Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

fame

Početnik

(10)

• »fame« je žensko
  • »fame« je autor ove teme

Datum registracije: 08.02.2008

• Poruku poslati

1

Petak, 08. Februar 2008

RECEPTI

Ako gresim, neka me neko ispravi, ali mi se cini da je na ovom forumu nema mesta za gurmane :) mozda nisu pozeljni ali eto, ja bih volela razmeniti kulinarske fazone i fore ili bar zanimljive recepte.

Da probijem led makar :)

[SIZE=2]Karadjordjeva snicla[/SIZE]

Sastojci
500 g junećeg mesa
50 g kajmaka
2 jaja
70 g hlebnih mrvica (prezli)

Priprema: Meso iseći na tanke šnicle i dobro ih izlupati. U svaku šniclu staviti malo kajmaka. Uviti ih kao rolat, dobro pričvrstiti čačkalicama, uvaljati u umućena jaja, zatim prezle i pržiti na vrelom ulju dok ne porumene. Iz gotovih šnicli povaditi čačkalice. Servirati s pire krompirom ili pomfritom.

(mozete dodati i sampinjone, prsutu cak i parizer)
fame je dodao/la ovu sliku:
  • karadjordjeva.jpg
Zao mi je, ja sam netacna mera za objektivnost***

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 11. Februar 2008

Najcesce posjecujem satranicu www.recepti.co.yu
Prepuna je drugih kuharskih linkova.

Jako lijepi i ukusni recepti su na sajtu:
http://kozarackikuhar.blogger.ba/

Probala sam par i stvarno je dobro.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

3

Utorak, 12. Februar 2008

I na zenskisvet ima zanimljivih stvari.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

4

Utorak, 12. Februar 2008

I na sofrablogger.ba takodjer.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

5

Srijeda, 13. Februar 2008

Rolat od kokosa

Brzo se pravi, jednostavan i ukusan.
I bude ga puno. :)

Potrebno je:

300 ml mleka
150 g shecera
100 g chokolade
2 kashike kakaoa
1/2 kg mlevenog keksa
1 margarin*
150 g shecera u prahu
200 g kokosa

Priprema:

300 ml mleka skuvati sa 150 g shecera.
Dodati 100 g chokolade i 2 kashike kakaoa.
1/2 kg mlevenog keksa pomeshati sa mlekom.
Razviti koru na celofan.

Fil:

Umutiti 1 margarin sa 150 g shecera u prahu i u to dodati 200 g kokosa.
Ovaj fil staviti preko kore i uviti u rolat.
(Preporuchujem da se rolat uvije po duzini, jer su dovoljno veliki za sluzenje i tako uvijeni, a bude ih duplo vishe.)

* Ko zeli moze staviti 200 g margarina umesto standardnog pakovanja od 250 g.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

6

Srijeda, 13. Februar 2008

Stingy ovo je moj omiljeni i najzahvalniji kolac. Em je gotov za tren mozes da ga spremis ako iznenada odbijes posetu. Em moze da sedi u zamrzivacu duze vremena. Em je ukusan mmmmm.. njam njam!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Betty

Početnik

(10)

• »Betty« je žensko

Datum registracije: 16.02.2008

• Poruku poslati

7

Subota, 16. Februar 2008

Bela torta sa trešnjama

4 jaja

malo soli

150 g + 3 kašike šećera

2 kasice vanilin šećera

75 g brašna

75 g + 2 kašike skroba

2 kašičice praška za pecivo

3 kasike kakao praha

600 g trešanja, svežih ili iz konzerve

1 parče limunove kore

100 g kokosa

125 g bele čokolade

300 g + 250 g slatke pavlake

Priprema:

Belanca sa 5 kašika hladne vode, malo soli umutiti u čvrst sneg, jedno po jedno žumance uz mućenje dodati, polako dodavati 150 g šećera i 1 vanilin šećer. Brašno, 75 g skroba,kakao i prašak za pecivo dodati i dobro promešati. U podmazan pleh sipati i peći 30 min na 175°C. Ohladiti i iseći na 2 dela. Trešnje dobro ocediti. 6 kasika soka od trešanja i 2 kašike skroba promešati.Ostali sok sa 2 kašike šećera i limunovom korom u komadu, prokuvati, dodati sok sa skrobom i kratko prokuvati. Izvaditi koru od limuna.Dodati trešnje, promešati i ohladiti. Tortu filovati prvo sa trešnjama, staviti drugu koru i ostaviti u frižideru 30 min. Kokos bez dodatka masnoće propržiti, ohladiti. 300 g pavlake umutiti u čvrst slag, dodati 1 kašiku sećera i polovinu kokosa, promešati.Tortu filovati. 250 g pavlake sa 1 vanilin šećerom umutiti u čvrst slag, celu tortu namazati. Čokloadu grubo izrendati i zajedno sa kokosom tortu posuti.

Copyright © 2006 Kuvar-online.com/forum

I od mene jedan recept za one koje se ineteresuju. :D

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

8

Utorak, 26. Februar 2008

Nije recept, ali jeste u vezi spremanja u kuhinji...;)

TAJNE U PRIPREMANJU JELA

Za mlade domaćice TAJNE u pripremanju jela i prirodni začini za poboljšanje njihovog ukusa

Naše su nane i majke poznavale stotine tajni, prenošenih predajom, kako se "od ničega" može napraviti nešto, kako se mogu iskoristiti ostaci hrane, "smekšati" tvrdo meso i još mnogo sitnica koje olakšavaju kuhanje. Savjeti što ih donosimo plod su sabiranja prastarih iskustava mnogih kuhara i kuharica koji su se u svom radu ponekad morali snalaziti. Pokušajte i vi!

LONAC
Razna jela zvana «lonac» umjesto klasičnim kuhanjem možemo jednostavno pripremiti u rerni. U tom slučaju nije ih potrebno ni miješati ni nadzirati.

PEČENI KROMPIR
Tanke kriške krompira neće se za vrijeme pečenja slijepiti budete li ih prije pečenja jedan sat namočili u slanoj hladnoj vodi. Potom krompir treba peći u većoj količini ulja. Također, prženi će krompir biti hrskav ako komadiće krompira neposredno prije stavljanja u vruću masnoću uvaljate u brašno.

«JAJA NA OKO»
Prilikom pripremanja «jaja na oko» pitanje je kako spriječiti razlijevanje žumanceta. Prije nego što razbijete jaja, u tavu s uljem i maslacem stavite prstohvat soli.

MLIJEKO NEĆE PREKIPJETI
Prilikom kuhanja u običnom loncu, mlijeko neće prekipjeti budete li na lonac stavili cjedilo.

sa: www.dzemat-oberhausen.se

"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

9

Utorak, 26. Februar 2008

Bajaderi

porebno:
1 margarin
250 gr secera
300 gr mlevenog keksa
malo mlevenih oraha (nekad stavim jednu kasiku nekad 250 gr, kako kad i koliko ima)
2 kasike kakao praha

cokolada/kakao

priprema:
margarin i secer rastopiti na tihoj vatri, dodati keks, dobro promesati te podeliti na dva jednaka dela.
U jedan deo staviti kakao i razvuci koru debljine prsta.
U drugi deo staviti orahe te razvuci preko prve kore.
Za preliv rastopiti cokoladu sa 2-3 kasike mleka (ako nema cokolade koristim kakao ali lepsa je cok'lada) te preliti kolac. Colac seci na stanglice.

@pink ovaj kolac ne moze dugo da traje :D toliko je ukusan da se odmah pojede, bar kod mene ni 2 dana ne traje
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

10

Utorak, 26. Februar 2008

SALATA OD CRVENOG KUPUSA S VOCEM

Jelo je za vise od 4 osobe
Priprema jela: normalno
Predvidjeno vreme za priremu jela je oko 30 minuta

POTREBNE NAMIRNICE
KUPUS CRVENI 1 glavica
CRNI LUK 1 glavica
POMORANDŽA
JABUKA
BANANA
LIMUN
SUVO GROŽĐE 50 grama
MED 1 kašika
ULJE 4 kašike
ORAH
SO
BELI BIBER

PRIPREMA JELA

Potrebno je glavica crvenog kupusa, mala glavica crnog luka, pomorandža, jabuka, banana, sok od pola limuna, sok od jedne pomorandže, 50 gr suvog grožda, kašika meda, 4 kašike ulja, nekoliko jezgara oraha, so, beli biber. Kupus iseckati na trakice ili ga izrendati, staviti u ciniju i dodati mu iseckan luk, pa posoliti i pobiberiti. Pomorandžu oljuštititi iseikati na komadice, jabuku iseckati na kockice, a bananu na kolutice i sve to dodati kupusu, preliti limunovim i pomorandžinim sokom. Suvo grožde oprati vrelom vodom i dodati kupusu, a onda preliti mešavinom meda i ulja i dobro izmešati. Ostaviti da odstoji jedan sat. Pre služenja ukrasiti polutkama oraha

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

11

Srijeda, 12. Mart 2008

Nije recept ali od velike je pomoci pri spremanju jela:

Merenje namirnica bez vage:

1 l vode ---------------- 6 šolja za čaj
10 g maslaca----------- komad veličine oraha
40 g maslaca----------- komad veličine jajeta
25 g margarina -------- 1 puna kašika
5 g struganog sira----- 1 kašičica
15 g struganog sira --- 1 puna kašika
25 g brašna------------- 1 puna kašika
25 g šećera ------------ 1 puna kašika
10 g paradajza-pirea— 1 kašičica
40 g paradajz-pirea---- 1 puna kašika
4 g soli --------------- 1 kašičica
40 g pirinča ----------- 1 šaka
40 g marmelade ------ 1 puna kašika
15 g ulja -------------- 1 kašika
13 g meda ------------- 1 ravna kašičica

1 supena kašika

Griza --- 12g
Pirinča --- 16g
Masti --- 15g
Butera --- 15g
Soli ---- 15g
Šećera u prahu --- 10g
Kakao --- 6g
Mleka u prahu --- 8g
Kafe --- 6g

1 šolja

Šećera --- 100g
Brašna --- 90g
Griza --- 100g
Pirinča --- 135g
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

12

Srijeda, 19. Mart 2008

tufahije

Sastojci za 4 porcije:

4 krupnije kisele jabuke
1/2 kg šećera
100 g meda
0,5 l vode
sok od pola limuna
100 g mljevenih lješnjaka, oraha i badema i malo suhog grožđa

Priprema:

Jabuke se ogule, izdubi im se sredina, pa se potope u hladnu vodu da ne potamne.
U pogodni sud usuti šećer, med, vodu i limunov sok, pa staviti da prokuha. Čim provrije, unutra se stave jabuke, pa se poklopi. Ovo se mora kontrolisati da se jabuke ne bi prekuhale, a čim smekšaju, izvade se da se ohlade. Filuju se smjesom pripremljenom od oraha, badema, lješnjaka i malo sirupa u kom su se jabuke kuhale. Servira se u čašama za voćnu salatu, i po vrhu se dekoriše šlagom ili slatkom pavlakom.

Stvarno je extra ukusno.Prijatno!

iMan-a je dodao/la ovu sliku:
  • tufahije.jpg

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

13

Srijeda, 19. Mart 2008

Citirano

Orginalno od iMan-a
Sastojci za 4 porcije:

4 krupnije kisele jabuke
1/2 kg šećera
100 g meda
0,5 l vode
sok od pola limuna
100 g mljevenih lješnjaka, oraha i badema i malo suhog grožđa

Priprema:

Jabuke se ogule, izdubi im se sredina, pa se potope u hladnu vodu da ne potamne.
U pogodni sud usuti šećer, med, vodu i limunov sok, pa staviti da prokuha. Čim provrije, unutra se stave jabuke, pa se poklopi. Ovo se mora kontrolisati da se jabuke ne bi prekuhale, a čim smekšaju, izvade se da se ohlade. Filuju se smjesom pripremljenom od oraha, badema, lješnjaka i malo sirupa u kom su se jabuke kuhale. Servira se u čašama za voćnu salatu, i po vrhu se dekoriše šlagom ili slatkom pavlakom.

Stvarno je extra ukusno.Prijatno!

Au iman hvala. Znas odkad nisam jeo tufahije. Zadnji put sam ih jeo u Sarajevo pre godinu i po dana.
Hvala za recept.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

14

Subota, 22. Mart 2008

Sa serpom ne baratam bas najbolje, ali sa sajtovima super.

Evo jos jednog korisnog:

http://www.zalogaj.com/
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

15

Utorak, 25. Mart 2008

Jos jedan koristan sajt!

NJAM-NJAM! :)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

• Poruku poslati

16

Utorak, 21. Oktobar 2008

Ne znam da li je neka od vas pravila slatko od dunja ali ja cu evo sad da probam po prvi put. Nasla sam nekoliko recepata za rendanu ili seckanu dunju. Ako ispadne dobro javicu vam ;) i napisati taj recept
Naucila sam...

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 23. Oktobar 2008

Slatko od dunja

potrebno:

1200 gr odnosno 4vece dunje
1 kg secera
2 case vode

Priprema:
Secer i vodu staviti u serpu dobro promesati i staviti da se kuva.

Dunje oprati, iseci na cetvrt i ljustiti. U neku posudu staviti vodu i u njoj nacediti limun i oljustene komade odmah stavljati u vodu da ne potamne.

Brzo izrendati na vece rupice na rende i svaki izrendani komad odmah stavljati u prokljucali sirup od secera, da izrendana dunja ne potamni.

Kad su sve dunje zavrsene nastaviti slatko sa kuvanjem uz povremeno mesanje. Kuvati dok ne ispari sva voda.
(Neko stavlja limun ili limuntos u slatko ali to nije potrebno jer su dunje prirodno kisele. Ja nisam stavila i super je ispalo)

Skuvano slatko stavljati u vruce tegle. Prekriti vlaznom salvetom i ostaviti da tako odsoji dok se ne ohladi. Ohladjen proizvod poklopiti i cuvati u spajzu.

Naucila sam...

Social bookmarks