Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

261

Ponedjeljak, 01. Maj 2006

Ko ne zeli da mu se u ovaj praznicni dana kad i frizeri ne rade od umnog naprezanja razleti frizura :D evo mu, jednog od mogucih, objasnjena za matematicki ispravan pristup zadatku.

Pokusacu sasvim jednostavno.

Evo jednog primera: Ako bih ona danas imala 1 godinu onda bih danas 50-et godisnji otac pre 50-1=49 godina bio isto toliko star koliko je ona danas jer je 50-49=1.

Ovo je skoro sve sto treba razumeti, a verujem da se skontali. Sad, jednostavno, mozemo primeniti istu ovu logiku odgovarajuce datostima u zadatku.

Ako ona kao sto stoji u zadatku danas ima, nepoznat broj godina, obelezimo to sa x godina, onda je on kao danasnji 50-et godisnjak pre (50-x) godina imao isto toliko godina koliko ona danas ima, jer 50-(50-x)=x.

(Izracunajte zagrade i videcte sami da je NATO percizno

;) )

Ona koja ima danas x godina je imala pre (50-x) godina tacno [x-(50-x)] godina.

Kome se do ovde nije razletela frizura vec je prebrinuo, frizer mu vise ne treba. :D

Sad je sve jednostavno. Ako procitate pazljivo ponovo zadatak tamo stoji ovo sto izvlacim ovde kao zakljucak.

Posto je otac tad bio 3 puta stari od nje potrebno je jednostavno godine koje je imala ona tad pomnoziti sa 3 da bi se dobile tadasnje godine (x) koje je imao on, a koje predsavljaju i njene godine sad.

Znaci jednacina bi glasila na kraju:

3*[x-(50-x)]=x

ili jos generalizovanije da vazi jednacina i ovu izmenu koju sam izvrsio prilikom postavljanja istog zadatka sa malom izmenom.

Jednacina bi onda glasila:

3*[njeneGodine-(rodjendanKojiOtacSlavi-njeneGodine)=njeneGodine

Evo primera sa brojevima:

3*(x-(50-x))=x
3*(2*x-50)=x
6*x-150=x
5x=150
x=30

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

262

Subota, 13. Maj 2006

Moj dedo je odavno nameravao da samnom napravi zajednicki posao i uvek mi je postavljao ovaj zadatak koji ce slediti dole. Ja naravno posto nisam znao tad da mu to izracunam uvek bi se oprecio takoj ideji da zajedno ulazemo :D a i nesto sam sluti da on mozda samo sa tim zadatkom zelim da proveriti da li je moja dvica :D iz matematike zasluzena.

Kad god bi mi postavi ovaj zadatak ja sam bio preforsiran ;-)) tim brojnim nepoznatim tako da bi se cim sam poceo da uzimam olovku i papir, zijanjevao :D u velikom broju nepoznatih.
Logicno je i da sam se vec bio halalio da cu ikad moci resiti taj zadatak.

Ali dok sam ja mislio da je zadatak cisto trazenje igle u senu ;-) dedo je bio naravno uvek protiv toga i istrajno mislio je da u tom senu o kojem ja govorim ima dosta i zita.
E sad nevazno ko sta trazi, samo zabavu ili prosirivanje spoznaje, evo tog zadatka koje oboje nudi i "hleba i igara" ;)

Malo je preforumulisan jer mi nekako vise ne izgledaju cene realne za kokose :D , ovce i koze ;) iz dedinog zadatka.

Irfan treba za svoja tri kluba u kojima trenira kupiti kupiti teniske lopte od kojih jedna kosta, recimo samo, 0,5 € , fudbalske lopte, a jedna takva kosta 3€ i kosarkaske lopte cija je cena za jednu takvu loptu 10€.

Pitanje: Koliko teniskih, fudbalskih a koliko kosarkaskih lopti moze irfan kupiti ako ima tacno 100 € na raspolaganju a mora sve ukupno kupiti 100 lopti.

Naravno, gore sam se sali malo ne bi li ucinio zadatak malo izazovnim. Zadatak uposte nije tezak, a vidite to i iz toga da je time moj dedo proveravao da li je od ukupnog broja ocene koju sam imao i dvica zasluzena. Prema tome, i ja smatram da zadatak moze resiti svaki sestak koji se priseca jednog pravila iz cetvrtog razreda. Mislim da je predost jednog sestaka nad Vam je sto je to pravila iz cetvrtog razreda svezije u secaju.

