Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen
  • »Pravnica« je autor ove teme

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 28. Mart 2005

Razlika u godinama

Koja je po vasem misljenju najbolhq razlika u godinama iizmedju zventualnih bracnih drugova Dali od toga i zavisi usp-eh u jednoj vezi

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

2

U savkom slucaju razlika ne treba biti prevelika jer tada postoji ta doza razmimoilazenja misljenja oko nekih uglavnom novih stvari koje stariji u toj vezi odbija da prihvati jer toga nije bilo u 'njegovo/njeno vreme'.
Od razlike u godinama(optimalne,max. 3-4),mislim da ne zavisi uspeh u vezi,sve avisi od naseg prilagodjavanja,mogucnosti kohabitacije,oprastanja,spremnosti da radimo na toj vezi/braku.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

Datum registracije: 19.01.2005

• Poruku poslati

3

Ma sve je to individualno. Ja poznajem raznih slucajeva i ima ih par, za koje bi se po razlici u godinama recimo, reklo da ce se super slagati, ono je bilo bas suprotno. Isto tako ima i slucajeva za koje su svi rekli "ma daaj ovi nemaju sanse" jer je razlika bila pregolema, a opet se slazu savrseno.
Kod mene je recimo razlika od 3 godine i meni je to optimalno (on je stariji :) )

Zatim, znam par gdje je djevojka starija 2 godine od momka i fino se slazu, bas im je lijepo. Moja dobra prijateljica koja ima 29 godina, uskoro treba da se uda za covjeka koji je godiste moje mame, ima 48 godina. Nevjerovatni su, vole se, postuju, paze, maze...jednostavno su se nasli na istim talasnim i super im je. A bas za njih su raja odmahivala glavom govoreci kako od toga nece biti nista.

Dakle, sve zavisi od osobe do osobe, ljubavi, tolerancije, spremnosti na kompromis... ma svasta nesto :)
...Najgore je biti stranac u svome plemenu...

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

4

Moj otac je stariji od moje majke 10 godina i ne vidim da im je to neki problem. :D
Pazi koju igru igras.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

5

Prema meni najbolja razlika bi bila do 5-godina da je muskarac stariji ali nikako da je zena starija od muskraca.U mladosti to ne dolazi do izrazaja ali u nekih dobrih 45-50 dosta je vidiljvo da je zena vise krohirala od muskarca.Ali imas slucajeva kao sto je napisala KIKI i do 15 pa i do 20 godina razlike ali to meni nije OK.
" Bilen alemlere rahmettir "

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

6

Utorak, 29. Mart 2005

Od 5 do 10 godina maximum ...
Sve mi znamo da su zhene zrelije od mushkaraca za neki 5-6 godina :)) :)) :)) zato najbolje ako je sutra suprug neki minimum 5 godina starij ;)
ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

7

Utorak, 29. Mart 2005

Citirano

Orginalno od orange
Ma sve je to individualno. ...
Moja dobra prijateljica koja ima 29 godina, uskoro treba da se uda za covjeka koji je godiste moje mame, ima 48 godina. Nevjerovatni su, vole se, postuju, paze, maze...jednostavno su se nasli na istim talasnim i super im je. A bas za njih su raja odmahivala glavom govoreci kako od toga nece biti nista.

Jeste sve individualno, ali opet treba gladati da nesto nije bas pretjerano
Tvoja prijateljica i njen 19 godina stariji muz se sigurno sada vole, postuju i paze. Ali neznam dali ce tako biti za jedno 10-15 godina kada njemu ni vijagra vise pomoc nemoze, a ona je zena tada u dobi kada je skoro nemoguce da ce joj post biti cilj ostatka zivota

• »Ibn_Izzet« je muško

Datum registracije: 18.10.2004

• Poruku poslati

8

Utorak, 29. Mart 2005

Na ova zadnja tri-cetiri teksta, pošto mi se sviđaju, samo bih se nadovezao i dopunio. Dakle, ne treba biti pretjerana razlika u godinama. A ono što smatram da je bitno:
Treba da su sličnih karaktera i sličnih naravi, jer, neka su godine i približne, ako nisu iste naravi, istoga pogleda na život, istoga cilja, sve će ostalo biti uzalud. :)

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

9

Petak, 29. April 2005

STARIJI MUSKARCI

............
[SIZE=3]Ja licno volim starije muskarce, nekako su mi zreliji i sa njima se cini mi se bolje slazem, ne znam zasto ali me privlace stariji muskarci. Ali... pre par godina mi se desilo da se zaljubim u muskarca mladjeg od sebe, i ako su me i tada privlacili stariji muskarci ali eto i to se desilo, i naravni nije bilo uspesno. Najvise mi se svidja razlika od 4-5 godina ( da je muskarac stariji) a tolerisem tu do 10-12 godina razlike, zasto da ne?! Uvek mi se svide muskarci stariji od mene nekih 7-10 godina :O sta cu mu ja o| takvu me Bog dao ?(
[/SIZE]
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

10

Petak, 29. April 2005

Citirano

Orginalno od Manager
Najvise mi se svidja razlika od 4-5 godina ( da je muskarac stariji) a tolerisem tu do 10-12 godina razlike, zasto da ne?! Uvek mi se svide muskarci stariji od mene nekih 7-10 godina :O sta cu mu ja o| takvu me Bog dao ?(

Nista se ti Menadzerko ne sekiraj, sve je to normalno. Ta se razlika u kasnijim godinama i ne primjecuje obzirom da zub vremena vise nagriza zene od muskaraca. Dakle, sve nezenje sa foruma izmedju 28 i 36 godina imaju sanse kod Menadzerke. Naravno, i ona kod njih, pod uslovom da im ne smeta sto ona trenira karate :D .
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

