Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 17. Maj 2009

SO Tutin (citaj odbornici Ugljaninove, Allah ga prokleo, stranke) donijela "Odluku o zabrani odrzavanja vjerskih skupova van vjerskih objekata" do daljnjeg i poslat "Zahtjev MUP-u Srbije da zabrani odrzavanje sutrasnjeg skupa" ... bednici.

Tzv. reis Ceric sa svojim, nama dobro poznatim kriminalcima, u drustvu Semsudina Kucevica, Bajra Gegica, Esada Dzudzevica...citav dan sedi po terasama restorana u centru Tutina...bednici!
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

22

Nedjelja, 17. Maj 2009

Ova drzava nikad nece krenut napred. To je moj jedini komentar na ovu temu.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

meho

Početnik

(10)

• »meho« je muško
  • »meho« je zabranjen

Datum registracije: 17.07.2008

• Poruku poslati

23

Nedjelja, 17. Maj 2009

selam alejkum

tutinac sram te bilo kako to takozvani reis ceric, jesi ti normalan i otkud cijenjeni reis ef. ceric sa semsudinom kucevicem, nemoj da kunes muslimane, nije ti to lijepo

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

24

Nedjelja, 17. Maj 2009

hehe! Mora da je štamparska greška u pitanju. Mislio je na TAKOZVANOG reisa Zilkića 8)
我还记得

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

25

Nedjelja, 17. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Tutinac
...

Tzv. reis Ceric sa svojim, nama dobro poznatim kriminalcima, u drustvu Semsudina Kucevica, Bajra Gegica, Esada Dzudzevica...citav dan sedi po terasama restorana u centru Tutina...bednici!

Naravno mislio sam na takozvanog reisa Adema Zilkica (ime mu se zaboravilo).

Izvinjavam se...zna se ko je vrhovni poglavar svih muslimana na ovim prostorima...postovani reis-ul-ulema dr Mustafa ef. Ceric.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 17. Maj 2009

Cuo sam da je danas oko 11-12 sati dosao nas cenjeni Reis, da ga Allah dz.s. nagradi, i nas sa njim, i da nas sve uputi na pravi put.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

27

Nedjelja, 17. Maj 2009

Ljudi moji eto neka je došao. Sada mi je drago zbog naroda Sandžaka. Želim da vidim kako će razočarati svu javnost koja priželjkuje nemile scene. Ali hajmo sada malo što se Reisa Cerića tiče i same IVZ BIH čiji je i IVZ Sandžak sastavni dio eto. Prvo bih volio jednu stvar da Reisa Cerića u Sandžaku neko priupita : Bošnjaci iz Hrvatske u Bosni imaju pravo na besplatno liječenje i besplatno obrazovanje. Bošnjsaci iz Srbije i Crne Gore nemaju to isto pravo. Evo ja se prvi stidim što se toga tiče, i smatram da Bošnajcima sa Sandžaka ako ništa treba dati ista prava koja imaju Bošnjaci iz Hrvatske. Kažem ako ništa zato što mislim Bošnajci sa Sandžaka s obzirom na historisku vezu treba da uživaju veća prava nego bošnjaci nastanjeni u Hr. osim ako našim političarima ovde nije još uvijek u srcima pavelićeva NDH čiji smo bili sastavni dio. E sad će mnogi od vas reći kakve veze Reis Cerić ima sa tim ?! Ako je on toliki dušebrižnik za narod sa Sandžaka onda ga treba pitati, gdje je makar jedan jedini apel povodom gore navedeog slučaja, ako ništa barem saopštenje za javnost, a vjerujte mi da je njegova politička moć kroz struju Bakira Izetbegovića unutar SDA i kroz SZABIH Harisa Silajdžića nažalost velika. Al opet ja bi ga pitao za barem jedno obično saopštenje za javnost. Ako se zna da su Ceriću reizbor u IVZBIH donijeli upravo glasovi sa Sandžaka, mislim da je morao učiniit više za muslimane sa Sandžaka. Druga stvar : Ako je IVZ Sandžaka po ustavu sastavni dio IVZ BIH zapitajte se svi vi dali će ikada moći doći na red neki muftija sa Sandžaka da bude Rejsu-ul-lema IVZ BIH ?! Ja mislim da neće nikad. A ko bira taj ima pravo i da bude biran zar ne ? Nedavno je Reis Cerić pokušavao izmijeniti statut IVZ BIH što bi nekom Reisu omogućavalo da bude doživotni Reis ( nešto poput maršala ). Po meni to nije uredu, mada poštujem da će netko misliti da je to dobra stvar. Što se mene tiče Cerić je time samo javno priznao koliko mu je draga fotelja. Ljubav Cerića prema Zukorliću je izgleda velika, a baš me zanima šta bi se dešavalo da Zukorlić jednom poželi da bude Reis-ul-lema IVZ BIH ?!
Na vatru odgovori vatrom !

amigo

Učenik

(10)

• »amigo« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

28

Nedjelja, 17. Maj 2009

Mudra izjava nasega Reisa pred posjetu Sandzaku,video pogledajte na Tanjugovom sajtu.
http://www.tanjug.rs/Default.aspx
Video se nalazi sdesne strane

HamasNP

Učenik

(10)

• »HamasNP« je muško

Datum registracije: 08.01.2009

• Poruku poslati

29

Ponedjeljak, 18. Maj 2009

Citirano

Orginalno od ed

Citirano

Orginalno od HamasNP

Citirano

U antiislamske medije pored bosanskih dana i oslobodjenja mozemo slobodno svrstati i federalnu televiziju u BiH a kod nas "sandzaknews". Samo da napomenem da taj sajt vodi sin Sadika Ugljanina (brat Sulejmana Ugljanina) koji se ovih dana nasao pred sudom zbog pronevere opstinskih para.

Bez obzira na stetno djelovanje pomenutog medija, niciji grijesi se ne mogu dokazivati grijesima drugih, makar se radilo o najuzim clanovima porodice. Sve i da je u pitanju konacna presuda a kamoli postupak koji nije okoncan. Hem je logicka zabluda, hem je neislamski.

Nije mi ni bio cilj da necije grijehe dokazujem grijesima drugih. Ustvari uopste mi nije bio cilj dokazivanje grijeha. Samo isticanje par cinjenica koje govore da iza pomjenutog sajta stoji ista ekipa koja je dovela do stvaranja srpskog rijaseta. Ista ekipa koja godinama siri smutnju po Sandzaku i izaziva medjubosnjacke sukobe.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

30

Nevjerovatne vijesti iz Tutina na FTV. Zaista je cilj srbijanskom obavještajnom podzemlju da prikaže muslimane u što negativnijem kontekstu. Srbija je bila i ostala jedna fašistička zemlja u kojoj ima mjesta samo za 1 narod. Zabranili svako javno okupljanje a blokirali cjeli grad sve vri od policije, uprkos izjavama vjernika iz jednog i drugog tabora da žele da skup samo prođe u miru i da ni Zilkićeve ni Zukorlićeve pristalice ne žele incidnete. Izgleda kada su vidjeli da neće uspjeti zavaditi narod, pa su poželjeli situaciju prikazati što dramatičnijom.

Čisto sumnjam da će se sutra održati skup na vašem gradskom trgu u NP. Na kraju će vjerovatno nažalost biti u nekoj džamiji baš kao i u Tutinu.
Na vatru odgovori vatrom !

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

31

Ovde nesto nije u redu.

Da mi je neko ranije rekao da ce SDA i Tutinska opstina (i ja sam Tutinac) biti protiv bosanskog rejsa nebi mu verovao.

Dobro ajde ne vole Zukorlica ponasao se diktatorski ali zbog njega da prekinu vezu sa maticom Bosnom nije u nasem interesu (vec u interesu beograda)

Proci ce i Ceric i Zilkic i Zukorlic ali ce nas narod ovako ostati razjedinjen.

Zar se nisu suniti i shiiti pocijepali na pocetku zbog svadje ko ce biti vodja. Ubili su Aliju ali su muslimani preko 1400 godina razjedinjeni. (Jos nam fali da nebi ubije nekog naseg od vodja i eto belaja (udba?))

