Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen
  • »Babbha« je autor ove teme

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 26. Oktobar 2002

Zna Li Iko ?!

Imao sam prilike da se cesto vracam jutrom s puta ili da ranim na put.... ljudi, strah da te ufati od pasa... desetine... sve gladno, divlje....

Zna li Iko ko je odgovoran? Jel ovo normalno? Posle 01:00 do nekih 07:00 centrom se nesme ni proci mirno a da ti se ne zaleti po koji par...

Koja je sluzba zapravo odgovorna za pse lutalice ?
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 26. Oktobar 2002

Pishtolj za pojas 8)
Ja mislim da je za to odgovorna "gradska cistoca"-odsek shinteri.
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

MaNe

Početnik

(10)

• »MaNe« je muško

• Poruku poslati

3

Subota, 26. Oktobar 2002

Citirano

Orginalno od Mikov_sin
Pishtolj za pojas 8)

Mislim da to nije resenje X( Jer svko zivo bice ima pravo na zivot, pa i psi. Babbha se pita ko je odgovoran ? Po moeme misljenju Opstina. Kada bi se uvela neka sluzba koja bi vodila registraciju pasa i njihovih vlasnika, pas na ulicu a gazdu po dzepu. Mislim da bi ih bilo puno manje. Jer nas narod se opameti tek kad ga udaris po dzepu, ko bi zamislio pre 10, 20 godina da ce vozaci u pazar sami vezati pojas ;)

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

4

Subota, 26. Oktobar 2002

bez pištolja...

Znate li za izreku: "Govori tiho i vodi psa sa sobom..."

Ozbiljno, ne znam ko vodi brigu o psima lutalicama, kod nas, u ovom gradu. Pse lutalice treba nekako zbrinuti. Kafilerija, koje nema, bi bila mjesto za njih.

Svakako sam protiv ubijanja...na bilo koji način!
[SIZE=1]...Moj stari kofer opet miriše na sive ceste...[/SIZE]

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

5

Subota, 26. Oktobar 2002

Jeste!

MaNe u pravu si svega mi - samo po dzepu :))

maleccka kako bi bilo da me jedan od tih pasa izede za nogu ? pa posle da primam boce i da pacem ? nemoj me.... :)
Can't Rain All The Time

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• »Birdum-Bardum« je muško
  • »Birdum-Bardum« je zabranjen

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 27. Oktobar 2002

Selam alejkum Boshnjaci. Ja prije svega bih pitao ko je taj Iko? I ako taj Iko nije informisan i nezna ko je za to zaduzen treba mu nekako javiti da chovjek zna. Ali ja mislim da je Iko legenda i da Iko vech zna to. heheh Allahimanet

MaNe

Početnik

(10)

• »MaNe« je muško

• Poruku poslati

7

Moje iskustvo

U sred bela dana u centru, ne smetaju njemu ni prolaznici ni buka atomobila vec samo vrucina i sunce :tongue:

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

8

Cuj Faco!

Ja sam lepo pito - kako bi bio obaveshten jer Neznam ko je odgovoran ?! Zarad svoje dece i zarad ljudi koje volim!

Ne dopada mi se ideja da se u po noci nemoze kupiti ni sugavi Kafetin u gradu a kamoli neshto vishe i da pritom treba strahovati za svoje ili zdravlje voljenih!

Hocu da Pazar opet bude grad gde mogu serbes setati u 3-4 ujutru s prijateljima a da ne brinem !

Skonto si ovo jesil ?

Babbha

PS Zivim u Staroj Lucnoj zgradi u Novom Pazaru tako da imam sjajan uvid u to shta se napolju deshava :)) i ne dopada mi se to shto vidim
Can't Rain All The Time

9

Ponedjeljak, 28. Oktobar 2002

ovo mi se svidja!!!

