Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

41

Ponedjeljak, 07. Juli 2003

OVO JE ČAŠA OD 8 LITARA

SA SLIKE ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

42

Mashallah za tu čašu. :D

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

43

Slažem se da je hobbesovo rešenje (bez čaše), bolje,
ali mislim da postavka zadatka nije baš korektna...

Da je stajalo da je tih 8 litara u ta tri kanistra... to bo već bilo ok.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

44

Priča se da su arheoloziu Italiji, za vreme Prvog svetskog rata, pronašli staro koplje i uspeli da utvrde njegovo poreklo - pripadalo je jednom vojskovođi, koji je koplje držao u ruci sve do pogibije.Pokazalo se da množenjem broja hobbes-ovih postova na današnji dan (887) dužine koplja ( izraženom u stopama)polovine starosti njenog davnog vlasnika, broja dana u mesecu kada je koplje pronađeno i četvrtine broja godinakoje su protekle između pogibije vojskovođe i pronalaska njegovog koplja, nastaje broj 200047771

Kako se zove vojskovođa i kad je poginuo???

i ... bode mi oči

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

45

Utorak, 08. Juli 2003

Da promenim broj poruka odma' :D ...
Nego zadatak ovako izgleda malo neozbiljno a znajući da je sans ozbiljan član foruma to me malo zbunjuje.
Pitanje je da li je ovo ozbiljan zadatak?

SAAANSEEE moze neka mala pomoć. o|

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

46

Utorak, 08. Juli 2003

Citirano

Orginalno od sans
Slažem se da je hobbesovo rešenje (bez čaše), bolje,
ali mislim da postavka zadatka nije baš korektna...

Da je stajalo da je tih 8 litara u ta tri kanistra... to bo već bilo ok.

I jedan i drugi ste u pravu. Trebalo je vodu podijeliti na dva jednaka dijela i to ste uradili. To sto se Sans posluzio onom casicom ne mijenja stvar.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

47

Utorak, 08. Juli 2003

U vezi sa bazenom

Citirano

Orginalno od sans
P.S. Ovakav ili sličan zadatak , može se naći po mnogim zbirkama za osnovnu školu ...

Je li ovo istina? Mene je ovaj podatak naveo da mislim da je rjesenje jednostavno.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

48

Utorak, 08. Juli 2003

Istina je da ima takvih i sličnih zadataka, s tim da je rešenje pogrešno, tj. očekuje se da se kao rešenje dobije 10 sati. E sad, šta ako se među masom dece nađe neki "genijalac" koji bi dao pravo rešenje...
Mislim da bi učiteljica ostala bez teksta 8o

P.S. Hobbes, zadatak koji sam postavio je sasvim ozbiljan, i nije mnogo težak ;)

i ... bode mi oči

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

49

Utorak, 08. Juli 2003

Nesto malo lakse od vojskovodje sa kopljem

Kamion ima prikolicu koja je puna vode. Za dno prikolice zakacen je napuhan balon. Koji polozaj (a, b ili c) ce imati balon u trenutku :
1. dok polazi
2. dok se krece konstantnom brzinom 70 km/h
3. u trenutku kocenja

Odgovor obrazloziti.
ed je dodao/la ovu sliku:
  • balon.jpg

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

50

Utorak, 08. Juli 2003

Dok je kamion u fazi mirovanja, imamo situaciju da sve sile koje deluju na balon i vodu imaju vertklan pravac, pri čemu je rezultantna sila koja deluje na balon usmerena na gore, kojoj je raakcija sila zatezanja konca, zbog sile potiska vode i težnje balona u kojem je ređa sredina da ispliva na površinu. Dakle u fazi mirovanja: slika b

U fazi dok kamion povećava svoju brzinu od nule do 70 km/čas deluje i sila inercije, i to većeg intenziteta kod vode nego kod balona, tako da se javlja i potiskivanje balona ka kamionu ( što odgovara položaju c), ali za vreme kretanja kamiona konstantnom brzinom od 70km/čas, nema ove sile, tako da se balon vraća u ravnotežni položaj, dakle položaj b) .
U trenutku kočenja, balon je u položaju B) ( pod uslovom da se radi o kočenju koje je nastalo nakon vožnje konstantnom brzinom od 70 km/čas, da bi tek nakon toga težilo promeni položaja do položaja a).

Dakle, ako sam ja dobro shvatio zadatak , u sva tri slučaja položaj je kao na slici b)

P.S.

ukoliko je trenutak dok polazi... u stvari prelazno stanje pri kome deluje sila inercije , a samim tim i sila potiska na balon i ka kamionu... onda je tada c)

dok se kreće ravnomerno onda B)

ako je trenutak kočenja, u stvari trnutak posle kočenja,kada deluje sila inercije u pravcu kamiona onda a)...

i ... bode mi oči

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

51

Utorak, 08. Juli 2003

Nešto malo teže u odnosu na vojskovođu...

Tri osuđenika imaju jedinstvenu šansu da se spase zatvorske kazne. Da bi ostvarili to svoje pravo na slobodu, moraju da reše jedan logički zadatak. Poređani su u vrstu jedan iza drugog, tako da prvi ne vidi ostalu dvojicu, drugi vidi prvog, a treći obojicu.
Zadatak se sastoji u sledećem:

Od pet kapa, od kojih su dve crne, a tru bele, svaki od njih dobije po jednu na glavu, ali ne sme da je vidi. Ukoliko bilo ko od zatvorenka pogodi kakva mu je kapa na glavi, svi su slobodni, u suprotnom sledi likvidacija po hitnom postupku.Samo jedan zatvorenik ima pravo da govori, i to samo toliko da kaže : Bela ili Crna... Preostale dve kape takođe ne vidi ni jedan zatvorenik, ali unatoč tome pri bilo kojem rasporedu kapa na glavi, moguć je put ka njihovoj slobodi. Kako?

i ... bode mi oči

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

52

Utorak, 08. Juli 2003

Odlicno Sans. Ja zbog zurbe uvijek propustim da zadatak postavim na najbolji nacin ali ti si shvatio sta se trazi. Ovaj dio odgovora pod p.s. je ono sto se trazi.

