Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

41

Subota, 24. Januar 2009

Citirano

Orginalno od Jahja
Mnogo je tesko naci ljude koji ce vam pomoci bez sopstvenog interesa, na ovom forumu ih ima.

Ne znam za Phikreta, ali ja od fakulteta dobijam po 50 evra za svaku zrtvu koju privolim da upise ETF :D
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

42

Subota, 24. Januar 2009

Khm, khm, @ef, kod nas na FON-u je to malo drugačije regulisano. Od svakog brucoša kog dovedeš dobijaš po 5% od svake školarine koju uplati. Tako da kad već nekog dovedeš, onda ti je u interesu da ne pređe na budžet i da obnavlja godine pa kreneš da ga dezinformišeš ;).

Šalimo se Jahja, naravno, samo napred i informiši se i dalje. Šta je sa tvojim vršnjacima? Šta oni žele da upišu, gde i raspituju li se kao ti? Samo ugrubo ako možeš da nam napišeš da vidimo kakva je situacija trenutno.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško
  • »Jahja« je autor ove teme

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

43

Subota, 24. Januar 2009

Ja sam 4. godina Gimnazije prirodno-matematickog smera. I u najbolje sam odeljenje Gimnazije i Novog Pazara, ovo nije egoizam nego realno gledanje stvari. Mogu vam reci da su opstinska takmicenja iz matematike i fizike, ustvari samo odeljenska takmicenja IV-1(to moje odeljenje). To je bukvalno tako. Sve cetiri godine iz matematike smo isli samo mi iz odeljenja na opstinsko, regionalno itd. Ista je situacija sa fizikom, istorijom, biologijom... Ovim zelim samo da vam pokazem kako smo jako odeljenje, koja je konkurencija. E sad...

Imati jedno 4 buduca doktora. Znate ono odlucil sa 2 godine da ce da budu doktori :D . Ako bih se ja kojim slucajem odlucio za medicinu, bio bih pravi izuzetak.
Ima i nekoliko koji ce mozda farmacije.

Ima jedan ucenik koji ce ETF, on je strasan matematicar. Verovatno cu i ja, i ja sam dobar matematicar :O . A jedan ce da pokusa, nije bas dobar ucenik, pa ako uspe upisace.

Tri ucenika ce FON, ne znam tacno koji smer, ali su to odlucili. Znam da ce ovaj jedan da ti bude kolega ako Bog da Phikret.Nikad se ne zna mozda i ja budem.

Jedan drug ce geodeziju.

Jedan ce IT na PMF.

Ima naravno, kao i uvek, nekoliko stomatologa.

Svi oni planiraju u BG, osim njih nekoliko koji ce u Sarajevo.

E sad ima i onih koji ce da ostanu u NP. Ti ce gradjevinu, arhitekturu, matematiku...

Ovo su vam otprilike ovi iz mog odeljenja, ato su vam najjaci ucenici.

Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

gothiacup

Početnik

(10)

Datum registracije: 17.07.2008

• Poruku poslati

44

Subota, 24. Januar 2009

kao predstavnik tog najjaceg odeljenja, i kao tako intelegentno dete, mogao bi da se potrudis da malo gramitickiji ispravnije pricas/pises. bode oci koliko cesto gresis padeze, i koliko reci neispravno pises, da jednostavno bude sramota da se sa tim hvalis kako pripadas najjacem odeljenju. da me pogresno ne shvatis, ne radi se o pisanu na forumu. forum je najmanje bitan. evidentno je da ti pises onako kako govoris, a tako neispravan izgovor zaista ne dolikuje onima koji predstavljaju elitu jedne skole.. a sutra i neki univerzitet.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

45

Subota, 24. Januar 2009

@gothiacup, u ovih 5-6 recenica u kojima si se kriticki osvrnuo na gramatiku u Jahjinim postovima napravio si bar 10 gramatickih gresaka. Osim poznavanja najosnovnijih gramatickih pravila vidim da ti je strano i ispravno sastavljanje recenica. Povrh svega toga priredio si nam i ekskluzivne izraze, koje imamo prilike da procitamo samo mi koji pratimo ovu temu. Konkretno mislim na: "da malo gramitickiji ispravnije pricas/pises.". Da li bi bio ljubazan da nam kazes sta predstavlja izraz "gramitickiji", iz kog jezika potice i sta znaci? Cak i Google koji i na svakakve gluposti izbaci bar nesto, za ovaj tvoj izraz nije nista nasao.

Ako vec uzimas sebi za pravo da nekoga za nesto kritikujes, onda se potrudi da ne radis ono za sta tog nekog kritikujes. Makar dok ga kritikujes. Meni je tvoje nepravilno pisanje i izrazavanje jos ranije upalo u oci, ali nisam hteo da ga komentarisem, jer je to tvoja privatna stvar. Ali kada sam video kako kritikujes Jahju za pisanje, iako pise mnogo pravilnije nego ti, onda stvarno nisam mogao da precutim.

gothiacup

Početnik

(10)

Datum registracije: 17.07.2008

• Poruku poslati

46

Subota, 24. Januar 2009

a sta ti mozes da precutis?
te su gore sve typo greske. menager nije tajpo greska nego neznanje. kao i gresenje u padezima. te stvari nemaju veze sa kucanjem. ja svoje ne citam i ne zanima me. gramitckiji je slucajno ispalo. bas mi je slatko. kad popravljam post ne menjam nista nego dopisujem. a i ne patim za bilo cim. niti moje pisanje utice na bilo sta vise. moje je sazvakano. zavrsio sam skolovanje odavno, govorim vise stranim nego svojim jezikom, posao hvala Bogu dobro ide, tako da mi uopste ne znaci puno kako ovde pisem. savetujem jedno dete, kao i pre sto sam mu govorio, al se stalno ti nesto nadjes uvredjen. jasno je da patis od necega, evidentno nekih nedostataka, a meni je zanimljivo da to posmatram.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

47

Nedjelja, 25. Januar 2009

Eh da bi ti mali Jahja da upises neki fakultet pa da se malo odmorimo.

Oladi malo frajeru sa tim izjavama tipa: ja sam najbolji, najbolje odeljenje, silna takmicenja, danas sam dobio pet iz likovnog, juce peticu iz muzickog :rolleyes:

Moj ti je savet nemoj se izuvat prije vode ;)
Imala sam priliku da sretnem takve kao ti pa se oni na prvoj godini ZAKUCAJU pa im treba po 5-6 godina da se pomere sa tog mesta ;)

Na ovom forumu covece ima intelektualaca koji su postigli u zivotu mnogo ali nas ne dave sa tim a ti jedan obicni i jos u pubertetu srednjoskolac smaras majke mi :rolleyes:

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

48

Nedjelja, 25. Januar 2009

ajla postoje teme koje mozes da citas, ovo nije jedna od tih. Normalno, ne zabranjujem nikom da cita, i da hocu ne mogu, ali ako te ne interesuje, nemoj citati. Postoje druge teme koje su tebi zanimljivije nego ova tema, te i citaj. Ja sam na pitanje Phikreta odgovorio, samo hteo da mu obijasnim kakvo je odeljenje, da bi on imao predstavu zasto ce biti insAllah toliko doktora, inzinjera... A ne da bi znao kakve ja ocene imam.

Ni u jednom svom pstu nisam rekao da sam najbolji, to ni ne mislim.
Hvala na ovim zeljama da na "prvoj" zakujem jedno 5-6 godina, ali mi se to insAllah nece dogoditi.

@gothiacup , ovde na forumu sam sa "nasim" ljudima, i retko procitam svoj post pre nego sto ga postiram. Zato mi se te greske i potkradaju, inace mislim da nemam problema sa padezima, a opet mozda gresim. Pre kada sam pricitao moj post, video sam greske vec u prvoj, drugoj recenici, ali to nije sluzbeno pismo, pa da o tome preterano brinem...

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

49

Srijeda, 06. Maj 2009

ehhhh konacno.

@ef odlucih se ja za ETF. Bicu tvoj kolega, InsAllah. Ali da obradujem i Phikreta, ubedio sam druga, on ce FON.

Eto da vam se zahvalim na informacijama i na pomoci.

Ako ima sta novo, bujrum javite mi???

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

50

Srijeda, 06. Maj 2009

Neka je hairli i tebi tvom drugu i da ako Bog da inshallah postignete ono sta ste naumili.

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

51

Srijeda, 06. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Jahja
ehhhh konacno. @ef odlucih se ja za ETF.

