Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško
  • »Root« je autor ove teme

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 15. Maj 2005

REVOLUTION OS

REVOLUTION OS - REVOLUCIONARNI OPERATIVNI SISTEM

Revolution OS je dokumentarni film o hakerima koji su postavili temelje GNU/Linux i Open Source pokreta.
Izuzetan dokumentarac koji će vam u 85 minuta ispričati priču o najvećoj pretnji Microsoft-ovom načinu života.
Film je sniman u Silikonskoj Dolini i otkriva kako i zašto je Linux nastao.
U filmu govore: Linus Torvalds (autor linux kernela), Richard Stallman, Bruce Perens, Eric Raymond, Brian Behlendorf, Michael Tiemann, Larry Augustin, Frank Hecker, i Rob Malda. Kompanije kao što su Hewlett-Packard, IBM, Oracle, Wipro, Ogilvy & Mather, OSTG, i Dreamworks Animation su iznajmljivali film za svoja privatna bioskopska prikazivanja.
Revolucionarni Operativni Sistem je takođe prikazivan na brojnim filmskim festivalima uključujući South By Southwest Film Festival, the Atlanta Film & Video Festival, Boston Film Festival, i Denver International Film Festival. Ovaj film je dobio nagradu za najbolji dokumentarac na "Savannah Film & Video Festival" i "the Kudzu Film" festivalima.

Film mozete pogledati na ovim lokacijama:
revolution OS
revolution OS

Root je dodao/la ovu sliku:
  • revos.jpg

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 15. Maj 2005

Trebo si napisat kolko MB ili GB ima ovaj Film, ja me eve na 400mb i neznam jos kolko treba da cekam dok zavrsi :rolleyes: A hita mi se 8)

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 15. Maj 2005

718.2 MB

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško
  • »Root« je autor ove teme

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 15. Maj 2005

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Trebo si napisat kolko MB ili GB ima ovaj Film, ja me eve na 400mb i neznam jos kolko treba da cekam dok zavrsi :rolleyes: A hita mi se 8)

Na prvom linku 696 MB, na drugom 701 MB.

Evo i titl na engleskom jeziku u sub formatu:
Root je dodao ovaj fajl:

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 16. Maj 2005

Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

6

Djordje, nisu mrtvi rade odlicno jos uvek :)
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

7

Pa da, meni je u firmi zatvoren FTP. Možda neko ima sličan problem...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Social bookmarks