Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško
  • »emir-RA« je autor ove teme

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

21

Srijeda, 24. Septembar 2008

Večeras u 20 sahati počinje tj kobajagi otvara se - međutim građani Sarajeva i cijele BIH su pozvani da već od 17h počnu protestno okupljanje na Trgu Alija Izetbegović. Festival će biti otvorenog tipa, ali će ga, s obzirom na negativne reakcije javnosti na održavanje ovog festivala u Sarajevu, pratiti jako obezbjeđenje policije i pripadnika zaštitarske agencije.
Organizatorima je preporučeno da, s obzirom na moguće incidente, koriste pozivnice i akreditacije za praćenje događaja tokom Festivala. Tako da će pederi biti akreditovani i samo će oni moći ući unutar tog vrtloga.

Dok Nanu Fatu Orlović nema tko da brani na drugoj strani su se digli sve samo specijalni specijalci da brane pedere - TKO ČUJE ZA PRVI INCIDENT NEKA ODMAH OBJAVI OVDE PA TAKO ĆEMO SE INFORMISATI
Na vatru odgovori vatrom !

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

22

Sta se ovo desava, Kijamet je blizu. Oni pricaju da se bore za svoja prava. A kad smo to mi, normalno seksualno orijentisani ljudi, izasli na ulice da promovisemo tu svoju osobinu. Pa oni sami sebe tretiraju gradjanima drugog reda. Ako je to sto je, neka se pokrije po glavi i nek bjezi tamo dje ga niko ne vidi.
A prava reakcija bi bila ono sto pazarci zovu "usra..m motkom" pa da ne znaju dje im je glava.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

buco

Učenik

(10)

• »buco« je muško

Datum registracije: 06.07.2008

• Poruku poslati

23

U Sarajevu je čak dio medija naklonjen ovoj populaciji. Najkarakterističniji je portal Sarajevo-x forum. Dnevno se otvori po nekoliko tema vezanih za Q populaciju. Od strane moderatora diskusije se usmjeravaju u pravcu "to je posebno seksualno orijentisana populacija, kojoj treba pružiti podršku...bla,bla...". Kada se čuju sasvim normalna mišljeja i osude tog festivala, bude BANovano i po 30 diskutanata odjednom. Kada moderatori ne mogu ovladati sa osudama promocije homoseksualaca, posebno u mjesecu ramazanu, tema se odjednom skine ili zaključa.
Festival Q populacije zvanično podržava i Holandska ambasada, neke nevladine organizacije... Javnost u BiH osuđuje organizaciju ovog festivala, vlasti se ne izjašnjavaju, sem što se konstatuje da je to visokorizičan skup, koji će se održavati u zatvorenim prostorima, te da će policija obezbjeđivati učesnike...

Nije potrebno držati lekcije "bosankim muslimanima" oko ovog pitanja, jer isti su osviješćeni dovoljno da prepoznaju nemoral i neće dozvoliti da se ova neman širi. Svaka sredina ima svojih slabosti, te se treba okrenuti rješavanju tih problema koji nagrizaju porodicu i cijelo društvo (narkomanija, alkohol, prostitucia, pedofilija....).

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

24

Sta bi danas u Sarajevu?
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

25

Četvrtak, 25. Septembar 2008

Citirano

Orginalno od Jastreb
Sta se ovo desava, Kijamet je blizu. Oni pricaju da se bore za svoja prava. A kad smo to mi, normalno seksualno orijentisani ljudi, izasli na ulice da promovisemo tu svoju osobinu. Pa oni sami sebe tretiraju gradjanima drugog reda. Ako je to sto je, neka se pokrije po glavi i nek bjezi tamo dje ga niko ne vidi.
A prava reakcija bi bila ono sto pazarci zovu "usra..m motkom" pa da ne znaju dje im je glava.

potpisujem

sve motkom po mozgu!

[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

buco

Učenik

(10)

• »buco« je muško

Datum registracije: 06.07.2008

• Poruku poslati

26

Na otvaranju Q festivala (oko 20.00sati) više snaga sigurnosti nego učesnika festivala. Ipak je došlo do incidenata, zasad se zna da su dva novinara povrijeđena. U blizini zgrade Akademije likovnih umjetnosti okupila se grupa mladića koji su protestvovali protiv učesnika festivala, pominje se i grupa vehabija koji su bili prisutni kao protestanti.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

27

Jedan dio javnosti u BIH koji je od samog strata podržao derpe sinoćne ljude koji su se borili protiv toga nazvao huliganima.

