Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »danijel radevic« je muško
  • »danijel radevic« je autor ove teme

Datum registracije: 01.06.2009

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 01. Juni 2009

RECIKLAZA PLASTIKE

Prodajem kompletnu opremu za reciklazu tvrde plastike. U opremu spadaju sledece masine:
MLIN za mlevenje plastike, rucne izrade, elmotor 11kw, suplji rotor duzine 500mm. Ima 8 nozeva od kojih su 2 fiksirana duz.500mm i 6 unakrsno postavljenih duz.250mm. Izuzetno masivan i projektovan za reciklazu tvrde plastike. Kapacitet je preko 200kg/h. Remontovan i ofarban, odlicno stanje.
MASINA za secenje plastike, elmotor 3kw. Ima veliku radnu povrsinu.
MASINA za pranje plastike, Karcher, 2kw-100bari.
KOMPRESOR, talijanski, 25l.
VAGA, elektronska, meri do 300kg.
RECIKLAZA je jedina oblast koja kod nas nije razvijena. U Japanu se reciklira 98% sveg otpada, dok je kod nas taj procenat zanemarljivo mali, oko 7%. Velike kolicine plasticnog otpada u svim oblicima zavrsavaju na deponijama i u potocima, umesto u pogonima gde bi se sortirao i reciklirao. Upotreba recikliranog materijala u proizvodnji predmeta od plastike, u inostranstvu se primenjuje poslednjih 30 godina, a kod nas u poslednjih 10. Proizvod koji se proizvede ne gubi na kvalitetu, a cena mu postaje prihvatljivija za trziste, jer je reciklirani materijal za 60% jeftiniji od originalnog granulata plastike.
Za preduzetnike koji pocinju posao reciklaze plastike, olaksavajucu okolnost predstavljaju cinjenice da plasticnog otpada ima na tone i da nije nikakav problem prodati recikliranu plastiku. Naprotiv!
Reciklaza plasticnih materijala podrazumeva jedan lancan i sveobuhvatan proces prerade. Plasticni otpad se prvo sortira, zato sto
postoji nekoliko vrsta plastike koja se reciklira.
1.PE ( polietilen)....gajbe, burici, kante, creva, baloni,....postoji polietilen visoke i niske gustine
2.PP ( polipropilen)...stolovi i stolice, kucna plastika,
saksije,razne kadice, vanglice i sl.
3.PS ( polistirol)...plasticni delovi na beloj tehnici,i sl.
4.PVC ( polivinilhlorid)..otpaci od pvc stolarije, garnisne, vodovodne cevi i sl.
5.ABS ( akrilonitril butajden stiren)...tehnicka plastika, kompjuteri,...
6.PA ( poliamid) ...delovi u auto industriji
7.PET plasticne flase za ambalazu
Najzastupljeniji plasticni otpad je od prve dve vrste plastike. Posle sortiranja ide ciscenje plastike od drugih materijala, papira, metala i sl. Zatim, pranje plastike, zato sto reciklat mora da bude cist.Pranje se vrsi strafiksom. On skida blato i ostalu prljavstinu sa
plastike. Potom se krupniji komadi seku na sitnije, kako bi mogli da se ubace u mlin. Otpadna plastika se odvaja po bojama, a i ne mora. Sve zavisi od kupca reciklata (meljave). Meljava se pakuje u vrece tezine do 30kg.
Cene meljave na trzistu u Srbiji.
1. PE-otkupna cena moze da ide do 20 din., a prodajna ide od 45 do 65
din u zavisnosti od toga koji je otpad u pitanju.
2. PP-otkupna cena do 20 din, a prodajna do 50
3. PS- otkupna cena do 30 din, a prodajna do 65
4. PVC- otkupna cena do 50 din, prodajna do80
5. ABS- otkupna cena do 30 din, prodajna do 70
6. PA- otkupna do 50, prodajna do 85
7. PET otkupna do 7, prodajna do 20
Kratko receno, po jednoj toni preradjenog plasticnog otpada moze se zaraditi oko 3oo eura. Sa opremom koju prodajem, moze se preraditi najmanje tona dnevno, naravno ako uspete da nadjete i sakupite toliko plasticnog otpada. Zato se organizuje mreza sakupljaca, i saradnika koji sakupljaju i otkupljuju plasticni otpad za vas.
Prostora za rad ima, samo je pitanje hoce li neko da se resi da udje u taj posao. U NOVOM PAZARU niko ne radi reciklazu plastike, pa mogu samo da zamislim koliko tu ima plastike. Cak i da postoji konkurencija, plastike toliko ima da ima posla za sve.
Potencijalnom kupcu opreme, olaksao bih posao tako sto bih da sve svoje kontakte koji otkupljuju reciklat. Za svaki materijal.
Ukoliko ima zainteresovanih za posao sakupljanja i otkupa plastike, neka me slobodno kontaktiraju da se dogovorimo oko detalja.
danijel radevic je dodao/la ovu sliku:
  • rec1.jpg

hesen

Početnik

(10)

• »hesen« je muško

Datum registracije: 20.05.2004

• Poruku poslati

2

Utorak, 02. Juni 2009

U Novom Pazaru se jedino pakuje karton
Pre 3 godine sam nabavio presu za foliju i plasticne flase od firme Brzan-Plast.Posle dva meseca poso je zaustavljen iz nekoliko razloga:
Tadasnja lokalna vlast(Mislim i sadasnja) nije dala saglasnost da se postave kontejneri za skupljanje plastičnih flaša po gradu.
Nije se dala saglasnost pristupa deponiji na Golo brdo gde su ogromne rezerve plastike i folije.
Istraživanje ko je je sprovedeno,dnevno se u Novom Pazaru "Izbaci"izmedju 15 000 i 20 000 plastičnih flaša.
Velike su zalihe tvrde plastike,djonovi od cipela,samo u Lipinom magacinu kod škole Vuka Karadžića ima 600 polomljenih gajbi, velike količine kvalitetne folije kod stovarišta koja se svakodnevno baca.
Ovde je potrebno reciklirati i tekstil-otpad od dzinsa
Može se na tim poslovima zaposliti 70 radnika.
Kako je trenutno stanje sa tržištem?
Mogu li dobiti Vaš telefon.

hesen

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

3

Utorak, 02. Juni 2009

Citirano

Orginalno od hesen
U Novom Pazaru se jedino pakuje karton
Pre 3 godine sam nabavio presu za foliju i plasticne flase od firme Brzan-Plast.Posle dva meseca poso je zaustavljen iz nekoliko razloga:
Tadasnja lokalna vlast(Mislim i sadasnja) nije dala saglasnost da se postave kontejneri za skupljanje plastičnih flaša po gradu.
Nije se dala saglasnost pristupa deponiji na Golo brdo gde su ogromne rezerve plastike i folije.
Istraživanje ko je je sprovedeno,dnevno se u Novom Pazaru "Izbaci"izmedju 15 000 i 20 000 plastičnih flaša.
Velike su zalihe tvrde plastike,djonovi od cipela,samo u Lipinom magacinu kod škole Vuka Karadžića ima 600 polomljenih gajbi, velike količine kvalitetne folije kod stovarišta koja se svakodnevno baca.
Ovde je potrebno reciklirati i tekstil-otpad od dzinsa
Može se na tim poslovima zaposliti 70 radnika.
Kako je trenutno stanje sa tržištem?
Mogu li dobiti Vaš telefon.

hesen

Hesen, mislim da ne bi bilo lose da kontaktiras sadasnje predstavnike vlasti. Informisi se o mogucnostima (mislim da ce biti zaintereseovani), mozes cak i da konkurises kod PRO programa ili das predlog, napravis biznis plan jer je to jedna savrsena ideja i prilika da se realizuje. Od toga svi imaju koristi a niko stete!

hesen

Početnik

(10)