Inace, meni je ovaj zadatak bio na ispitu iz mehanike fluida s tim sto sam ja trebao odrediti i ugao pod kojim se balon nagne a on se dobija sabiranjem vektora ubrzanja kamiona ( u slucaju kocenja vektora usprenja) i vektora gravitacije. Time ne htjedoh vas da zamaram :) .

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

53

Utorak, 08. Juli 2003

?

Citirano

Orginalno od sans
Ukoliko bilo ko od zatvorenka pogodi kakva mu je kapa na glavi, svi su slobodni....

...Samo jedan zatvorenik ima pravo da govori, i to samo toliko da kaže : Bela ili Crna...

Da li ima pravo svako od njih po jednom da pogadja ili samo jedan od njih ima to pravo i to samo sa jednom rijecju 'crna' ili 'bijela' dok nikakva druga komunikacija ne postoji?

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

54

Utorak, 08. Juli 2003

Citirano

orginalno od Hobbes
SAAANSEEE moze neka mala pomoć

Vojskovođa je Francuz, a ukoliko odgovorite na drugi deo pitalice, tj. nađete godinu pogibije, stavite tu godinu kao upit u funkciju Traži na našem forumu, i dobićete odgovor, u temi dogodilo se na današnji dan , o kome se radi ;)

i ... bode mi oči

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

55

Utorak, 08. Juli 2003

Citirano

Da li ima pravo svako od njih po jednom da pogadja ili samo jedan od njih ima to pravo i to samo sa jednom rijecju 'crna' ili 'bijela' dok nikakva druga komunikacija ne postoji?

Samo jedan ima pravo da kaže Bela ili Crna. Nakon toga, sledi ili sloboda za sve, ili pogubljenje. Bilo koja druga reč izgovorena od bilo kog drugog, takođe vodi sva tri zarobljenika direktno u smrt...

i ... bode mi oči

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

56

Utorak, 08. Juli 2003

I get it!

Imamo dvije crne i tri bijele kape. Slijedi:

Slucaj 1: crna – crna - bijela
Zadnji u nizu pogadja jer je ocigledno da ima na glavi bijelu kapu

Slucaj 2: crna - bijela - crna (ili bijela, sve jedno)
Drugi u nizu pogadja jer iz cinjenice da zadnji ne zna (a zadnji u nizu zna samo kada su ispred njega dvije crne kape) i da je ispred njega crna kapa slijedi da on (drugi u nizu ima bijelu kapu na glavi

Slucaj 3: bijela - crna (bijela) – crna (bijela)
Prvi u nizu pogadja jer je ocigledno da kada prva dvojica ne znaju (vidi pod 1. i pod 2. ) da prvi u nizu ima bijelu kapu na glavi.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

57

Utorak, 08. Juli 2003

Odlično Ed, ovo je tačno rešenje i dokaz da je ćutanje ponekad zlato! Uzgred, ona pitalica sa vojskovođom nije ništa teža od ove...

i ... bode mi oči

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

58

Utorak, 08. Juli 2003

Citirano

Orginalno od sans
Priča se da su arheoloziu Italiji, za vreme Prvog svetskog rata, pronašli staro koplje i uspeli da utvrde njegovo poreklo - pripadalo je jednom vojskovođi, koji je koplje držao u ruci sve do pogibije.Pokazalo se da množenjem broja hobbes-ovih postova na današnji dan (887) dužine koplja ( izraženom u stopama)polovine starosti njenog davnog vlasnika, broja dana u mesecu kada je koplje pronađeno i četvrtine broja godinakoje su protekle između pogibije vojskovođe i pronalaska njegovog koplja, nastaje broj 200047771

Kako se zove vojskovođa i kad je poginuo???

11. 04. 1512. U Raveni poginuo dvadesetdvogodišnji francuski vojskovođa Gaston de Foix, vojvoda od Nemura (Nemours)

200047771
*2.....................1/2 godina starosti
*4................. ...1/4 godina od pogibije do pronalaska
/887.............. ...hobbes
/29....................broj dana u mesecu pronalaženja(prestupna=1916)
/22....................broj godina starosti
/7......................dužina koplja
=404
1916-404=1512

Zahvaljujem se hobbes-u na korisnim konsultacijama i postu od 11. 04. i, naravno, sansu na izvanrednom zadatku...

P. S. Za rešavanje ovod zadatka je korišten Excel po sistemu brutalne sile i krckanja brojeva. Ništa klikeri...

Kad imaš samo čekić, sve ti liči na ekser.
Kad imaš samo Excel...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

59

Utorak, 08. Juli 2003

Dobar ti čekić...

P.S. Zaboravio si da meni zahvališ što sam u Hobbes-ovom postu od 11.04. dodao ovaj podatak ;)

Čekić... Podeliš broj 200047771 sa brojem 887 i dobiješ broj 225533. Zapitaš Google za ovaj broj, i dobiješ potpuno objašnjenje rešenja ovog problema

i ... bode mi oči

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

60

Srijeda, 09. Juli 2003

Sinteza je bila savršeno jasna, problem je bio u tome što se nisam setio Google-a, a hobbes je postovao makar pola "Šta se dogodilo na današnji dan" postova.

Nije bitno, onaj Excel fajl koji se izrodio iz ovog zadatka je zavredeo zaobilaženje!
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks