Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sweetivana

Početnik

(10)

• »sweetivana« je žensko
  • »sweetivana« je zabranjen
  • »sweetivana« je autor ove teme

Datum registracije: 15.05.2006

• Poruku poslati

21

Petak, 19. Maj 2006

Tashke: Ja cu ih napraviti,kakve takve ali cu ih napraviti...pa nisu valjda mantije pametnije od mene :) Bilo je mnogo tezih stvari u zivotu od mantija.

Ej cik da vidis kad postanem profi za mantije...ako bude toga hvalicu se :)) .....pa cu i ja moci da prenosim sa kolena na koleno.....

Ma sve u svemu ,htela sam ja svekrvu da pitam za recept,pa mi je bilo glupo,hocu da je iznenadim i nju i njenog sina.....to ce sad biti moja tajna ,koju delim sa vama :P ....pa drzite mi pesnice da uspem brzo....

VOLETI,VOLETI I SAMO VOLETI...

LETETI,LETETI I SAMO LETETI

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

22

Petak, 19. Maj 2006

Citirano

Orginalno od sweetivana

Tashke: Ja cu ih napraviti,kakve takve ali cu ih napraviti...pa nisu valjda mantije pametnije od mene :) Bilo je mnogo tezih stvari u zivotu od mantija.

Bas tako,prvih nekoliko tura ces bacit kucnim ljubimcima al ces ipak uspet. ;)

Citirano

Orginalno od sweetivana Ej cik da vidis kad postanem profi za mantije...ako bude toga hvalicu se :)) .....pa cu i ja moci da prenosim sa kolena na koleno.....

Citirano

To obavezno,cim naucis da ih pravis,siri to po Bg-u,da vide ljudi sta propustaju. :D

Citirano

Orginalno od sweetivana Ma sve u svemu ,htela sam ja svekrvu da pitam za recept,pa mi je bilo glupo,hocu da je iznenadim i nju i njenog sina.....to ce sad biti moja tajna ,koju delim sa vama :P ....pa drzite mi pesnice da uspem brzo....

Citirano

Valjda da iznenadis svekrvu i muza a ne "njenog sina". :D

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

23

Petak, 19. Maj 2006

Pa mozda njen muz ima brata... ;)
Nikad nesto nisam pitao koji je recept, ali kad je prisao trenutak da se jedu, onda sam uvek bio medju prvima. :)

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

24

Petak, 19. Maj 2006

Ulazem zvanican protest zbog otvaranja ovakvih tema, u ime svih nas koji smo u duzem periodu u krajnjoj nemogucnosti da izlozimo nase trbuhe navedenoj poslastici.

Jedini nacin da se iskupite je da organizujete prigodnu manifestaciju, recimo "Otvorene dane Mantija", gde bi ove vase reci trebali da pretocite u dela (propisno prelivena kiselim mlekom), te ih tako izloziti sudu javnosti ;)
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

25

Petak, 19. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Chonbey

Jedini nacin da se iskupite je da organizujete prigodnu manifestaciju, recimo "Otvorene dane Mantija"...

Chonbey, dobra ti ova ideja...kada moze roshtiljijada, kupusijada....moze i mantijada :]
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

26

Petak, 19. Maj 2006

Neznam da li da vam kazem,pomislice neko da je ovo neka provokacija,ali evo malopre sam u jednom dahu pojeo 10-ak mantija,otvori mi se apetit od ove teme,a juce mi stigle mantije iz Pazara. :]
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

27

Petak, 19. Maj 2006

E pa blago tebi... Dok bi mantije stigle do mene, vec ne bi bile jestive. :(

@Chonbey: "Otvorene dane mantija" je stvarno dobra ideja. Samo je pitanje gde bi se takav jedan dan organizoval: NP? Nemacka? Evropa? Latinska amerika? Mexico? :D

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

28

Petak, 19. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Tashke
Neznam da li da vam kazem,pomislice neko da je ovo neka provokacija,ali evo malopre sam u jednom dahu pojeo 10-ak mantija,otvori mi se apetit od ove teme,a juce mi stigle mantije iz Pazara. :]

Pa kadashnje su bile te mantije? ;)

P.S. Ipak su najukusnije vruce.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

29

Petak, 19. Maj 2006

Ne mari sto su od juce... Kad ih zavijes u termo foliju onda mogu dugo da budu tople. :D
Pravo da kazem, ja vise volim malo manje vruce mantije. (Ne volim da puham. ;) )

