Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško
  • »rime« je autor ove teme

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

1

Utorak, 10. August 2010

Ramazan Serif Mubarek Olsun

Ramazan Serif Mubarek Olsun sa zeljom da ga provedemo u sreci, zdravlju, raspolozenju, bericetu i medjusobnom uvazavanju.

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

2

Srijeda, 11. August 2010

Ramazan Serif Mubarek Olsun. :)

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

3

Srijeda, 11. August 2010

Ramazan Sherif Mubarek Olsun!

Ibn Masude, jesi ti trenutno u USA? Je l' pochinjesh post sutra ili prekosutra? Po pravilu, Ramazan u Severnoj Americi bi trebalo da pochne tek prekosutra (tj. Ramazan sutra veche, a post prekosutra), ali nash imam ovde (u Kanadi) prati bosanski kalendar, pa pochinje sutra, te ne znam shta mi je chinit. :)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 11. August 2010

Citirano

Orginalno od Sting Lady
... ali nash imam ovde (u Kanadi) prati bosanski kalendar ...

Bjezi od imama koji radi u Kanadi a prati bosanski kalendar. Taj je zalutao na to radno mjesto.

Ramazan serif mubarek olsun!
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

5

Srijeda, 11. August 2010

Sting Lady, ne zivim vise u USA. A trenutno sam u Pazar za Ramazan. Nema potrebe da pratis bosanski kalendar, niti bilo koji drugi kalendar, ako zivis u Sjevernoj Americi. Treba da se ophodis u kontekstu i zemlji kojoj zivis, zbog toga je najbolje da pratis kalendar u Sjevernoj Americi. Najbolje je da se raspitas u nekoj dzamiji u blizini gdje ides i gdje se najbolje osjecas...

Ovo ne vazi samo za Ramazan i za Bajram nego i za ostala pitanja u vezi Islama i u kontekstu kojem zivis.

Preporucio bih ti da posjetis stranicu Shabir Ally-a iz Kanade (Toronto). On je po mom misljenju jedan od najboljih Islamskih ucenjaka danasnjice. On lijepo objasnjava Islam, i pitanja vezana za Islam i muslimane u kontekstu Sjeverne Amerike, a posebno Kanade...

http://www.quranspeaks.com/

http://islaminfo.com/

http://www.shabirally.com/default.php

• »informatic_boy« je muško

Datum registracije: 29.06.2008

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 12. August 2010

Prvo da svim vernicima islamske veroispovesti čestitam početak ramazanskog posta. Da ga provedete u miru i blagostanju, sa svojim najmilijima i na najlepši način.

Drugo, pošto se ja dosta bacim medijima u našem gradu a i šire, mogu reći da je ramazanski program na Regionalnoj televiziji zaista ono što u nazivu sadrži. Sadržinski super - intervjui, gosti, nagradna igra... Najviše mi se dopalo uključenje ljudi iz inostranstva putem skajpa direktno u program(iako je to nedozovoljeno), sve u svemu desetka.
Ono što radi TV Jedinstvo je za žaljenje... Nisam musliman, ali je ono vređanje, zaista. Ako nisu u stanju da urade nešto kako reba bolje da ni ne rade ramazanski program. Prvo voditelji su totalni amateri, tehnička podrška NULA sadržaj - čestitke i čestitke i čestitke ... ništa drugo... To mi više dođe kao nekad "ČESTITAMO" nego kao ramazanski program. Voditeljka se čak na početku našla u bunilu da li je uživo ili nije pa je pitala kolegu "Koliko traje ovo, 2 sata jel' ?" Pa onda nije mogla da nađe odgovarajuću reč "Pišite nam Vaše ... Kako to da kažem... ?? na mejl adresu"... bruka
Evo snimka...

http://www.youtube.com/watch?v=83S_MfE6Bys

Muftijina tv i Bošnjačka tv ne realizuju ramazanski program tako da za njih nemam kritike... U stvari jedna Bošnjačkoj tv -video spot "A kod tebe su još uvek moje gaćice" emitovan je danas popodne... Mislim da nije lepo, zaista...

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

7

Petak, 13. August 2010

Ebu Davude i Ibn Masude, hvala vam na odgovorima!
Ovi me ovde josh ureziljishe shto im rekoh da Ramazan pochinje 12.8. u S. Americi. :)

Nek vam Allah dz.sh. svima ukabuli post i dobra dela...

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Social bookmarks