Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

321

Petak, 09. Mart 2007

Ja mislim da moze i ovako da se resi:

31x+21y=1770

-> 21y=1770-31x

(ovde je sad potrebno rasclaniti term na brojeve koji su deljivi sa 21, zbog toga da bi na levoj strani stajala y-variabla bez mulipikatora)

Dakle: 21y=1764+6-21x-10x (1)

(deljenjem obe strane 21)

Sledi da je y= 84-x- [(10x-6)/21] (2)

Term : (10x-6)/21 cu jednostavno sustituirati sa variblom z.

Dakle: (10x-6)/21=z -> 21z=10x-6 (3)

-> Variabla y se moze opisati sad ovako:
y=84-x-z (4)

Situacija je sad samo prividno kompiciranija :D jer jednostavnom preformulaciom jednacine (3) dobija se da je variabla x:

x=(21z+6)/10 (4)

(sad dolazi glavno, ponovo se rasclanjuje term na brojeve koji su ovog puta deljivi sa deset)

To sve izgleda ovako:

x=(20z+z+6)/10=4z+(z+6)/10 (5)

Sad sve ide po ustaljenom procesu, dakle posle rasclanjivanja sledi substitucija.

Recimo da je sad, term: (z+6)/10=u (6)

tj. iz toga sledi da je variabla z: z=10u-6 (7)

(7) u (5) -> x=4(10u-6)+u=21u-12 [ 8]

[(7) i [8]] u (4)

-> y=84-21u+12-10u+6=102-31u (9)

Kao sto mozete primetiti iz jednacine [ 8] se ne da nista pouzdana zabljuciti, ali uveki ima ALi :) iz jednacine (9) moze se neoborljivo dokazati da posto y variabla mora biti pozitivna, da onda za variablu u su moguce samo vrednosti u=1, u=2 i u=3. u=4 je iskljuceno kao resenje jer bi onda variabla y negativna bila !

Sad je sve jednostavno

u=1 : ->x= 9, y=71
u=2: -> x=30, y=40
u=3: -> x=51, y= 9

A sad ko resi ovaj zadatak ima veceru od mene, i to u onaj restoran na pazariste :D

Zamislite da ste negde na prostranoj pesterskoj visoravni :) ili u Ju Es Hej, recimo, nevada iliti californija 8)
i tamo vidite tri njive,sledecih velicina, prva je 3 1/3 ha, druga je 10 ha i treca je 24 ha. Uslovi na tim njivama su absolutno identicni, sto znaci da je trava jednako na svim njivama gusta i da jednako brzo raste.
Ako na prvoj njivi za 12 krava za vreme od 4 nedelje
dovoljno trave ima, a na drugoj njivi 21-jedna se krava moze prehraniti u trajanju od 9-vet nedelja, za koliko krava ce imati dovoljno trave na trecnoj njivi ako one tamo moraju biti 18 nedelja ?
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

322

Subota, 10. Mart 2007

Što prosto kad može komplikovano...

Izgleda da je ovo princip kojim se služe neki prilikom rešavanja ovih zadataka...

1770=31x+21y *x<57, y<83
1770=21x+21y+10x
1770-10x=21(x+y)
10(177-x)=21(x+y)
177-x=21z,
x=177-21z zE{6,7,8}

z=6, x=51, y=9
z=7, x=30, y=40
z=8, x=9, y=71

Jasno???

P.S. Bostan - 500 kg.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

323

Subota, 10. Mart 2007

Citirano

Orginalno od sans
Izgleda da je ovo princip kojim se služe neki prilikom rešavanja ovih zadataka...

Ni samom mi se ne dopada kako zvuci ovo sto cu reci, ali veruj mi razmisljao sam par minuta kako bih sve sto je moguce blagonaklonije izrazio,i bolju formulaciju nasao nisam, no posto mi namera nije kao sto mozda zvuci, sanse hadzijo, unapred te molim da upola lose svatis ovaj post.

