Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško
  • »björn« je autor ove teme

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 04. Decembar 2003

Prva ljubav

koliko cesto se setite svoje prve ljubavi?
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

2

Koliko cesto?

Hmm, otisla je iz mojih misli , nema joj vise povratka. Ko je rekao da "prva ljubav" zaborava nema, to je najveca greska (bar tako mislim ja) jer sve se moze zaboraviti samo je potrebno vreme...
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

3

da ...
setim se ...
davno je to bilo ...
pre 18 godina ...
hajaLi smo se kao deca ...
nevina ...
krijuchi se ljubili ...
drzhali se za ruke ...
shetali joshanickom obalom ...

eh opasna li su deca iz jaklje :)) :))
ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

4

Trebalo bi ubijati proslost sa svakim danom sto se ugasi. Izbrisati je da ne postoji, da ne boli. Lakse bi se podnosio dan sto traje, ne bi se mjerio onim sto vise ne postoji. Ovako se mijesaju utvare i zivot, pa nema ni cistog sjecanja ni cistog zivota.

Mesa Selimovic

Bila je prva ljubav i prosla. Setim se nje ali znam da je tuga za njom bez ikakvog smisla. Priznajem, treba mi malo duze da dodjem do ovog zakljucka ali kad on stupi u snagu, onda sam konsekventna.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od Srce_
da ...
setim se ...
davno je to bilo ...
hajaLi smo se kao deca ...

Kako to samo prije bese sve lako, sedis u klupi, dok pismo kruzi po razredu, dodje pismo za tebe u kojem glasi, dali ti se svidjam, a ti onako bez razmisljanja odgovoris "da" i ono cudnovato pismo otputuje dalje, i samo vidis osmeh na licu od onog slatkog decaka koji je sedeo tamo.

Najlepse je detinjstvo. :]

6

Proslost, decica iz Jaklje, drzanje za ruke, pisma koja kruze skolskim klupama,... bice da sam pogresila temu ili detinjstvo, jer ja jos nemam nista da kazem o prvoj ljubavi :O .
Ustvari ja ne mogu bas najbolje da shvatim da deca pricaju o ljubavi. ?( Valjda su to simpatije? Kako ce mala deca znati sta je ljubav, kada to ni najpametniji umovi nisu mogli definisati? I dalje verujem da su to samo simpatije...
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

7

Pa izgleda da sam ja jedina ovdje koja je do sada imala samo jednu ljubav???
Jos uvjek sam sa istim deckom; zato nista konkretno nemogu reci na ovoj themi.
MOzda ostanem sa njim, pa bude i prvi i posljedni, mozda sve drukce dodje; vreme ce uciniti svoje...

Al sam sigurna da se prva ljubav nikad nezaboravlja;
covjek izgubi dugme, pa ti zao bude...

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

• Poruku poslati

8

da prichamo o ljubavi ... ja sam vrlo kasno osetila i dozhivela pravu ljubaF ... i prichala bi o njoj :O

a tema je bila prva ljubaF, a ne prava :)

sad dal je to ljubaF ili simpatija, nazovi kako hochesh nashe prethodne postove ...

ali najiskrenije stvari, osechanja su kod dece tad smo nevini ;) tad nema interesa, i slichni stvari ... ja kao deTe sam za tog decka prichala da chemo do kraja zhivota bit zajedno :rolleyes: i nemogu da zaboravim nikad 'moju prvu ljubaF' :))

prva ljubaF se ne zaboravlja jer je nevina,
prava ljubaF se ne zaboravlja jer je bolna ...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

9

Petak, 05. Decembar 2003

svidelo mi se ovo od mese selimovica...dobre rijeci.
moje misljenje je kao jedinog muskarca koji se dosad javio :P je da kad dodje prava ljubav onda ona bude nekako i prva...pink mislim da nema potrebe istrazivati staje ljubav,najlepse je doziveti takvo nesto i uzivati u tom osecaju :)
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

• Poruku poslati

10

Petak, 05. Decembar 2003

Citirano

Orginalno od björn
moje misljenje je kao jedinog muskarca koji se dosad javio :P je da kad dodje prava ljubav onda ona bude nekako i prva...

ako onda uzmemo u obzir da je prava ljubaF prva ... onda nije bilo davni 1985 godine dok sam shetala joshanickom obalom :)) vech pre jedno 2 godine ;( ...

uhhhhh kad se samo setim o| o|

@ björn ;) slazhem se sa tobom kad kazhesh da je najlepshe doziveti tako neshto i uzivati u tom osechaju 'dok traje' ...

jer kod mene recimo to sechanje boli ... ne volim ga vishe :( al' sam ga bash ono pravo volela :O ...

da se vratim na temu ... setim se vishe put-a PR(A)VE ljubavi i lepih trenutaka provedeni zajedno, svadji, pomirenja i bla bla bla ...

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

11

Petak, 05. Decembar 2003

mnogi pesnici pisu stihove pjesme ,,kompozitori komponuju ljubavne pjesme ,,itd

Ali ja sam cuo da ljubav ne postoji [SIZE=3]""Ljubav su izmislili Prosijaci""[/SIZE] tako kazu ,,,,,,,,,,,,,,,,,
bux_ludvig_np je dodao/la ovu sliku:
  • srculence.gif
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

12

Subota, 06. Decembar 2003

neznam ko je izmislio ljubav ali znam da ako je ona samo za siromasne onda su bogatasi na velikom gubitku:)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

13

Subota, 06. Decembar 2003

Citirano

Orginalno od björn
koliko cesto se setite svoje prve ljubavi?

