Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

RADIOHEAD

Početnik

(10)

• »RADIOHEAD« je autor ove teme

Datum registracije: 14.06.2008

• Poruku poslati

1

Petak, 20. Juni 2008

Rock muzika u Novom Pazaru..

.... :D kapiram da dosta vas zna da je rock ideologija,pa me zanima da li kao takva postoji u ovom gradu?

P.S.Zivim ovde vec 2 godine,posmatram,osluskujem....

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

2

Petak, 20. Juni 2008

u ovom gradu to ne postoji.kad neko izda rock album,onda se o tome moze razgovarati.ovako....tanko
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

RADIOHEAD

Početnik

(10)

• Poruku poslati

3

Subota, 21. Juni 2008

... sad,but true............................. ja bih ipak da cujem a i podelim misljenje o postojecem.Mislim da je,iz postovanja prema jednoj,takvoj ideologiji koja zahteva sirinu uma,iskrenost srca i srcanost prema zivotu-bolje,mozda cak i jedino resenje NE BAVITI SE TIME!............ jako me vredja sto u Pazaru postoje ljudi koji vaze za predstavnike roka,a privatno su jako daleko od toga.Valjda iz nacina zivota,kako se ophodis prema drugima pa i sebi proistice zelja da kroz muziku objavis svoj krik,bol,euforiju,whatever........... mozes biti narkoman,alkoholicar,samodestruktivan,on purpose or not,cak i ono sto covek ne bira-usamljenost,ali muzika sve to trpi.Ono sto ni muzika,ni zivot ne oprastaju je laz,licemerje prema svojoj dusi.. svi smo unikati,i ne smemo prostituisati svoje bice.... jako inspirativna tema za mene.. :O dusa je dijamant,a ne ponasanje.One more line: zelela bih videti vise hrabrosti,jer je istina da se ne treba plasiti ljudi vec Great beyond.... sta god da je to za svakoga od nas.

Kad bih ovo drvo hteo zatresti svojim rukama,ne bih to mogao.Ali,vetar koji ne vidimo,muci ga i savija kako zeli.Najgore nas savijaju i muce nevidljive ruke.
Zaratustra.. (o)

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

4

Subota, 21. Juni 2008

Privuklo mi je pažnju ovo 'Great beyond', i odmah vidim ogromnu količinu konfuzije u tvom shvatanju života. Jel to nešto što osećaš na smeš da priznaš, ili nećeš? Šta je to Great beyond? Ima li svoje ime? Manifestaciju?
Uopšte ne razumem ljude koji traže i vide mistiku u svemu. I baš rock mora da bude nekakva ideologija?! Šta? Religija? Politka? Način života?
To su gluposti. Pustite rock neka bude to što jeste. Neki ljudi samo traže ideologiju koja je 'suitable' njihovom NESHVATANJU života. Ko šta traži, to i nađe. Odgovorni nalaze NAČIN a neodgovorni nalaze IZGOVOR.
我还记得

RADIOHEAD

Početnik

(10)

• Poruku poslati

5

Subota, 21. Juni 2008

Pokusavam da provalim...... sve sto sam htela reci,tu je.

Ljudi putuju pa se dive visovima planina,divovskim valovima mora,dugim tokovima reka,sirokom prostranstvu okeana i kruznom gibanju zvezda,a pokraj sebe prolaze i-ne cude se nicem.
Sv. Aurelije Augustin

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

6

Subota, 21. Juni 2008

radiohead,ti si neki filozof ;) daj budi malo jasnija..nista te bre ne razumemo!!rock u pazaru postoji i uvek ce postojati ali...jos je u pelenama!

RADIOHEAD

Početnik

(10)

• Poruku poslati

7

Subota, 21. Juni 2008

Radiohead je tu s`razlogom......... ;) konkretan primer: sta mi imate reci o bendu `Stoneflowers`?Samo cu reci da poznajem te ljude....... (slusam) gledam.

You must be the change you wish to see in the world.
Ghandi.

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

8

Subota, 21. Juni 2008

stoneflowers!?prvo mi ti kazi koju ocenu dobijaju od tebe,a ja cu ti reci svoju.ok?? ;)

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

Datum registracije: 13.11.2006

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 22. Juni 2008

Ja ne znam sta je rock ideologija, iako imam neko svoje shvatanje istog. Voleo bih da cujem sta RADIOHEAD ima da kaze o rock-u, i eventualno malo o tome prodiskutujemo, pre nego krenemo na stonse :).

RADIOHEAD

Početnik

(10)

• Poruku poslati

10

Ponedjeljak, 23. Juni 2008

..... no problemo! 8) s`obzirom da `tada` nisu imali svoje pesme,zadivio me je njihov opus pesama.Sto je uvek za pohvalu,jer i to govori o kvalitetu.. :] iznenadilo me je sto se ne boje da budu mracni,samim tim i hrabri.... jednom prilikom,prisustvovala sam njihovoj svirci kod Darka i bilo jee.................. prigusena svetla,mislim da je bila u pitanju unpluged verzija,ocaralo me je kako su zavladali prostorijom,ljudima.. posmatrala sam ih i kao da nisu bili tu,kao da su se spojili sa duhovima ljudi kojih vise nema.I,sigurna sam da to ima veze sa njihovim unutrasnjim stanjem.Mozda su tada bili u negativnoj fazi,ali su napravili THE svirku...... secam se,takodje svirki u `Fusionu`,drcne,jake,iskrene emocije svakog puta.. imali su stav,i O.K,svi znamo da je to rok,ali su se oni pronasli i bili prepoznatljivi po SVOJOJ energiji.Ono sto sam tada videla je... (o) za 2,5 godine moj utisak o pocetku je ovakav,stvari su se od tada menjale,ali da cujem vas....

