Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »karatista« je muško
  • »karatista« je autor ove teme

Datum registracije: 21.05.2007

• Poruku poslati

61

Srijeda, 23. Maj 2007

onda pre udaje nek se malo bolje raspitaju u ciju kucu idu... 8)
ic ni san dzi,joko geri keage joko geri kekomi

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

62

Srijeda, 23. Maj 2007

Ima jos jedna stvar vezana za ovu temu, a to je da ima osoba koje su rano usle u vezu i zabavljaju se po nekoliko godina. Ovde nije nista cudno ako se neko zabavlja po 15-20 godina, to rade i najizpostavljeniji politicari. Zar nije ta osoba onda vezana vec od svojih ranih godina? I kakva je tu razlika biti u vezi i u braku? Naravno, sad mozemo poceti gledati stvar sa islamskog aspekta, ali u islamu nema zabavljanja, bar ne ovakvog ko sto je danas. Ali eto, oni zive ovde zajedno, ima i onih koji se usele kod 19, 20 godina, a nama je kao rano za brak. Sve je to isto, samo sto kod njih nema papira, jer misle da ih to nesto vise obavezuje, ali sve u svemu sad su zakoni takvi, da imas iste obaveze pa bio bracni ili vanbracni partner. Ne kazem da sam za ili protiv tih ranih udaja/zenidbi, ali ko se kad odluci za taj korak, uopste nije bitno. Godine nisu pokazatelj zrelosti.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

63

Četvrtak, 24. Maj 2007

:)
Paa,sto je za nekog "rano",to je za drugog "kasno". Nekada(da ne kazem:u vecini slucajeva),ne mogu ni godine starosti da ukazu na zrelost doticne osobe. A to je,po meni,presudno za stupanje u brak!
Znam devojku(sad zenu)koja se udala sa svojih 13-15 god.(zaboravila sam koliko je tacno imala godina),ali zrelije razmislja i bolje se ponasa u braku od vecine devojaka koje imaju po 25 god. i suprotno.
Za muskarce,tek,da ne pricam.
:D
Oni sebe dodatno zavaravaju cinjenicom da devojaka ima i previse,pa se i ne trude posebno da se "spreme" za brak.
Naravno,da se ne bi nasi muskarci osetili uvredjenim, podrazumeva se da ima izuzetaka.
8)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

• »karatista« je muško

• Poruku poslati

64

Četvrtak, 24. Maj 2007

lepo razmisljanje,lepo (o)

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

65

Petak, 25. Maj 2007

Citirano

Orginalno od Ibn Masud
E-B i Roneldinho, obojica grijesite.

Suprotno od seljaka nije gradjanin. Niti je suprotno od seljaka pametan covek,skroman i kulturan..

Suprotno od seljaka jeste ne-seljak. Suprotno od 'P' nije 'Q' nego vec '-P'. A to jest; negacija 'P'. Suprotno od neceg jeste sama negacija istog.

Isto tako, suprotno od crno nije bijelo nego vec ne-crno.

Ili vec, suprotno od ljubavi nije mrznja nego vec ne-ljubav.

Jer svi znamo da u ljubavi uvijek ima neka ljubav-mrznja relacija (love-hate relationship).

Napr; zena koja voli svojeg covjeka..moze isto da ga mrzi. Ako covjek pije...pusi...drogira se i ona uzvikne 'Ja te mrzim, sta mi sve radis'! To ne znaci da je prestala da ga voli...ona ga ipak voli...ali mrzi stvari koje radi i tako to...

Malo logike ne skodi. 8)

Ovo ti je najbolji post do sad..:)Ozbiljan sam..:)
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

• »karatista« je muško

• Poruku poslati

66

Petak, 25. Maj 2007

Udala se neka iz Delimedja sa 14 o| o| o| o| o| iz pelena u vencanicu ............ :D :D :D

• »seherzada« je žensko

Datum registracije: 08.09.2006

• Poruku poslati

67

Petak, 25. Maj 2007

Udala se udala se,nek joj je sretno ;)
BUDIMO REALNI ... :D

68

Petak, 25. Maj 2007

Ne sekiraj se ti blagos, ko tako nastavis nista od tebe ostat nece. No ti svoj poso, zeni se kad se tebi zeni. Svako za sebe zna najbolje. Da me pogresno ne razumes, nisam ja za rane udaje od nekih 14,15 godina nego sam za udaje i zenidbe kad je kome sudjeno.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »karatista« je muško

• Poruku poslati

69

Petak, 25. Maj 2007

znam bre,salim se ja..nek svako sa svojim zivotom radi sta hoce..

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

70

Petak, 25. Maj 2007

Citirano

Orginalno od karatista
Udala se neka iz Delimedja sa 14 o| o| o| o| o| iz pelena u vencanicu ............ :D :D :D

Ranije je to bilo normalno. Nije se islo u skolu, pogotovo ne devojke. (Ne samo u Sandzaku)

Na zapadu je sad normalna udaja sa 30 godina, posto devojke studiraju. Mnoge od njih hoce da imaju kasnije djecu, ali nemogu, izgubice posao.

I tako pada populacija, sve manje se djece radja. Moraju uvesti strance, jer nemaju dovoljno radne snage.