E pa nek ti je sa srecom brate. :)

I nemoj slucajno da kiksnes na prijemni. 8o :D
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

52

Srijeda, 06. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Jahja

Svi oni planiraju u BG

Eh "blago" se njima kad su tako bistri xx( :O

Zelje su jedno a realnost je mnogo grublja nego sto pojedinci razmisljaju, pogledaj malo statistiku koliko ljudi uspije a vrati se da kazem zdravo :O
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

53

Srijeda, 06. Maj 2009

Hvala @ef , hvala Mandelbrot.

Necu ako Bog da kiksnut, spremam ga, nadam se da cu ga dobro spremiti.

Na braniku grada, razumem te , ali ima dosta onih koji ce medicinu, a oni se 90 % upisuju. Dalje nas dvojica na ETF , insAllah, nadam se da nece biti preoblema...

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• Poruku poslati

54

Srijeda, 06. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Jahja

Na braniku grada, razumem te , ali ima dosta onih koji ce medicinu, a oni se 90 % upisuju. Dalje nas dvojica na ETF , insAllah, nadam se da nece biti preoblema...

Znam ja momaka koju su zaglavili tamo..
Hoces medicinu onda u SA.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

55

Srijeda, 06. Maj 2009

Citirano

Orginalno od na-braniku-grada

Citirano

Orginalno od Jahja

Znam ja momaka koju su zaglavili tamo..
Hoces medicinu onda u SA.

A vidiš ja baš imam svež primer kako je nezgodno brucošima iz Sandžaka u Sarajevu. Žalosno je što postoji toliki šovinizam u Sarajevu prema Sandžaklijama koji je ušao čak i u akademski život!

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

56

Srijeda, 06. Maj 2009

U istoj sam situaciji...Samo sto ja treba da odlucim koju srednju skolu treba da upisem....
Sta tebe zanima to i upisi....To je moj savet... :D :D :D

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• Poruku poslati

57

Četvrtak, 07. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Phikret

Citirano

Orginalno od na-braniku-grada

Citirano

Orginalno od Jahja

A vidiš ja baš imam svež primer kako je nezgodno brucošima iz Sandžaka u Sarajevu. Žalosno je što postoji toliki šovinizam u Sarajevu prema Sandžaklijama koji je ušao čak i u akademski život!

Jest al dobro pitanje ko to lansira i plasira..
Znas kako pojedine moje prijatelje su pitali prije u Kragujevcu i Beogradu kojim ti jezikom zboris i to pred punim auditorijumom kako se zove varosh(oblast) odakle dolazis itd, izbjegavali se druziti, diskriminatorska politika u svakojem pogledu na fax-u itd,itd.
Ja nisam konto na "ljude" ako te vec interesuje mada to je i druga tema, vec prije svega grad kao grad,hrana i svidjalo se to nekom ili ne svoj narod.. !
Ja bar ta utisak sticem jel i u SA imam svoje prijatelje koji uspijesno se snalaze i studiraju na razno raznim fakultetima..

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

58

Nedjelja, 28. Juni 2009

Selam alejkum ljudi..

Da vam se povalim i da vam javim(ako nekog interesuje :O ). Polozio sam prijemni na ETF-u. Danas su mi javili. Takodje sam polagao prijemni na FON-u(za svaki slucaj ;)), tu sam osvojio ukupno 90.4 boda, i trebalo bi da sam prosao :).

@ef, na prijemni.etf.rs je receno da rang lista na internetu izlazi 28.06 u 9 h. Ali nje jos nema, izasla je samo na fakultetu. Moguli na nekom drugom sajtu da nadjem rang listu?

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

59

Nedjelja, 28. Juni 2009

Cestitam! Neka ti je hairli i da bude sve kako treba da bude. Na forumu ETF-a su se neke kolege potrudile i odradile nezvanicnu rang listu. Na ovoj stranici mozes da vidis linkove ka nezvanicnim rezultatima. Doduse, meni kada kliknem na taj link pokazuje neke hireoglife, ali mozda ti budes imao vise srece.

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

60

Nedjelja, 28. Juni 2009

E svaka ti cast brate (o) To je mnogo dobar fakultet, ali je i tezak dosta. Samo nastavi tako... rad se uvek isplati.
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

Social bookmarks