Jedno je sigurno pogresno da se zadatak sa brutalnom silom resava :D

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

263

Srijeda, 05. Juli 2006

Tabelu treba popuniti tako da sve manje tabele (3x3) sadrze brojeve od 1 do 9 ali na taj nacin da u konacnoj tabeli (9x9) svi redovi i sve kolone sadrze brojeve od 1 do 9 tj. u istom redu ili koloni ne smije se jedan te isti broj ponoviti.
ed je dodao/la ovu sliku:
  • zadtk_1.gif
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

sahih

Učenik

(10)

• »sahih« je muško
  • »sahih« je zabranjen

Datum registracije: 07.06.2006

• Poruku poslati

264

Srijeda, 05. Juli 2006

9-7=2-1 (primer)
8-3= (resi,na nacin kao u primeru)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

265

Srijeda, 05. Juli 2006

Citirano

Orginalno od sahih
9-7=2-1 (primer)
8-3= (resi,na nacin kao u primeru)

Pre svega 9-7nije jednako 2-1 nego:
9-7=3-1 a to iz toga što je 9=10-1 a 7=10-3

Iz toga je 8-3= 7-2

Citirano

Orginalno od ed
Tabelu treba popuniti tako da sve manje tabele (3x3) sadrze brojeve od 1 do 9 ali na taj nacin da u konacnoj tabeli (9x9) svi redovi i sve kolone sadrze brojeve od 1 do 9 tj. u istom redu ili koloni ne smije se jedan te isti broj ponoviti.
sans je dodao/la ovu sliku:
  • reseno.JPG
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

266

Četvrtak, 06. Juli 2006

Resenje za Abfangjäger problem:

Ako uzmemo da je:

x - broj teniserskih lopti koje treba kupiti
y - broj fudbalskih lopti koje treba kupiti
z - broj kosarkaskih lopti koje treba kupiti

dobijamo dve jednacine sa tri nepoznate:

0.5x + 3y + 10z = 100
x + y + z = 100

Ovaj, na izgled neresiv sistem, se reseva tako sto se pretpostavi broj kupljenih teniskih, fudbalskih ili kosarkaskih lopti. Posto je cena za kosarkaske lopte najveca najbolje je da se pretpostavlja koliko je kupljeno kosarkaskih lopti i tako dobijamo sistem od dve jednacine sa dve nepoznate, pri cemu rezultati moraju biti celobrojne vrednosti. Tako da ako pretpostavimo da je kupljeno 5 kosarkaskih lopti (z=5), dobijamo sistem jednacina:

0.5x + 3y = 50
x + y = 95

odakle dobijamo: x=94, y=1.

Dakle, konacan odgovor je:

Teniserskih lopti: 94
Fudbalskih lopti: 1
Kosarkaskih lopti: 5

P.S. Neznam na koje je to pravilo iz cetvrtog razreda osnovne Abfangjäger mislio :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

267

Četvrtak, 06. Juli 2006

Ene ed-a sto se i on zarazio sa Sudoku :D
Bravo sans! (o)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

268

Četvrtak, 06. Juli 2006

Zašta bravo? Samo sam poređo brojeve...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

269

Nedjelja, 09. Juli 2006

Hvala Ef sto si se zainteresovao za zadatak. Cestitam ,resio ga jesi (!) , mada ne kako sam zamisljao, jer posputak mi bas nije jasan, pre svega to kako si od jednom naslutio 5 kosarkaski lopti. Ali usvakom slucaju to nista ne umanjuje vrednost, imas tacan resultat i jos jednom svaka cast. (o)

A evo kako bih izgledalo sistematicki postupak, tj kad se nebih uzimala unapred vrednost za bilo koju vrednost varijable. Pravilo koje ovde pomaze je, izvlacenje koefcijeta iz najmalje variable.

Pa se kaze :D

Ako su x, y i z varible, onda se mogu napisati sledece dve jednacine, koje si ti ispravno napisao !

x + y + z =100 (1)
10x +3y +0,5z=100 (2)

E sad cu samo preforumlirati jednacinu (1) i obeleziti je sa (1a)

Dakle,

x =100-y-z (1a)

A onda uz pomoc jednacine (1a) opisati nepoznatu x u jednacini (2)

10*(100-y-z)+3y+0,5z=100

iz ovog sledi:

y=128-z+ ( ( 8-5z) / 14) <--------- ovo je to pravilo koje ti cini mogucim sistematicko resavanje ovog zadatak, dakle bez prepostavki na pocetku, koje si ti uradio.

Mislim da je sve sad jasno, zato cu nastaviti bez teksta.

r1= ( ( 8-5 z) /14 ) (3a) Ovde sam samo poslednjem termu iz jednacine (3) dao sobstvenu jednacinu i nazvao je (3a) jer sam je iz nje izvukao.

z= 1 - 2*r1+ ( (3 -4*r1)/5) (4)

r2= ( ( 3- 4*r1) / 5 ) (4a)

=> r1 = - r2 + ((3-r2)/4) (5)

r3= (( 3-r2)/4) (5a)

=> r2= 3-4*r3 (6)

(6) u (5): r1= -(3-4*r3)+ ((3-(3-4*r3))/4)

=> r1=5*r3-3 (7)

(7) u (4): z = 1-2*(5*r3-3)+((3-4*(5*r3-3))/5)

=> z=10-14*r3 [8]

[8] u (3): y=128-(10-14*r3)+ ((8-5*(10-14*r3))/14)

=> y=19*r3+115

(9) u (1a): x=100-(19*r3+115)-(10-14*r3)

=> x=-5*r3-25

Ova poslednja jednacina ti otkriva vrednost za sve trazene variable. Da bi se odgovarujuce zadatku od svakih lopit kupila barem jedna onda x mora biti visi od nule a to moze biti samo ako je r3=-6. A onda resavas bez vecih problema sve ostale variable.

Mozes li mi reci, naravno kad budes imao vremena, kako si ti dosao odmah na broj 5 za kosarkaske lopte?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

270

Ponedjeljak, 10. Juli 2006

Nije zadatak vec pitanje.

Kako je moguce da casa cija 1/3 je napunjena mlijekom koju sam spustio na sto ostane u kosom polozaju nagnuta za ugao od 25°?

Napomena: Ispod case se ne nalazi nikakav predmet!
  • casa.jpg

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

271

Ponedjeljak, 10. Juli 2006

Abfangjäger, ovo sto si ti radio na kraju se svelo na ono sto sam i ja radio, tj. na pogadjanje. Jer ovde kada si imao:

x=-5*r3-25,

rekao si da x moze biti vece od 0 jedino za r3=-6, sto nije tacno, jer moze biti vece i za r3=-7, -8, -9 itd. To sto se potrefilo da je odmah za r3=-6, x ujedno i vece od nule i tacno resenje je slucajnost. Moglo je da se desi da za r3=-6 ne dobijes tacno resenje i onda bi morao da uzimas r3=-7, pa ako opet ne dobijes za r3=-8 itd.
Dakle, ovo sto si ti radio je samo komplikovanje stvari, jer je bolje da pogadjas na pocetku (kao sto sam ja) i da se zadatak odmah resi, nego da radis neka izvodjenje i da na kraju moras opet da pogadjas.
Kako sam pogodio? Pa nisam pogodio odmah. Isao sam ovom logikom: Cena kosakraskih lopti je 10 evra, a ukupno imamo 100 evra. To znaci da mozemo da kupimo minimum 1 kosarkasku loptu (jer mora od svakih lopti bar jedna da se uzme), a maksimum 9 (jer kada bi uzeli 10 kosarkaskih lopti ne bi nam ostalo para za ostale). To znaci da se resenje promenjive za kosarkaske lopte nalazi u opsegu od 1-9. Prvo sam pretpostavio da ih ima 6, medjutim nije mi se poklopilo resenje. Odmah potom sam pretpostavio da ih ima 5 i dobio sam tacno resenje.
Mogao sam i da pretpostavljam koliki je broj teniskih ili fudbalskih lopti, ali najbolje je da se pretpostavlja broj kosarkaskih lopti, jer je za njih cena najveca, pa samim tim i broj mogucih resenja je najmanji.
Ovako je mnogo lakse nego sa tim tvojim izvodjenjima, jer se ovako zadatak resava u dva reda, bez ikakvih izvodjenja za 2 minuta.
Neznam da li sam uspeo da ti razjasnim, ali ako ti nesto nije jasno, slobodno me pitaj ;)

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

272

Utorak, 11. Juli 2006

@ed izmeri te noge od stola.mozda su mu dvije krace pa se nakvesio za 25 stepeni(mozda 10-ak).

a kako izgleda dno case(cuva nemo prosut varniku)

a sta ima u casi osim mleka

joj sad ne mogu zaspat dok ne saznam

a sta bese pitanje

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

273

Utorak, 11. Juli 2006

Nevidljivi, na dobrom putu si.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

274

Subota, 15. Juli 2006

Citirano

Orginalno od @ef
Abfangjäger, ovo sto si ti radio na kraju se svelo na ono sto sam i ja radio, tj. na pogadjanje. Jer ovde kada si imao:

x=-5*r3-25,

rekao si da x moze biti vece od 0 jedino za r3=-6, sto nije tacno, jer moze biti vece i za r3=-7, -8, -9 itd. To sto se potrefilo da je odmah za r3=-6, x ujedno i vece od nule i tacno resenje je slucajnost. Moglo je da se desi da za r3=-6 ne dobijes tacno resenje i onda bi morao da uzimas r3=-7, pa ako opet ne dobijes za r3=-8 itd.
Dakle, ovo sto si ti radio je samo komplikovanje stvari, jer je bolje da pogadjas na pocetku (kao sto sam ja) i da se zadatak odmah resi, nego da radis neka izvodjenje i da na kraju moras opet da pogadjas.

Ja mislim, nepotrebno komplikovanje stvari ovo nije (!), kao sto ti to tvrdis. Naprotiv, posto sam dobio i potvrdu od profesora, koji uzgred neka bude receno vodi institut koji je, kvantitativno i kvalitativno najvise doprineo poboljsanju NATO aviona, ja mislim da je to jedini ipravni. Ali, naravno i dalje ja tebi ne osporavam nista od tvog postupka. Mozes ti kao nosioca verovati u ispravnost svog nacin resavanja, ali ako taj postupak produkuje ili uvecava nezadovoljstvo, tim sto se kod tvog postupka prepostavlja da se mora nesto pogadjati, a to, slozicemo se, u matematici nikad "ne valja", onda ja moram reci bez obzira na idealno resenje koje si ti dobio, da je to ipak strogo matematicni sudjeno neispravan postupak.
Dakle, sad da se potpuno razumemo, bez obzira na to sto sam i danas uveren u svoj bolji pristup zadatku uz postovanje modela koji si ti primenio, meni je jasno da jedna strana ne moze i ne sme zaljubljeno insistirati na sopstvenom predlogu, kao sto to ti radis, ne obaziruci se na druge. ;)
Nista tebi licno ne spocitavam i uopste se ne zavaravam, kako i zasto bih kad sam i sam bio slican tebi, a cini mi se da je i to prirodna zakonomjerna posledica odrastanja na balkanu :D da mi jednostavno ne verujemo u procese :) a u malo duze tek nikako, ;-). Ocigledno je nemamo mi to potrebno strpljenja, jer nekako uvek nama je samo bitno doci bilo kako do resenja, a to cesto i bude na ustrb ispravnih metoda o|. Dalje, cini mi se, vise puta nam je i to po svaku cenu vazno bilo kako neciju vrednost oboriti zarad cilja da bismo svoju laznu uspostavili :-)))))))) No to smo mi, tesko nam se menjati.

Konacno da skratim :D tj predjem na konkretno.
Primetio sam da si svatio odlicno zadatak,pa sam u prvom javljanju, izostavio tabelu iz koje mozes videti da nije tacno to sto ti tvrdis da r3=-7 i r3=-8 bi takodjer dali prihvatljivo resenje.
Lako mozes provetiti i sam.
Verujem da smo se razumeli da r3 ne sme biti manji od 5 jer bi u protivnom ako bismo tako racunali uvek dobijali za x manju vrednost od 0 (nule) to nije dopusteno po postavi zadatka, jer je potrebno kupiti od sve tri vrste barem jednu loptu.

Ako je r3=-6 ja sam tvrdio da je to jednio resenje. A evo i razloga.
Ako pokusas da za r3=-7 izracunas x,y i z variablu videces da nije logicno resenje koje ces dobiti jer dobijas negativne brojeve.

Dakle za r3=-7,
x je jednako 10
y=-18
z=108
ovim primerom mozes videti da ne samo da je y negativna nego da je sama variabla za z veca od odzvoljenog broja lopti koja je data u postavi zadatka.

P.S Izvini sto odgovaram, ovako kasno, posle skoro sedam dana ali tek sad sam bio ponovo na internetu i pocitao tek danas tvoj odgovor.

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

275

Subota, 15. Juli 2006

Citirano

Orginalno od ed
Nevidljivi, na dobrom putu si.

hvala,hvala,to mi je zivotni stil.nego,vratimo se na trenutak temi.predajem se.

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

276

Subota, 15. Juli 2006

Abfangjäger, da bi nesto bilo matematicki neispravno mora da bude u suprotnosti bar sa jednim od matematickih pravila. Kako moj postupak nije u suprotnosti ni sa jednim matematickim pravilom to znaci da je on matematicki ispravan i korektan.
Drugo, malo sam gledao ovaj tvoj postupak i OK je. Daje rezultate. Kada se radi o vecim ciframa (mislim na veci broj lopti i veci broj para kojima raspolazemo) brze daje tacna rezultat od mog metoda. Medjutim kada se radi o manjim ciframa (kao sto je ovde bilo slucaj sa 100) onda je moj metod efikasniji.
Kada bi se gledalo sa matematicke strane, mislim da je ovaj tvoj metod prihvatljiviji, jer se zadatak resavava sistematicnije, ali ni moj metod ne treba odbaciti. Pogotovu sto se njime u nekim slucajevima brze dolazi do resenja.
Pozdrav.