jedini nacin da se promeni nesto jeste da se to primeti na pravi nacin, da se razmotre resenja, posledice svih resenja, i da se onda nesto konkretno i uradi. licno ne znam tacno koja je sluzba zaduzena konkretno za pse, ali sam sasvim siguran da je u nadleznosti opstine. znam kakvo je stanje sa psima u pazaru, posebno kad im je sezona parenja.. nemoguce je spavati od njih, a kamoli sta drugo. da ne napadamo pse :) , videli psi da su se ljudi odvazili pa rade sta hoce a niko ih ne kontroslise, pa sto ne bi i oni. tacno je da se ljudi mogu kod nas kontrolisati samo ako ih "ranis" po dzepu, ali za pse lutalice ne mozete nikog od ljudi (po relaciji vlasnik-pas) optuziti osim nadlezne sluzbe koje bi trebale odatle da ih uklanjaju. te nadlezne sluzbe bi trebale da kaznjava organ koji ih uposljava, a posto oni to ne rade, onda su oni nadlezni i odgovorni.. kao i za sredjivanje mnogih drugih stvari. izgleda da mi samo imamo mnogo pametnih ljudi koji apsolutno nista ne rade (pocevsi od ovakvih kao sto je birdum bardum pa na dalje.. a ne odnosi se na forum nego na ljude takvog tipa, u zivotu, u nasem gradu)
svidja mi se sto se na ovom forumu ljudi mogu oko, konkretno, ovakvih tema dogovoriti oko necega i uraditi nesto konkretno. oni koji su dole zaista se mogu organizovati i uloziti zalbu/predlog/protest nadleznima.. mozda oni ne primecuju sta sve ima po ulicama; njih odvode licni vozaci na posao.. zasto bi se zamarali gledanjem na ulice..
mogu ja da se potpisem i bolje...

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od Mikov_sin

Ovo je tačno. JP "Čistoća" svaki mesec ispostavlja račun za uklanjanje pasa lutalica Opštini.
Kako rade taj posao vidimo svi.
Opština bi trebalo da kontroliše ono za šte izdvaja sredstva.

Možda je rešenje ono što se primenjuje u nekim gradovima, sterilizacija pasa lutalica.Tako se sprečava razmnožavanje i povećanje njihovog broja.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

11

Tužna priča

Citirano

Možda je rešenje ono što se primenjuje u nekim gradovima, sterilizacija pasa lutalica.Tako se sprečava razmnožavanje i povećanje njihovog broja.

Onda ne bi bilo ni tužne priče o keruši i njenih sedam malih kučića...

P.S. Čaršija priča da se taj problem s psima lutalicama rešava na drugi način... Što više Kineza u gradu, to manje pasa lutalica... Da budem iskren, ja odavno nisam video "džukca" na ulici, a nije da ne šetam gradom u sitne sate...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

12

Ja ne idem baš u sitne sate, ali oko ponoci obično sretnem 2-3 tu negde oko Tadža.Jedan mali dežura ispred kahve a poveći drema preko puta. Nekad im se priključi još neki pa prošetaju do Parica :).

Čopori se skupljaju oko smeća kontejnera i sl.

Kinezi su dobro rešenje... :))

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

13

Srijeda, 30. Oktobar 2002

Da li se iko seća Tibora i Lava?
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

14

Tibor- ruski hrt berzoj znamo, znamo.
Nego koji ti je taj Laf?

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• »Birdum-Bardum« je muško
  • »Birdum-Bardum« je zabranjen

• Poruku poslati

15

Selam alejkum Boshnjaci. Uh, fingersbroken-u sam pravo zapao za oko, nemam pojma zashto. Ali hajd neshto izgleda boli, a shta li to boli ja bih bash volio da znam, tj. da nekako poprichamo i rijeshimo, ako bi moglo, naravno bez nekih vrijedjanja i tako to, jer to zaista nevolim. Ako ti je neshto u mojim prijethodnim textovima zasmetalo ti samo reci shta, pa mozemo prodiskutovat oko toga, fino i polako. A kada upuchujem kritiku nekom onda se trudim da ta kritika nije zasnovana na hiru nekom mojem, tj. nervozi, mrznji, huji, itd. Vech se trudim da to bude "majchinska kritika" djetetu. Pa ako chemo kritikovati nekog jer neradi svoj "shinterski" poso kako treba onda treba kritikovat bez hira, a ako taj dotichni nemoze to da izvrshi nije sposoban onda se fino smijeni, itd. Medjutim imam osjechaj da se kroz ove probleme koji su sasvim normalni svugdje u svijetu izraziti BOL neki (kao shto gore rekoh, neshto boli, neznam shta), neko ogorchenje na neshto. Zato se ja trudim da blokiram svaki pokushaj takve kritike. Odnosno da prodje kritika, a da mrznju zadrzi za sebe. To bi otprilike po meni bila konstruktivna kritika. A kada se neko kritikuje naravno kritichar bi trebao da ima maximalno sabura (strpljenja), jer moze se djesit da se dotichni ne popravi odmah vech treba nekoliko pokushaja. Sjetimo se kolko truda i sabura ulaze majka kada je u pitanju dijete. A da bi to neko mogao onda treba da je pun ljubavi, kao kada nas djevojka maltretira i omalovazava a mi to sve prashtamo jer je volimo, hehehe. Pa ako neko ne prilazi tome sa ljubavlju onda je veoma destruktivan, po mojem shvatanju. To bih ja nazvao Talibanizam, jednostavo nemanje osjechanja vech radikalno ako hochesh ovako hochesh ako nechesh ubijamo. To se djeshava na svakom koraku ali u razlichitim dozama. Dakle nemojmo nastupat tako, jer nije dobro. To bi ujedno po meni bilo i moje shvatanje timskog rada, jer mi smo vlasti odabrali. Ko god nema tog timskog rada vech je pun sebe i hirova nekih on onda nekako neumije timski da radi. Okej ponekad se nemoze bash izdrzati pa se i izleti chovjek, to se prashta, uz uslov da on ukapira poslije toga da je malo pretjerao, i tako to. Dakle budimo konstruktivni a ne destruktivni. Eto tako. Allahimanet

16

just to distinguish

talibani UBIJAJU razlicite, a svet kosi neuspesne. svet je postao danas masina. a svaka pora sistema u svetu odlikuje se napredkom (sa tehnicke strane gledano.. ne hvatajmo se svetskog morala jer ni meni se, kao ni mnogima stvati koje su u svetu moralni standrdi ne svidjaju). iz ljubavi se prastaju greske deci i onima koji uci, ali oni koji obavljaju posao trebaju da ga obavljaju a ne da ga uce. mozemo svi mi da volimo i mnoge druge stvari, ali ja radje volim nesto uspesno, i moralno i zelim trazim takvu kombinaciju.. a onima koji rade greske se prastaju, jer se radi (a i ljubavi ima jer se radi) ako nekog ne volim, ne znaci da ga mrzim i da bih ga ubio (to je isuvise radikalno i utice aktivno i agresivno na druge). jednostavno ga ne volim. to znaci samo jedan vise, ili jedan manje. gde saburu ima mesta, ima ga, ali se takve stvari ne zloupotrebljavaju za propagandu da bi se dalo mesta neuspesnosti na vaznim poljima (pocev od sintera pa nadalje). takva je manipulacija manje vise kad se sa takvim argumentima nastupa.. samo jedna vrsta extrema. ja bih rekao da su neki ljudi zaduzeni na odredjenim mestima za akcije, a da moraju oni brinuti o tome kakve ce biti reakcije na njihove akcije.. tako se dobija jedan manje, ili jedan vise.
a to sto me ti pokusa grupisat ili degrupisat to je uskost tvog posmatranja bb.. ne bih se tebi tu izjasnjavao, ali ono sto sam ja rekao od svega toga nasta si ti stavio akcenat je da bi im neko samo da bi se ljudi, ili neki pojednac ako nista drugo, trebali organizovati i predociti nadleznima stvari koje treba da urade a ne rade.. valjda sto ne vide. ja se nadam zbog toga sto ne vide.. i ima li tu sta bolje nego skrenuti im paznju pa da vide. a onda brinemo o akcijama i reakcijama..
selam i pozdrav
mogu ja da se potpisem i bolje...