Huligani napali učesnike i posjetioce Queer festivala

Prvi Queer festival u BiH, koji je otvoren sinoć u prostorijama Akademije likovnih umjetnosti u Sarajevu, pokazao je kako je homoseksualnost tabu u ovoj zemlji, te da je Festival s pravom proglašen manifestacijom visokog rizika koju su obezbjeđivale jake policijske snage.
TV kamerama bilo je zabranjeno da proprate ceremoniju otvaranja zbog straha organizatora.Očevici tvrde da su huligani neke ljude izvlačili iz automobila i tukli po glavi, a skupio se i veliki broj vehabija. Nakon 22 sata masa ispred ALU se razišla, ali su onda uslijedili neredi u drugim dijelovima grada.
Grupa uglavnom tinejdžera protestvovala je protiv ovog događaja, neki su skandirali 'Allahu ekber' i upućivali pogrdne riječi prisutnima, te je došlo do brojnih nereda u kojima je najmanje osam ljudi povrijeđeno, a šest njih potražilo je pomoć u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu. Među povrijeđenima su i novinari i književnici, Emir Imamović i Peđa Kojović, te posjetilac iz Danske.
Očevici tvrde da su huligani neke ljude izvlačili iz automobila i tukli po glavi, a skupio se i veliki broj vehabija. Nakon 22 sata masa ispred ALU se razišla, ali su onda uslijedili neredi u drugim dijelovima grada.
U MUP-a Kantona Sarajevo ističu da su otvaranje osiguravali i specijalci i pripadnici zaštitarskih agencija, a tri osobe su privedene zbog učešća u incidentima na Skenderiji i u Novom Sarajevu.

Pronađen nož

Ispred Akademije se okupilo stotinjak građana Sarajeva, uglavnom vjernika, pripadnika selefijskog ili takozvanog vehabijskog pokreta.

Pripadnici snaga sigurnost morali su intervenirati kako bi od ulaza u galeriju ALU odgurali okupljene protestante, koji su htjeli ući u objekt. Oni su potom glasno negodovali što se okupljanje homoseksualaca održava u najsvetnijem dijelu ramazana, kada je i noć Lejletu-l-kadr. Jedan od njihovih predstavnika kazao nam je da je "održavanje ovog skupa uvreda za muslimane".

Zabilježeno je i bacanje kamenja na Akademiju. Nakon više sporadičnih naguravanja, u jednom trenutku došlo je i do žestokih sukoba u koji se umiješala i policija.
Kako "Avaz" saznaje, policija je tom prilikom pronašla veliki nož zamotan u krpu, koji je odbačen u travnjak pored Akademije. Oko 22 sata učesnici festivala su napustili Akademiju, a razišli su se i protestanti. Kako saznajemo, tada su manje grupice po gradu sporadično su napadale neke učesnike festivala.

evo kako su završili novinari koji su od samog strata podržavali festival :

Pećanin: Ovo je užasno!

Novinari Imamović i Kojović su napadnuti raskrsnici kod Ćobanije i ulice Muhameda Kreševljakovića. Sa njima je bio i direktor Magazina "Dani" Senad Pećanin i Boro Kontić.

- Ja nisam povrijeđen, ali moje kolege jesu. Nakon što smo izišli sa Akademije i pošli na piće u "Galiju" grupica od oko 20-tak vehabija nas je dočekala i napala. Petorica su "iscipelarili" Kojovića, dok su kolegu Imamovića udarali pesnicama. Ovo je užasno - rekao je Pećanin za "Avaz".

Peđa Kojović, koji je sa Imamovićem sinoć dao izjavu u Policijskoj stanici Marindvor, rekao je za "Avaz" da su ga napadači oborili na zemlju u trenutku dok je telefonom razgovarao sa Danisom Tanovićem i počeli udarati nogama.

- Emir Imamović me htio odbraniti pa su napali i njega. Priskočila je i policija, te su se razbježali. Glavni napadač priveden - rekao je Kojović, dodajući da on i Imamović nisu zadobili teže povrede.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

28

Ne bih nikog da kritikujem, samo mi je prema ovom pisanju mnogo se malo ljudi okupilo da se suprostavi tome. Sta je sto dvesta ljudi.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

29

U Sarajevu se u protestu protiv ove "manifestacije" okupilo premalo ljudi, kod nas u medjumuslimanskim sukobima (najcesce nasilnim) ucestvuje previse ljudi... Sta je gore?

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

30

Necu da ulazim u te nase "medju Muslimanske" sukobe.

I ja ne pricam o tome.

