Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

121

Ponedjeljak, 16. Januar 2006

ROĐEN DA BUDEM ŠONJO!

Branimir Johan Štulić

Šta se sve dešavalo oko objavljivanja albuma Blase? Priča se da nisi dao pristanak da se album objavi u toj formi?

"Pa, j... mu mater... Ne znam. Još prije mnogo godina sam shvatio da sam "rođen da budem šonjo". Stalno su me j.... u izdavačkim kućama."

Možes li da budeš malo konkretniji?

"Album Blase nije onakav kako sam ga ja zamišljao, ali tu su krivi neki drugi dečki, a najmanje ja, ali sad je kasno da bilo šta preduzmem. Šta bi dobio i da ih tužim?"

Pored novih, na albumu se nalaze i stare pjesme, pa takav spoj zvuči dosta konfuzno.

"U p. m. i s tim više. To je isto djelo drugih ljudi. Zašto bih opet objavljivao stare pjesme? Vidiš kako jedna grupa glupana napravi pi..... za tren!"

Na posljednjih nekoliko albuma sve češće se vraćaš korijenima i obrađuješ stare, narodne pjesme. Da li se krug polako zatvara?

"Ne, nego jednostavno tu vrstu muzike sada doživljavam na poseban način, pa to pokušavam da prenesem i na publiku."

Tvoj stil sviranja je ostavio veliki uticaj na YU muzičare. Kako bi poslije toliko godina ocijenio svoje gitarsko umijeće?

" U k..... sa takvim pitanjima. Šta misliš kad bi te ja sad pitao koliko dobro znaš čitati. Ti znaš da znaš da čitaš, ali opet si svjestan da ima boljih čitača od tebe. To ja ne mogu da ti odgovorim, pitaj one tvoje... Peru Janjatoviča i sl."

Nemam ja ništa sa njim, ali 'ajde nek' ti bude. Da li se posle toliko godina osjećaš kao pjevač, pjesnik, kompozitor ili muzičar?

"To me stalno pitaju i stalno im kažem isto. Reći ću i tebi. Isti k.... Sve zavisi od trenutka i situacije. Šta mi vrijedi da se osećam kao kompozitor dok sjedim na zahodu?"

Da li pratiš zbivanja na YU sceni i kako komentarišeš da se još uvek najviše slušaju Bora, Brega, Azra, Bajaga?

"Scena je u k..... totalnom. Sve samo smeće. Gomila štakora koja pjeva uz tamo neke kompjutere i sad su oni kao... Tekstovi pjesama treba da navode na razmišljanje, a ne samo moj si - moja si, volim te - voliš me... Gledajući prema tome, Brega i Bajaga su stvarno muzičari! (iako je to škart)"

A Azra?

"Možda će zvučati egoistično, ali Azra je uvijek bila posebna. Rekoh ti, nemoj mene pitati o tim stvarima."

Svojevremeno si rekao da živih nastupa više neće biti. Ima li tu nekih promjena?

"Ne znam. Vidiš kako je život ćudna priča i kako sve odlazi u vražju mater. Mozda me oni šminkeri prodaju kao i za album (smijeh). Ja o tome još nisam razmišljao. Ako bude - biće."

Igraš li i dalje fudbal?

"Sve manje. Propadam, prijatelju. Sjebalo me mnogo duvana. Ali, ipak održavam kondiciju jer me supruga stalno šalje u piljaru... ha-ha (ironični smeh)."

Pratis li holandsku rock'n'roll scenu, ima li tu bendova vrijednih pažnje?

"I don't... No, bolje da se ne razbacujem tuđim rječima (grohotan smeh). Pojma ti ja nemam o tim kojekakvim muzicarima. To me jednostavno ne zanima."

Baviš li se i dalje prepjevavanjem grčke klasike?

"Imam jedno do jaja zanimljivo štivo da Vam ponudim, ali još ne znam kada. Ovo je "Sizifov" je....., usrani, najljepši posao i treba puno vremena. Više o tome kad posao bude završen."

Kakvi su ti planovi za dalje bavljenje rock'n'rollom?