Ja mislim da ti uprostio nesto sto je komplikovano nisi, jer da ti je to namera bila a ti bi se osvrnuo na postupak od moje predhodnice, pa bi u slucaju da si pokusao, ja sam siguran, ubrzno uvideo da to uposte ne bi moguce bilo jer nesto sto nema sistema u postupku se, naravno, ne moze ni pojednostaviti.
Dakle, ti si jednostavno put izvodjenja zakljucaka skratio, i ako ces priznati, da kod mene teksta nije bilo tvoj postupak ne bi puno izgledao kraci. Na kraju cijena skracivanja izvoda je, po meni, ta da nije moguce resiti svaku jednacinu, a posebno ne onu koja se malo komplikuje- recimo dve jednacine sa sa tri nepoznate,kao sto je na primer:
0,5x+3y+10z=100
x+ y+ z=100

P.S. Blagonaklono ovo sto pisem, priznajem stvarno nije :O, ali namera da drzako zvucim mi, nadam se da primecujes, nije. Svestan sam da bi vise fer bilo da ti cestitam na kreatinosti, sto naravno radim... ali pored toga vazno mi je da ukazem na cijenu pojednostavljivanja i koje sve vazne informacije se time gube. Dakle, ne obracam se tebi licno ;-) osmim kad primecujem tvoju kreativnost, vec isticem vaznost sistematicnog postupka i bitnost izvodjenja zakljucaka.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

324

Nedjelja, 11. Mart 2007

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
31x+21y=1770
21y=1770-31x
21y=1764+6-21x-10x (1)
y= 84-x- [(10x-6)/21] (2)
(10x-6)/21=z
21z=10x-6 (3)
y=84-x-z (4)
x=(21z+6)/10 (4)
x=(20z+z+6)/10=4z+(z+6)/10 (5)
(z+6)/10=u (6)
z=10u-6 (7)
(7) u (5) -> x=4(10u-6)+u=21u-12 [ 8]
[(7) i [8]] u (4)
-> y=84-21u+12-10u+6=102-31u (9)

Sad je sve jednostavno

u=1 : ->x= 9, y=71
u=2: -> x=30, y=40
u=3: -> x=51, y= 9

Već duže vreme prestao sam da vodim bespotrebne rasprave. Ukoliko ti smatras da je tvoj postupak nesto sto je prosto da da se uprostiti ne može, kao i da je postupak tvoje prethodnice prost da se uprostiti ne može, meni prosto ne preostaje ništa drugo već da se složim s tim. Sa mnom ti je lako , nego šta ćemo s onima kojima je matematika bauk, šta ćemo sa ovom dečicom koje je na forumu sve više ...?

Evo jedan za četvrti razred:

Koliko ima brojeva između 543000 i 572999 koji se mogu napisati pomoću cifara 2,4,5,6,7 i 9 a da se cifre:

a) ne ponavljaju
b) ponavljaju?

P.S.Onaj s bostanom ti je za 6. razred ;)

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

325

Nedjelja, 11. Mart 2007

Kad vec moram da ubedjujem ljude, hajde da to radim kako valja sa dokazima. Verovao ili ne ( pogledaj sliku) dole zadati zadatak je bio polaznica za naucni radi i zbog uspesne simulacije ovog problema na mom unverzitetu je prosle nedelje dodeljena titula doktora matematike, kod profesora koji je unuk Heisenberg-a, nega bi trebalo da poznajes :-), a taj profesor nas je ucio da su sistem, koncepcija i logicnost tri zlatna pravila matematike. :-).

Zato ne razumem zasto mislis da je zadatak za sesti razred ;-)

Zamislite da ste negde na prostranoj pesterskoj visoravni ili u Ju Es Ej, recimo, nevada iliti californija
i tamo vidite tri njive,sledecih velicina, prva je 3 1/3 ha, druga je 10 ha i treca je 24 ha. Uslovi na tim njivama su absolutno identicni, sto znaci da je trava jednako na svim njivama gusta i da jednako brzo raste.
dovoljno trave ima, a na drugoj njivi 21-jedna se krava moze prehraniti u trajanju od 9-vet nedelja, za koliko krava ce imati dovoljno trave na trecnoj njivi ako one tamo moraju biti 18 nedelja ?

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

326

Ponedjeljak, 12. Mart 2007

zamena teza

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
Zato ne razumem zasto mislis da je zadatak za sesti razred ;-)

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

A zadatak, na has pazarkom, ide ovako :

Poznato je da poljuprivredinic bostana imaju kijamet problema sa istim jer im je zaoprave istizah (nuzda) da ih sto je pre moguce prodaju, iz razloga jer se tvrdi da tek fresko ubran bostan sadrzi cak 99% vode u sebi. Ako neki poljuprivrednik ima 1000 kg bostana pitanje je kolika je tezina tih bostna nakon transporta ako se zna a to su zaista istrazivanja potvrdila, pa se zato moze uzeti kao dokazano da bostan prilikom transporta spada na 98 procenata vode.

Ja pricam o ovom zadatku- a ako je i na njemu neko doktorirao kod unuka, onda... ostajem bez teksta.

i ... bode mi oči

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

327

Petak, 16. Mart 2007

Sa naknadnom svescu vidim i zbog toga mi je bas nekako zao sto si me hadzija pogresno razumeo.
Drugujem ti zbog ove zabune, prourokovane od moje strane,bez veze raspravom, pice ako se vazi, sanse?

