Niste prijavljeni

• »CLIRIMTORE« je muško

Datum registracije: 23.08.2012

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 30. August 2012

A sta ces pisat kad ti Suljo bude halalio Muftiju kao sto je halalio Rasima?
Iako sam ja ovdje u više navrata "kritikovao" opsesivnu mržnju, tešku bolest koja se najblaže rečeno može nazvati - komplex do Sulejmana Ugljanina, koji se sve manifestuju u neprekidno skretanje svake teme na hadži Sulejman efendiju Ugljanina na način koji je ispod svih n ivoa uljudnosti, ipak moram da pohvalim i da kažem da je ovo pitanje itekako dobrodošlo!
Pa ovako, hazreti Alija kaže: I sa neprijateljima i prijateljima pazi da ne prejetraš u neprijateljovanju odnosno prijateljovanju, jer ti neprijatelji sutra mogu biti prijatelji, a prijetelji ti sutra mogu biti neprijatelji
U slučaju da Zukorlić nekada dođe tobe - mi se svakako nemamo čega stidjeti! Sjetimo se samo šta je Sulejman efendija Ugljanin govorio u toku predizborne kampanje, recimo u emisiji na Regionalnoj TV gdje je pobrojao sve što se moglo podvesti pod kvalitet, a tiče se Muamera Zukorlića... Spomenuo je koliko se sjećam da je on Bošnjak, da se bori za prava Bošnjaka, da ima i neki legitimitet za to a na osnovu glasova i podrške koju je dobio na izborima za BNV (nadam se da Edy čita ovo...), spomenuo je i da je riječ o porodičnom čovjeku, zatim čovjeku sa porijeklom -navodeći u tom smislu rahmetli mula Emina Zukorlića, zatim o čovjeku, kako je Sulejman efendija rekao sa znanjem, zvanjem... i tako dalje, ne sjećam se svih detalja...

Koliko se ja lično slažem sa nekim od navedenog, nije od edeba da govorim, jer pametniji je pametniji pa čak i onda kada mi to ne vidimo i ne shvatamo! Ali nesumnjivo da je potpuno na mjestu stajanje u odbranu jednom čovjeku samo zato što je riječ o NAŠEM Sandžakliji, koji ima i porodicu, čija se djeca prema tome izlažu da na medijima ili na ulici i u školi čuju neke ružne stvariu o svojem babu. Šta će svako od nas pojedinačno govoriti ili šta je govorio i govorio ponijeće to u svoj grob, ako znamo šta ova izreka znači. A Sulejman Ugljanin ne vidim da ima potrebe da "okreće ploču", a kada god mu se pruži prilika i javni nastup, on istakne da halaljuje svima bez obzira na njihove primitivizme ili slično tome, bez obzira na višestranačje koje je realnost sviđalo se to nama ili ne...

Pa evo odgovoriću ti na pitanje, riječima onog koji je pametniji od mene, dakle i nekad i sad a i sutra ćemo inšallah pričati i treba da pričamo i na prvom mjestu ističemo sljedeće:

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

22

(nadam se da Edy čita ovo...)

Koliko se ja lično slažem sa nekim od navedenog, nije od edeba da govorim, jer pametniji je pametniji pa čak i onda kada mi to ne vidimo i ne shvatamo! Ali nesumnjivo da je potpuno na mjestu stajanje u odbranu jednom čovjeku samo zato što je riječ o NAŠEM Sandžakliji, koji ima i porodicu, čija se djeca prema tome izlažu da na medijima ili na ulici i u školi čuju neke ružne stvariu o svojem babu. Šta će svako od nas pojedinačno govoriti ili šta je govorio i govorio ponijeće to u svoj grob, ako znamo šta ova izreka znači. A Sulejman Ugljanin ne vidim da ima potrebe da "okreće ploču", a kada god mu se pruži prilika i javni nastup, on istakne da halaljuje svima bez obzira na njihove primitivizme ili slično tome, bez obzira na višestranačje koje je realnost sviđalo se to nama ili ne...

Naravno da čitam. Čitam sve i pokušavam da zapamtim sve što smatram interesantnim. Tako sam na primjer zapamtio da je hadži Sulejman efendija Ugljanin u jednom intervjuu, za svega dvadesetak sekundi uspio da kaze tri neprihvatljive stvari:
- mešihat ne postoji
- iza mešihata su se krili nečasni ljudi
- pitanje vjerske zajednice Bošnjaka je u nadleznosti BNV-a

Niti je tačno da mešihat više ne postoji, niti je mudro reći NAŠEM Sandžakliji da je nečastan, niti je pitanje vjerske zajednice Bošnjaka u nadležnosti BNV-a. Taj NAŠ Sandžaklija je i tada imao djecu koja su preko medija morala da slušaju da im je babo nečastan. Mislim, lijepo je što u skoro svakom svom komentaru ukazuješ na štetnost opsesivne mržnje, ostrašćenosti, jednoumlja itd itd. Možda bi ovom spisku trebao da dodaš još i selektivan pristup ili ti dvostruke aršine. Lijepo je istaći lijep odnos hadži Sulejmana efendije Ugljanina u nedavnoj predizbornoj kampanji ali bi još ljepše bilo podsjetiti ga na ove njegove greške. Sumnjam da si to uradio. Od pohavala ljudi uglavnom imaju više jazuka nego hajira. Od argumentovanih i na lijep način upućenih kritika samo hajira. Pokušaj da budeš pravedan prema SVIM našim Sandžaklijama. Ili možda smatraš da je samo hadži Sulejman efendija Ugljanin pametniji od tebe, i kada vidiš i kada to ne vidiš, te nije od edeba da ga kritikuješ, dok smo svi mi ostali glupi te jeste od edeba da nam ovdje dijeliš lekcije.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

