Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 24. April 2008

Rechnik stranih rechi i izraza

Poshto na OFNP-u ima puno ljudi koji su u dijaspori, pretpostavljam da jedni drugima mozemo pomoci ako nam treba neka strana rech.

Evo, na primer, ne mogu da nadjem ni u jednom rechniku niti na Internetu kako se na engleskom kaze “krojna slika” ili “krojna shema” (u stolarskom rechniku). I ono shto sam nashla mi nije adekvatno.

Da li neko od nashih ljudi koji zive u USA ili UK moze da mi kaze koji je ispravan termin?

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

Datum registracije: 30.03.2007

• Poruku poslati

2

Petak, 14. Novembar 2008

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Poshto na OFNP-u ima puno ljudi koji su u dijaspori, pretpostavljam da jedni drugima mozemo pomoci ako nam treba neka strana rech.

Evo, na primer, ne mogu da nadjem ni u jednom rechniku niti na Internetu kako se na engleskom kaze “krojna slika” ili “krojna shema” (u stolarskom rechniku). I ono shto sam nashla mi nije adekvatno.

Da li neko od nashih ljudi koji zive u USA ili UK moze da mi kaze koji je ispravan termin?

Zaista dobro pitanje...i ja sam imao slicnih problema oko tih prevoda.
Jedini recnik koji imam je cuveni Vujaklijin (elektronsko izdanje), ali samo sa etiologijom izraza, a ne termina.
Pretpostavljam da treba konsultovati neki strucni-namenski recnik za ove izraze. Pokusaj skinuti sa interneta neki ENGLESKO-ENGLESKI recnik (smesno, ali istinito), gde je neka engleska kovanica opisana rasclanjeno.
Imao sam nekad taj recnik, ali sad ne znam gde je.
novipazar.wordpres.com

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

3

Petak, 14. Novembar 2008

@boljanici: Je l' ima negde na internetu elektronska verzija Vujaklijinog rechnika, ili je imash na CD-u?
...A nadjoh prevod krojne slike: drawing template. Ovo za englesko-engleski rechnik je u mnogo sluchajeva dobra opcija.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

• Poruku poslati

4

Petak, 14. Novembar 2008

Citirano

Orginalno od Sting Lady
@boljanici: Je l' ima negde na internetu elektronska verzija Vujaklijinog rechnika, ili je imash na CD-u?
...A nadjoh prevod krojne slike: drawing template. Ovo za englesko-engleski rechnik je u mnogo sluchajeva dobra opcija.

Imam ja.Posalji mi tvoj e-mail na : boljanici@hotmail.com , pa cu ti poslati u delovima.
To su skenirane stranice orginal Vujaklijinog recnika.
novipazar.wordpres.com

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

5

Petak, 14. Novembar 2008

Stingice,

Za tebe uvijek :) ...imas ovde izvanrednu, i veoma jasno skeniranu verziju Vujaklije iz 1996. godine i to u PDF formatu (ne u delovima nego kao jedan fajl)...sto je najbitnije radi i pretraga tako da svaku rijec mozes da nadjes za 15 secundi :)

Samo se registruj (vrlo jednostavno)...ima na tom sajtu jos stvari koje ce te, siguran sam, zanimati...

http://rapidserbia.com/forum_posts.asp?TID=4712&KW=vujaklija

Ovde imas i "Recnik jezickih nedoumica" od Ivana Klajna, isto super odradjen u JPEG formatu...

http://rapidserbia.com/forum_posts.asp?T…ickih+nedoumica

Imas i raznih Benson, Oxford, Assimil...recnika...

Ako bude problema, javi se da ti narezem i posaljem.

PozZ...
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

• Poruku poslati

6

Petak, 14. Novembar 2008

Citirano

Orginalno od Tutinac
Stingice,

Za tebe uvijek :) ...imas ovde izvanrednu, i veoma jasno skeniranu verziju Vujaklije iz 1996. godine i to u PDF formatu (ne u delovima nego kao jedan fajl)...sto je najbitnije radi i pretraga tako da svaku rijec mozes da nadjes za 15 secundi :)

Samo se registruj (vrlo jednostavno)...ima na tom sajtu jos stvari koje ce te, siguran sam, zanimati...

http://rapidserbia.com/forum_posts.asp?TID=4712&KW=vujaklija

Ako bude problema, javi se da ti narezem i posaljem.

PozZ...

Da, to je to. Ja sam ga skinuo odavno, ali sam zaboravio kako i odakle..
Ako ima jos neko korisnih programa ili knjiga neka postavi link.

Hvala Tutinac! ;)

novipazar.wordpres.com

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

7

Petak, 14. Novembar 2008

Wow, super! :D
Odlichno za obe stvari!
Hvala, Jasko i Boljanici za linkove i fajlove!
U ponedeljak cu da download-ujem sve ovo kad budem pri brzem internetu, ali i dalje mi je neverovatno da je to SKENIRANA verzija Vujaklijinog rechnika. 8o (Ili sam ja to bukvalno shvatila?)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

8

Subota, 15. Novembar 2008

Skenirana, skenirana...da daaaa!

Ima i vrijednih ljudi koji nisu kao tu neki :)
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Social bookmarks