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

328

Nedjelja, 29. April 2007

Evo jednog znatno lakseg od predhodnog zadatka.

G A U S S
R I E S E
+

Resenje mora obuhvatiti sve brojeve od 1 do 10 jer kao sto vidite ovde su pojavljuju deset razlicitih slova.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

329

Ponedjeljak, 30. April 2007

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
U E L K G(R) R(G) I A S D

DAKLJENKE:

47088+56181=103269 ILI
57088+46181=103269

i ... bode mi oči

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

330

Ponedjeljak, 30. April 2007

Citirano

Orginalno od sans

47088+56181=103269 ILI
57088+46181=103269

Respekt hadzijo ! Ja mislim da si zadatak perfekt resio, jer ja sam mislio da postoji samo jedno resenje tj. sam sam imao samo jedno, ali sad vidim da je potpuno resenje ovog zadatka- tvoja dva resenja koja si ti izracunao. Svaka cast, evo ruka …

Zanimljivo bilo cuti kako si resio, naravno ako imas za to vremena i volje, onda znas sta ces ;) ...

Ja sam prvo primetio da E mora biti jednakao 1, jer sabiranjem bilo koja dva jednocifrena broja, maksimalna broj moze biti samo 18. Dakle iz toga mi je bilo jasno da E=1.

Zatim se se zadao da pronadjem koji broj moze biti slovo S, jer se pojavljuje na tri mesta, nadao sam se ako ga pronadjem da cu onda resiti ostale lakse.
Zapazio sam da S ne mozes imati sledece vrednosti S=0 jer bi E bilo isto koliko i D, sto je naravno nedopustivo, jer sva slova stoje za razlicite brojeve.
Dalje S ne moze biti 1, jer bi onda S=E sto je iz istog razloga zabranjeno. S ne moze biti ni 9, jer bio onda to znacilo da je S=I.

Drugo se sve lako izracunavalao posle, ali eto predvideo sam jos jednu mogucnost za resenje, koju ti imas. Svaka cast, ocigledno je da si imao bolju metodu sa kojom si donosio zakljucke.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

331

Subota, 12. Maj 2007

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

A sad ko resi ovaj zadatak ima veceru od mene, i to u onaj restoran na pazariste :D

Zamislite da ste negde na prostranoj pesterskoj visoravni :) ili u Ju Es Ej, recimo, nevada iliti californija 8)

Dajem predlog. Ko zeli da resi ovaj zadatak najbitnija stavka u postavi ovog zadatka je DA SU USLOVI NA SVUDA JEDNAKI.To je najvaznije ali ne i jednino gde treba obratiti paznju. Zadaktak ce se lakse resiti ako predhodno sve normirate.
Nadam se da je ovo dovoljno kao pomoc. Srecno i puno zabave zelim svakom ko da resi zadatak pokusa.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

332

Subota, 26. Maj 2007

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Citirano

Orginalno od sans

47088+56181=103269 ILI
57088+46181=103269

Respekt hadzijo ! Ja mislim da si zadatak perfekt resio, jer ja sam mislio da postoji samo jedno resenje tj. sam sam imao samo jedno, ali sad vidim da je potpuno resenje ovog zadatka- tvoja dva resenja koja si ti izracunao. Svaka cast, evo ruka …

Zanimljivo bilo cuti kako si resio, naravno ako imas za to vremena i volje, onda znas sta ces ;) ...

Ja sam prvo primetio da E mora biti jednakao 1, jer sabiranjem bilo koja dva jednocifrena broja, maksimalna broj moze biti samo 18. Dakle iz toga mi je bilo jasno da E=1.

Zatim se se zadao da pronadjem koji broj moze biti slovo S, jer se pojavljuje na tri mesta, nadao sam se ako ga pronadjem da cu onda resiti ostale lakse.
Zapazio sam da S ne mozes imati sledece vrednosti S=0 jer bi E bilo isto koliko i D, sto je naravno nedopustivo, jer sva slova stoje za razlicite brojeve.
Dalje S ne moze biti 1, jer bi onda S=E sto je iz istog razloga zabranjeno. S ne moze biti ni 9, jer bio onda to znacilo da je S=I.

Drugo se sve lako izracunavalao posle, ali eto predvideo sam jos jednu mogucnost za resenje, koju ti imas. Svaka cast, ocigledno je da si imao bolju metodu sa kojom si donosio zakljucke.