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

30

Petak, 19. Maj 2006

Koliko sam gladan,da su i pre 5-dana ne bi mi smetale!!!!!!!
" Bilen alemlere rahmettir "

sweetivana

Početnik

(10)

• »sweetivana« je žensko

• Poruku poslati

31

Subota, 20. Maj 2006

TASHKE,FAHRO: Nemam ja muza,taj muskarac kog sam spomenula mi je decko,pa ja onako u sali kazem svekrva,a oni su iz NP ,eto zato sam zapela da naucim da ih pravim...a ne samo da ih narucim pa da jedem.Inace iz Sidra sam nekoliko puta narucivala

Evo jedne anegdotice: Pitam juce koleginicu (dok sam se dopisivala sa vama i dok mi je isla voda na usta :) )da li je ikad jela Mantije,pogledala me je u fazonu ''sa koje si ti planete'' i pitala : Pa mislis, jer si nosila nekad mantije,ja sam mislila da se to samo nosi.:) .

Eh samo sam se slatko nasmejala i pomislila : ne znas sta propustas o|
Inace respekt za ideju o danima mantija,evo na primer da traje 10 dana po 4 puta godisnje.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

32

Subota, 20. Maj 2006

Vala nesto ga mnogo preteravas SWEETIVANA, - sa po
sebnim uvazavanjem.
Dobila si recept za mantije pa nam ne rece kakve su ispale. Valjda si ih odmah i napravila kad si saznala recept jer ti bese "mnogo" stalo do njih. Da li je baba priskocila u pomoc? Ali cisto sumnjam da si ih pravila a i da ces ih praviti.

sweetivana

Početnik

(10)

• »sweetivana« je žensko

• Poruku poslati

33

Subota, 20. Maj 2006

Ne postoji ni jedan razlog da bih ti se pravdala da li sam pravila,ali vidim da te jako zanima pa cu ti reci :
ne nisam ,sutra cu dogovorila sam se sa bakom.Pa videcemo kako ce da izgledaju.
Ne vidim u cemu je problem sto sam trazila recept,nisam mislila nista lose.

ajla

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

34

Subota, 20. Maj 2006

OK sutra kad ih napravis javi kakve su bile a i ako ne ispadnu onakve kakve si jela u NOVOM PAZARU reci nam jer nema veze ako prvi put ispadnu i malo losije. ;)

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

35

Subota, 20. Maj 2006

Ajla, neka svako ko hoce radi mantije gde hoce... Ja sam probao mantije koje su radjene u Nemackoj i bijahu mnogo dobre! :D
A vise-manje sam siguran da si takodje probala mantije radjene u Svedskoj.

ajla

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

36

Subota, 20. Maj 2006

Jesam FAHRO brate probala mantije pravljene u Svedskoj ali od osoba iz Novog Pazara. Pravo da ti kazem dugo vec godina zivim u Svedskoj i jos ne probah mantije koje je pravila neka Svedjanka, mada sam ih puno cula da kazu kad probaju mantije da su ukusne a da ih same one prave ne zaista jos....
Evo na primer ja pored nase domace kuhinje spremam i svedska jela ali moram priznati da nije isto kao kada ih neka Svedjanka spremi(hocu reci svaka zemlja ima nesto specificno po cime se prepoznaje a i taj narod tako i PAZARSKE MANTIJE NAJBOLJE SPREMAJU PAZARKE (o)

37

Subota, 20. Maj 2006

ajla umijes li ti da mijesis mantije?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

38

Nedjelja, 21. Maj 2006

Glja Ajle što joj se uđapila :))
Ivana kako je krenula, ne mari otvorit predstavništvo Sidra u Bg :)) Taman bi se osevapila od ovih naših studenata gore :)
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

39

Nedjelja, 21. Maj 2006

Odlicna ideja - a da se sigruno i dobro zaraditi. Jos nisam video nikoga, niti cuo, komu nisu bile ukusne mantije. ;)

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

40

Nedjelja, 21. Maj 2006

Mantije su mantije. Ja sam pre neki dan koleginici iz BG poslao 2 pakovanja zaledjenih mantija ... Dolazila je u NP, probala mantije i odusevila se .... (Kako ona keze: "KOLACICI SA MESOM") :D

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks