Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

buco

Učenik

(10)

• »buco« je muško

Datum registracije: 06.07.2008

• Poruku poslati

81

Srijeda, 20. Maj 2009

Citirano

Orginalno od boljanici
U sustini samo je jedan pozitivan pokusaj sa r. Cericem: da se objedini duhovni korpus Bosnjaka na Balkanu, sto, kao Bosnjak, podrzavam.
Ostalo je sve jadno...
Masa ide za Cericem i tzv.delegacijom kao ocajnici...
Pola mase i ne razume zasto Ceric dolazi...
Ceric bez ikakvog koncepta prica svasta i bez kontrole. I bez argumenata. Tok teme klizi cas u jednu , cas u drugu stranu.
Zukorlic prica staru pricu i obracunava se sa Ugljaninom.
Sve u svemu;jadno i zalosno.
Nista novo.Samo se prepoznaje da svest Bosnjaka nije napredovala nista od pre 20 godina. Cak je i stagnirala.
Mediji u Srbiji i ne objavljuju besmislemne govore Cerica i Zukorlica, a ni one sulude od Ugljanina i Zilkica.
Teska srca moram reci: pocetak kraja bosnjackog identiteta u Sandzaku, ali ne tudjom krivicom.
Mi smo krivi.

Ti ovaj post nazva "glupost", dobro si, ništa glupše nisi mogao ni napisati. Aferim!

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

Datum registracije: 30.03.2007

• Poruku poslati

82

Srijeda, 20. Maj 2009

Imam argumente.
U jezivo napetoj atmosferi izmedju Bosnjaka u Sandzaku deo Bosnjaka je uz Cerica ocekuje resenja i neku moralnu satisfakciju iz Sarajeva. Taj dio Bosnjaka ocekuje drzavni odnos BiH prema svojim sunarodnicima, a Ceric i delegacija su nastupili onako vasarski, ne nudeci nista osim "drzite se" , "cuvajte Muamera".
Zukorlic vodi 2:1 protiv Ugljanina. Ali protiv drzave gubi, jer i Rasimova stranka , kao i Suljova saradjuje sa drzavom, i nudi velike svoje usluge u ime Bosnjaka za jeftine pare.Obojica su u ministarstvu u Beogradu, a Zukorlic i Ceric kaze "ugrozeni smo!"
Sa lakocom ce Srbija oboriti ovu tvrdnju, jer lideri Bosnjaka su ministri, imaju 2 univerziteta u NP itd...Dakle, svako strani posmatrac ce videti da zapravo nema ugrozenosti.
A ipak smo ugrozeni.Kako?
Od nas samih. Jucerasnji nastup duhovne oligarhije je pokazao da smo mi robovi teske i primitivne tradicije, i da nista druge elite Bosnjaka nisu uradile po pitanju ozivljavanja nacionalne svijesti i visih ciljeva nas Bosnjaka.
U Sandzaku nema projekata razvoja, nema ulaganja iz inostranstva, nema osnivanja javnih akademskih institucija koje u prvi plan isticu ljude od nauke i bosnjacku inteligenciju... Prljavstina je u gradu-nevidjena. Ja se osecam ugrozeno jer vozim 10 km otpatke u gepeku do prvog kontejnera, a placam komunalije.Dalje, ugrozen sam jer nemam trotoara da prosetam dete ulicama, jer nema trotoara, ne mogu na vreme stici na posao od paprika i paradajza na magistrali... i prodaje drva po sokacima, takodje.
Dakle, ugrozeni smo sami od sebe.Svojim haosom, neznanjem da organizujemo obicne zivotne stvari, a da ne govorim o bilo kakvoj sposobnosti da ozivljavamo nase nacionalno bice.
Mi smo tako tradicionalno vezani za korupciju i neznanje, da cemo imati problema i narednih 50 god. Nasa duhovna i intelektualna "elita" pojma nema o globalnim svetskim tokovima. Njihovi su dometi tek toliko da oni dobro zive i da vladaju nepismenim narodom.
Ima li bar nesto sto Bosnjaci znaju da iniciraju, i da skrenu paznju na sebe svojim pozitivizmom?
Samo da se zna-ponosan sam sto sam Bosnjak. Na Zapadu kazu da smo vredan i pametan narod.Takvi i jesmo tamo. Tamo znamo da slusamo i za to nas neko placa. Ovde slusaju samo nasih nekoliko lidera, i za to dobijaju novac.
Ceric je trebao opreznije da formulise svoje teze.I to je trebao na nekoj konferenciji (koja je trebala biti zakazana u Sandzaku) a ne na mitingu, i to u prisustvu i predstavnika i drugih naroda da bi to sve zasluzilo paznju i da bi dobilo legitimitet.
Ovo su argumenti i verujte njima, a nikako mi ne verujte na rec.
novipazar.wordpres.com