"Prvo moram oplakati ovu ploču (smijeh), pa tek onda da razmišljam o budućnosti. Za sada ne znam. Meni to jednostavno dođe, onako s neba..."

Poruka za kraj?

"Nemam poruku za kraj. Samo ću ti reći gud baj i pozdravi čitaoce Rock Expressa."

izvor : http://fly.srk.fer.hr/~kbrlek/index.php

Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško
  • »Johhny« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

122

Srijeda, 01. Februar 2006

Chovjek koji vidi ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

Prvo je pre nesto vise od mesec dana Beograd osvanuo izlepljen plakatima na kojima je velikim crvenim slovima pisalo Azra. Sitnijim slovima je objasnjeno da ce se u klubu "Prostor" slusati ploce Azre. Ipak, ta slova su bila, izgleda, presitna, pa me je mnogo ljudi pitalo znaci li to da Azra stize u grad. Taman se to smirilo kad su polovinom avgusta neki beogradski mediji poceli da objavljuju kako Dzoni i Azra krajem meseca dolaze u grad. To, a i zelja da ga posle dugo vremena cujem, bili su razlozi da okrenem broj njegovog telefona u Holandiji.

"Good afternoon, Petar Janjatovic speaking, I'm calling from Belgrade, Yugoslavia..."

"Zdravo Janjatovicu"

"Dzoni, jesi li to ti?"

"No, a ko bi drugi bio?"

"E, odavno sam vec zeleo da te nazovem..."

"Sto, da vidis sta mislim o tvojoj knjizi 'Pesme bratstva i detinjstva'?"

"Ma ne, ovde se opet prica kako ces doci na svirke u Beograd"

"Kakvi koncerti, pa ja ni pasos nemam, a i s kim bih svirao i zasto? Sta da radim posle toga, ne bih mogao ostati na mjestu zlocina a ne bih se imao gdje vratiti. Slusaj, ja sam jos davno rekao: 'dok se ne prestane pucati ne uzimam gitaru u ruke'. Drugo, za takav koncert su potrebni veliki novci, a zna se ko danas ima te pare. Ne zelim svirat za novac koji ne znam odakle potice. A i sam znas da je na mojim koncertima i ranije bilo svasta... Pa sad bi bacali bombe na mene."

"E, pa ne bi bas."

"Ma kako ne bi, vidis sta se sve desava po Beogradu..."

"Ovde ti je kao i u svakom drugom gradu koji je prerastao svoje okvire. Ako pazis gde se kreces, dakle u koncentricnim krugovima, nista ti se nece desiti, a ako zaglavis gde ne treba, svasta"

"To mogu razumjeti"

"Ali ovde vlada sve veca glad za tobom. Nedavno je u jednom klubu bilo preslusavanje tvojih ploca i bilo je krcato. Pretpostavljam da je prodato vise od hiljadu karata."

"Samo toliko? Pa mislio sam da ces reci sto hiljada, da je saobracaj ispred bio zakrcen, to mi je normalno."

"Halo, samo su se ploce slusale... Ipak je to ogromno interesovanje! Sta mislis, zbog cega je to?"

"Zato sto me nema. Nego, vidi, zavrsio sam prevod 'Ilijade'. Radio sam paralelno koristeci dva nasa i dva engleska prevoda. One nase prevode tesko da sam razumeo i onda sam sve to proveravao na engleskom. Uzeo sam sebi slobodu da se tokom prevoda ne drzim kao pijan plota. Grcki jezik je posle Homera mrtav, a mi smo nekako najblizi Homeru. Ma to ti je posao za sledecih tristo godina, ali ko zna da li ce se to ikad objaviti. Vidi, ovdje sam otkrio da gulden znaci bratstvo. Znaci novac se za takve stvari treba koristiti. A ne ovako. Koferi novca prolaze kraj mene, svi na meni zaradjuju. Neki covjek je sa bivsim 'Jugotonom' potpisao ugovor (na sto oni nemaju pravo) za prodaju mojih kazeta i ploca u Njemackoj i to su ogromni tirazi. A tokom svih ovih godina, ja sam sve sam investirao. Da nisam iz svog dzepa placao nicega ne bi bilo. Zato sam to radio. Da to nisam cinio, ne bi bilo nikoga od nas. Ne bi bilo ni tebe, ni Kremera, ne bi bilo ni te knjige 'Pesme bratstva i detinjstva'. Pa tu Bregovic zaista ima nekih dobrih pjesama, Parafi su dobri, ali onaj 'Obojeni program', oni pokusavaju biti Stulic."

"Dobro, ali da se vratimo na 'Ilijadu'. Kako si se odlucio to da radis?"

"Iz ocaja. Moram nesto raditi. Ne smijem se probuditi i da ne znam sta cu sledece dve nedelje da radim. Prestao sam da komponujemm to me sve manje zanima. Imam ovu neobjavljenu plocu 'Polu Horvat'... ('Sevdah za Paulu Horvat' objavljen je u Beogradu za 'Komunu' 1996., prim. ur.)"

"Sreo sam neke ljude u Beogradu koji mi tvrde da si im napismeno odobrio izdavanje te ploce za Jugoslaviju. To mi je sumnjivo, znajuci te."

"Nikome ja nisam nista dozvolio oko toga materijala. Imam ovdje materijal za jedan dupli album ('Anali', objavljen u Beogradu za 'Komunu' 1996., prim. ur.). Imam tri gotove knjige, jedna je sa svim pjesmama, to bi trebalo da se zove 'Jeza'. Imam tu 'Bozansku Ilijadu', to je jedno 500 stranica, i trecu knjigu sa pismima, intervjuima, i to je oko 500 strana. Sve to bi trebalo objaviti. Dosta je vise sjedenja i pricanja, moramo nesto raditi."

Telefon je ipak neprakticna sprava kad se sa Dzonijem razgovara. Ostao je isti pa se, kao i ranije, brzo prebacuje s jedne price na drugu, puno zapitkuje, pa ga je tako zanimalo kako zivimo, moze li se bilo sta zaraditi od novinarstva. Novac je, uopste, sve vreme promicao kroz nas razgovor, pa nas je obojcu pomalo nervoznim ucinilo ono kuckanje skupih impulsa u slusalicu. Onda je najednom, kao sto u svojim pesmama naglo glasno zapeva, posle mirnog uvoda, gotovo viknuo:

"Ma propali ste, ne mozete vise ni u Makedoniju otici."

"Nije tako" nastavim ja. "Evo nedavno sam bio u Skoplju, na koncertu balkanskih bendova."

"Sta oni to sad prave? Pa mi smo ono 1982. godine bili u Americi, svi se predstavljali kao Jugosloveni, jedino sam ja govorio da sam Makedonac, a oni su od mene zazirali. Da ti kazem, novu Makedoniju stvorili su Tito i Stulic!"

Otprilike tako govori Stulic. Buduci da sam ga gotovo poluprivatno nazvao, razgovor nisam snimao i kada sam ga upitao da li neke delove mogu da upotrebim u tekstu, bio je lakonski prezican:

"Napisi sta god zelis. Mnogi su radili intervjue samnom, pa su posle lagali kako sam trazio autorizaciju. Od koga ces traziti tako nesto. Uostalom, taj tekst ti potpisujes, pa je odgovornost na tebi."

Tacno. Zato sam se trudio da bar deo onoga o cemu smo razgovarali sto vernije po secanju prenesem. Dzonije je tesko na taj nacin predstaviti citaocima, jer su mu recenice i dalje guste, pune gneva i ostalo je puno toga sto bih zeleo da ga pitam. Razloga za to ima bezbroj. Ipak je on prvi koji je kroz bujice stihova pevao o mnogim stvarima koje smo kasnije, na zalost, doziveli, i to je cinio u vreme kada nam je delovalo da je puno bolje no sto je izgledalo. Verovatno zbog te beskompromisne politizacije danasnji klinci presnimavaju njegove stare ploce i odlaze u klubove da ih slusaju. Verovatno im nedostaje neko ko ce nastaviti Dzonijevom linijom gneva. On je svoje na vreme (cak i pre vremena) obavio. Verovatno stoga dana, barem kroz pesme, cuti. Iako bi, nesumnjivo bilo vrlo izazovno znati kakve pesme bi danas nastajale kada bi ih pisao.

