Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

121

Utorak, 28. Decembar 2004

more bit dan :D
malo za promenu

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

122

Utorak, 28. Decembar 2004

Nije dan,vreme,godina,mesec da nije mozda "nedelja" bas me zanima sta je :)
" Bilen alemlere rahmettir "

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

123

Srijeda, 29. Decembar 2004

Ostadoh duzan odgovor na pitanje od juce.

Dakle - Kako se zove lift?

Operacija nije suvise komplikovana. Pored lifta se, obicno, nalazi jedno malo crno dugme - pritisnes dugme i on dodje :D
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

124

Četvrtak, 30. Decembar 2004

Imam jedan jako zanimljiv zadatak. Pokusajte se nije nimalo tesko.

Pitanje je:

Zamislite da imate deset dzakova punih metalnih novcanica. Svaka ispravna novcanica ima 1 g. Medjutim postoji jedan dzak u tih deset koji je pun laznih novcanica koje su teze od ovih normalnih.

Na koji nacin se moze samo jednim merenjem biti sigurno u kojoj od tih 10 dzakova se nalaze lazni novci?
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

125

Abfangjäger

Da bi se ovaj problem rijesio onako kako ti zelis, mislim da je neophodno i da se laznim novcanicama da neka vrijednost u tezini

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

126

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Na koji nacin se moze samo jednim merenjem biti sigurno u kojoj od tih 10 dzakova se nalaze lazni novci?

pa fino, krenes redom, podignes svaki dzak, te onda onaj najtezi turis na vagu izmeris i budes siguran da su u njemu lazne pare :D
malo za promenu

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

127

Petak, 31. Decembar 2004

Nije stvar u tome hadalj
Najpre moras numerisati dzakove, tj objeleziti ih brojevima da ih kasnije nepomijesas

Onda umes npr iz dzaka br 1 jednu novcanicu, iz dzaka br 2 uzmes dvije, iz dzaka brj 3 uzmes tri, i sve tako redom, i na kraju iz dzaka br 10 uzmes 10 novcanica

sad znaci imas ukupno (1+2+3+4+5+6+7+8+9+10) novcanica, a to je ukupno 55 novcanica

Da su sve novcanice po 1 gram to bi znacilo da bi bile teske 55 grama, ali kako u jednom dzaku novcanise nisu od jednog grama onda vidjeci tu razliku, pri tome jedinom mjerenju, odredjujes koji je to dzak.

Ali da bi bio zaista siguran da neces dobiti dva ili vise mogucih resenja, mora se takodje unaprijed znati i tezina novcanica koje su lazne, npr da su teske 0.8 grama, tj da su lazne novcanice 0.2 grama lakse

E sad ako je mjerenje pokazalo da su novcanice teske 54.8 grama, onda znas da je razlika samo u 1x0.2 grama=0.2 grama, tj razlika je u samo jednoj novcanici, onda je to dzak gdje si uzeo samo jednu novcanicu, tj u prvom dzaku
Ako vaga pokaze 54.6 grama, to znaci da fali 2x0.2 grama=0.4 grama, a to je ondje gdje si uzeo dvije novcanice, tj drugi dzak
54.4 je treci dzak, tj ondje gdje si uzeo tri novcanice i tako redom

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

128

Petak, 31. Decembar 2004

e bogomi jes
malo za promenu

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

129

Ponedjeljak, 03. Januar 2005

Jedan čovjek je došao na obalu rijeke sa SALATOM, OVCOM i VUKOM, i želi preći preko rijeke. U njegovom čamcu može stati samo dvoje, on i još neko od navedenih. Ako ostavi ovcu i vuka samog vuk bi pojeo ovcu. Isto bi se desilo ako bi ostavio ovcu i salatu.

KAKO ĆE OVAJ ČOVJEK PREĆI RIJEKU SA OVCOM, VUKOM I SALATOM?
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

130

Ponedjeljak, 03. Januar 2005

Mozda ovako :
1. uzme ovcu i prebaci je na drugu obalu ( vuk ne jede salatu , pa ih covek stoga sme ostaviti nasamo)
2.onda se vrati i uzme salatu, te i salatu prebaci kod ovce, e posto ovca jede salatu on ponovo uzme ovcu i vrati je na prvu obalu( tamo gde se trenutno nalazi samo vuk)
3. onda istovari ovcu, a uzme vuka i prebaci ga na drugu obalu ( tamo gde ga ceka salata)
4. onda se mirne glave vrati jos jednom po ovcu i eto svi su na drugoj obali i ovce i salata na broju :)

Doduse ja ne pitah koliko puta covek ima pravo da seta tamo-ovamo? Ukoliko je vise od 4 onda ovo resenje mozda moze upalit ;).

pozdrav komsinice
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

131

Utorak, 04. Januar 2005

BRAVO!!! (o) (o) (o) (o) (o)

Odmah se vidi šta je inteligencija.............nema šta!

Tako komšinice.................
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

132

Srijeda, 12. Januar 2005

Ovo je jako lak zadačić:

U sobi su:
-zet
-šurak
-sestra
-brat
-suprug
-supruga

Koliko ih je ukupno???
Nemojte brzo da odgovorite...[SIZE=3]razmišljajte[/SIZE] , [SIZE=2]razmišljajte[/SIZE] , [SIZE=1]razmišljajte...[/SIZE]

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

133

Srijeda, 12. Januar 2005

Minimalno troje, maksimalno... :D
Pazi koju igru igras.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

134

Srijeda, 12. Januar 2005

OK, Kiki! A kako troje? Koje troje?

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

• Poruku poslati

135

Srijeda, 12. Januar 2005

Moj brat, moj suprug i ja. :D
Pazi koju igru igras.

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

136

Srijeda, 12. Januar 2005

Uh, uvek sam bio slab sa rodbinom - sta bijase surak ?
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

137

Srijeda, 12. Januar 2005

hmmm... ja ih izbrojah svega 2-oje?

brat i sestra

- brat moze istovremeno biti suprug, a da mu zena nije tu; moze biti shurak, a isto tako i neciji zet.

- sestra takodje moze biti istovremeno i supruga.

- ali, brat ne moze biti sestra niti sestra brat te tako ispadose dvoje?

Ha?

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

• Poruku poslati

138

Srijeda, 12. Januar 2005

Citirano

Orginalno od pink
hmmm... ja ih izbrojah svega 2-oje?

brat i sestra

- brat moze istovremeno biti suprug, a da mu zena nije tu; moze biti shurak, a isto tako i neciji zet.

-sestra takodje moze biti istovremeno i supuruga.

- ali, brat ne moze biti sestra niti sestra brat te tako ispadose dvoje?

Ha?

Ali ne moze tako, on mora nekom od prisutnih da je zet ili suprug. :D
Ja mislim da je tako. :D

@Chonbey: Moj brat je mom suprugu shura.
Pazi koju igru igras.

139

Srijeda, 12. Januar 2005

Ja ne shvatih bas tako, nema veze :)

Ako moraju da su prisutni i svi ostali onda mi tvoje resenje (minimum = 3) deluje prilicno prihvatljivo.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

140

Srijeda, 12. Januar 2005

BINGO! (o) (o) (o)

KIKI, upravu si! U sobi smo ja, moj brat i moj suprug.

Social bookmarks