Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

41

Utorak, 22. Novembar 2005

E pa, vas se dvoje udruzite i nadjite tacan odgovor. :D
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

42

Mislim da je tacan odgovor pod A), jer na toj temperaturi voda nije primijenila svoje agregatno stanje, pa prema tome ostaje nepomijenjena.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

43

Citirano

Orginalno od pink
OK , ed-e. Skoro si da mi objasnis sve. Samo jos jedno laicko posmatranje ( samo zamislih taj ekperiment) :

Ako u casu vode sipam vodu, ona se odmah pomesa i nivo je povecan za odredjenu meru.

Ako u drugu casu sa istom kolicinom vode, kao u prvoj pre dosipavanja vode, ubacim kocku leda iste mase vode koja je dosuta u prvu casu, onda se led ne istopi i ne pomesa nepostredno pri ubacivanju u vodu, vec deo te kocke leda ostane iznad povrsine vode(dakle nije potpuno potopljen u vodu). I tako polako dok se sav ne istopi.

Jasno je da u stvarnosti led pliva po vodi i nije cio potopljen. Ako tako problem posmatramo onda ce odgovor biti da nivo raste sa topljenjem leda ali postavka zadatka podrazumijeva da je cio led potopljen u vodi a to se vidi i iz Hanuminog odgovora.

Inace, kako rece Spain, sve se stvari na hladnoci skupljau a na toploti sire osim vode. Voda se na hladnoci tj, kada se zaledi siri. Koliko puta ste zaboravili staklenu flasu sa vodom ili sokom u zamrzivacu a koju kasnije nadjete napuklu.

Ovaj fenomen ima i jedan praktican znacaj u zivotu. Kada bi led bio tezi od vode ili cak iste tezine kao voda onda bi doslo do potpunog zamrzavanja rijeka, jezera i mora i samim tim do uginuca svega zivog sto u njima plovi i raste. Ali, Allah je dao da se led uhvati po povrsini gdje i ostaje zbog svoje manje specificne tezine u odnosu na vodu a zivot ispod njega nastavlja svojim tokom :) .

p.s. Spain, da cujemo jos neki odgovor pa cemo objasniti :)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

44

Bravo za ovu informaciju. Eto koliko covjek cinjenica izgubi iz vida u svojem razmisljanju. I kako sad ispade rjesenje one Hanumine zagonetke? Jel sad nivo vode pada? :)

45

Citirano

Orginalno od ed
postavka zadatka podrazumijeva da je cio led potopljen u vodi a to se vidi i iz Hanuminog odgovora.

OK. Necu pocinjati dalju diskusiju u ovom smeru, mada mi nije jasno kako se to led potpuno potopi u vodi.

P.S.Zanimalo bi me misljenje sans-a, DordjeRD-a, Tulumbe4Aill ili Chonbey-a o HaNuMiNoM pitanju. :)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

46

Citala sam neke postove od sansa i Djorda i mogu reci da su jaki.Veoma jaki.No i ed je u istom kosu sa njima,pa prema tome,mislim da bi obojica isto rekli sto i ed :)
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

47

He he galaksijo , zelena si ti. ;)

Jesam li trazila tvoje misljenje o misljenju drugih? Jok. Ti si citavih par sedmica na forumu i govorices mi o drugima. Smijesno. :))
Ne znam sto se javljas i sta izigravas i iskreno da ti kazem : ne zanima me. 8)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

48

Evo jos jednog pitanja, na koje ja sam ne znam odgovor:

Sta je starije kokoska ili jaje?

(mislim da Root ima odgovor). :)

Jere, je cini mi se spominjo negdje da je rjesenje za to nadjeno.

Hvala.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

49

Nauka ne trpi navijanje. U nauci se u obzir uzimaju samo cinjenice. Ja sam rekao svoje misljenje koje je bazirano na znanju iz fizike kojeg imam. Ono sto sam rekao smatram tacnim. Medjutim, postoji vjerovatnoca da ja nesto nisam uzeo u obzir ili da Hanumin zadatak nije do kraja jasno definisan obzirom da ga postira po sjecanju ... ali bilo kako bilo ova tema ne smije da se pretvori u poligon na kojem ce se prepucavati, bockati i navijati.

50

Slazem se. :D
ja sam samo laicki postavila par pitanja vezanih za zadatak i zahvalna sam na zadovoljavajucim strucnim odgovorima koje dobih. Ove upadice, najbolje bilo ignorisat, al ne dade mi se.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

51

Tako je ed-e.Pa to sam i ja mislila.Zna se da je 2+2=4.Ne mogu ja navijati za nekoga ko kaze da je =5.
Ne navijam za ed-a,ne navijam ni za koga,iznosim svoje misljenje.
Toliko :)

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

52

Ha, tako vas hajem :D

Hajde sad ako imate volje, Spain i ja smo postavili neka pitanja pa bujrum :)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

53

Komotno si mogo napisat ja i Spain, jer trebas racunati na to da ti ja dajem prednost nad sobom.

Da, zaista, hajmo odgovore na hastal. :)

Hvala.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

54

@ed
Odgovor A
@Spain
Odgovor:jaje
:]

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

55

Moze li malo pojasnjenja za odgovor na moje pitanje Galaksijo?

Hvala.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

56

Pa koka potice iz jajeta 8) a jaje.... a jooojjjjj :)) ,jel moze da se promjeni misljenje? :D

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

57

Naravno da moze. Upravo to se i trazi misljenje koje je spremno da se mijenja shodno saznanju. :)

Znaci nisi vise sigurna u svoj odgovor prvi, jel?
Tj. stava si da je odgovor: Kokoska?

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

58

Moj konacan odgovor ODUSTAJEM 8)

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

59

U potpuno toplotno-izoliranoj prostoriji nalazi se frizider, otvorenih vrata. Sta se desava sa temperaturom u prostoriji poslije recimo 2-3 saata rada frizidera? :)
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

60

Muahdzere,nisi naveo koje je marke frizider :D Sta bi se recimo desilo da je marke OBODIN? :D

Social bookmarks