Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

21

Srijeda, 09. Novembar 2005

Ako je to pile sto si jeo dobro peceno/skuvano,onda nemas brige,a ako nije... :D
Cuo sam da je virus lako "ugine"kako na visokim tako i na niskim temperaturama.
Pre nekoliko dana je pala i prva ljudska zrtva od pticjeg gripa,negde u Kini.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

22

Srijeda, 09. Novembar 2005

Obozavam kad mi krcka pod zubima :D Znaci O.K je ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 10. Novembar 2005

Sinoc sam jela kokos sumnjivih kvaliteta.No,i ako je uspjesno sisla niz zeludac,nesto mi se cudno desava u stomaku.Nadam se da je samo sugestija :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

24

Jesi li jela kokos ili kokoš? Jest da se u nastavku pominje u zenskom rodu ali rekoh, hodi mu ga znaj, poslije kestenova sve je moguce :D
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

25

Citirano

Orginalno od ed
Jesi li jela kokos ili kokoš? Jest da se u nastavku pominje u zenskom rodu ali rekoh, hodi mu ga znaj, poslije kestenova sve je moguce :D

Kokosh (mi inace u Bosni koristimo deutsch tastature one humanitarne,pa nemam sh,vec s :D ),tako da se ispravim...znaci nije kokos,vec kokoSH. :]

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

26

I mi u Deutschland koristimo deutsch tastature samo sto kod nas ima sh, tj. š ;)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

27

Nedjelja, 08. Januar 2006

Tri osobe, dva deteta i jedan odrastao čovek, obolele su od ptičijeg gripa u Turskoj, saopšteno je u Ankari.

Još se ne zna da li je u pitanju smrtonosni oblik gripa, od kojeg su umrla dva deteta. Rezultati analiza su pokazali da su dva turska deteta iz istočnog dela te države, na granici sa Jermenijom, prošle nedelje umrla od smrtonosnog oblika ptičijeg gripa, virusa H5N1, a da je više ljudi hospitalizovano pod sumnjom da su dobili ptičji grip.

Širom Turske, na desetine ljudi je hospitalizovano zbog simptoma sličnih ptičjem gripu i sprovode se potrebni medicinski testovi, a vesti o mogućoj zarazi u javnosti su stvorili atmosferu panike.

Međutim, uprkos smrti troje dece, predstavnici turskih vlasti su u njihovom rodnom selu, Dogubajazit, u oblasti grada Van, i danas imali teškoće da ubede žitelje da predaju svoju živinu kako bi bila uništena.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

28

Ponedjeljak, 09. Januar 2006

Ukupno 14 osoba u Turskoj na testiranju na ptičji grip je pozitivno, a u taj broj uključeno je i troje dece preminule od te bolesti.

U Ankari su juče potvrdjena tri slučaja oboljenja, a u Istanbulu je hospitalizovana 21 osoba kako bi se utvrdilo ima li medju njima obolelih od ptičjeg gripa. Zamenik ministra zdravlja Turske Mehmet Bakar izjavio je da su prvi rezultati ispitivanja dve uginule kokoške u Istanbulu pokazali da su bile zaražene virusom ptičjeg gripa. Prošle nedelje troje dece iz iste porodice umrlo je od virusa H5N1u istočnom delu Turske.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

29

Srijeda, 15. Februar 2006

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

30

Četvrtak, 16. Februar 2006

Ada nije mi sto je stigao u Nemacku,vec u Sloveniju a danas javise da su i neki labudovi i u Srbiji uginuli,negde na Dunavu.
U svakom slucaju,OPREZ!!!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

31

Subota, 18. Februar 2006

SARAJEVO - Brzim testiranjem dva sumnjiva uginula labuda sa Malog plivskog jezera kod Jajca na Veterinarskom fakultetu u Sarajevu utvrđena je pozitivna reakcija na prisustvo avijarne influence, odnosno ptičje gripe, priopćio je u petak na izvanrednoj konferenciji za novinare u Sarajevu direktor Ureda za veterinarstvo BiH Jozo Bagarić. Bagarić je, međutim, upozorio da se radi o sumnji a ne o potvrdi pojave ptičje gripe u BiH.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

32

Srijeda, 22. Februar 2006

Samo u februaru virus je otkriven u 15 novih zemalja, uglavnom u Evropi, a glavni krivci su zaražene ptice selice koje se krajem zime vraćaju sa istoka i juga
Veterinari u Srbiji isticu da je samo pitanje vremena kada ce virus doci i u Srbiji.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

33

Srijeda, 01. Mart 2006

I mačke moguća pretnja za ljude

Otkriće da je mačka u Nemačkoj uginula od ptičjeg gripa otvorilo je niz pitanja u javnosti, a najglasnije od njih jeste: da li mačke mogu da prenesu zarazu na čoveka?

Prvi slučaj u Evropi da je jedan sisar uginuo od ptičjeg gripa stručnjake navodi na zaključak da bi mačke mogle da prenose virus H5N1 na ljude, odnosno da bi bolest mogla da se širi mnogo lakše nego što se prethodno pretpostavljalo, istakao je juče „Dejli telegraf“.

„Mačke mogu da dobiju ptičji grip kada pojedu zaraženu pticu i to je već odavno iz Azije poznato, ali zaraza ljudi preko inficiranih mačaka još nije do sada dokazana“, rekao je direktor virusološkog instituta u Nemačkoj Tomas Metenlajter, prenela je agencija Tanjug.
Opsirnije na
www.blic.co.yu

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

34

Srijeda, 01. Mart 2006

Citirano

Ada nije mi sto je stigao u Nemacku...

Kako Tashke nije ti, da pocrkaju gastarbajteri. Licno nemam naviku da se igram sa zivinom, zato se i ne brinem.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

35

Četvrtak, 02. Mart 2006

Sta da radim sa papagajem? Izgleda je prehladio, uhvatila ga promaha pa se izgleda razboleo od gripa ... xx(

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

36

Četvrtak, 02. Mart 2006

Ajmeee smekeru,de ti njega vodi veterinaru ,mozda je... nedaj Boze 8o

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 02. Mart 2006

Citirano

Orginalno od smeker
Sta da radim sa papagajem? Izgleda je prehladio, uhvatila ga promaha pa se izgleda razboleo od gripa ... xx(

Ne sekiraj se*- nije ptičji grip, to je mačji kašalj
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

38

Četvrtak, 02. Mart 2006

Citirano

Orginalno od HaNuMa_78

Citirano

Ada nije mi sto je stigao u Nemacku...

Kako Tashke nije ti, da pocrkaju gastarbajteri.

Nisam ja tako mislio,vec na to da Nemacka zna i moze da se izbori sa tim.

[SIZE=3]Ptičji grip i u Vojvodini

U Srbiji je zabeležen prvi slučaj ptičjeg gripa: Kraj Sombora pronađen labud uginuo od virusa H5. U toku testiranje na patogeni H5N1.
[/SIZE]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

39

Ponedjeljak, 06. Mart 2006

Da ih nije bilo vise?

Mislim danas dok sam gledao RTS ili BK rekli su da ih je otkriveno 4-5?
" Bilen alemlere rahmettir "

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

40

Ponedjeljak, 06. Mart 2006

Vec sam pocela da sumnjam da kriju vest-da je virus stigao i u SCG.
Ali i dalje se tesimo ,kao da to nije jedna drzava,kao ono dalje od nas i nista nam ne moze ?(
misli globalno-deluj lokalno

Social bookmarks