• »hesen« je muško

Datum registracije: 20.05.2004

• Poruku poslati

4

Utorak, 02. Juni 2009

Pričao sam sa vlastima,
oni su dali prioritet rešavaju problema javnog toaleta.
Kažu, grad sa 120 000 stanovnika nema javni WC, očekuje se da će taj poduhvat biti završen do Nove godine.
Što se tiče PRO recite šta je korisno uradio u Novom Pazaru,Tutinu Sjenici...sredstava koja je EU i Švajcerska vlada dala za Sandžak kako oni zovu Jugozapadna Srbija.
UNDP je samo implementator ne donator kako mu tepolje ovi i oni iz opštine.
Od silnih 12 miliona Evra 11 miliona je vec potrošeno,
svi projekti PRO programa u Sandzaku bi stali u školi u Salakovcu koja je koštala 1700 000 Evra.
Ali nažalost to može samo kod ovih i onih a da su malo odgovorni prema gradu kojeg vode UNDP bi bio zamenjen i najmanje Koordinator programa smenjen.
Sredstva za reciklažu ima na sve strane ali opština treba da konkurise kod EU a ne PRO, Copi,Scops...
Verovatno će ovako ostati do kraja,jer je visoki funkcioner vodece stranke u gradskom parlamentu legao na jasli PRO programa.
hesen

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

5

Utorak, 02. Juni 2009

Koliko se secam bas PRO program je raspisivao konkurse bas vezane za reciklazu. Program je podrazumevao dotaciju od strane PRO programa za onoga ko predstavi ubedljiv i ralan biznis plan za pokretanje postrojenja za reciklazu. Cak je bilo podeljeno i po kategorijama otpada za koji se morao obeybediti oprema za njegovu reciklazu da bi projekat bio odobren. Mislim da od tog konkursa ima nekih najmanje 4 godine. Projekat je morao da obuhvati obezbedjenje masina za reciklazu:

1. korsicenog motornog ulja
2. stakla
3. aluminijumskih limenki
4. auto guma

Ovoga se secam kao kroz maglu, a siguran sam da je u konkursu naglaseno da ce se projekat sufinansirati od strane PRO programa, sto znaci da neko ko planira da otvori privatnu firmu za reciklazu (sto ce se naravno dugorocno gledano sigurno isplatiti), ovim dobija olaksicu u vidu finansijskih sredstava.

Ni ne ocekujem da PRO program sam isfinansira ceo projekat.

gican

Početnik

(10)

• »gican« je muško

Datum registracije: 02.02.2009

• Poruku poslati

6

Srijeda, 03. Juni 2009

Koliko je para ova linija za reciklazu?
Gospodaru moj,
Ne dopusti da me zavara uspjeh
Niti poraz baci u ocaj .
Podsjecaj me stalno
Da je neuspjeh iskusenje
Koje predhodi uspjehu.

alvuckov

Početnik

(10)

• »alvuckov« je muško

Datum registracije: 04.06.2009

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 04. Juni 2009

Potrebna oprema za reciklazu plastike

Razmisljam da pocnem sa poslom reciklze plstike,upucen sam u potrebnu opremu za rad ali me interesuje misljenje drugih ljudi javite se,ili pisite mi alvuchkov@gmail.com

• »danijel radevic« je muško
  • »danijel radevic« je autor ove teme

Datum registracije: 01.06.2009

• Poruku poslati

8

Subota, 13. Juni 2009

odgovor

cinjenica je da otpada ima, i to na tone..ako je prioritet grada javni wc, a ne cisct grad, onda je to problem gradske vlasti. linija koju prodajem je polovna i kosta samo 5000eura. kapacitet je oko 200 kg/h, tvrde plastike.
isplativost je visestruka i to za kratko vreme, naravno, treba da se radi. otvoren sam za sva pitanja i svaki oblik saradnje, javite se. 064/426-5096

kindarela

Početnik

(10)

• »kindarela« je žensko

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

9

Srijeda, 29. Juli 2009

KOME PREDATI PLASTIKU,KOJA JE NAJMANJA KOLICINA KOJU PRIMATE I KADA TO PRIMATE,

daki

Početnik

(10)

Datum registracije: 30.10.2009

• Poruku poslati

10

Petak, 30. Oktobar 2009

pozdrav svima !
zeleli bih da zapocnemo proizvodnju reglanulata od tvrde i meke plastike ( najlon, plasticne gajbe, stolovi, stolice, saksije, itd..) . Problem su nam sirovine, a cenili bih svaku pomoc ili sugestiju. molimo vas da nas kontaktirate na 065/ 69 59 534. Unapred zahvalni !

Social bookmarks