Emnid

Učenik

(10)

• »Emnid« je zabranjen

Datum registracije: 24.12.2005

• Poruku poslati

277

Subota, 15. Juli 2006

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Citirano

Orginalno od @ef

x=-5*r3-25,

Ja mislim, nepotrebno komplikovanje stvari ovo nije (!), kao sto ti to tvrdis. Naprotiv, posto sam dobio i potvrdu od profesora, koji uzgred neka bude receno vodi institut koji je, kvantitativno i kvalitativno najvise doprineo poboljsanju NATO aviona, ja mislim da je to jedini ipravni. Ali, naravno i dalje ja tebi ne osporavam nista od tvog postupka. Mozes ti kao nosioca verovati u ispravnost svog nacin resavanja, ali ako taj postupak produkuje ili uvecava nezadovoljstvo, tim sto se kod tvog postupka prepostavlja da se mora nesto pogadjati, a to, slozicemo se, u matematici nikad "ne valja", onda ja moram reci bez obzira na idealno resenje koje si ti dobio, da je to ipak strogo matematicni sudjeno neispravan postupak.
Dakle, sad da se potpuno razumemo, bez obzira na to sto sam i danas uveren u svoj bolji pristup zadatku uz postovanje modela koji si ti primenio, meni je jasno da jedna strana ne moze i ne sme zaljubljeno insistirati na sopstvenom predlogu, kao sto to ti radis, ne obaziruci se na druge. ;)
Nista tebi licno ne spocitavam i uopste se ne zavaravam, kako i zasto bih kad sam i sam bio slican tebi, a cini mi se da je i to prirodna zakonomjerna posledica odrastanja na balkanu :D da mi jednostavno ne verujemo u procese :) a u malo duze tek nikako, ;-). Ocigledno je nemamo mi to potrebno strpljenja, jer nekako uvek nama je samo bitno doci bilo kako do resenja, a to cesto i bude na ustrb ispravnih metoda o|. Dalje, cini mi se, vise puta nam je i to po svaku cenu vazno bilo kako neciju vrednost oboriti zarad cilja da bismo svoju laznu uspostavili :-)))))))) No to smo mi, tesko nam se menjati.

Primetio sam da si svatio odlicno zadatak,pa sam u prvom javljanju, izostavio tabelu iz koje mozes videti da nije tacno to sto ti tvrdis da r3=-7 i r3=-8 bi takodjer dali prihvatljivo resenje.
Verujem da smo se razumeli da r3 ne sme biti manji od 5 jer bi u protivnom ako bismo tako racunali uvek dobijali za x manju vrednost od 0 (nule) to nije dopusteno po postavi zadatka, jer je potrebno kupiti od sve tri vrste barem jednu loptu.

Ako pokusas da za r3=-7 izracunas x,y i z variablu videces da nije logicno resenje koje ces dobiti jer dobijas negativne brojeve.

Dakle za r3=-7,
x je jednako 10
y=-18
z=108
ovim primerom mozes videti da ne samo da je y negativna nego da je sama variabla za z veca od odzvoljenog broja lopti koja je data u postavi zadatka.

P.S Izvini sto odgovaram, ovako kasno, posle skoro sedam dana ali tek sad sam bio ponovo na internetu i pocitao tek danas tvoj odgovor.

I oko, ekzaktnih nauka moze se prepirati 8) (pocitajte ovo gore)

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

278

Utorak, 25. Juli 2006

Citirano

Orginalno od Tulumba4All
Jel' ovo bese Ajnstajnova pitalica ?

Ja mislim da jeste...
Samo 2% ljudi u svetu ju je resilo...dobrodosli na listu svi oni koji ste je resili :)
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

279

Četvrtak, 10. August 2006

Citirano

Orginalno od nevidljivi

a kako izgleda dno case(cuva nemo prosut varniku)

• dokaz.jpg

EG

Učenik

(10)

Datum registracije: 10.05.2006

• Poruku poslati

280

Četvrtak, 10. August 2006

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Dakle za r3=-7,
x je jednako 10
y=-18
z=108

Ti nisi normalan ;) pusti coveka,bre.. :D

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks