Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško
  • »Bosnjaaak« je autor ove teme

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 29. Maj 2008

RAHMETLI DR. IRFAN LJUBLJANKIC

28051995 godine poginu je jedan od velikih sinova dr.LJubljankic. Bio je Ministar Vanjskih poslova BiH poginuo je jedan ad ljutih kraisnika koji je dao zivot za odbranu svoje drzave.Rahmetli LJubljankic nije kalkilirao odmah je stupio u redove za odbranu svoje jedne jedine Domovine i svog zavicaja,kao i mnogi kraisnici.Trebaju li bosnjaci ponovo da zaborave svoje Heroje?ma iz koga djela zemaljske kugle bili.
Neka mu je rahmet kao i njegovim saborcima Izetu Muhamedagicu,Dr Mensuru Sabulicu,i Fadilu Pekicu
Pamtite ali oprastajte.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 29. Maj 2008

Oprosti , ali ne zaboravi.

Mi ovaj deo sa prastanjem dobro ispunimo. Ali cesto nesto zaboravljamo.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 29. Maj 2008

Ovo si potpuno u pravu ali zasto,zasto samo mi Bosnjaci zaboravljamo ono sto je veoma bitno za nas.Cesto se pitam zasto je to tako?imamo li mi riblji mozak.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 29. Maj 2008

@Bosnjaaak

Izgelda da je nama bosnjacija u genima da mnogo cesto svesno ili nesvesno zaboravljamo mnogo sto sta, a najgore je sto zaboravimo ono sto nebi smeli...
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

5

Petak, 30. Maj 2008

Citirano

Orginalno od Bosnjaaak
Ovo si potpuno u pravu ali zasto,zasto samo mi Bosnjaci zaboravljamo ono sto je veoma bitno za nas.Cesto se pitam zasto je to tako?imamo li mi riblji mozak.

Zato sto su drugi narodi shvatili, ono nikad ne zaboravi. A , mi da nam Bog pomogne.

Evo 2.maja, kad je napadnuto Sarajevo(mislim da je 2. maj nisam sto posto siguran). Umesto da se taj datum obelezi Bosanska vlada uzela odmor i nije obelezila takvu stvar , eto kakvi smo mi.
I taj datum ce svake godine padati u sve vecu zaborav.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

• Poruku poslati

6

Petak, 30. Maj 2008

Da odmore ljudi krasni ..... :(

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

7

Petak, 30. Maj 2008

Pa posle se pitamo sta je ovo sto nam se desava itd,pa zato sto smo mnogi "dobri",neda ga majka :D
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

8

Subota, 31. Maj 2008

Citirano

Orginalno od Manager
Da odmore ljudi krasni ..... :(

E zamislite kad odmaraju ljudi koji su DUZNI to obeleziti, kakva je situacija sa ostalima.

Nije ovo jedini datum, bice ih jos koji ce biti zaboravljeni. Ali da ako se opametimo.

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

• Poruku poslati

9

Subota, 31. Maj 2008

Ja sam i poceo ovu temu da bih pobudio razmisljanje mladih ljudi,o svemu onome sto je njihovo mislio sam na Bosnjake.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 01. Juni 2008

E moj Bosnjaaak, ljudi se opamete samo u momentima dok citaju ovo, ili nesto slicno i to traje vrlo kratko, drzi ih samo dok citaju ili sllusaju druge, tada govore sebi da da u pravu su svi pa kako mi ovo ovako, ali posle mozda vec par sati ili par minuta ljudi ponovo sve zaboravljaju... kada ih ponesu dunjalucke "igre"...

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 01. Juni 2008

Citirano

Orginalno od Manager
E moj Bosnjaaak, ljudi se opamete samo u momentima dok citaju ovo, ili nesto slicno i to traje vrlo kratko, drzi ih samo dok citaju ili sllusaju druge, tada govore sebi da da u pravu su svi pa kako mi ovo ovako, ali posle mozda vec par sati ili par minuta ljudi ponovo sve zaboravljaju... kada ih ponesu dunjalucke "igre"...

Ali se polako budi svest. Mozda neko od nas mladih koji citaju ovo, krenu putem , sakupljanja dokaza, istrazivanjem, pisanjem knjiga, belezenjem istorije. To je veoma vazno. Istorijskih knjiga nas Bosnjaka ima veoma malo. Onih koje smo mi napisali ili koje su o nama napisane, to se mora promenit.

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 01. Juni 2008

Nedozvolite bar vi mladi da su Bosnjaci tranzitna etnicka grupa,ucite i strazujte i pisite vi o vama a ne da vam drugi pisu koste i stste.Postujte sebe da bih vas drugi postovali.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

13

Ponedjeljak, 02. Juni 2008

Citirano

Orginalno od Bosnjaaak
Nedozvolite bar vi mladi da su Bosnjaci tranzitna etnicka grupa,ucite i strazujte i pisite vi o vama a ne da vam drugi pisu koste i stste.Postujte sebe da bih vas drugi postovali.

To je ukratko sustina. O ovome moramo razmisljati i nikada ne bi smelo da padne u zaborav.

Mi smo Bosnjaci i time se ponosimo.

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

14

Ponedjeljak, 02. Juni 2008

Citirano

Orginalno od Bosnjaaak
28051995 godine poginu je jedan od velikih sinova dr.LJubljankic. Bio je Ministar Vanjskih poslova BiH poginuo je jedan ad ljutih kraisnika koji je dao zivot za odbranu svoje drzave.Rahmetli LJubljankic nije kalkilirao odmah je stupio u redove za odbranu svoje jedne jedine Domovine i svog zavicaja,kao i mnogi kraisnici.Trebaju li bosnjaci ponovo da zaborave svoje Heroje?ma iz koga djela zemaljske kugle bili.
Neka mu je rahmet kao i njegovim saborcima Izetu Muhamedagicu,Dr Mensuru Sabulicu,i Fadilu Pekicu
Pamtite ali oprastajte.

Zaista dirljivo,tuzna,ali ponosna i prkosna prica,prkosna prema dusmanima!
Dok je bio rat u Bosni nekima nije padala na pamet drzava,odbrana zivota,imetka...Takvi su bili zaokupljeni odlaskom i treba ih razumeti,bar one koji nisu imali cime da se brane.
Medjutim,jos vise treba razumeti i pohvaliti one koji su ostali ,a ni sami nisu imali cime da se brane.Ali imali su srce,veliko i hrabro koje nije trazilo rat,ali je moralo da se brani i da po ko zna koji put kaze da je hrabro,da su se dusmani prevarili u proceni!

Samo Allah zna koliko je bilo Ljubljankica,koliko je bilo onih koji su zivotom svojim vatan branili,neka im je svima rahmet i oprost,amin...
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 19. Juni 2008

Promjenimo to pisimo i objasnavaj mo i drugima kolikosamo heroja dadosmo iz nasih Bosnjackih redova.Jer samo pisano ostajeza navjek.

Social bookmarks