Ako nekog zanima pronaso sam oba resenja. Mozda jos neko zeli da promozga ovaj zadatak pa ih zato necu poslati.

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

333

Ponedjeljak, 11. Juni 2007

Ladja Theseus-a (Tezeja)…???

Svijet u kojem zivimo sadrzi zive entitete kao sto su ljudska bica, zivotinje I fizicke artifakte kao sto su stolice, kuce, ladje….etc. Medjutim, svijet takodje sadrzi entitete kao sto su procesi (napr; kad voda kljuca) I dogadjaji (napr; rodjendanska zurka ili fudbalska utakmica). Uzmimo u obzir neki dogadjaj kao sto je fudbalska utakmica. Dogadjaj (fudbalska utakmica) se sastoji od dva polu-vrijemena (45 min. + 45. min) tako da se jedna fudbalska utakmica sastoji od temporalnih djelova (temporal parts).

Medjutim, uzmimo u obzir fizicki artifakt kao sto je ladja. Ladja je entitet koji se nalazi u prostoru I tako sastoji se od prostornih djelova (spatial parts), napr; daske, jedra….

Ladja Theseus-a (ili vec Tezeja) je jedna od popularnih paradoksa koja potice od starih Grka. Theseus je bio stari Grcki legendarni heroj, mornar, ratnik I kralj Atine.

Problem u vezi ‘Ladje Theseus-a’ ide ovako:

Heroj Theseus je imao ladju (nazvacemo je Marinela) koja je napravljena samo od drvenih dasaka-planki. Dok je Theseus putovao ladjom (godinama), Theseus je postepeno (vrijemenom...malo po malo) mjenjo delove ladje….(naravno s novim daskama). Theseus je eventualno promjenio svaki deo ladje (s novim daskama) I tako da nije ostao nijedan orginalni deo ladje. Medjutim, Theseus je istovrijemeno neprekidno plovio ladjom.

Eh sada je pitanje da li je ovo nova ili popravljena ladja?

Medjutim, prica nije jos gotova. Pretpostavimo za momenat da je svaki deo od stare ladje (stare daske koje su bile zamijenjene) sacuvan u nekoj prostoriji. Stilpo, koji je drug Theseusa, smatrajuci da ima dovoljno materijala od starih dasaka (od istog materijala)….se odluci napraviti novu ladju u istom obliku kao sto je prvi put izgledala.

Stilpo, pocne da plovi sa svojom novom ladjom I u jednom trenutku se mimoilazi sa Theseus-ovom ladjom. Na obe ladje pise Marinela.

Medjutim, Theseus se zakleo, u slucaju nekog problema…da ce skociti samo sa svoje ladje Marinele s kojom je poceo ploviti od prvog dana.

Ali, pitanje je koja je ladja Marinela s kojom je Theseus prvog dana poceo ploviti?

Evo nazvacemo ladju Marinelu s kojom je Theseus poceo ploviti od prvog dana Orginalna Ladja (OL). Ladja kojom Stilpo plovi cemo nazvati Rekonstruisana Ladja (RL). Ladja kojom Theseus trenutno plovi cemo nazvati Trenutna Ladja (TR).

Dakle, pitanje je koja je Orginalna ladja Marinela? Rekonstruisana ladja (Marinela) od Stilpa? Ili vec Trenutna ladja (Marinela) od Theseusa?

Theseus se kune da je plovio istom ladjom (Marinelom) cijelo vrijeme….

(Ne bih da dajem svoje misljenje…jer vise sam zainteresovan na vase odgovore I sta vi mislite? Ako uopste I ima odgovora?) ;)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

334

Citirano

Orginalno od Ibn Masud

Dakle, pitanje je koja je Orginalna ladja Marinela? Rekonstruisana ladja (Marinela) od Stilpa? Ili vec Trenutna ladja (Marinela) od Theseusa?

Za obje se moze reci da su originalne. Sve zavisi sta je cjelina:
a) skup tacno odredjenih dijelova koji su slozeni po odredjenom redu ili
b) tacno utvrdjen sklop u kojem dijelovi mogu biti zamjenjivani drugim dijelovima identicnih karakteristika
Ako usvojimo princip pod a) onda je originalna Rekonstruisana ladja a ako usvojimo princip pod b) onda je originalna Trenutna ladja. Ekskluzivnog rjesenja nema.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

335

Citirano

Orginalno od Ibn Masud
Medjutim, Theseus se zakleo, u slucaju nekog problema…da ce skociti samo sa svoje ladje Marinele s kojom je poceo ploviti od prvog dana.