Ali znam, znam i znam, da ako se to desi u NP da ce se pokupiti vise ljudi, to je fakat, i to svi znamo. Opet ne kritikujem nikoga, samo mi je krivo sto se nije pokuilo vise ljudi. MENI JE KRIVO. o|

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

31

Poenta mog posta je bila da se sa pozicije nas muslimana u Sandzaku, ne mogu kritikovati muslimani u Sarajevu sto se nisu okupili u vecem broju. Cak i kada bi se ovde okupilo vise ljudi protiv pedera ja nisam toliko siguran sta bi to govorilo. Kada su bili oni protesti zbog karikatura Muhameda a.s. koliko se secam u Pazaru se okupio veci broj ljudi nego u Sarajevu. Medjutim, malo posle toga smo imali pucanje u Arap dzamiju, pa onda poznati dogadjaji vezani za IZ, paljenje dzamije, a moze bit da su vinovnici tih dogadjaja bili i na tom protestu povodom karikatura. Ako neko nekoga treba da kritikuje onda taj treba da bude mnogo gori od njega. Treba prvo da pogledamo sebe, pa tek onda druge.

Nadam se da me razumes sta hocu da ti kazem. Ni meni se ne svidja sto se nije okupio veci broj ljudi i verovatno bi se u Pazaru okupilo vise. Ali kad pomislim na to sta se sve ovde kod nas desavalo nekako mi je nelagodno da kazem: "E, da se kod nas u Pazaru to desilo, mi to ovako ili onako uradili".

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

32

Opet ponavljam da ih ne kritikujem, samo JE MENI KRIVO STO IH NIJE BILO VISE. Ja volim Sarajevo, ali mi se nije svidelo sto se vise ljudi nije skupilo, jer smatram da se vise ljudi pokupilo, poslal bi se poruka da pede*i nemaju mesta u Bosni, ko sto i nemaju.

Mislim da se za karikature vise ljudi pokupilo u Sarajevu, ali nisam siguran.

O dogadjajimau IZ je smesno na taj nacin govoriti. To se desilo zato sto je ljudima u vrhu drzave to odgovaralo.

Ali dobro nema veze.
------------------------------------------
Napadnuti učesnici gej festivala u Sarajevu, osmoro povređeno
Autor: Tanjug - Blic Online | Foto:Reuters, AFP | 25.09.2008. - 08:19 izmena 10:40

Najmanje osam osoba je povređeno u napadu na učesnike prvog gej festivala u Sarajevu, saopštila je policija Bosne i Hercegovine i dodala da su zasad uhapšena trojica napadača.

Nekoliko desetina mladića sa kapuljačama koje pokrivaju lice, neki i sa dugim bradama, upućivali su uvrede učesnicima festivala i izvikivali "Alahu akbar" (Alah je veliki). Napadači su, takođe, izvlačili ljude iz vozila, a druge učesnike skupa napali na ulici. Među povređenima su i novinari Emir Imamović i Peđa Kojović.
Nastavak teksta ▼

U sarajevsku bolnicu primljeno je šest osoba sa povredama glave. Mediji navode da je najteže povređen danski državljanin Andrejs Viskochis, koji je zadobio niz posekotina na telu.
"Danac je najteže povređen. Ima povrede po glavi, licu, grudima, šaci. On će biti hospitaliziran, a ostali će biti pušteni na kućno lečenje", izjavila je za "Dnevni avaz" Biljana Jandrić, portparolka KCUS-a.
U sukobima policija i napadača, povređen je i jedan policajac.

Policajci su odbacili napadače od Akademije likovnih umetnosti, gde je nekoliko desetina ljudi prisustovalo otvaranju četvorodnevnog Kvir-festivala, u okviru koga su predviđene umetničke izložbe, filmske predstave i predavanja. Kako sarajevski "Avaz" saznaje, policija je tom prilikom pronašla veliki nož zamotan u krpu, bačenu na travnjak pored Akademije. Učesnici festivala su oko 22 sata napustili Akademiju, a ubrzo su se razišli i protestanti.
Nakon opsežne pretrage, pripadnici sarajevske policije su uhapsili trojicu osumnjičenih napadača.

Ovog meseca, islamski mediji vodili su kampanju protiv organizovanja festivala, i to u vreme Ramazana, a anonimne pretnje smrću stizale su organizatovrima skupa i medijima koji su ih podržavali. Organizatori kažu da je vreme održavanja skupa - u vreme islamskog meseca posta - bilo čista koincidencija.
Rojters konstatuje da u Bosni, kao i u većini balkanskih zemalja, nema tolerancije prema homoseksualnosti. Britanska agencija podseća da je Sarajevo, koje je vekovima bilo poznato po miroljubivoj koegzistenciji muslimana, hrišćana i Jevreja, posle rata 1992/92, godine, postalo većinski muslimanski grad.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

33

Skandalozno malo ljudi, sramno malo ljudi. Neznam sada šta da kažem. Ja sam imao osjećaj da pederi ovim festivalom u zatvorenom prostoru samo ispituju teren da godini mogu organizovati gej paradu po ulicama Sarajeva a sada se bojim razmišljati o tome i ako su naše dobre vehabije, naši dobro mudžahiri koje smo toliko kudili jedini osvjetlali obraz i ako iz onog što sam vidjeo iz izjava organizatora pederluka da ih hvata panika opet se bojim razmišljati dali je ovo samo isipitivanje terena za gej paradu. Strah me misliti da bi u tom slučaju Beograd i Zagreb ispali bolji domaćini i bolje dočekali svoje goste. Sad mi je jasno da je vlast za sve kriva, pa ljudi moji da imam para sam bih organizovao koncert Marka Perkovića Tomsona ako ništa radi one njegove pjesme što ju je armija BIH na početku rata prepjevala i one : Moj dida i ja prijatelja dva. Kad je jedan čovjek koji u svojim pjesmama pjeva samo da voli svoje terbao da drži koncert svi su se digli a sada su manji od makovog zrna - banda jedna

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

34

Bas sam ja na ovo mislio.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

35

E shto ovog psa (to nije covek nego pas,a i bojim se da ne uvredim zivotinju ako ga uporedim sa njom) Pecanina ne potkacise malo,tog istinskog pedera,gamad jedna provincijska...

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

36

Evo baš ga gledam na TV-u kaže da mu je žao što se ovakva huliganstva dešavaju u njegovom Sarajevu. Nemog da svatim kako je on doživio toliko godina koliko je doživio, kad ga do sada nije niko koknuo mislim da će doživjeti stotu. A upravo je bila i predsjednica tog festivala - veli da joj je žao što sam festival pada u drugi plan i što od večeras će se održavati u strogo zatvortenom ambijentu er kao nemogu prikazati sve što bi željeli. Zaista sam razočaran odnosom vlasti prema ovom problemu, koliko mi je samo krivo kada se sjetim kako su sabotirali Tomsonov koncert - priznajem da ima njegovih pjesama što ih i ja slušam al zaista to negovorim zbog toga. Iskoristio bih prliliku još samo da se izvinem što sam spominjao Đerleka, Zukorlića i Pazar. Sad mi je jasno da bi to svugdje bilo bolje dočeakno nego u Sarajevu - pa nemogu da vjeruejm da su pederi toliko bili zlobni da pored ramazana odaberu još i 27 noć Lejletu-L-Kadr,, a vlast Kantona Sarajevo tako gluha i glupa.

Tipična bosanska komedija apsurda je isto već počel da radi pa tako imamo sledeće komentare :

Ovo je jedinstvena prilika da se obnovi multietničnost Sarajeva , jer će svi gejevi uglavnom biti ili Hrvati ili Srbi

Udruženje pedera republike smrdske apeluje na svoje članove da ne idu na festival u Sarajevo jer će tamo samo pederi srbi biti napadnuti.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

37

Citirano

Orginalno od emirRA
Udruženje pedera republike smrdske apeluje na svoje članove da ne idu na festival u Sarajevo jer će tamo samo pederi srbi biti napadnuti.

hahaha,nema sta,prava queer zajednica... ?(
taj Pecanin,ja mislim da on sanja "vehabije",u svakom mogucem tekstu ih spominje...
kompleks ili nesto drugo?
ja sam gledao jednu njegovu emisiju,Fatmir Alispahic se ukljucivao putem,kako se kaze,nek me neko ispravi ako gresim,video linka,bili su tu jos hfz. Dzevad Golos iz Mostara,i Mustafa Spahic (zbunjen covek) i Resid Hafizovic (covek ciji mozak dolazi u pitanje)...Alispahic mu je zapushio usta (Pecaninu),tako da ga je ovaj pozdravio posle 20 minuta... (o)

RoyDin

Učenik

(10)

• »RoyDin« je muško

Datum registracije: 22.04.2008

• Poruku poslati

38

oooo

Najmanje osam osoba je povređeno u napadu na učesnike prvog gej festivala u Sarajevu, saopštila je policija Bosne i Hercegovine i dodala da su zasad uhapšena trojica napadača.

