse jes da sam iz NP-a al' ne volim da trgujem, sam kad imam para da kupujem ;)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

14

Utorak, 16. Mart 2004

O autoru

<table border=0 cellspacing=0 cellpadding=0 >
<tr><td width=99 valign=top>
</td>
<td width=307 valign=top><font face=arial size="2">
<b>Muradija Kahrovic</b> je rodena 22. V 1963. godine u Novom Pazaru. Diplomirala je 1987. godine na Filo­zofskom fakultetu - odjeljenje za etnologiju u Beo­gradu. Svoje naucne rado­ve objavljuje u casopisima za književnost, umetnost, nauku i kulturu. U svojim radovima se bavi pro­ucavanjem života i obicaja stanovnika Novog Pazara i ostalih gradova sandžackog podneblja.
</font></td>
<td width=297 rowspan=2 valign=top>
</td></tr> <tr><td width=406 colspan=2 valign=top><font face=arial size="2">Ova knjiga je rezultat njenog višegodišnjeg empirijskog i istraživackog rada o prošlosti Novog Pazara sa željom da se putem foto prezentacije prikaže razvoj materijalne, socijalne i duhovne kulture stanovnika Novog Pazara.<br>Muradija Kahrovic živi i radi u Novom Pazaru.</font></td></tr>
</table>

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško

Datum registracije: 30.12.2003

• Poruku poslati

15

Utorak, 16. Mart 2004

Knjige

Da li neko zna gdje se mogu nabaviti sljedeće knjige:

1. Kolašinci - autor Mesrur Šačić (izdao Beogradski Mrlješ)
2. Muslimani Crne Gore - autor Ejup Mušovic (1996)
3. Etnička struktura stanovništva Novog Pazara - autor Ejup Mušović (1979)

Hvala unaprijed!

ismet

Početnik

(10)

• »ismet« je muško

Datum registracije: 30.03.2004

• Poruku poslati

16

Utorak, 30. Mart 2004

merhaba svima

Knjigu koju je objavila han. Muradija je izvrsna i ako jos nisam nabavio ali sam upoznat prije stampanja. veliku stvar je uradila za svoj grad. gledaosam jednu emisiju na tv u Pazar povodom te knjige.
Interesovan sam i za knjigu Dr. Musevica Etnicka struktura stanovnistva Novog Pazara.
Knjigu Novi Pazar i okolina imam ali ova druga mnugo mi je vazna.
Unapred se zahvalujem ko bude mi pomagao da nabavim.
eselamunalejku braco i sestre

Social bookmarks