Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

eda

Učenik

(10)

• »eda« je zabranjen
  • »eda« je autor ove teme

Datum registracije: 21.02.2008

• Poruku poslati

1

Petak, 18. April 2008

Rijeci

... kao sto su fotka, smeker su rijeci koje izbegavam reci a nad kojima se zgrozim kad ih kod drugih cujem kad ih upotrebljavaju. Razlog za smeker lezi na dohvatu ruke da je to zbog toga sto sa smekerom vezem osobu koja vara. A fotka eto nekako mi odvratana i bez razloga :D

Koje su za vas rijeci odbojne tj. koje izbegavate reci.

Pored ovih dvije gore nevedene.
Najezim se kad neko neartikulisano upotrebi
"pa to je haos..." valjda hoce da budu kul :)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 18. April 2008

U mom okruženju (čitaj među kolegama, asistentima, pa i profesorima na fakultetu) veoma je raširena sintagma " po difoltu". Ta sintagma me tako nervira, da, em što je nikad ne upotrebljavam, em se iznerviram kad god je od nekog čujem i krenem u ispravljanje krivih Drina :).

Po difoltu znači podrazumevano. Difolt (Eng. Default), što znači nešto što je predefinisano, podrazumevano.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

3

Subota, 19. April 2008

,,to je znaci suphanala,, ili
,,to ti je h razumes,,

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

4

Subota, 19. April 2008

Ne vidoh ovu temu...

Skoro nikad, da ne kazem nikad u zivotu, ne koristim reci "fax" i "bus". Koristim njihov pun oblik: "fakultet" i "autobus".

Generalno ne volim zargonizme. 8) :]
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

cosak_uma

Početnik

(10)

• »cosak_uma« je žensko

Datum registracije: 14.04.2008

• Poruku poslati

5

Subota, 19. April 2008

Mene nervira glagol HAJATI..deluje mi idiotski..neozbiljno, ne znam ni sama kako, ali mrzim kada mi neko kaze: "Hajem te". X(
Ako tezis za dostojanstvom, ne prihvataj nista manje od zvezda. :]

arle_tuso

Početnik

(10)

• »arle_tuso« je muško

Datum registracije: 23.02.2008

• Poruku poslati

6

Subota, 19. April 2008

ta riječ je i mene nervirala, i nikad nisam imao običaj da je koristim, ALI to je prava bošnjačka riječ, starija i od VOLJETI, zato je treba i čuvati kao NAŠU riječ, da se ne zaboravi, kao i mnoge riječi koje su naši stari koristili, a koje je potopio srpski jezik. ta riječ kao i mnoge druge slične (riječi sa H i turcizmi) su kod današnje omladine smiješni i najčešće "seljačke", jer se koriste na selu, gdje žargoni pokupljeni sa TV još nisu prodrli.

NJEGUJMO BOSANSKI JEZIK I NAŠE RIJEČI !!!
Njegovanje vlastite kulture i tradicije na prvom mjestu.

cosak_uma

Početnik

(10)

• »cosak_uma« je žensko

• Poruku poslati

7

Subota, 19. April 2008

Citirano

Orginalno od arle_tuso
ta riječ je i mene nervirala, i nikad nisam imao običaj da je koristim, ALI to je prava bošnjačka riječ, starija i od VOLJETI, zato je treba i čuvati kao NAŠU riječ, da se ne zaboravi, kao i mnoge riječi koje su naši stari koristili, a koje je potopio srpski jezik. ta riječ kao i mnoge druge slične (riječi sa H i turcizmi) su kod današnje omladine smiješni i najčešće "seljačke", jer se koriste na selu, gdje žargoni pokupljeni sa TV još nisu prodrli.

NJEGUJMO BOSANSKI JEZIK I NAŠE RIJEČI !!!

