Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško
  • »simke_np« je autor ove teme

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

1

Petak, 05. Septembar 2003

Propellerhead Reason 2.0

eto toliko bih ja imao reci o njemu...o njemu govori on sam ne treba mu budala kao shto sam ja da ga predstavlja....shta vi mislite o Reasonu...
p.s. daka zanima me posebno tvoje mishljenje! :) Imash zhivaca ?

Reason je najbolji za komponovanje muzike a posebno elektronske :) Napravio sam chudo jedno sad samo treba josh da ga prebacim u mp3 :)
p.s.s. vaha hvala na softveru :) ubio sam ga odmah sutra dan...:)

vaha

Učenik

(10)

• »vaha« je muško

Datum registracije: 18.09.2002

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 14. Septembar 2003

hahah

Rece tvoj brat --- ubi nas sa muzikom :) :) :) :) :)

Hajde napravi neku jaku stvar pa da je uploadujem na yubox :) Dj-simke
www.vaha.co.yu
www.vaha.net
[list]
[/list]

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 14. Septembar 2003

...napravio sam vec al dobro moram josh malo da je shnminkam :)

vaha

Učenik

(10)

• »vaha« je muško

• Poruku poslati

4

Srijeda, 17. Septembar 2003

baci taj reason

simke izaso ti novi reason 2.5 a izgleda i 3.0 :)
za ovaj 3 nisam siguran a 2.5 imam :P
www.vaha.co.yu
www.vaha.net
[list]
[/list]

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

5

Srijeda, 17. Septembar 2003

za 2.5 znam odavno jer kad sam skid`o neke pesmice sa neta video sam da ima i ta verzija...za tu trojku nisam siguran...napravio sam zverku zihmi ti umek da je kupi...:))

Kloshar

Početnik

(10)

• »Kloshar« je muško

Datum registracije: 18.09.2003

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 18. Septembar 2003

Sta ima ljudi, sta cinite...

ako ste muzicari onda je Reason jedna stvarno vrlo lepa igracka. Ali ipak, igracka.
Ako pravite muziku iz zafrkancije...onda je to OK i mogu da vam predlozim jos neke programe za to...

1. FruityLoops (vrlo brzo se uci, i ima super Presets i zvuk mu je super)
2. Ableton`s LIVE ( koriste ga i Profi DJs, ali se lako upravlja njime i (sto je najbolje) ne pravi nikakve probleme na bilo kojem kompjuteru. Baziran je na Semplovima, covek moze da sece ritmove i melodije iz raznih izvora, da ubaci u LIVE...i sve to posle ide u istom tempu itd.)

Eto, ako nekog ponesto zanima o ovoga (ali mogu samo o "LIVE" ponesto da (pri)pomognem) moremo se zdogovorit....EEEEEH ?!

Bitno je samo da ima muzike u Pazaru...

P.S. Nemam ja nista protiv REASON, ali me proizvodjac tog programa nervira (Steinberg)...

7

Citirano

Originalno od Kloshar

P.S. Nemam ja nista protiv REASON, ali me proizvodjac tog programa nervira (Steinberg)...

Mozda mi i ne bismo "morali" da znamo vase misljenje o "bas svemu" ...Meni je na primer bilo dovoljno cuti msiljenje o programima koje komentarisete, al' recimo auta, nemci i ostalo sto ste pomenuli u ovom postu me nisu bas toliko zanimali. Naprotiv, malo mi je zasmetao nacin vaseg izrazavanja pa vas ovom prilikom molim da ubuduce pripazite malo na recnik.
Unapred zahvalna :)
pink
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

8

pa choveka nervira stainberg pinki shta je tu loshe...;) ochigledno da te bash ne zanimaju muzichki softveri a imaces ispit iz toga hehehe...*************** ...p.s. ne mogu vatra i benzin zajedno :)) ovako "Kloshar"...Fruity je ok za start a za ovaj drugi nisam ni chuo da budem iskren...top 3 za mene:Reason,Traktor(i prva i druga verzija),Jeskola Buzz...kao izuzetan program za pravljenje samplova izdvajam vec izdvojeni Sound Forge...

Kloshar

Početnik

(10)

• »Kloshar« je muško

Datum registracije: 18.09.2003

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 22. Septembar 2003

:O ...nisam nikog hteo da uvredim sa mojim recima, ali OK.Ja sam prilicno nov na ovom forumu i ne bih da vam remetim dosadasnju praksu ili da prekoracim neke ustaljene norme ponasanja. Ako se neko osetio uvredjenim, onda mu se izvinjavam...
Ali me, ustvari, ovde zanima muzika i da se, bolje, vratim na temu...
Neznam koliko vas se interesuje za sve ovo, ali bilo bi dobro (a to je i jedno pitanje za ljude koji stoje tehnicki iza ovog foruma) da se napravi, ili u okviru ovog foruma ili zasebno , neka stranica ili portal (u vidu neke razmene, berze) gde bi ljudi mogli da razmenjuju i salju svoje Samples ili gotove pesme.
Neznam je li to tehn. izvodljivo, ali ideja je ja mislim OK. Ja sam tako slao neke stvari (i downloadovao od drugih) na nekim stranim stranicama. To je dobar nacin da se dodje do interesantne muzike koja nije "komercijalizovana" i da se ljudi koji se interesuju za pravljenje muzike na neki nacin povezu.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od Kloshar
:O ...nisam nikog hteo da uvredim sa mojim recima,
Neznam koliko vas se interesuje za sve ovo, ali bilo bi dobro (a to je i jedno pitanje za ljude koji stoje tehnicki iza ovog foruma) da se napravi, ili u okviru ovog foruma ili zasebno , neka stranica ili portal (u vidu neke razmene, berze) gde bi ljudi mogli da razmenjuju i salju svoje Samples ili gotove pesme.
Neznam je li to tehn. izvodljivo, ali ideja je ja mislim OK. Ja sam tako slao neke stvari (i downloadovao od drugih) na nekim stranim stranicama. To je dobar nacin da se dodje do interesantne muzike koja nije "komercijalizovana" i da se ljudi koji se interesuju za pravljenje muzike na neki nacin povezu.

u potpunosti se slazhem sa tobom...aj Nihade vidi zhivti ja dal to mozhe da se odradi...odgovori soon ;)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

11

Jedini tehnicki problem oko realizacije ove ideje je upload pesama.
Na portal stranici foruma nalazi se i link "Database" koji je zapravo i predvidjen za ovakve stvari. Pesme bi morale biti upload-ovane negde na sopstvenom web-space kojeg na internetu ima na pretek. Linkovi ka pesmama se zatim mogu postovati u nekoj novoj temi kao i komentari uz njih.
Ja bih zatim "hranio" bazu podataka sa svim tim.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

12

Utorak, 23. Septembar 2003

Citirano

Orginalno od Administrator
Jedini tehnicki problem oko realizacije ove ideje je upload pesama.
Na portal stranici foruma nalazi se i link "Database" koji je zapravo i predvidjen za ovakve stvari. Pesme bi morale biti upload-ovane negde na sopstvenom web-space kojeg na internetu ima na pretek. Linkovi ka pesmama se zatim mogu postovati u nekoj novoj temi kao i komentari uz njih.
Ja bih zatim "hranio" bazu podataka sa svim tim.

chini se da je ok...jedino mozhe ceo proces malo da se oduzhi al ok chisto dok se registrujem na geocities pa cu dobacit link...:)

elizabeth

Početnik

(10)

• »elizabeth« je žensko

Datum registracije: 23.10.2003

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 23. Oktobar 2003

Pozdrav ekipa, ja isto tako radim na Reasonu i moram priznat da je izvanredan, radila sam na fuity loopsu ali nije ispunio moja ocekivanja meni je ok samo za izradu semplova, no interesira me koristite li ostala Steinbergovea cuda Cubase ,Wavelab itd interesira me vase misljenje o tome i jos nesto , kakvu elektronsku glazbu radite ??? ja sam ljubitelj Kraftwerka pa brijen na to pozdrav i Ciao :O

vaha

Učenik

(10)

• »vaha« je muško

• Poruku poslati

14

Subota, 25. Oktobar 2003

pozdrav zagrebu

Ako je ona pesmica (usamljenost) od kraftwerka onda hvala za pozdrav :)
Cubase & wavelab ? Ako vec radis u njima i zadovoljna si onda ok. Cisto sumnjam da pored mashine od reasona ti uopste treba neki programcic za semplove. Koliko sam ja preturao po njemu uspeo sam da od jednog sempla da uradim 10 varijacija to je po meni bruka korisna stvar. Cak imas deo gde kreiras loops kao u starom FL.
Ja volim remix stvarcice :) Te volim mixat samo.

ako se ozbiljno bavis muzikom PM me da opusteno popricamo o tome.
www.vaha.co.yu
www.vaha.net
[list]
[/list]

Social bookmarks