Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško
  • »boljanici« je autor ove teme

Datum registracije: 30.03.2007

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 26. Juni 2008

Razvodi i lazni moral

Nego, rodjaci, hajde da kazemo nesto o ovome: Zene nam se ciganski mladi ili nikako.Posle 30-te jedva nadju mladu.
Zene su jos u crnjem polozaju-niko ih nista ne pita.
Odkud toliko glume morala , vjere i ostalo, a najveci nemoral se odvija upravo ovde: kriminal, prostitucija, droga
Smije li neko nesto da kaze, ali molim bez filozofiranja i neke bezvezne argumentacije.
Hvala
novipazar.wordpres.com

ja sam

Početnik

(10)

Datum registracije: 21.01.2008

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 26. Juni 2008

Nije mi jasna ova tema,malo odredjenije ako mozes,previse je uopstena!Izvini!?
Ovako se mjesaju utvare i zivot,pa nema ni cistog zivota ni cistog sjecanja.
Mesa Selimovic

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 26. Juni 2008

Tema cini mi se da bi bila zanimljiva ali takodje kao i prethodik malo konkretnije... Ne znam o cemu da pisem. Samo malo konkretizuj, pa da navalimo :)
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

• Poruku poslati

4

Petak, 27. Juni 2008

Hvala na sugestiji.
Htio sam ovu temu poceti malo opustenijim jezikom, ali sad cu biti malo konkretniji i ozbiljniji.
Dakle govorim o socijalnim fenomenima i kretanjima u ovom gradu.Ima ih i previse...
Prvo: Pitanje brakova u ovom gradu i okolini. Nisam citao statistike, ali sam cuo (dopustam da mozda i nije tacno) , da se mladici jako rano zene a jos brze razvode. Neformalno, po neko kaze da ako se "ne ozeni mlad, kasnije ga ni jedna nece".Dakle, da pricamo o TRADICIONALIZMU.
Sledece je - polozaj djevojke u odnosu prema braku: koliko ona sama odlucuje, koliko ima izbora, sta je presudno na njenu odluku...
Zatim, vazna je tema i polozaj zene u braku u ovom gradu (koliko je emancipovana u braku, sta je njen sistem vrijednosti i cilj koji treba da ostvari u braku)
Drugo: pitanje LAZNOG MORALA. Toliko se potencira i postavlja na pijedestal moral, etika , religioznost a moram reci (jer sam u prilici da uporedim ovaj grad sa drugim) da je sve ovde ZASTRASUJUCE ogrezlo u kriminalu, lazima, prevarama, korupcijii ne biraju se sredstva i nacini kako da se dodje do neke koristi, novca, moci, polozaja...itd
Tema je siroka.Bas zato ocekujem veliki broj komentara i zrelih i racionalnih analiza , ali i predloga i akcija kako izuci ovaj grad u nesto sto se zove prihvatljiv drustveni sistem.
Dakle, molim sve da ne pisu filozofske stavke, iracionalne sudove,i jos gore:POVEZIVATI sve sa politikom.Hajde da vidimo ko smo zapravo mi...
novipazar.wordpres.com

ja sam

Početnik

(10)

Datum registracije: 21.01.2008

• Poruku poslati

5

Subota, 28. Juni 2008

Ovde ima vise tema u jednoj.Ja cu reci nesto na temu korupcije,kriminala i bezvlasca.Naravno,ne treba sve vezati za politiku,iza stoji od vajkada najvece iskusenje za coveka,materijalna dobit.Dok te neke stvari ne "pogode"jednostavno si gluv i corav za ovakve probleme koji su i tekako prisutni u nasoj sredini.A onda kao trun peska u pustinji,nemoc da ucinis bilo sta da se to promeni,dopreti do ljudske svesti nadredjenih,jer ili je nemaju,ili su placeni da je nemaju.Kao u zoni sumraka.I kazu,ima pravde?!Ma kod ljudi je nema,kod Alaha cemo osetiti na svojoj kozi!Bez izuzetka,i bogat i siromah!Ostala je nasa narodna,CEFIN NEMA DZEPOVE!
Ovako se mjesaju utvare i zivot,pa nema ni cistog zivota ni cistog sjecanja.
Mesa Selimovic