HamasNP

Učenik

(10)

• »HamasNP« je muško

Datum registracije: 08.01.2009

• Poruku poslati

83

Četvrtak, 21. Maj 2009

Boljanici

Tvoj prvi post si naslovio sa glupost. I to tacno ispod slike na kojoj se vide muslimani, sandzaklije, pazarci. Slika na kojoj se vidi kako hiljade ljudi drzi ruke podignute u dovi. Najpametnije glave iz naseg naroda su u tu. Posteni ljudi, roditelji onih divnih ucenika medrese. Onih prelijepih serijatski obucenih djevojaka. Nasa ulema i kompletno vodjstvo opstine.
Pa onda taj isti narod nazivas ocajnicima. Jel to zato sto su muslimani? Jel to zato sto su svoju djecu skoluju u medresama, gdje pored islamskog nacina zivota uce i kulturnom i normalnom ponasanju do najsitnijih detalja kao sto je i cistoca koju ti spominjes u drugom postu. Djubre postoji na ulicama to si u pravu, ali najvece djubre je u tvojoj glavi, a sva prilika i u srcu.
Ako ti jednog bosnjaka zamisljas kao ateistu onda je ovo sigurno pocetak kraja ateistickog identiteta (djubreta) kojim nam je komunizam punio glave i srca pedeset godina.
Kad stignes do tog kontejnera posle 10 km probaj isprazniti svoju lubinu od djubreta kojim je napunjena. Ako ne mozes barem prestani da ga istresas ovdje.
Tesko tom djetetu kojeg toliko zelis prosetati trotoarom...

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

• Poruku poslati

84

Četvrtak, 21. Maj 2009

Nemam sta pricati sa tobom.Civilizacijske razlike... Nosi tu "ljepotu" kod sebe kuci i uzivaj.
Ko je shvatio-shvatio je.
:-) :D
novipazar.wordpres.com

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

Datum registracije: 19.03.2007

• Poruku poslati

85

Četvrtak, 21. Maj 2009

Citirano

Orginalno od boljanici
U sustini samo je jedan pozitivan pokusaj sa r. Cericem: da se objedini duhovni korpus Bosnjaka na Balkanu, sto, kao Bosnjak, podrzavam.
Ostalo je sve jadno...
Masa ide za Cericem i tzv.delegacijom kao ocajnici...
Pola mase i ne razume zasto Ceric dolazi...
Ceric bez ikakvog koncepta prica svasta i bez kontrole. I bez argumenata. Tok teme klizi cas u jednu , cas u drugu stranu.
Zukorlic prica staru pricu i obracunava se sa Ugljaninom.
Sve u svemu;jadno i zalosno.
Nista novo.Samo se prepoznaje da svest Bosnjaka nije napredovala nista od pre 20 godina. Cak je i stagnirala.
Mediji u Srbiji i ne objavljuju besmislemne govore Cerica i Zukorlica, a ni one sulude od Ugljanina i Zilkica.
Teska srca moram reci: pocetak kraja bosnjackog identiteta u Sandzaku, ali ne tudjom krivicom.
Mi smo krivi.