23

CLIRIMTORE, posto je, sudeci po tvojim dosadasnjim prilozima na OFNP-u, osnovni motiv pisanja ovdje popravljanje imidza propalog sandzackog lidera, onda ti preporucujem da citas sledecu temu i pises iskljucivo u njoj.

Suljo i Rasim nekad i sad

"Ulizice to su za mene najgoru ljudi na svijetu, najštetniji, najpokvareniji. Oni podržavaju svaku vlast, oni i jesu vlast, oni siju strah bez milosti, bez ikakvog obzira, hladni kao led, oštri kao nož, kao psi vjerni svakoj državi, kao kurve nevjerni svakom pojedincu, najmanje ljudi od svih ljudi. Dok njih bude nema sreće na svijetu, jer će uništiti sve što je istinska ljudska vrijednost."

Citat iz romana "Tvrdjava" Meše Selimovića
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »Tiket_Taker« je muško

Datum registracije: 04.09.2012

• Poruku poslati

24

Petak, 07. Septembar 2012

CLIRIMTORE nesto haoticno kroz maglu poce da pise sa nekom konstatacijom da kao mnogi imaju kompleks od Sulejmana U. sto je u najmanju ruku u ovim vremenima vise nego smijesno, da ne kazem budalasto. Zbog cega bi mnogi imali kompleks od doticnog, moj razum nikako ne moze da pojmi?? Razumeo bih da je rekao da sacica ljudi je nekad davno imala kompleks od njega ali sad kad su stvari totalno drugacije, i kad je to samo losa kopija one strane iz '91 to pricati je ravno ludilu...!

A to sto je Sulejman izhvalio Zukorlica na regionalnoj a sada je u koaliciji sa Ljajicem i SDP, to najbolje govori da je veoma vjest politicar. Zapravo o cemu se radi, ne znajuci kakvi ce biti izborni rezultati a vjerovatno misleci da SDP i BDZ nece i nikada ne mogu biti zajedno(u koaliciju) i da ce BDZ imati dosta ako ne i najvise glasova jer se tako cinilo, Suljo je jednostavno dao do znanja da moze i sa Zukorlicem i BDZ-om ako bude trebalo, i da pocinje da priprema eventualnu koaliciju. Svako ko zna sta rade sada po opstini celnici SDA, i kako se ponasaju ultimativno zna da to rade jer naravno koriste svaku priliku da namjerno ucenjuju, tj. da ako zatreba preokrenu koaliciju!

Normalan je strah mene i svakog normalnog Bosnjaka da Sda-ovci opet ne pocnu kao nekada da prave haos po gradu, sto nadam se nece uspjeti. Dogadjaji kojih se svi nerado sjecamo kao sto su razna reketasenja, nelegalne gradjevine - lokali, mito u opstini, korupcija, namestanje raznih poslova, zavrsivsi sa bombaskim napadima ja licno nikako ne bih voleo da se ponove. Sjecamo se kako su npr. Unipromovi lokali prodati prejeftino, oko 50 eura po kvadratu a isti radnici(njih preko 100) ostali bez posla da bi neki simpatizeri sda dobili isti lokale skoro dzabe! Da ne pominjem po salakovcu i dojevicima i ko zna dje sve ( po Tutinu na djuture se prodavalo zemljiste) je mnogo mnogo ari i hektara zemlje ista sda dala svojim potvrdjenim "aktivistima". To je vjerovatno jedan od razloga sto sda pobjedjuje u tim selima jer su ih prakticno suljo i sda kupili, da li sad zemljom ili kucom lokalom ili junicom ili plastenikom to je manje bitno. ALi ono sto najvise bode oci je ono ruglo od kafane na Bedemu Pazarskom, koje im "veliki Muslimani" iz sda dadose i to na Bosnjackom kulturno istorijskom dobru!! Isti slucaj je bio do prije neku godinu sa Bezistanom takodje nekakvom uzas "diskotekom" dje se dilala droga i ko zna sta jos na veliko, koji je sad pod nekakvim sporom a koji je takodje sda dala svom pritvrdjenom aktivisti! Sad da ne pominjem i lokale i terase koje su abnormalno previse izasle skoro na ulicu a koji svojim izgledom unistavaju izgled ionako oronulog grada...

Pa kad mi neki ograniceni mozak kaze "jedina Bosnjacka stranka" za sda dodje mi da ga oteram u .....!! Ako je to nazovi bosnjacka stranka a znamo kako je brinula o interesima ovog naroda jadni ga mi ako smo ostali jedino na sda. Kako su nam vodili racuna dobro smo zivi a i normalni...

Slične teme

Korišteni tagovi

Muamer Zukorlic, Rasim Ljajic

Social bookmarks