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

6

Petak, 18. Juli 2008

Dali smo mi narod koji je zadrzao svoju tradiciju,ili to iz dana u dan gubimo,vjerujem da sada pola mladih ljudi nezna kakva je nosnja bila njegove pra bike a kamoli sta drugo odnos jedan prema drugom postovanje itd,a uz isve ovo polako smo prihvatili sve ono sto je nasem narodu bilo strano.Tako je i sa brakom a ostalo da ne govorim.Gde je nasa tradicija?
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

7

Petak, 18. Juli 2008

To sto se mladici zene mladi ne mora znaciti da je u mladosti uzrok razvoda. Znam bar 10 bracnih parova koji su se razveli a nisu bili tako mladi niti im je mladost bila krivac za razvod.

S moje strane podrska svim mladim ljudima koji se odluce stupiti u brak i sacuvati sebe i svoju dragu od klupa po Rekreacionom, od kafica i WC-a, setnji prema Raski i sl.

Drugo, mislim da djevojke kod nas imaju apsolutno pravo izbora kada je udaja u pitanju. Jos nisam cula da je neko neku natjerao da se iz bilo kog razloga uda za koga ne zeli.

A sto se prava u braku tice, mislim da je tu stvar prepustena zeni. Kako se postavi i kako zahtijeva - tako ce joj biti. Sve propuste prema sebi koje tolerise, obice se samo njoj o glavu.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

8

Petak, 18. Juli 2008

Za sve negativne pojave o kojima se priča u ovoj temi, tj za gubitak tradicije i vjere krivim prvo televiziju pa onda roditelje koji si se davno prije te djece nagledali televizije.. Naročitu odgovornost bih stavio na majke koje su i same ljubitelji svih tih silnih sapunica, zato što smatramd da je u muslimanskoj porodici žena ta koja mora da pazi striktno šta će se na TV-u gledati prvenstveno zato što puno više vremena provodi u kući od muž.
Ja imam 24g nikada niasm htjeo obilježavati valentinovo kao što su to moji prijatelji radili i kao što rade nažalost manje više svi mladi muslimani. A sva ta graja oko dana svetog valentina koji pripada ustvari katolicima je tempiraan u anrod od svjetskih bosova lanaca trgovina, zato što se na taj dan potroše odnosno zarade milijarde dolara.
Na vatru odgovori vatrom !

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

9

Petak, 18. Juli 2008

gospodin koji je pokrenuo temu o moralnim kvalitetima nasih ljudi,i koji je toliko razocaran u moje sugradjane,kao prvo mora promeniti sliku iz svog profila...hoces da raspredas o moralu a profil ti krasi gola guzica....posto si toliko indisponiran i razocaran ovdasnjim zbivanjima,da cujemo prvo tebe....kako ces ti to strucnjace promeniti?sta bi nam ti nas moralni i narodni vodjo preporucio?lako se primecuje da tebi to "smeta"...bujrum,pricaj....SELAM!)o(
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

• Poruku poslati

10

Subota, 19. Juli 2008

abc

A sta vi znate o mom moralu i o meni, moj gospodine? Nisam ja sudija da sudim o vasim dragim sugradjanima, vec sam poceo temu da vidimo kakvi smo, sta valja kod nas, a sta ne.
Necu da vam dam povoda da se svadjam na forumu sa vama.Vidim da ste srecni i presrecni, i da je sve med i mleko oko vas i vasih sugradjana, pa zbog toga vam zelim da budete to sto jeste i dalje i da se takvi uvek predstavljate.
:D :D :D :D
PS. Ovo sto vidite je lepa zenska guza i ja se NE STIDIM, dakle -iskren sam,da kazem da volim taj zenski atribut.Da vi ne volite musku guzu, moj gospodine?
novipazar.wordpres.com

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

11

Subota, 19. Juli 2008

Citirano

Orginalno od Altuna
S moje strane podrska svim mladim ljudima koji se odluce stupiti u brak i sacuvati sebe i svoju dragu od klupa po Rekreacionom, od kafica i WC-a, setnji prema Raski i sl.

Pa dobro,kad dvoje stupe u brak i tad mogu da setaju uz Rasku,idu u kafice,po rekreacionom...

Citirano

Orginalno od Altuna
Drugo, mislim da djevojke kod nas imaju apsolutno pravo izbora kada je udaja u pitanju. Jos nisam cula da je neko neku natjerao da se iz bilo kog razloga uda za koga ne zeli.

To sto ti nisi cula za takav slucaj ne znaci da ga nema ;)
Ovakvih pojava ima dosta po selima i na vasarima gde roditelji(ili braca) ugovaraju brak...

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

• Poruku poslati

12

Subota, 19. Juli 2008

abc

potpisujem Tashke :D ;)
novipazar.wordpres.com

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

13

Subota, 19. Juli 2008

ni ja ne bih da se prepirem ali tebi je avatar nacrtana pozadina, a tebi neka nacrtana zena,a obojica ste valjda muskarci,mada ja u prvi mah po avataru sam mislio da ste zene :)

-BOlJANICI ja ne znam otkud tebi da se zena nista ne pita?
navedi mi na osnovu cega si stekao zakljucak da je u novom pazaru takva situacija?
-ono sto ce fakulteti,srednje skole,doneti ili bi trebalo da donesu kod nasih cura je promena Vrednosnog sistema,i to ce bit mehanizam da se otrnu lakse nekim porocima (a za to treba vremenaa)
-inace,ja tvrdim da je pazar sredina koja je rizicnija ZA DECAKE KOJI ODRASTAJU nego za zene,nasuprot drugim delovima sandaka i Srbije gde je sve obrnuto (izazov dilovanja,zelje da se brzo zaradi,tuce,oruzje itd)
BOLJANICI
-otkud to da posle 30 jedva nadju mladu? :)
i da se NAJVECI nemoral odvija ovde? (visi je u sarajevu,a tek u beogradu)

JA SAM je odradio kriminal :)

BOSNJAAK ti se odeni u narodnu nosnju pa po carsiji :) mozda je to za drugu temu

ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

Datum registracije: 13.11.2006

• Poruku poslati

14

Subota, 19. Juli 2008

odlicna tema

Mnogo je faktora koji cine ovaj nas hal bas ovakvim i ne daju mu da se menja... Medju njima je jedan upravo i demonstriran u nekom od prethodnih postova; a to je nastojanje da se fokus sa pravog problema usmeri na neku irelevantnu glupost.
Musko-zenski odnosi u Pazaru su jedna uzrocno-posledicna veza koja na prvi pogled deluje kao da je nastala niotkud. Medjutim, to se verovatno moralo desiti s obzirom na ondasnje stanje, ali kako to da ono sto je lose uvek kod nas bude najbolje prihvaceno/usvojeno, kad treba da je suprotno?
U krsenje ljudskih prava ne bih ni da ulazim. S obzirom na nase obrazovanje, zatucanost, svest i shvatanja... Toga smo barem svi svedoci.
Mene interesuje jesmo li kadri da se promenimo?
Ili nam je jedina nada da nas Allah dz. sh. promijeni bez da se prvo sami promenimo... ?

Kerber

Učenik

(13)

• »Kerber« je muško

Datum registracije: 25.07.2005

• Poruku poslati

15

Subota, 19. Juli 2008

Ovo je jedna od tema kojoj treba puno pažnje,jedna od retkih koje su t

Razvodi se najčešće dešavaju zbog amoralnosti , tj. zbog preljuba i nasilja u porodici.

Tema o lažnom moralu koju započinjemo ima veliki značaj. Evo kako , taj poznati lažni moral bošnjaka Pazaraca , je donekle doprineo kulturnoj stagnaciji , a Boga mi i ekonomskoj , itekako...

Bitna stvar je što stvaramo predrasude prema osobama ženskog pola ako znamo da su imale odnose pre braka.
Eto već jedna predrasuda..
POdmah potom sledi diskriminacija; KAKO?

Kada muškarac stupi u te odnose pre braka kaže se " NEka je, muško."

To je samo jedan primer gde sam dokazao da je tu lažni moral proizveo predrasudu i diskriminaciju .

Diskriminacija i predrasude su put do genocida. Ne mora biti oružani , al će biti nacionl-duhovni.

A , što se tiče uticaja lažnog morala na ekonomiju drugog ću puta..

Nadam se da ćemo na ovoj temi izgraditi ispravne stavove o nekim stvarima i pomoći razvoju društva. Takodje ćemo doprineti i osvijećivanju naših sugrađana , da konačno započnu razmišljati o svom doprinosu razvitku svakakvome...

Poydravlja vas Paričanski dječak :)
My soul is painted like the wings of butterflies

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

• Poruku poslati

16

Subota, 19. Juli 2008

Citirano

Orginalno od Jasmin
ni ja ne bih da se prepirem ali tebi je avatar nacrtana pozadina, a tebi neka nacrtana zena,a obojica ste valjda muskarci,mada ja u prvi mah po avataru sam mislio da ste zene :)

navedi mi na osnovu cega si stekao zakljucak da je u novom pazaru takva situacija?
-ono sto ce fakulteti,srednje skole,doneti ili bi trebalo da donesu kod nasih cura je promena Vrednosnog sistema,i to ce bit mehanizam da se otrnu lakse nekim porocima (a za to treba vremenaa)
-inace,ja tvrdim da je pazar sredina koja je rizicnija ZA DECAKE KOJI ODRASTAJU nego za zene,nasuprot drugim delovima sandaka i Srbije gde je sve obrnuto (izazov dilovanja,zelje da se brzo zaradi,tuce,oruzje itd)
BOLJANICI

BOSNJAAK ti se odeni u narodnu nosnju pa po carsiji :) mozda je to za drugu temu

Jamine, mehanizmi za zakljucivanje ti bas nekako lose rade.Razmisljaj vise o zenskim pozadinama... :D :D
Evo odgovora na tvoja pitanja:
Zene se slabo pitaju sta ovde u javnom zivotu i o sopstvenom odlucivanju.Mozda se pitaju u privatnim odnosima sa muzevima, ali u to necu da ulazim.To je licno pravo. Malo ima djevojaka ovde koje mogu odluciti u koju ce skolu, i sta ce biti u zivotu, a kamoli da odluci nesto vise.
Je li neko primjetio da su samo rijetki parovi u kaficima, i na ulici? Bogami, kad se dodje u Sarajevo i Tuzlu, sve vrvi od parova i ljubavi...
Tipican varoski, malogradjanski mentalitet...Ako ne znas o cemu pricam, zapitaj se gde su zene ovde u javnom zivotu, gde su u medijima, u kulturi, politici, kao menadzeri, direktori, itd.
Jedino ih vidjam kao prodavacice i u setnji...50% je pokriveno i to je to.
Mislim da si ovo jako laicki rekao da ce skole menjati vrednosni sistem kod devojaka.A sta je sa ovim uzasnim sistemom vrednosti kod muskaraca u gradu?? Vidis li ove face "sacuvajmeboze", sto se krecu po gradu i kakav oni sistem predstavljaju?
Upravo takvi uce te decake o kojima pricas sta trebaju da budu.Ovde se zenska deca ko bajagi zakljucavaju, a muska se pustaju bez kontrole na ulicu, koja nudi samo kriminal, bezvlasce i nekulturu.
Nisi sreo ni jednog nezenju u gradu posle 30 god i ima problem? Ti onda nisi iz N.Pazara, druze Jasmine.. :D :D
Jesi li se ikad pitao koliko ima ljudi (momaka i cura) u ovom gradu koji su duboko nesrecni, koji mozda i ne izlaze u grad osim jedanput mesecno?
Vidim da je tebi dobro sa tom palicom, a kako rece sagovornik ispod - najlakse je skrenuti temu u drugu stranu, a ne porazgovarati o UZROCIMA.
Kriminal: srazmerno broju stanovnika ovde je vrlo visoka stopa kriminala.Od ovih silnih radnji u gradu, ko zna koliko se realno placa porez, pa sta je sa bespravnom gradnjom, svercom automobila, a o drogi i prostituciji da ne govorim.
Beograd i Sarajevo su veliki gradovi i kriminal se aktivno tamo suzbija svakodnevno, i uspeva se koliko toliko.
Nekad imam utisak da postoje ljudi u Pazaru koji mogu nesmetano ubiti coveka i ne odgovarati ni dana za to.
Zastrasujuce.
Kad sam govorio o moralu, mislio sam na DVOSTRUKI MORAL. Sto rece jedan moj prijatelj Iracanin (koji je video sve ovo kod nas ) "vi kao i da niste muslimani".
Radi se o tome: musliman moze biti samo DOBAR covek. Jeste li nekad primetili nekad mirnog, ljubaznog, stalozenog, obrazovanog, tolerantnog muskarca ili zenu koji zaista imaju VREDNOSNI sistem i orjentaciju? Odavno sam to zaboravio kako izgleda, a svi ovde promovisu neki moral, nesebicnost, dobrotu, altruizam, empatiju.. i ko zna sta, a dusa i oci su im zle.
Ovde je samo JEDAN vrednosni sistem:POHLEPA i NOVAC.
Odakle ovoliko kupljenih diploma?
Odakle ovoliko kupljenih vozackih dozvola?
Odakle ovoliko laznih pasosa, licnih karata?
Odakle ovoliko registrovanih ukradenih automobila?
Odakle ovoliko bestijalnog ponasanja, brutalnog i bahatog?
Moja teza je: da je moguce poceti menjati jedan haoticni sistem ako svaki pojedinac pomogne zajednici, i to iskreno, u ime svih ljudi.
Nadam se da je i ova moja tema na forumu sicusan doprinos, i hajde da vidimo koliko smo posteni svi od reda.
novipazar.wordpres.com

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

Datum registracije: 13.11.2006

• Poruku poslati

17

Subota, 19. Juli 2008

Citirano

Orginalno od boljanici

Citirano

Orginalno od Jasmin

BOLJANICI

Jamine, mehanizmi za zakljucivanje ti bas nekako lose rade.Razmisljaj vise o zenskim pozadinama... :D :D
Evo odgovora na tvoja pitanja:
Zene se slabo pitaju sta ovde u javnom zivotu i o sopstvenom odlucivanju.Mozda se pitaju u privatnim odnosima sa muzevima, ali u to necu da ulazim.To je licno pravo. Malo ima djevojaka ovde koje mogu odluciti u koju ce skolu, i sta ce biti u zivotu, a kamoli da odluci nesto vise.
Je li neko primjetio da su samo rijetki parovi u kaficima, i na ulici? Bogami, kad se dodje u Sarajevo i Tuzlu, sve vrvi od parova i ljubavi...
Tipican varoski, malogradjanski mentalitet...Ako ne znas o cemu pricam, zapitaj se gde su zene ovde u javnom zivotu, gde su u medijima, u kulturi, politici, kao menadzeri, direktori, itd.
Jedino ih vidjam kao prodavacice i u setnji...50% je pokriveno i to je to.
Mislim da si ovo jako laicki rekao da ce skole menjati vrednosni sistem kod devojaka.A sta je sa ovim uzasnim sistemom vrednosti kod muskaraca u gradu?? Vidis li ove face "sacuvajmeboze", sto se krecu po gradu i kakav oni sistem predstavljaju?
Upravo takvi uce te decake o kojima pricas sta trebaju da budu.Ovde se zenska deca ko bajagi zakljucavaju, a muska se pustaju bez kontrole na ulicu, koja nudi samo kriminal, bezvlasce i nekulturu.
Nisi sreo ni jednog nezenju u gradu posle 30 god i ima problem? Ti onda nisi iz N.Pazara, druze Jasmine.. :D :D
Jesi li se ikad pitao koliko ima ljudi (momaka i cura) u ovom gradu koji su duboko nesrecni, koji mozda i ne izlaze u grad osim jedanput mesecno?
Vidim da je tebi dobro sa tom palicom, a kako rece sagovornik ispod - najlakse je skrenuti temu u drugu stranu, a ne porazgovarati o UZROCIMA.
Kriminal: srazmerno broju stanovnika ovde je vrlo visoka stopa kriminala.Od ovih silnih radnji u gradu, ko zna koliko se realno placa porez, pa sta je sa bespravnom gradnjom, svercom automobila, a o drogi i prostituciji da ne govorim.
Beograd i Sarajevo su veliki gradovi i kriminal se aktivno tamo suzbija svakodnevno, i uspeva se koliko toliko.
Nekad imam utisak da postoje ljudi u Pazaru koji mogu nesmetano ubiti coveka i ne odgovarati ni dana za to.
Zastrasujuce.
Kad sam govorio o moralu, mislio sam na DVOSTRUKI MORAL. Sto rece jedan moj prijatelj Iracanin (koji je video sve ovo kod nas ) "vi kao i da niste muslimani".
Radi se o tome: musliman moze biti samo DOBAR covek. Jeste li nekad primetili nekad mirnog, ljubaznog, stalozenog, obrazovanog, tolerantnog muskarca ili zenu koji zaista imaju VREDNOSNI sistem i orjentaciju? Odavno sam to zaboravio kako izgleda, a svi ovde promovisu neki moral, nesebicnost, dobrotu, altruizam, empatiju.. i ko zna sta, a dusa i oci su im zle.
Ovde je samo JEDAN vrednosni sistem:POHLEPA i NOVAC.
Moja teza je: da je moguce poceti menjati jedan haoticni sistem ako svaki pojedinac pomogne zajednici, i to iskreno, u ime svih ljudi.
Nadam se da je i ova moja tema na forumu sicusan doprinos, i hajde da vidimo koliko smo posteni svi od reda.

Aferim i potpisujem!

A ti kralju sevdaha prestani sa provokacijama. Kad vec nisi u stanju da doprineses temi, barem nemoj ometati druge u tom nastojanju...

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

18

Subota, 19. Juli 2008

Mene zanima da li je bolje razvesti se ili ziveti sa laznim moralom?
i sta vi , forumasi koji diskutujete smatrate pod laznim moralom?!

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

19

Subota, 19. Juli 2008

BOLJANICI kralj sevdaha je u pravu za tvoj avatar(A I Njegov je neka zena)-to sta ti volis mene bas briga,ali ne moras mi to prezentovati na banalan nacin,i bilo kome,da bode oci
sta fali mom kartmenu sa pendrekom :)

-ti govoris o pazaru,sugradjanima pa sarajevo tuzla,pa O NAMA a ja i ne znam ko si i odakle si,da znam ko su tvoji sugradjani bar

TI

"Jedino ih vidjam kao prodavacice i u setnji...50% je pokriveno i to je to."

JA -pojma nemam gde se kreces,udji u banku,osiguravajuce drustvo,voditeljke na televiziji itd
kamo srece da je 50%pokriveno,a da je i vise

TI
"Nisi sreo ni jednog nezenju u gradu posle 30 god i ima problem? Ti onda nisi iz N.Pazara, druze Jasmine.."

Ja- ako i ima problem to je licni problem,a ako imaJU problem OPSTE prirode a vezan je za ovu temu,koji je to problem?
-kod nas druze izbaceno poodavno :)

TI "Je li neko primjetio da su samo rijetki parovi u kaficima, i na ulici? Bogami, kad se dodje u Sarajevo i Tuzlu, sve vrvi od parova i ljubavi..."