11

Petak, 29. April 2005

Citirano

sve nezenje sa foruma izmedju 28 i 36 godina imaju sanse kod Menadzerke

@menedzerka, a mores li ti sacekat 3 godine dok ja napunim tih 28 pa cemo posle videt dalje ? :]

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

12

Petak, 29. April 2005

@pazarac
[SIZE=3]hahah stvarno ste me nasmejali obojica, mogu sacekati nije problem :) Ma ljudi ja kazem da volim starije, sto ne znaci da i muskarci ispod 28 godina ne mogu doci u obzir, ako ste procitali desilo mi se da se zaljubim i u mladjeg od sebe :) A to sto sam majstor karatea nema nikakve veze, to korsitima samo u samoodbarni, nikada prva ne napadam... AKO VAS NEKO DIRA ZOVITE ME DA VAS BRANIM :)
[/SIZE]
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

13

Petak, 29. April 2005

PaZaRaC dok ti napunis 28 ja cu imat 31 q q :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
" Bilen alemlere rahmettir "

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

14

Subota, 30. April 2005

chovjek koji viti ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

Tako je Hare Care:P

pa recimo da je puno glupo da zhena bude starija od mushkarca neke dve ili vishe godina...ali recimo ako je razlika 1 godina,ondaK mozhda mozhemo da zazhmurimo na jedno oko...

jer..u braku se kasnije vidi ko je ``stariji`` i tada zhena u tom sluchaju ``nosi pantalone`` u kuchi...!!!

A shto se tiche mushkarca...on mozhe da bude stariji od svoje zhene,realno do 6 godina...jer nije ni Ok da on bude ``dedo`` a ona ``unuka``...kao shto je sluchaj kod nekih...

nejse...nek` svako nadje svog zhivotnog saputnika i neka lijepo zhivi...a godine!!!

[SIZE=2]
Nagrnuche sa svih strana pravovjerni leshinari...
[/SIZE]
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

15

Subota, 30. April 2005

Ljeto '96. Setamo zena i ja ulicama Pazara kad naidjosmo na skolsku drugaricu moje zene. Sa njom njen babo (pomislismo). Posto se pitasmo kaze ona mojoj zeni:
- Da te upuznam sa mojim ...
- Ocem, je li? Kako ste? - prekide je moja zena i poce pitanje sa 'ocem'.
- Nije otac, to mi je muz - uzvrati skolska :))

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 01. Maj 2005

chovjek koji vidi ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

heh Ed...
dobar ti ta` vic:P

pa ne...stvarno je glupo bem mu selo...

onda kad dobije decu,ima 60 godina...dok mu deca stashu...onda che on da ima 70...i tad neche moch da ih vaspita na nachin na koji valja...jer tada neche imati snage da rukovodi njima...
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 01. Maj 2005

Citirano

Orginalno od Johhny

onda kad dobije decu,ima 60 godina...dok mu deca stashu...onda che on da ima 70...i tad neche moch da ih vaspita na nachin na koji valja...jer tada neche imati snage da rukovodi njima...

opet mislim da ovo zavisi od licnosti. znam osobe koje su u najboljim godinama i ne mogu na kraj izaci sa jednim detetom:) znam isto jedan par, dugo nisu imali dece i kad su imali oko 40 (+/- 4) Allah dz.s. im se smilovao i podario im dijete, koje je super odgojeno.

ne kazem da godine ne igraju nikakvu ulogu, ali sigurno ne presudnu :) barem ne bi trebale ;) ima toliko stvari koje su puno bitnije od godina ;)

inace u potpunosti se slazem sa orange koja je to sve fino objasnila :)

selam alejkum
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

18

Ponedjeljak, 06. Juni 2005

Moj komsija je vrsnjak sa svojom zenom, a oboje su na pocetku pedesetih. U autobusu su ga vidjeli njegovi drugovi s posla i pitali:"Jel ti ovo majka?" ?(

Meni je malo i glupo biti vrsnjak...ipak neka covjek bude stariji.Zene ipak prije zrijevaju ali i prije staraju zbog raznih pratecih faktora.I u pravu su mnogi ovdje koji kazu da ako je razlika golema to se moze tolerisati dok ljubav jos plamti, ali sta raditi kad se plamen malo stisa pa se oboje "opasulje" i vide gdje su i sta su. Obicno se tada javi razarajuca ljubomora koju je nemoguce kontrolisati te to jednom od bracnih drugova dodija i ....bum! Razvod.

Bolje malo pribliznije...jer kad se generacije sudare onda je opasno. :O

Posebno je bezveze kada je zena starija.To je vec "glupost na kvadrat". ?(

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

19

Utorak, 28. Juni 2005

Mislim da nije nikav problem ako je zena starija a to mogu posvedoviti teksovi u raznim novinama koje daju utisak da pre svih, glumice, kad razmisljaju o udaji odaberu nekog pa i do 10 godina mladjeg od sebe. Zasto onda nebih mogle i nase devojke. Moja je tetka, vec 20 godina zivi u harmonicnog bracoj zajednici sa muzem od kojeg je, cak, 3 godine starija. Zato devojke ako vam se neko svidja a mladji je nista za to, samo napred.Od mene puno srece...
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

20

Utorak, 28. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
Mislim da nije nikav problem ako je zena starija ...

Nije problem, barem u pocetku. On ima 28, ona 38. Nista strasno. Za deset godina: on ima 38, ona 48. On tada vec uveliko gleda one od 28 :D .

Social bookmarks