Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Adzo Omer

Početnik

(10)

• »Adzo Omer« je muško
  • »Adzo Omer« je autor ove teme

Datum registracije: 22.06.2010

• Poruku poslati

1

Srijeda, 23. Juni 2010

Retorika clanova foruma

Posjecujuci nase bosnjacke sajtove i dijelom italijanske jer prilicno govorim taj jezik, ali i druge uglavnom na engleskom jeziku,zapazio sam da je retorika unas i na nasem jeziku prilicno stura i cesto ne pripada nasem jeziku i mudrosti. Pitam se, ciju smo mi to retoriku, rekao bih prije toga ciji smo to mi pogled na svijet usadili u svoju svijest,usvojili: neku tudju,internacionalnu, fejsbukovcku, sta li? Civilizacija iz koje mi vucemo svoje korijene, makar sa zadnje grane, poslijednjeg lista je,nadasve, od vajkada jedna suptilna,slojevita,visprena rijec koja ima svoje boje i valere,svoje duhovne znacajke i pouna je metafora nade kojima se treba zamisliti.Covjek je pak, bice koje misli prije svega, to mu je Bog dao na dar prije no sto se rodio.Sta smo to mi Bosnjaci to toliko istetili u svom jeziku da ga ne mozemo prepoznati zacudjujuce je,a;i je i donekle opravdano.Sve nase generacije koje sada zive skolovale su se na tudjem jeziku, a na kom jeziku covjek misli on je to i takav, jer misao izvire iz svijesti.Zasto je to tako, svakako da nije kriv obican covjek, vec onaj koji je to dozvolio da bude tako. O tome nastaviti bilo bi apsurno,ali nije apsurdno brimuti o svakoj javnoj rijeci i snositi odgovornost za svaku izgovorenu rijec.Na to insistiram, makar se izgovorila jedna jedina recenica. Adzo Omer

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 24. Juni 2010

Slazem se sa tobom ali moram dodati da je retorika bas na ovom forumu daleko iznad prosecnog nivoa ostalih slicnih mesta na internetu.
Ukoliko provedes malo vise vremena ovde i prelistas vecinu starijih tema mislim da ces se i sam sloziti samnom.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Social bookmarks