JA: OSETI SE,OSETIII :) i alkohola,i bluda kolko hoj,i ti doso da se odusevljavas,mesto da te sramota ako si Bosnjak sta se radi u sarajevu,koje je proslo kroz sta je proslo
-kod nas nema ljubavi,mi se ko u sparti uzimamo,pobacaju nas u sobu pa ko koju ufati :rolleyes:

TI
" Jeste li nekad primetili nekad mirnog, ljubaznog, stalozenog, obrazovanog, tolerantnog muskarca ili zenu koji zaista imaju VREDNOSNI sistem i orjentaciju? Odavno sam to zaboravio kako izgleda, a svi ovde promovisu neki moral, nesebicnost, dobrotu, altruizam, empatiju.. i ko zna sta, a dusa i oci su im zle"

JA-Evo danas primetio i razgovarao sa njim,hoce covek da otvori stampariju,i imam utisak da je takav

otkud ti mozes da zaviris nekom u dusu sve dok ti dusa nesto ne ucini?

e sad samo JA
meni iz tvog pisanja deluje da si ti malo ogorcen, al ne mogu da procenim ovako preko foruma na sta
-da tebe jarane nije neka pazarka nogirala il nisi dobio sta si trazio pa ovolika ozlojedjenost :)
ili previse zamisljas a malo materijalizujes pa te to tisti
(ovo je sa elementima sale)
(a posto si opsednut tim delom zenskog tela kako to i sam potenciras,ozeni se ti,[SIZE=3]ako mozes[/SIZE] sto brze(kad udjes u Islam sve ce ti se pojasniti sto)
zelim da cujem iz koje ti to savrsene sredine dolazis da nam preneses savete kako i mi da se upravljamo,jer kako ti rece ovde suha malogradjanstina,mi van pazara i ne izlazimo :)

i na kraju da pokusam odgovoriti na tvoja pitanja

-koliko?jel to idu po ulici i pricaju da su kupili.
-mito,korupcija ,falsifikovanje,organizovani kriminal ciji smo delic a koji je globalni
-e ovo zadnje je rezultat manjka svakodnevne kulture,a tu smo opet na poljuu skolovanja i vremena potrebnog da pocne dolaziti do izrazaja

ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

• Poruku poslati

20

Subota, 19. Juli 2008

Citirano

Orginalno od ANNA
Mene zanima da li je bolje razvesti se ili ziveti sa laznim moralom?
i sta vi , forumasi koji diskutujete smatrate pod laznim moralom?!

Hmm..tesko pitanje Anna.
Nema coveka na svetu koji moze savetovati nekog sa strane sta da uradi.Jednostavno, svaka individua je celina za sebe i razlicita od svih drugih.
Da ne filozofiram puno: brak je velika stvar po sebi. Razvod je lak samo za osobe koje su bez ljubavi ili mozga usle u taj brak.Da bi se brak srusio potreban je VELIKI razlog.
Sad ja da pitam: na sta si konkretno mislila kad pomislis "lazni moral"? (karakternu osobinu coveka, njegovu zrelost, licemerstvo i sl.). Lazni moral se najvise ispoljava prema okolini i socijalnoj sredini... Ako je AMORALAN covek prema bracnom partneru, u smislu potcenjivanja, prevara u svakom slucaju razvod je neminovna varijanta da se takav problem resi. Ali ukoliko postoje i deca, neminovno je da normalna osoba sa tim bivsim amoralnim bracnim partnerom ostane u nekim odnosima zbog dece..
Sve u svemu, teska stvar.To je moje misljenje.
Evo neke klasifikacije morala i to četiri kategorije moralnosti:
-moralni - oni koji poštuju ustanovljene društvene norme jer veruju u njih, i koji su za sankcionisanje onih koji norme ne poštuju;
- nemoralni - oni koji se ne pridržavaju ustanovljenih normi (koji ih krše)
-amoralni - oni koji ne veruju u vrednost ustanovljenih društvenih normi, nisu za sankcionisanje onih koji ih krše, ali ih sami ne krše. (narodnim jezikom: zabole ih za moral )
-imoralni - oni koji se strogo drže određenih normi uže društvene zajednice, koji su u suprotnosti s normama šire društvene zajednice (zakoni koji vladaju unutar mafije, na primer)
novipazar.wordpres.com

Social bookmarks