Johhny je dodao/la ovu sliku:
  • azra_09.jpg
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

123

Ponedjeljak, 27. Februar 2006

ene otkad nisam bio na forum:D

hajd da zapevamo jednu...:D

od azre naravno...;)

Azra - (Anali, 1995) - Better days

communism's dead and gone
refugees are living on the breadline
hoping for better days

coming in from hungary
Czech poles and Albany
riding the train to germany

we are waiting on the borderline
sleeping in the railway station
waiting for a better time

nothing ventured nothing gained
everybody take the strain
try to see clearly trough a misty haze

this is just a passing phase
soon there will be better days
not like the ones we live today

I am not to blame
just a pawn in this game
moving slowly forwards and back again

(we must carry further on)

we are waiting on the borderline
sleeping in the railway station
waiting for a better time

all I have is what I take
brings me nearer to may fake
wrapped up in a plastic bag

communism's dead and gone
refugees are living on the breadline
hoping for better days

(o)
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

124

Petak, 03. Mart 2006

...Shtulic Johan

Partizan
--------

bijah uhvachen u zamku
i pozvan da se predam
al taj nisam ja
shtuc u ruke i crta

kako gordo telu suze
skrivao sam mnoge ljude
kao i imena
a sad i ona ginu sa mnom

zatim djevojka u bashti
i spas u njenoj dushi
bash u pravi chas
umrla je bez rijechi

trojica od nas toga jutra
a samo jedan zhivi
al taj nisam ja
grobnica je javna kucha

kroz chempres vjetar duva
i kroz groblja vjetar duva
draga sloboda
da l' che znati da pjeva... :]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

125

Petak, 03. Mart 2006

Johhny

Hajde skoci na MSN da ti ja pustim malo muzike :D
" Bilen alemlere rahmettir "

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

126

Petak, 03. Mart 2006

joj nemo' zhiv ti ja...:D

prije si mi pustio Brenu:D

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

127

Petak, 03. Mart 2006

Ire, zorom si me natero da zahajem Graciju ... nesvesno ... Al , eto , jako si !
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

128

Utorak, 21. Mart 2006

eja...nochna ptica s tri slova...neko reche ORO:D

Dark street of pretty thieves
-----------------------------

lies invent spiteful dreams
sweet exausted lies
while weakness changes strength into pain
jerks wander far
what did you mean by that
a sold beasty with no faith
on the horizon you can see the old slogans
written by hand

jerks wander far
the rest wonder why
jerks wander the rast wander
who d'you think that you are
and while i search in your shadow for the lost years
and while i search in your words for that whichdoesn't exist
on the horizon the old slogans are resurrected
and i can see their colour
in the true face of reality

jerks wander far
the rest wonder why
jerks wander the rast wander
who d'you think that you are

at the end of the passage way beneath the roofs
(she scribbled i love you)
the world was then dividen by the old patternbooks
i waited learning against the well
(a dark street of pretty thieves)
she lowered her lips to my palm
the smell of drunken maturity
spread across the realm

jerks wander the rest wander
who d'you think that you are...:D

Josephine

Početnik

(10)

• »Josephine« je žensko

Datum registracije: 11.04.2006

• Poruku poslati

129

Petak, 14. April 2006

Azra...definitivno vrh shto se tiche nasheg rocka...

Neprevazidjena pesma...Kao i jucher...

Ruke su mi bile slani pijesak
sanjao sam te
ruke su mi bile na oltaru mnoge godine
zaronjene stijene plaču
svjetlost počinje
tihim mijenjanjem mojih pobuda

Kao i jučer
iza zavjese
možda na mom licu nađeš tragove sjećanja
možda ne razumiješ
ali volim te

Krenuo sam u dubinu sobe s jasnom namjerom
da materijaliziram nemoguće snagom poruke
razuzdanost histriona blisko odzvanja
neka drugi broje križeve

Kao i jučer
iza zavjese
ono što me stalno plaši zvuči poznato
možda ne razumiješ
ali volim te

Otkud osjećaj da gubiš pouzdano zaleđe
umjetnost te čini jačom nego što pretpostavljaš
možda tvoja slutnja vara
možda umišljam
htio bih da budeš sretnija

Kao i jučer
iza zavjese
igrat ću pred tobom opet ulogu pjesnika
možda ne razumiješ
ali volim te

Gledam kako konci aluzije prodiru u svijest
ni tjeskoba kao nijemi svjedok ne vrijedi suviše
stajao sam na peronu ljeta gospodnjeg
moglo je biti prošlo stoljeće

Kao i jučer
iza zavjese
zamisli da brdo slika putuje svemirom
možda ne razumiješ
ali volim te

Kao i jučer
iza zavjese

e sad ko sme da kazhe da postoji bolja pesma od ove... ;)
ma Johnny je car...
Josephine je dodao/la ovu sliku:
  • azrabend.jpg
When empires fall and nightmare crawl,from the cradle to enslave...

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

130

Petak, 14. April 2006

:D

Josephine,dobar izbor...inache pesma Kao i jucher je proglashena za najbolji text svih vaktova,odozgo od Slovenije pa dole do Makedonije,a sigurno bi bio najbolji i na dalje,da je pisan na engleskom jeziku...

bravo Josephine,cenim to shto imamo isto mishljenje o Azri...:D

be good,Josephine ;)

Josephine

Početnik

(10)

• »Josephine« je žensko

• Poruku poslati

131

Petak, 14. April 2006

Hehehe

Lepo je to kad nadjesh nekog istomishljenika... 8)

Johnny be good..

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

132

Petak, 14. April 2006

aha,

uvijek je to lijepo...jedino se tako opstaje u ovako shoogavom gradu...gradu,poput nasheg... ;)

boss_a

Početnik

(10)

• »boss_a« je muško

Datum registracije: 27.03.2006

• Poruku poslati

133

Petak, 14. April 2006

Usne vrele višnje. :D
boša

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

134

Utorak, 25. April 2006

uh,otkad nisam pev`o:D

je`n,dva,tri...

Azra
(Filigranski plochnici, 1982)
I nikom nije lepshe neg` je nam

e moj frajeru ti si naivan
ako mislish da to pali kod nas
imash dobar dribling a pravish se lood
tebe treba na sud
zar nisi sretan shto si tu
nije bolje ni u snu

i nikom nije lepshe neg' je nam
samo da je ovako svaki dan
nogomet je prava stvar
mi smo savrsheni par
stari ti i ja
mi smo kmeta dva
tebe oche volim ja
abada abada

izvini treneru nisam bio budan
nisam znao da je teren tvrd
izgubio sam loptu
fulao sam shoot
nemoj mene na sud
ja sam sretan shto sam tu
nije mi bolje ni u snu

i nikom nije lepshe neg' je nam...
(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

Josephine

Početnik

(10)

• »Josephine« je žensko

• Poruku poslati

135

Utorak, 25. April 2006

Azra - Obrati pažnju na posljednju stvar

obrati pažnju na posljednju stvar
i legni tu kraj mene
zaboravi na sve što znaš
opusti se sad
ne traći svoje vrijeme
ja te volim
volim da ti pogađam sne
i ne razumijem zašto te smeta
ne mari za to

i sjećat ćeš se dugo
povuci još dim
udahni volju za put
i uzmi moju ruku
ja te volim
volim da ti pogađam sne
i ne razumijem zašto te smeta
ne mari za to

zadrži me u sebi
osjećam da lutam kroz terase svijesti
nešto se u meni dijeli
ja te volim
ne mari za to

o|

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

136

Ponedjeljak, 01. Maj 2006

:D

otkad nisam pevo:D

hajd sad...je`n,dva,tri...

Nasuprot svemu

moze biti da te ne veseli svakodnevnica
pa mi cinimo sve sto ima obodriti duh
proporcija
sklad
izdrzat ce sud

a onda u snu pogled mi pada na plocu u dnu
the animals are loved only by girls
named josephine
i naravno noc prebacim na nju

i mada od prve razumijem tvoje namjere
ne znaci da sam suglasan sa svime sto
se prodaje

in spite of all

moze biti da se uklapas u vremena
inflacije jednakosti bratstva i prijevara
proporcija
sklad
izdrzat ce sud

i mada od prve razumijem tvoje namjere
ne znaci da sam suglasan sa svime sto
se prodaje

in spite of all (o) X(

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

137

Subota, 10. Juni 2006

ma Johnny is the king:D

a i nisam dugo nishta pis`o,pev`o...

evo sad chu...

Niska bisera
------------

Uvijek se vracham ulicama sa kojih si potekla
u jesenja predvecherja osenchanih bora
znam da me ishchekujesh svakim treptajem
ispod naslaga pauchine u lazhnom obilju
ljepota je kao parfem ide za tobom
diskretno a zatim naglo otvara sva vrata
i ostavlja te zbunjenu
jer nitko ne dolazi
jer nitko ne zna da se sama
ne mozhesh
izvuchi!!!
Na tragu bez spoznaje,
na tragu bez svjetlosti,
znam da me ochekujesh u nisci bisera,
rascvjetali vinovnici jetkih uboda,
ne dopiru do tvoga srca,
iako,
tavore na dnu protekcije
poput mumija
temeljito ispunjeni besmislom!!!

Ako ostane ishta za nama
ako preostane neshto i za nas ;)

• azra_26.jpg

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

138

Srijeda, 21. Juni 2006

Azra - (Sevdah za Paulu Horvat, 1995) - Bugi Bane

prijevara kažu egzistira gdje bistri vladaju
uglavnom ne kolidira se ljudskom glupošću

osjećaš se prevarenim mora da si tup

those who know (it seems) don't tell
and those who tell don't know
knowledge studies others 'cos
wisdom is self known

osjećaš se prizemljenim mora da si crv

ja poznam svoj put
glavu gore
ja poznam svoj put
možeš li to bolje

neću da budemo drugovi
ti nikad nisi pitao
ili dao
kada sam ja pitao
ili uzeo
to što sam mogao

he who feels punctured must have been a bubble
he whofeels uncovered must fall short of trouble

osjećaš se povrijeđenim prolijevao si žuč

ja poznam svoj put
glavu gore
ja poznam svoj put
možeš li to bolje

što god da si
domaćin ili stranac izdaleka
sažali se na me
ukokan s leđa
u naponu snage
pusti suzu za trenutak
a onda produži ti
možda ćeš biti bolje sreće

(o)

• azra_14.jpg

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

139

Subota, 08. Juli 2006

Azra - (Kad fazani lete, 1983) - Niska bisera

uvijek se vracham ulicama sa kojih si potekla
u jesenja predvecherja osjenchanih bora
znam da me ishchekujesh svakim treptajem
ispod naslaga pauchine u lazhnom obilju
ljepota je kao parfem ide za tobom
diskretno a zatim naglo otvara sva vrata
i ostavlja te zbunjenu,
jer nitko ne dolazi
jer nitko ne zna da se sama
ne mozhesh
izvuchi...

na tragu bez spoznaje
na tragu bez svjetlosti
znam da me ochekujesh u nisci bisera
rascvjetali vinovnici jetkih uboda
ne dopiru do tvoga srca
iako
tavore na dnu protekcije
poput mumija
temeljito ispunjeni besmislom

ako ostane ishta za nama
ako preostane neshto i za nas
...

• azra1546.jpg

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

140

Utorak, 18. Juli 2006

Dovidjenja na vlashkom drumu
--------------------------

dovidjenja na vlashkom drumu
u devet izjutra
ja otvaram konzervu
chinim to ima godinu dana
i nema razloga
da uskratim podrshku gladnom zhelucu
i ovoj dugoj praznoj cesti
koju valjaju cijeli sat

a kad se riba jede
onda zhednim nenormalno
i obichno trijeznim boce
shto ih moja stara sprema
i obichno nastojim da limenci dadem formu
i da je uvaljam uz put

ali beshtija se nije dala
shto sam mog'o
mor'o sam na drum
podbochio sam kantu lijevom nogom da ne bjezhi
i tako ost'o sam uz put... :]

• stula3.jpg

Social bookmarks