Ne mislim da je seljacka i znam da je izvorna, bosanska rec, ali me nervira, ne volim je, podseca me na pazarsku tafru koju mrzim...Sto se tice negovanja bosanskog jezika...kasno se javila svest kod nasih ljudi za bosanski jezik, 19 godina sam pricala srpski..tako da mi je sada tesko da promenim neke navike..cisto ne bi mi bilo prirodno. :(

arle_tuso

Početnik

(10)

• »arle_tuso« je muško

• Poruku poslati

8

Subota, 19. April 2008

navikni se! sa 19 godina čovjek je još vrlo, vrlo mlad, ako sad ne promijeniš, čitav život ćeš pričat srpskim.

a definicija nacije, otprilike glasi da su pripadnici jedne nacije ljudi koji govore istim jezikom (to je na prvom mjestu), imaju istu kulturu i običaje.

to je tako, pa ti vidi kome pripadaš ...

cosak_uma

Početnik

(10)

• »cosak_uma« je žensko

• Poruku poslati

9

Subota, 19. April 2008

Citirano

Orginalno od arle_tuso
navikni se! sa 19 godina čovjek je još vrlo, vrlo mlad, ako sad ne promijeniš, čitav život ćeš pričat srpskim.

a definicija nacije, otprilike glasi da su pripadnici jedne nacije ljudi koji govore istim jezikom (to je na prvom mjestu), imaju istu kulturu i običaje.

to je tako, pa ti vidi kome pripadaš ...

Islam ne priznaje nacije ;) tako da me nije briga. E sada sto se tice nacionalne pripadnosti, ako vec hoces, svako ima pravo da se po nacionalnom pitanjanju izjasni kako zeli..tako da ti okviri vise ne vaze..Kojim jezikom govori 300 Marsovaca koji zive u Sloveniji?(2002, na popisu stanovnostva se 300 gradjana izjasnilo kao Marsovci, i to je prihvaceno jer je to njihovo pravo). Inace i ja sam se izjasnila kao Bosnjakinja cisto da me niko ne bi svojatao, ne zato sto sam neki rodoljub. Mislim da cu srpskim sve manje pricati...

arle_tuso

Početnik

(10)

• »arle_tuso« je muško

• Poruku poslati

10

Subota, 19. April 2008

tačno je da islam ne priznaje nacije, ali nam je to namjetnuto još od 18. vijeka ... elem, da ne idem sad u historiju, ali nacije su nešto što se sada mora primjenjivati svugdje, naročito na ovim prostorima gdje je to tabu tema, a također, moj cilj je da kroz taj nacionalni interes probijem baš taj islam ...

dosta je, bježimo od teme

cosak_uma

Početnik

(10)

• »cosak_uma« je žensko

• Poruku poslati

11

Subota, 19. April 2008

Citirano

Orginalno od arle_tuso
tačno je da islam ne priznaje nacije, ali nam je to namjetnuto još od 18. vijeka ... elem, da ne idem sad u historiju, ali nacije su nešto što se sada mora primjenjivati svugdje, naročito na ovim prostorima gdje je to tabu tema, a također, moj cilj je da kroz taj nacionalni interes probijem baš taj islam ...

dosta je, bježimo od teme

Tvoj cilj je TVOJ..ali to veze nema sa cinjenicnim stanjem..ja se bavim time, znam dovoljno da se ne bih zaludjivala..Osecam da cu dobiti opomenu, samo bezim s tema..c c c :(

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 20. April 2008

Citirano

Orginalno od cosak_uma
Mene nervira glagol HAJATI..deluje mi idiotski..neozbiljno, ne znam ni sama kako, ali mrzim kada mi neko kaze: "Hajem te". X(

Nikad ne kazem "volim te", deluje mi nekako bljutavo, plasticno. Oduvijek kazem "hajem te" deluje mi nekako kulturnije.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

13

Ponedjeljak, 21. April 2008

Ne volim kad se neko kune na Allaha dz. s. i sama to nikad ne radim.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Dzeni_76

Početnik

(10)

• »Dzeni_76« je žensko

Datum registracije: 01.08.2004

• Poruku poslati

14

Utorak, 22. April 2008

Musliman se ne zaklinje ničim drugim osim Allahom, a kad se zaklinje Allahom, govori samo istinu.
'Innellahe meassaabiriin!'

šatkar

Učenik

(10)

Datum registracije: 24.07.2008

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 21. August 2008

Meni je „smutnja“ simpatična. U zadnje vreme kad hoćeš nekog da diskvalifikuješ samo mu prikači da je „smutnjivac“ i završio si poso. „Izaziva smutnju!“ to ti je gore od okorelog kriminala. Dje li je samo nađoše!
Druga riječ je „znači“. Posebno kod mlađih dama je prisutna. Pa tako u jednoj prosto- proširenoj rečenici zna se pojaviti i po pet-šest puta. A sve u cilju emancipacije „po beogradski“.

Social bookmarks