Tako imamo sad 4 miliona Turaka u Njemackoj (koliko Hrvata u Hrvatskoj) i 6 miliona Arapa u Francuskoj (gotovo koliko Srba u Srbiji). itd. itd. :)

• »karatista« je muško

• Poruku poslati

71

Petak, 25. Maj 2007

vidis ovo nisam znao,hvala za informaciju :]

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

72

Petak, 25. Maj 2007

Citirano

nego sam za udaje i zenidbe kad je kome sudjeno.

Kad bi svi razmisljali ovako...niko se ozenio/udala nebi. Svi bi cekali da im sudbina dodje. Svi se oslanjaju na sudbinu, niko nista ne radi.

Kakav je ovo fatalizam i pesimizam u pogledu na zivot???

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

73

Petak, 25. Maj 2007

Citirano

Orginalno od Ibn Masud

Citirano

Kad bi svi razmisljali ovako...niko se ozenio/udala nebi. Svi bi cekali da im sudbina dodje. Svi se oslanjaju na sudbinu, niko nista ne radi.

komentar kojeg si citirao je cak stao u odbranu onih koji se udaju/zene rano. ;) a ne samo njih, nego ustvari svih :) zato ne znam kako da protumacis to tako "crno":) ipak kad nam je nesto sudjeno, ne znaci da to cekamo da nam dodje a mi nista ne radimo. Vec znaci da se tako situacija odvija(Alalhovom voljom), da se to desi. Kao sto hadis kaze ono sto nas je mimoislo, nije nam se moglo desiti, kao i ono sto nam se desilo, nije nas moglo mimoici. Naravno ne znaci da nemamo sudjela u tome kako nam se zivot odvija..ali ipak... :)

selam alejkum
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

74

Petak, 25. Maj 2007

Citirano

Orginalno od Ibn Masud

Citirano

Mislim da si pogresno shvatio moju izjavu. Mozda delom i zbog toga sto si je pesimistickim ocima procitao. Kad kazem sudbina, ne mislim na dokolicu i sedenje na klupi i cekanje u redu na sudbinu. Ne, vec mislim svima nama je odredjeno kad cemo se udat/ozenit, da li i koliko evlada ce nam Allah podarit, koliko nam je nafake odredjeno. Druga je stvar sto mi ne znamo unaprijed sta nam je odredjeno. Allah jedini zna koje odluke cemo mi u zivotu donijeti i to prije nego ih mi sami donesemo. Da ne duzim, hocu rec moze se trazit devojka ili momak i sa 12 godina, al' ako je nekom sudjeno da se tek sa 20 ozeni, on se ne moze zenit sa 12 , razumijes? Nije da on sad tih 8 godina ceka Godoa. Jok, jok.
Eto, ja verujem da je to sve unaprijed odredjeno. Ti mozda ne verujes i to je OK. Svakom svoje misljenje i molim lijepo.

A evo i °thats_me° je jos lepse odgovorila, rekla je ono sto sam ja htela rec, da ne ponavljam.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

75

Petak, 25. Maj 2007

Najbolje je dati oglas na nekoj televiziji
"Slobodan muskarac,situiran ali sam,trazi devojku za ozbiljnu vezu.Moguc i brak.064 xxx xxx :)

Pa kom bude sudjeno da ti se javi..:)
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

76

Petak, 25. Maj 2007

Ma, nema bez vasara nista. otides na vasar, pa ljijepo razgljedas sta ti se svidja, kakvi oglasi, tu moze svasta da covjeka snadje. zar niste gledali Zikina zenidba u kakav hal se covjek uvali...
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

77

Petak, 25. Maj 2007

Citirano

Mislim da si pogresno shvatio moju izjavu. Mozda delom i zbog toga sto si je pesimistickim ocima procitao. Kad kazem sudbina, ne mislim na dokolicu i sedenje na klupi i cekanje u redu na sudbinu. Ne, vec mislim svima nama je odredjeno kad cemo se udat/ozenit, da li i koliko evlada ce nam Allah podarit, koliko nam je nafake odredjeno. Druga je stvar sto mi ne znamo unaprijed sta nam je odredjeno. Allah jedini zna koje odluke cemo mi u zivotu donijeti i to prije nego ih mi sami donesemo.

Ok...da ne bih vise prtljo u ovoj temi i da vas ne zbunjujem u vezi fatalizma, preodredjenje, Allahovog sveznanja i slobodne volje...u pravu ste. :)

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

78

Subota, 26. Maj 2007

Ada nema, covjek dok je mlad treba da iskoristi sve pogodnosti mladosti, kad covjek ostara, nema ni ljezeta ni meraka, al dok je mlad... da ne pricam dalje...
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

79

Subota, 26. Maj 2007

SELAM

Citirano

Orginalno od Jastreb
Ada nema, covjek dok je mlad treba da iskoristi sve pogodnosti mladosti, kad covjek ostara, nema ni ljezeta ni meraka, al dok je mlad... da ne pricam dalje...

Cuj njega ko da je sav ljezet kod mladih :D a ima Bogme i kod nas starijih. ;)
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

• »karatista« je muško

• Poruku poslati

80

Subota, 26. Maj 2007

mislim da ko je sta hteo da kaze na ovu temu rekao je... (o)

Social bookmarks