Ko god da si, hvala Bogu da neko koristi opciju mozga "misliti"!!! slazem se potpuno sa tvojim misljenjem.
molba za admin-a, nemoj mi brisati post bar dok covek ne vidi ga. ok? inace kako si mi ti?

Pred dve nedelje imao sam priliku slusati reisa Cerica na dzumi. Odrzao je poucnu hutbu. Pomenuo je dosta stvari koje jedan intektualac treba da pomene, objasni, poduci narod. Sve to tako lepo zvuci da se ponosis sto si ista nacija sa tim covekom koji drzi hutbu. stvarno sam se tako osecao... Govorio je da muslimani danas, vole jedne druge, puno puta smo to dokazali (rat u BiH, kada je trebalo znali smo kako!), ali da ne postujemo jedni druge. i sa ovim sam se slozio...
Onda taj isti covek koji govori hutbe, dodje u moj kraj i pokazuje nepostovenje jednom delu tvog mog i njegovog naroda. Javno staje na jednu stranu, sto odmah dovodi do zakljucka da je se opredelio za njih i time pokazao ko su "pravi" muslimani, ljudi ili sta vec. A sta je sa drugom stranom? oni nisu muslimani, njih ne treba postovati? one ne uce dove, ne klanjaju, ne jedu, ne piju, ne zive? Iz njihovih redova niko nije dao sina ili oca u ratu?
Da zaboravio sam vam reci, ona hutba reisa Cerica nije bila kod nas, nego negde daleko, gde ga narod BiH i Sandzak-a nece cuti, da ne ispadne da sam sebe laze.
Sto se tice naseg obrazovanja, nemoj "Boljanici" da se ljutis na nas narod, nisu oni krivi, NE! Krivi su UDBA, Slobo, Rasim, Suljo, neki kazu Tito, i tako redom. Ne, nas narod nije kriv! NIKAKO! Znas i sam koliko su udaljene gradske biblioteke u nasim gradovima, znas koliko su daleko univerzitetu, dzamije? ne, ponavljam mi ne mozemo biti krivi, krivi su drugi....
E moj Sandaku, da znamo koliko si lep i vredan i da ti to mi, tvoj narod postujemo, nikada ne bi bio takav kakav sada jesi. Zao mi je Sandzaku, halali...

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

86

Četvrtak, 21. Maj 2009

Citirano

Orginalno od boljanici
"SLOBODA JE PRAVO NA RIJEC!
DEMOKRATIJA JE PRAVO NA MISLJEN

Ovo bi trebalo da bude moto i ovog foruma.
Mnogo je ovdje dobronamjernih ljudi kojima je post izbrisan (ja sam jedan od njih).

Sto se tice posjete r. Cerica, totalno razocarenje.
Kao sto sam rekao, pojelo se puno pita i birijana, ali je jos vece razocarenje sto je ova posjeta pretvorena u jedan obican hvalospjev u smislu "ja tebi serdare ti meni sultane". Utrkivali su se ko ce koga vise hvaliti. Ko je ljepsi, pametniji, mocniji... cak su u tu svrhu i onu djecu zloupotrebili, u onom pozorisnom komadu na akademiji.
Pouzdano znam da je veliko nezadovoljtvo unuytar Islamske zajednice i da su ti nezadovoljnici trazili prijem kod Reisa, ali ih je ovaj glat odbio.
Zasto ne zeli da se cuje drugo misljenenje?
Niko ne dovodi u pitanju podrsku jedinstvenoj Islamskoj zajednici, ali bezuslovna podrska jednom covjeku, to je van svake pameti. Osim Bozijeg poslanika s.a.w.s., niko nije bezgrijesan, a od ovih se ljudi to zeli napraviti. A upravo je to ono sto je potencirano ovim skupom. Cak su djeca u pozorisnom komadu u jednom trenutku za Reisa kazali da je to najmudrija i najpoznatija bosnjacka glava. Da li je, pored toliko problema u svojoj kuci. Najpoznatija mozda, ali najmudrija... To je moglo da se kaze jedino za rahmetli Aliju Izetbegovica, koji je zivio tako skromno ne zeleci da profitira na svom narodu, vec je narod profitirao od njega. A sta je sa nasim dragim Muftijom Zukorlicem? U redu ima uspjehe, Univerzitet, Fakultet, Medrese, Obdanista... Ali se niko ne zapita kako je sebi priustio, za 15 godina, kupiti dva stana, kucu od 100.000 EVRA, koju je do temelja srusio i sada gradi novu. Koja je to plata koja mu to omogucava. Vi sto ste u dijaspori, a i vi sto se bavite legalnim biznisom, najbolje znate kako se zaradjuje i koliko moze da se zaradi i ustedi za 15 godina.

SLOBODA JE PRAVO NA RIJEC!
DEMOKRATIJA JE PRAVO NA MISLJEN
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

buco

Učenik

(10)

• »buco« je muško

Datum registracije: 06.07.2008

• Poruku poslati

87

Četvrtak, 21. Maj 2009

Čitam nekoliko posljednjih postova i nikako se ne mogu oteti utisku da je dio forumaša povrijeđen posjetom uvaženog reisa Mustafe efendije Cerića Sandžaku. Iz sadržaja se može zaključiti da su "oni na onoj drugoj strani" pa im žao eto što uvaženi reis nije pozvao samoproglašenog reisa Zilkića ili ti reisa koga je inagurisao Vojo Koštunica.

Onaj koji nije shvatio suštinu ove posjete, neće je nikada ni shvatiti. Ova posjeta je imala za cilj, ne promociju muftije Zukorlica, već poziv muslimanima Bošnjacima Sandžaka na jedinstvo, te očuvanje neraskidive duhovne, kulturne i historijske veze sa Sarajevom. Što je na čelu IZ u Srbiji efendija Zukorlić, čiji stavovi se podrudaraju sa ciljevima muslimana Bošnjaka, e to je drugo pitanje.

Dio diskutanata navodi da podržava Zilkića, jer eto Zukorlić se obogatio i niza drugih negativnosti. Ja bih prihvatio takvu argumentaciju da je samoproglašeni reis Zilkić prije svoje "inaguracije" pred Vojom četnikom došao i zatražio pomoć u centrali Islamske Zajednice u Sarajevu.

Za "boljarića", jadno i primitivno od tebe, podcjenjuješ Bošnjake Sandžaka. Ja ti kažem da su takvi ljudi kao ti najopasniji, to su iskompleksirane i izfrustrirane osobe koje vide u svakom čovjeku neprijatelja a oni su eto "kulturni i školovani".

Svi oni koji su se našli u toru samoproglaženog reisa Zilkića i u mašineriji obavještajnobezbjednosnih struktura iz Beograda vrijeme im je da shvate pogubnost takvih stavova. Nije sramota pogriješiti, pa se pokajati, ali je sramota istrajavati na tim greškama i gurati i druge u haos i provaliju.

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

• Poruku poslati

88

Četvrtak, 21. Maj 2009

Pazljivo sam procitao sta kaze Scout, i moram da se slozim sa njegovom opservacijom. Malo pregrubo zvuci to sto sam rekao da je narod kriv za neobrazovanje...Zapravo nije narod kriv, ali sam ja to rekao metaforicki u smislu da je nas narod puno tolerantan i puno trpi od svojih elita.Bosnjaci su vrijedan i progresivan narod, i ako im se pruzi prilika dokazace sav svoj potencijal u najboljem smislu. Nasih Bosnjaka ima sirom sveta, i kad bi sad pogledali neku bazu podataka (da je cudom ima!), videli bi koliko imamo strucnjaka sa kvalitetom svetskih razmera.
Ali ti nasi Bosnjaci su SLOBODNI u pravom smislu reci. Mozda i muftija Zukorlic govori bas o toj slobodi, ali put na koji se dolazi do te slobode nije put do kojeg se dolazi strogim autoritarnim kodeksom i iskljucivoscu. Pa nasa vera Islam toliko nudi slobode, ali neko tu slobodu formulise i odredjuje na pogresan nacin u krugovima nase duhovne elite.
Hvala na sugestiji, Scout :D

Sto se tice onog sto kaze buco, ja sam i rekao na pocetku da je to dobra stvar : poseta Reisa Sandzaku. Duhovno jedinstvo Bosnjaka je neophodno i uvek cu promovisati taj ideal koliko god budem mogao.
Buco nije shvatio, da sam se ja okomio na "metodologiju" te posete i skrivenih ciljeva iza toga.Skriveni cilj je zapravo sticanje koristi nekoliko oligarha, a ne stvarna dobrobit Bosnjaka iz Sandzaka i iz BiH.
Ne znam odkud ideja da sam ja opasan.Ja sam obican covek koji samo razmislja i imam slobodu da kazem sta mislim, a ne da namecem misljenja.
U Zilkicu i Ugljaninu ne mislim nista, a ne znam ni sta bih mislio o njima, a i ne vredi da se toliko trosi vremena :D :D
Ne znam odkud ideja na ovom forumu da svaki Bosnjak u Sandzaku mora biti opredeljen po principu "ili si sa nama ili protiv nas"!? Jednostavno mi ne pada na pamet da tako razmisljam. Ja sam opredeljen davno oko toga i nemam problema . Bosnjaci su MOJ narod, i zato imam prava i slobodu da kazem sve sta je dobro i lose vezano za moj narod.
novipazar.wordpres.com

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

89

Četvrtak, 21. Maj 2009

Citirano

Orginalno od buco

Dio diskutanata navodi da podržava Zilkića, jer eto Zukorlić se obogatio i niza drugih negativnosti. Ja bih prihvatio takvu argumentaciju da je samoproglašeni reis Zilkić prije svoje "inaguracije" pred Vojom četnikom došao i zatražio pomoć u centrali Islamske Zajednice u Sarajevu.

Nisam procitao da je neko drugi stavio priomedbu na bogastvo Zukorlicevo koje je stekao zahvaljujuci ahmediji, i ako ima neko kome to ne smeta, neka se preispita, ali ni jednom rijecju niosam podrzao Zilkica, cak sta vise osudjujem najostrije to sto je uradjeno.

Mozda nije Zilkic trazio prijem kod Reisa prije ovog sramnog cina, to neznam, ali znam da su neki sluzbenici IZ isli kod Muftije i upozoravali ga da se sprema grupa imama na puc. Znate li sta je on rekao: Imam te informacije i onaj ko se prihvati vodjstva tih pucista izdao sam fetvu, zato bujrum, ko smije neka proba.

Ljudi probali i opstaju vec dvije godine. Slazem se, uz pomoc Beograd, ali postoje i opstaju i imaju gomili pristalica. i ne moze se reci da medju nhihovim pristalicama nema casnih i postenih ljudi.
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

hitko

Početnik

(10)

• »hitko« je muško

Datum registracije: 03.02.2009

• Poruku poslati

90

Četvrtak, 21. Maj 2009

Ljudi sta li je sa Ugljaninom, gde li se sakrio dok je reis Ceric u posjeti Sandzaku?
Definitivno je gotov, vjerovatno udara: o| o| o|
na sljedecim izborima nece dobiti nista.
a i Makic, poznatiji kao "pop Maka" udara glavom o zid o|

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

91

Četvrtak, 21. Maj 2009

Citirano

Orginalno od sanjin-020
Pouzdano znam da je veliko nezadovoljtvo unuytar Islamske zajednice i da su ti nezadovoljnici trazili prijem kod Reisa, ali ih je ovaj glat odbio.

Na zalost, ovo je reisov veliki problem a samim tim i nas veliki problem. Ne poznajem detalje o kojima govor ovaj citat gore ali sam i te kako upoznat sa situacijom u IZ Bosnjaka u Njemackoj. Na celu IZ u Njemackoj je vec 13 godina Mustafa ef. Klanco. On je zajednicu vodio sa ogromnim propustima na sta sam ja davno upozoravao. O tome sam ponesto i na ovom forumu pisao ( vidi temu ). Njegov (ne)rad je doveo dotle da se danas ozbiljno postavlja pitanje opstanka IZ u Njemackoj. Jedan dobar dio imama i aktivista vec duze vrijeme upozoravaju na lose ophodjenje Mustafe ef. Klanca prema IZ i da ista propada pod njegovim vodjstvom. U pitanju su najozbiljnije optuzbe sa dokaznim materijalima ali se na zalost reis oglusio o sve njihove zahtjeve. Pomenuta grupa ne zeli da djeluje vaninstitucionalno i zeli da sacuva jedinstvenu IZ u Njemackoj ali je postalo veliko pitanje kakav ce biti epilog ignorantskog odnosa reisa Cerica prema tom problemu. Sumnjam da su ljudi spremni na jedan dozivotni status quo. Bojim se da ce i ovdje doci do podjele kao sto je doslo i u Austriji. A reis je svakako najveci krivac za takvo stanje.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

92

Četvrtak, 21. Maj 2009

Cilj Cericeve posete , kao sto je rekao buco jeste, nista drugo do jedinstva Bosnjaka. Ali ne samo jedinstva Bosnjaka u Novom Pazaru, ili Sandzaku, nego jedinstva Bosnjaka u celom svetu, jedinstvo onih 8 miliona Bosnjaka koji zive po svetu... Jer ovo je vreme kada , ako si mali , veci ce te progutati. Mnogi ce reci da je 8 milion malo. E pa vidite Jevreja ima 20 milona ali su toliko jedinstveni da kroje svetsku politiku... Nas put je jedinstvo, jedini put, stvaranje intelktualne, gradjanske i vjerske elite koja ce nas voditi u jedinstvo i prosperitet.

Vidim da mnogima smeta stavljanje vjere u identitet Bosnjaka. Pogledajmo realno, Bosnjacki identitet je vec 500-600 godina vise vjerski nego nacionalni. Uopsteno, sva nasa kultura, nasi obicaji, ponasanje, vjerovanje, je gotovo stopostotno uskladjeno sa Islamom. I niko ne moze odvojiti Islam od Bosnjaka. Bosnjacko jedinstvo se jedino moze postici jedinstvom na vjerskom, nacionalnom, politickom i intelektualnom nivou. A ako pogledamo, najrazvijeniji je ovaj vjerski deo. Tu smo najjaci, i to nam je spas i put u jedinstvo. Jer su vjerske institucije, jedine institucijeu Bosnjaka koje i rade, koje deluju. A ko je nas najveci vjerski autoritet. Bez sumnje Reis Ceric. On, naravno, nije bezgresan, ali je jedan intelektualac, koji ima od svih Bosnjaka najveci autoritet kako medju Bosnjacima, tako i medju drugim narodima. E kada jedan takav covek dodje u Sandzak, jedina poruka koju on moze da posalje jeste jedinstvo. Ali tu poruku cu svatiti jedino oni koji to jedinstvo zele. Dok oni koji ga ne zele, ce to svatiti kao podrsku nekom drugom...

Muftija Muamer ef. Zukorlic je institucija sam po sebi. Covek je vec 16 godina na celu Islamske zajednice. I sami vidite sta je uradio. Plod njegovih zalaganja, jesu: tolike dzamije, univerzitet, Islamski fakultet, medrese, isturena odeljenja IUNP po celoj Srbiji... A i stanje Muslimana pre 16 godina i sada, je takodje, u nekoj meri njegova zasluga. Ali ono sto je glavno i sto je njegovj najveci uspeh, jeste snaga Islamske Zajednice. Sta je IZ bila pre 16 godina, institucija u stecaju o| . A sada je institucija koja okuplja najvise Bosnjaka i oko koje se Bosnjaci jedino i okupljaju. On je, uz pomoc svojih saradnika, preporodio Islamsku zajednicu i doveo je na zavidnom nivou. Organizovao Objediniteljski sabor, koji je ustvari ujedinio Muslimane, Bosnjake u Srbiji. ALI NIJE BIO TOLIKO GLADAN DA ZA SEBE TRAZI MESTO REISA, I AKO JE TO MOGAO, VEC JE ZELEO DA UJEDINI BOSNJAKE-MUSLIMANE NE SAMO U SANDZAKU NEGO I SIRE. I zbog toga mu skidam kapu. Nikada Srbiji, koja je pokusavala da nas zgazi, dao pardona. Jedan od retkih Bosnjaka koji je na intelktualnom nivou, da se moze nositi, ne samo nositi nego i pobedjivati, intelektualce drugih naroda. Kada on gostuje na Beogradskim televizijama, ne odusevi samo nas, vec i druge, i salje sliku Muslimana- Bosnjaka, kakvu drugi nisu navikli da vide, pametnog, hrabrog, trezvenog, pragmaticnog coveka, koji svom narodu zeli sve najbolje i trazi samo ono sto taj narado zasluzuje. Za ovih 16 godina nas nije izdao... Za ubuduce cemo videti...

O Zlikicu sta reci.. Ko zna bilo sta o Islamu, zna da put kojim su oni krenuli, nema nista sa Islamom. Prvo ne postoji razlog zbog kojeg bi se Muslimani razjedinjavali. Ima IZ i tamo Sabor, pa bujrum , nek pobedi Zukorlica, nek ga podrzi vise ljudi. A ne da u jednoj kafani, mestu gde se toci alkohol, skuplja saku jada, i da od te smejurije, zajedno sa Jusufspahicima o| o| o| o| , koji se naravno ne izjasnjavaju kao Bosnjaci, pravi kvazi IZ. A kom nije jasno da su poltroni Beograda, UDBE, DBA onda ne znam!?!?!?! A covek koji je na inaguraciji Zilkica cetvrti sa njegove desne strane, covek koji je isteran iz medrese, koji je uhvacen sa drogom. Takodje Zilkic , na pitanje novinarke iz Poligrafa, koliko ima imama u Novom Pazaru govori oko 30-tak, a ona ga pita koji su vasi, kaze svi!!! Koji na obracanju kaze:"Ja to ni pijan ne bih rekao". Tako mi Allaha me je sramota takvog coveka. Molim nek se jave oni, kojima je on vjerski autoritet???
o|
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

93

Četvrtak, 21. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Jahja
Ali ne samo jedinstva Bosnjaka u Novom Pazaru, ili Sandzaku, nego jedinstva Bosnjaka u celom svetu, jedinstvo onih 8 miliona Bosnjaka koji zive po svetu...

o|

Nije svetu,vec "svijetu" :O
Sto se tice brojke spekulishe se i vise da nas ima :] ;)
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

94

Četvrtak, 21. Maj 2009

Sto se sveta tice, lapsus :D.

A sto se brojki tice, daj Boze.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

95

Četvrtak, 21. Maj 2009

Citirano

Orginalno od sanjin-020

Vec sam iskoristio ovaj citat kako bih dao komentar na situaciju u Njemackoj. Medjutim, ova vijest vezana za prijem reisa u Pazaru me je kopkala pa sam se raspitao kod nekih svojih prijatelja koji su prisustvovali prijemima i koji su jako dobro upoznati sa zbivanima oko reisove posjete Sandzaku. Niko nije imao pojma o tome da je neko od nezadovoljnika zatrazio prijem kod reisa i da je ovaj to odbio. Naprotiv, reis je sam upitao na jednom prijemu prisutne (na kojem su bili i oni koji vaze za nezadovoljnike) da li je sve u redu, jesu li zadovoljni. Dobio je odgovor da su neke stvari u redu (prije svega obrazovanje i borba za vakufsku imovinu) a da neke opet nisu u redu (neka kadrovska rjeasenja i sl.). Sve u svemu, niko nije bio sprijecen da govori niti je bilo kome uskraceno pravo da sa reisom razgovara. Sanjin, odakle tebi ovakve informacije.

Sto se tice situacije u Njemackoj, ona je kao sto rekoh vise nego ozbiljna ali se ni po kojem osnovu ne moze uporediti sa ovom u Sandzaku. U Sandzaku je Islamska zajednica napadnuta spolja dok su u Njemackoj problemi unutar IZ. Vjerovatno je zbog toga reisu bilo lakse da se prema problemu u Sandzaku jasno postavi dok je s druge strane dozvolio da se u Njemakoj odrzi status quo. Ne mogu da sakrijem svoju ljutnju zbog toga ali opet, valja se nadati da ce reis imati dovoljno snage da se suoci sa ovim problemom.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

demco

Početnik

(10)

• »demco« je muško

Datum registracije: 13.12.2008

• Poruku poslati

96

Četvrtak, 21. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Jahja
Cilj Cericeve posete , kao sto je rekao buco jeste, nista drugo do jedinstva Bosnjaka.

Pa, jesmo li se ujedinili nakon njegove posjete? Ili smo se jos vise razjedinili?
Allah voli one koji se na Njegovu putu bore u redovima kao da su bedem cvrsti!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

97

Četvrtak, 21. Maj 2009

Citirano

Orginalno od demco

Citirano

Orginalno od Jahja
Cilj Cericeve posete , kao sto je rekao buco jeste, nista drugo do jedinstva Bosnjaka.

Pa, jesmo li se ujedinili nakon njegove posjete?

Niste se, a niti planirate.A mozete se ujediniti samo kad vam budu Srbi postavili tenkove po okolnih brda ( kao nekad ).A JAZ-a ce biti i nadalje.
" Bilen alemlere rahmettir "

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

98

Četvrtak, 21. Maj 2009

Citirano

Orginalno od demco

Citirano

Orginalno od Jahja

Pa, jesmo li se ujedinili nakon njegove posjete? Ili smo se jos vise razjedinili?

Onih 20 000 ljudi na trgu govori u prilog tome da jesmo. A sacica onih koji nisu, nije ni cudo. U svakom narodu ima kukolja. Oni su imali bujrum , a to sto nisu dosli, nego sto jedinstvo traze sa Srbima, to je njihov problem!!!

amigo

Učenik

(10)

• »amigo« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

99

Četvrtak, 21. Maj 2009

Posjeta je fala Allahu dobro prosla,i vidjelo se zbog cega je zilkic strahovao.strahovao je zbog onolikog broja ljudi,sto ce cijela srbija videt za koga je narod,a sjetite se kad je on bio jednom(i nikad vise)na to isto mesto,nije bilo ni hiljadu ljudi.
I pogledajte izjavu naseg uvazenog Reisa Cerica koji kaze:
Beogradu su dovoljne ahmedije a ne glave na kojima se one nose!!!
Reis je poslednjeg dana posetio Priboj i Prijepolje i tako zavrsio ovu posjetu Sandzaku.
evo slika sa prepunim salama.
A o skupu u Pazaru (o) (o) (o) (o) :klanja: :klanja:
amigo je dodao/la ovu sliku:
  • Reis.jpg

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško

Datum registracije: 30.12.2003

• Poruku poslati

100

Petak, 22. Maj 2009

Posjeta Cerica Sandzaku

Bosnjacke institucije u Sjevernoj Americi daju potpunu podrsku Muameru Zukorlicu i IZ sa sjedistem u Sarajevu.

A posrbice poput Ziljkic Andjelka i Slobodana Ugljanina - za trag im se ne znalo!

Social bookmarks