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

32

Citirano

Orginalno od ed
niciji grijesi se ne mogu dokazivati grijesima drugih, makar se radilo o najuzim clanovima porodice.

Naravno da mogu i imaš puno primjera da se to upravo i radi, čak štaviše nema ništa nelogično i neislamski u tome.

Što se tiče Reisu-l-uleme Mustafe ef. Cerića, on je dobrodošao u u Sandžaku uvijek i tu je među svojom braćom i svojim narodom.
A ova medijska kampanja koju organizuju Zilkić i Ugljanin je u stvari poruka "Satjerani smo u ćošak i očajni smo - pored nas niko nije bezbjedan i dok je nas niko nije miran".
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

33

Citirano

Ja se bas ne razumem u politiku, ali mi nije jasno zasto reis jedne drzave kada dolazi u posetu, ne dolazi kod reisa te drzave koju posecuje?

Sta ima tu da ne bude jasno???
Zilkic je Legitimni Reis samo za "gospodu" iz Beograda i nekolicinu pristalica Sulejmana Ugljanina koji su isto velikim delom ogorceni zbog Zilkicevog apela srbijanskim vlastima da mu se zabrani ulaz u zemlju. Ovo je njihov kraj i ljude je uhvatila panika pa sad ocajnicki pokusavaju da skrenu paznju na sebe pa i samoranjavanjem ako treba...
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

Aladinnp

Početnik

(10)

Datum registracije: 24.04.2009

• Poruku poslati

34

Potpuno si u pravu , bruka da se nekom zabranjuje dolazak ili skup , sta ima tu lose ? Ko nece da slusa i gleda nek spava pa i tkzv. Reis s
Srbijanski o| o| o|

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

35

Evo slike iz prve ruke...bice jos...skup je odrzan u dvoristu centralne dzamije jer se trgu nije moglo prici ni iz jednog prava...bilo je preko 500 policajaca...nije bilo incidenata...ljudi su plakali posle reisovog govora i dove...nije bilo incidenata osim sto je sacica bednika pokusal da zvizdi sa oko stotinak metara razdaljine ali to se nije ni culo od tekbira...

Tutinac je dodao/la ovu sliku:
  • Reis-ul-ulema Ceric.jpg

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

36

Citirano

Orginalno od emir-RA

Čisto sumnjam da će se sutra održati skup na vašem gradskom trgu u NP. Na kraju će vjerovatno nažalost biti u nekoj džamiji baš kao i u Tutinu.

Ovo ti ja licno garantujem da se nece desiti. Mozda je moglo da prodje u Tutinu, svaka cast Tutincima, al' im vlast nije neka :), a u Pazaru ce biti insAllah skup i bice spektakularan...
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

amigo

Učenik

(10)

• »amigo« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

37

Reis nam je stigao,insallah da sve dobro prodje.U Tutinu vidim padala kisa,Alahova milost...
Sto se Pazara tu je odnos snaga 9:1,a i ono sto podrzava zilkica uglavnom su rodom iz tutina :D

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

38

Evo jos...to su ljudska prava u Srboji...

P.S. E ljudi ostav`te se Tutina...mi smo danas polozili test onoliko koliko smo bili u mogucnosti...ne zaboravljajte da je i muftija iz Tutina...to je i naglasio u svom govoru...
Tutinac je dodao/la ovu sliku:
  • Kordoni2.jpg

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

39

Citirano

...ne zaboravljajte da je i muftija iz Tutina...

da! necemo jos da se delimo na Tutince i Pazarce.. dosta je podele.

moze li se negde procitati ili videti vise o ovom znacajnom dogadjaju? mi koji ne mozemo biti dole, zeljno iscekujemo po mogucnosti sve detalje, pa ako neko zeli da se osevapi... :]

sta kaze nas reis, sta kaze nas muftija :)? mozemo li videti negde video, ili makar slike?
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

40

Slusajte u 17 sati Dnevnik radija 100 plus... mozete ga cuti i online na

www.radiostoplus.com

Tu cete imati izvjestaj sa skupa...za pocetak dok se ostalo ne izmontira...

Social bookmarks