`Om mani padme hum.`

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

• Poruku poslati

11

Hehe, tvoj entuzijazam pleni :). Zao mi je da te razocaram, ali ono sto mislis o Stonsima, a vezano sa svirke, nije bas tako... barem ne u toj meri. I to je normalno.

RADIOHEAD

Početnik

(10)

• Poruku poslati

12

Eh.... znam.Nedugo posle toga sam se uverila.... o| kapiram da u ovoj sredini ne moze ziveti Jim Morison,ali daj malo standardaa!Tek kada sam se udaljila od NEKIH ljudi iz `Stoneflowersa` iskapirala sam sta znaci ono _gradski momci..... :)) neverovatno da ljudi kojima,bas SUPROTNO od toga ne sme biti najbitnija tudja rec,a ono................................ ?( po meni muzicari u bilo kom gradu ucestvuju u dizanju kulturne... pa,i socijalne svesti.. a ti sad vidi sta oni rade ovoj `omladini`......... 8o barem,sadasnja postava..

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

• Poruku poslati

13

Heheh, nisi me bas shvatila. U kontekstu onoga o cemu ti govoris, Stonsi su upravo onakvi kakvi bi trebali da budu. Bilo koja druga varijanta ne bi odgovarala njihovim godinama, upravo zbog toga sto se rock drugacije shvata sa 16 a drugacije sa 30. A to u vezi sa gradskim momcima, moze da bude i ne mora. Pazar je takva sredina da se od toga mozda i ne moze pobeci. A tacno je da muzicari u gradu ucestvuju u onome sto si ti navela, ali pod uslovom da u datom mestu postoji to sto si navela...

RADIOHEAD

Početnik

(10)

• Poruku poslati

14

Utorak, 24. Juni 2008

..... valjda je jedan od ciljeva da probude svest gde je nema,a obicno je tu najpotrebnija?... i,vidis,Maputo: mene ponekad iznad svega to najvise izritira-GODINE!Ti ljudi nisu klinci! X( uverila sam se da su neki imali casne namere ( :D ) prema svemu sto je taj bend imao i mogao da pruzi,ali u ovom gradu je mnooogo bitnije da prezivis,pa kakvu ces i ciju etiketu nositi nije bitno.Nemoj me pogresno shvatiti,60-te su prosle ipak,fali nam ta vrsta bunta,pritom ne mislim na nasilje!Iskrenost i milost srca su sasvim prirodne osobine,ja ih se jos nisam odrekla.. verujem da niko i ne moze,moze ih samo potisnuti.Dodjoh do sustine: ne smemo se odricati prirode u sebi.Ako neko vec odluci sakriti to od ostalih,u redu,choose your own choise...... ne zelim ga videti kako se gura u skupinu iz koje je pobegao in 1-st place.Ja pisem,a vi?Ponavljam,`Stoneflowers band`?............ poceci,stara postava,nova?

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

• Poruku poslati

15

Utorak, 24. Juni 2008

Pa o tome ja upravo i pricam. Ne mozes ocekivati da neko odredjenu stvar isto shvata kao tinejdzer i kao odrastao covek. Niti mozes ocekivati od nekog da prihvati ono sto ti mislis kao ono kako bi trebalo, ako on drugacije oseca. Isto i sa Stonsima. Mozda su oni osecali da je tako trebalo. A da li su bili u pravu? Pa, po nekima mozda jesu, a po nekima nisu. Jer, ideologija rocka nije samo jedna. Ima ih puno.
I nije samo ovde bitnije da prezivis. Svugde je tako. Samo je negde lakse, a negde, pak, teze.

• »SeljakIzCarsije« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

16

Srijeda, 25. Juni 2008

Jes da ne slušam ništa drugo osim rocka, ali što se tice tog pravca muike mislim da smo u pogrečnom gradu, ili rođeni kasnije, čak ni kafica gdje se to sluša... ali sva sreća ima se dobrih mjesta 100km odavde... ili ti ono... what i hell ićm doing here.... i donćt belong here... odoh na koncert
nepotreban komentar je uvijek neophodan!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

17

Srijeda, 25. Juni 2008

U pravu si za kafice, al ipak ima ponegde dobre muzike. Ja kad bih otvorio kafic e to bi bila muzika. Bryan Adams, Eagles, U2, Bon Jovi, Aerosmith,Bob Marley,Coldplay,Culture BeatDeep purple,Dire straits...
E to je muzika.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

RADIOHEAD

Početnik

(10)

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 26. Juni 2008

Eeeeeeeeeeee,upravo to me zanima!Pravis li razliku izmedju postave saa...... Mirzom,i ovog lika sada,stvarno mu ne znam ime?

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

• Poruku poslati

19

Subota, 28. Juni 2008

Ne znam. Jos uvek ih nisam cuo u novom izdanju. A sta ti mislis o novoj postavi?

RADIOHEAD

Početnik

(10)

• Poruku poslati

20

Subota, 28. Juni 2008

..... iskreno? ?(

Social bookmarks