Nekoliko desetina mladića sa kapuljačama koje pokrivaju lice, neki i sa dugim bradama, upućivali su uvrede učesnicima festivala i izvikivali "Alahu akbar" (Alah je veliki). Napadači su, takođe, izvlačili ljude iz vozila, a druge učesnike skupa napali na ulici. Među povređenima su i novinari Emir Imamović i Peđa Kojović.

U sarajevsku bolnicu primljeno je šest osoba sa povredama glave. Mediji navode da je najteže povređen danski državljanin Andrejs Viskochis, koji je zadobio niz posekotina na telu.
"Danac je najteže povređen. Ima povrede po glavi, licu, grudima, šaci. On će biti hospitaliziran, a ostali će biti pušteni na kućno lečenje", izjavila je za "Dnevni avaz" Biljana Jandrić, portparolka KCUS-a.
U sukobima policija i napadača, povređen je i jedan policajac.

Policajci su odbacili napadače od Akademije likovnih umetnosti, gde je nekoliko desetina ljudi prisustovalo otvaranju četvorodnevnog Kvir-festivala, u okviru koga su predviđene umetničke izložbe, filmske predstave i predavanja. Kako sarajevski "Avaz" saznaje, policija je tom prilikom pronašla veliki nož zamotan u krpu, bačenu na travnjak pored Akademije. Učesnici festivala su oko 22 sata napustili Akademiju, a ubrzo su se razišli i protestanti.
Nakon opsežne pretrage, pripadnici sarajevske policije su uhapsili trojicu osumnjičenih napadača.

Ovog meseca, islamski mediji vodili su kampanju protiv organizovanja festivala, i to u vreme Ramazana, a anonimne pretnje smrću stizale su organizatovrima skupa i medijima koji su ih podržavali. Organizatori kažu da je vreme održavanja skupa - u vreme islamskog meseca posta - bilo čista koincidencija.
Rojters konstatuje da u Bosni, kao i u većini balkanskih zemalja, nema tolerancije prema homoseksualnosti. Britanska agencija podseća da je Sarajevo, koje je vekovima bilo poznato po miroljubivoj koegzistenciji muslimana, hrišćana i Jevreja, posle rata 1992/92, godine, postalo većinski muslimanski grad.

Svaka moć u svijetu počinje kao moralna čvrstina.
Svaki poraz počinje kao moralno zakazivanje.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

39

Citirano

Orginalno od simke_np

ja sam gledao jednu njegovu emisiju,Fatmir Alispahic se ukljucivao putem,kako se kaze,nek me neko ispravi ako gresim,video linka,bili su tu jos hfz. Dzevad Golos iz Mostara,i Mustafa Spahic (zbunjen covek) i Resid Hafizovic (covek ciji mozak dolazi u pitanje)...Alispahic mu je zapushio usta (Pecaninu),tako da ga je ovaj pozdravio posle 20 minuta... (o)

hhmmm mislim da je to bila ona emisija kada je specijalno za nju išao da snimi onog Muamera Topalovića u kazneno popravnom zavodu Zenica, što je ubio onu porodicu na badnje veče. Elem njega je u toj emisiju predstavio ka vehabiju a čovjek nikada nije bio u njihovim krugovima zloupotijebio ga je, što je kasniej i sam Topalović naknadno potvrdio. A možda i nismo gledali istu emisiju neznam al kod pećanina je svaka bila slična pa zato nije ni čudo ako griješim.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

40

Citirano

Orginalno od emirRA

Citirano

Orginalno od simke_np

hhmmm mislim da je to bila ona emisija kada je specijalno za nju išao da snimi onog Muamera Topalovića u kazneno popravnom zavodu Zenica, što je ubio onu porodicu na badnje veče. Elem njega je u toj emisiju predstavio ka vehabiju a čovjek nikada nije bio u njihovim krugovima zloupotijebio ga je, što je kasniej i sam Topalović naknadno potvrdio. A možda i nismo gledali istu emisiju neznam al kod pećanina je svaka bila slična pa zato nije ni čudo ako griješim.

heh,bila je bas ta emisija...Ali kako mu je posle Alispahic,hahahaha,kad se setim...
"Gospodine Pecanin,vi i ova vasa rezimska televizija,intervijulisali ste jednu bolesnu osobu i zloupotrebili je...ali dobro,to je zato sto vi pritiscete dugme na ovoj televiziji...",ili nesto u ovom tonu...
ocrnio ga je Alispahic,i ovaj ga iskljuci iz programa...
hehehehe

plakati protiv pederluka,poslao mi jedan brat iz Egipta.

plakat 2

plakat 3

ne umijem ih prikaciti ovde da se jasno vide,jer maksimalna velicina datoteke iznosi 80kb...ako neko zna,nek uradi...

Social bookmarks