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 31. Oktobar 2002

Aman ta opština

Pozdrav za sve učesnike foruma, o psima lutalicama i šinterima.
Prema većini vas, naročito MaNe, za ovaj problem odgovorna je opština, ja se pitam, zašta onda ona, tj. opština nije odgovorna.
Aman ljudi postoje službe koje su nadležne za to, i ranije je bilo pasa lutalica, i ranije se dešavalo, da jednog jutra na ulicama ostanu tragovi krvi ubijenih životinja, koje ta služba, mislim iz Kraljeva, vredno eliminiše i pokupi, i gotovo sa psima lutalicama.
Daleko odgovornije smatram, građane za pojavu tih pasa lutalica, ljudi se precene, pokušaju da uzgajaju psa u kući, u jedno vreme im dosadi, i kako da ga se reše, ubace u kola, i puste ga negde van grada.
Elem, ta životinja, nađena u čudu, ŠTA BI SAD, sa njenim gazdom, mora da luta da bi preživela, e po meni je ovo problem.
Pogotovo je problem, što se ljudi služe nekim metodama za eliminaciju svojih dotada kućnih ljubimaca, nađite nove vlasnike i dajte im te životinje, da nebi lutale i da se o njima nebi razgovaralo.
Posebno me boli jedna stvar, moja ćerkica je za treći rođendan dobila od jedne moje koleginice iz Niša štene crnog pekinezera, koje košta oko 300 eura, pre petnaestak dana jedan postariji gospodin, da tako kažem je pokušao ali bez uspeha da ga ukrade iz mog ličnog dvorišta, uz pomoć mojih komšija štene je vraćeno, na radost moje Selmice, ali Taj gospodin nije odustao i iskoristio je priliku i odneo štene pre neki dan, i od tada neznam šta se sa njim dešava.
Odlučite sami kakav je to način, i kako će taj gospodin da eliminiše štene, kada mu dosadi da ga drži, sramota.
Pozdrav ?( ?( ?(

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 31. Oktobar 2002

Ima, svaakvih ljudi, prijatelju..

Ima. bash svakakvih.... uzo, shta cesh, mozesh da ga tuzish ili da cutish - trece nema.

A poshto ga necesh tuziti jer ti je muka da se botash po sudnicama zarad pascheta (i taj shto ga je pechio je pasche), ondak ti ostaje da razmishljash koliko vremena treba da prodje pa da nashi dragi nam sugradjani skontaju da je tvoje shta je tvoje i tackica (.)

Dugo ce proci, mozda ja i ti to ne docekamo, mozda nasha deca :) al ostajem pri stavu da pse lutalice treba eliminisati a bivshe gazde klepiti po dzepu ili po zadnjem dzepu ako su gazdarice :)

PS Predlozicu otvaranje rubrike Izgubljeno - Nadjeno... moze biti korisno...
Can't Rain All The Time

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 04. Novembar 2002

Narode sta bi radili kad bi ziveli u Nemacku? Ovamo ne smijes dzukeli ni da kazes da smrdi a ne da izrazis zelju da ih maknu sa ulica. Nisam bas neki ljubitelj pahcadi :D ali nisam ni za to da se ubijaju.

Nemoj slucajno da dodzete na ideju da saljete te dzukele za Nemacku, mi ovamo dzukela imamo kolko nam dusa hoce.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Hari

Početnik

(10)

Datum registracije: 03.11.2002

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 04. Novembar 2002

Babbha, vrlo interesantna Tema

to je ja mislim jedan od mnogo nerjesenih problema u nasim gradovima sirom Juge.

Sad vise nisam konsultiran sa tim (Hvala Bogu, jer me je vrlo strah od pasa) ali znam od ranije, dok sam zivio u CG, da to zna biti i opasno po zivot :)

A da je to jos uvijek aktuelna Thema govori ova pjesma koju je napisao ´´Jedan ´´ meni nepoznat pjesnik koji je izgleda imao iskustva sa nasim´´Nocnim Cuvarima``

Od Hotela pa do moje kuce
Tu je proci vrlo nemoguce :evil:
Bez mocuge il´ kakve toljage
Nemos proc bez Pasije trage X(

Jedno vece Horda Pasa prema meni krenu
Jedan s lijeve, jedan s desne strane 8o
i tu zadobih ozbiljnije rane
Al´neka rane nego Pantalone
Pocijepase ih a bile su nove............. :(

Da ih sijem ja vremena nemam
nego rjesih da osvetu spremam............

-pjesmu nazalost neznam do kraja ali to nam govori da je ovo kod nas ima tradicije i da se nece brzo rijesiti

PS.
A ti Bubbha,
``AKO JE JACI , NIJE BRZI !!`` :D

Social bookmarks