Ehm .... veoma retko .... 'sem kad neko pita ka ovo Bjorn :)
.... mozda bi trebalo dodati na pitanje koliko csto se setite i fraza RADO ILI NE ... ? iz razloga sto se nekom tad zalomi pa mu promjeni zivot .... takodje mi se ne svidja to da u ovu garnituru moramo ubaciti ne znam ljude tj. zene tj devojcice iz detinjstva :)tj.momcice :) jer ne bi se trebale zaboraviti one i oni kojima ljubav zakasni (Sasa Matic) ..... no eto .... 100 ljudi 100 cudi 100 prvih ljubavi ... :) 100 kategorija i gledanja ....
ili Od kolevke pa do groba najlepse je ..... u kolevci :) !!!
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

14

Utorak, 09. Decembar 2003

Citirano

Orginalno od pink
I dalje verujem da su to samo simpatije...

Da bas tako... SIMPATIJA, to je tacan naziv ovih prica iz detinstva. :D

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od bux_ludvig_np

Ali ja sam cuo da ljubav ne postoji [SIZE=3]""Ljubav su izmislili Prosijaci""[/SIZE] tako kazu ,,,,,,,,,,,,,,,,,

a ja bih se usudila reci da nista gluplje nisam cula, ne obracam se ovdje tebi, vec onima sto to kazu :)

Ako ne postoji ljubav, kako onda...
Kako objasniti onda osjecaj dok padas na sedzdu, kako drugacije nazvati onaj treptaj u grudima koji se javi na spomen Njegovog imena ?

Kako objasniti onda osjecaj kad me tata podigne i pocne okretati oko sebe, kako objasniti ono topljenje srca kad ga ugledam?

Kako objasniti onda osjecaj dok citam njegove rijeci upucene meni, kada osjecam da su mi grudi premalene za srce, koje ide prema grlu i prijeti da me ugusi?

Eto ti samo tri vrtse ljubavi, svaka jaka, a svaka drugacija od ostale dvije.

Moja prva ljubav je u jedno bila i moja velika ljubav, a ujedno i osoba koja me je razocarala kao niko u zivotu, tako da ga se ne sjecam bas tako rado, a i kad se sjetim... povraca mi se :)

I za kraj Mesa S. Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razlog.

love
I am a woman above everything else

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

16

Kad se setim prve ljubavi, obicno se nasmejem, jer je cura bila starija od mene 3 godine :D
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

• »|Cypress_Hill|« je muško

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

17

Srijeda, 10. Decembar 2003

Prva prava ljubav je stvarno tesko da se opise. Vrlo retko mi sine i blago se nasmejem i pomislim: "Hmm, jos jedna decija avantura."

Nerazumem one momke i devojke koji u pubertetu nadju svoj par i posle nekooliko godina zabavljanja se udaju i zene. Znam da ce mnogi da me kritikuju zbog ovakvog razmisljanja ali u tim godinama ni sam covek nezna sta ce u zivotu. Makar ja tako razmisljam i pokusavam da upoznam sto vise devojaka koje odgovaraju mom kriterijumu i da vidim sta mi se kod njih svidja ili ne svidja. Zabavljao sam se sa vise devojaka, a i dalje neznam sta ocekujem u devojci. Izgleda da jos nisam upoznao pravu.
A sto se prve ljubavi, mislio sam da je ona prava (:) decije misli) ali mi sve teze verujem u to.
[SIZE=3]California Love [/SIZE]

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

18

ma ne znam za vas ali ja nisam pristalica 'zabvljanja'.neznas brate koji si redni broj :D ahhaa jesam li joj ja prvi drugi aauuu ili mozda deseti i obrnuto :D

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

19

Citirano

Orginalno od |Cypress_Hill|

Nerazumem one momke i devojke koji u pubertetu nadju svoj par i posle nekooliko godina zabavljanja se udaju i zene.

Kada hoces da stupis u braku, onda prije moras upoznati tu osobu sa svih strana, videti kako razmislja, kako se ponasa prema tebi, moras dobro upoznati negativne i pozitivne strane. Ako to ne ucinis prije, onda mozda ce kasnije biti KASNO. Posle nekoliko godina ce mozda ta ljubav biti jaca. Parevi sto posle nekoliko godina zabavljanja stupe u braku, njih razumem i smatram ih kao razumna bica.

DeeDee

Početnik

(10)

• »DeeDee« je žensko

Datum registracije: 24.09.2003

• Poruku poslati

20

Ljubav je dokaz inteligencije , jer chovek bez ideja i prostak bez vaspitanja , ne mogu biti zaljubljeni , poshto je ljubav najveca mudrost i najfinija dushevnost.Ljubav je zato uvek bila privilegija najvishih dusha , ako ne i najvecih duhova.

J.Ducic

Mislim da je ovde puno recheno....
Eh......ljubav...... :rolleyes:
Istina je poput zvezde , koja skoro da se ugasi u nocnoj tami....

Social bookmarks