Ali, pitanje je koja je ladja Marinela s kojom je Theseus prvog dana poceo ploviti?
................

Interesantna stvar...... evo mog misljenja i malo je bazirano na pravnom tumacenju svojine....

Koristicu izraze Tezejeva marinela i Stilpova marinela.

PROSTORNI KONTINUITET
Od prvom momenta Tezejeva marinela (kao celina) je bila u vlasnistvu Tezeja (kljucna cinjenica) i samim tim je iskljucivo kao celina (koja ima prostorni kontinuitet) mogla da se smatra "Tezejevom marnelom".

VREMENSKI KONTINUIET
Cinjenica da je Tezej napravio Marinelu i krenuo da plovi na njoj joj daje vremenski kontinuitet opet kao celini.

Odstranjivanje dasaka sa Tezejeve marinele znacilo je i odricanje vlasnistva od tih dasaka tako da su one prestajale da budu Tezejeve i samim tim su gubile stvarni znacaj u odnosu na celinu tj Tezejevu marinelu.

Cak i da su daske ostajale u Tezejevom vlasnistvu sama cinjenica da su odstranjenje sa celine koja ima VREMENSKI i PROSTORNI KONTINUITET cini ih bezvrednim za bilo kakvu novu izgradnju u smislu "Tezejeve marinele".

Znaci, ono sto je Stilpo napravio je iskljucivo "Stilpova marinela" (kao celina) napravljena od dasaka koje su skinute sa Tezejeve marinele.

Zamislite kad bi sad dosao neki covek i tvrdio da je Tezejeva marinela njegovo vlasnitvo zato sto su drva od kojih su daske napravljene posecena u njegovoj sumi itd.

Jos jedan primer: Recimo ako bi neko napravio kucu od cigli koje su uzete sa neke porusene kuce i sad vlasnik porusene kuce dodje i tvrdi da je ta novosagradjena kuca njegova........jedino sto je ovde njegovo su cigle ali ne i kuca!!!

Zakljucak: Jedina prava marinela je ona na kojoj je Tezej do sada plovi!!!

Mozda sam malo zakomplikovao objasnjenje ali sam ja na ovaj nacin skontao resenje.
Nemoj ni&#353;ta silom, uzmi ve&#263;i &#269;eki&#263;!

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

336

Utorak, 12. Juni 2007

Citirano

Zakljucak: Jedina prava marinela je ona na kojoj je Tezej do sada plovi!!!

Ufff Optimus...sto si se zaljeteo! Polako...nadam se da ce biti i drugih odgovara... ;)

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

337

Utorak, 12. Juni 2007

Filozofsko pitanje, filozofSki odgovor :] !
Nemoj ni&#353;ta silom, uzmi ve&#263;i &#269;eki&#263;!

2323

Početnik

(10)

• »2323« je muško

Datum registracije: 06.04.2007

• Poruku poslati

338

Petak, 17. August 2007

mucno mi je da citam sve.Ako vec postoji zao mi je :D :

Covek se vozi pustinjom, kamionom, okolo nema nicega, nailazi na jednu kucu ,ulazi unutra i nalazi samo kanap.Nema niceg drugog,osim kuke na plafonu.Plafon je visok 4 metra.Dolazi policija i nalazi ga obeseneg o plafon.

Kako se covek obesio?

evo jos jedna mozgalica.

Imao car dva sina.Kad mu je bilo vreme da umre, rekao je sinovima "ujutru od svitanja ciji konj prvi stigne do vrha brda(nekog brda) njegovo je carstvo(ogromno :D ).Kad su ujutru krenuli, trkajuci se, zaustavio ih je otac na polovini brda i rekao im nesto.Kad im je rekao, obojica su krenula jos brza nazad.

Sta im je car rekao?

2323

Početnik

(10)

• »2323« je muško

Datum registracije: 06.04.2007

• Poruku poslati

339

Nedjelja, 19. August 2007

za prvo pitanje

hint 1:
nesto je izvadio iz kamiona.
hint 2:
policija nije nasla nista u kuci.

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

340

Nedjelja, 19. August 2007

Citirano

Orginalno od 2323

Imao car dva sina.Kad mu je bilo vreme da umre, rekao je sinovima "ujutru od svitanja ciji konj prvi stigne do vrha brda(nekog brda) njegovo je carstvo(ogromno :D ).Kad su ujutru krenuli, trkajuci se, zaustavio ih je otac na polovini brda i rekao im nesto.Kad im je rekao, obojica su krenula jos brza nazad.

Sta im je car rekao?

Rekao im je da zamene konje...

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks