Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

Datum registracije: 13.11.2006

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 03. Juli 2008

Citirano

Orginalno od SIDARTHA
STONE FLOWERS su samo i jedino referenca za rock n roll u Pazaru,nikako privatna tema...ipak,rafinisan ukus za muziku.sa RHCP o| ,SEHERZADA zaista NISI ADEKVATAN SAGOVORNIK ZA OVU TEMU....sto ne znaci da se na nekom drugom polju ne mozemo siti izrazgovarati... :)

Vazno je da si ti sa RADIOHEAD-om adekvatna :).

Seherzada, hvala na asistenciji, ali mislim da su upravu, nismo adekvatni ;).

Najgore je sto se ovde uopste ne radi o Stonsima niti rocku, vec o tome sto je Mirza izbacen iz benda, i nekom koga je to zabolelo... Mislim da je sasvim zasluzeno izbacen i da je to trebalo da se desi mnogo pre.
Eto toliko od mene na ovu temu, pa se cujemo na nekom drugom mestu gde smo po adekvatnosti blizi jedni drugima... ;) Pozz

RADIOHEAD

Početnik

(10)

• »RADIOHEAD« je autor ove teme

Datum registracije: 14.06.2008

• Poruku poslati

42

Četvrtak, 03. Juli 2008

Upravo to govori koliko poznajes te ljude,i njihovu definiciju rocka.. trazi prijatelje tamo gde te podrzavaju,jer je sa druge strane zastrasujuce... ! Zbogoom....... :)

SIDARTHA

Početnik

(10)

Datum registracije: 02.07.2008

• Poruku poslati

43

Četvrtak, 03. Juli 2008

ovo je poslednje sto cu reci o STONE D>>>>>OSIMA.... tim ljudima fali mnogo osnovnog i svakog drugog muzickog obrazovanja (svaka cast za Mirzu na klavijaturama i jedino njemu)...to su ljudi kojma RNR pocinje i zavrsava se u 80/im...za njih PJ Harvey,Nick Cave,Portishead,Masive Attack,White Stripes,Arctic Monkies... i mnogi drugi cak i ne postoje....zar takvi ljudi treba da se bave muzikom o| ... a koliko znam Mirza nije izbacen iz benda,napustio ga je jer svojim imenom i prezimenom nije zeleo da stoji iza projekata SAM ili RAVNO DO DNA...a kad se tice repertoara gore navedenog benda..... (o) pre tog istog Mirze se svirala `Vranjanka` u sred RNR i BLUES svirke.... on to sebi i bendu nikada nije i ne bi dozvolio....ipak ,Maputo malo znas o ovoj temi.

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

44

Četvrtak, 03. Juli 2008

radiohead,stice se utisak da si ti opsednuta tim momcima iz kamenih cvetova...mora da si se malo zaljubila u nekoga od njih... :O slobodno kazi,nije to nista strasno..sve su to dobri momci ;)
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

RADIOHEAD

Početnik

(10)

• Poruku poslati

45

Petak, 04. Juli 2008

Vrati se.Citaj,citaj..... :rolleyes:

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

46

Petak, 04. Juli 2008

uhh,ja pogresih malo...neupucenost je cudo...halali ja se malo salio xx(

SIDARTHA

Početnik

(10)

• Poruku poslati

47

Utorak, 08. Juli 2008

citiram, MAPUTO:"...Najgore je sto se ovde uopste ne radi o Stonsima niti rocku, vec o tome sto je Mirza izbacen iz benda, i nekom koga je to zabolelo... Mislim da je sasvim zasluzeno izbacen i da je to trebalo da se desi mnogo pre."
...kao da je tvoje misljenje uopste i bitno... nego ne zanm koji je razlog da protivrecis, samom sebi... koliko me secanje sluzi u jednom od predhodnih postova rece da ti se vise dopala demo verzija sa Mirzom...
(o) sa kim li se ti prepires, da mi je znati.... (o)

RADIOHEAD

Početnik

(10)

• Poruku poslati

48

Srijeda, 09. Juli 2008

Skoro sam cula jednu,sada shvatam! uzasno pametnu stvar; bili su dovoljno pametni da se ne bave fankom u Novom Pazaru.(pr: `Pet & pola`,i razlog raspada...) ko zna ;) :] forum je nesto saaasvim 2-go......

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

49

Srijeda, 09. Juli 2008

taj mali je i trebo da ide...

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

50

Srijeda, 09. Juli 2008

njima!

Oh I don't know

Kako dalje produzhavati sve to...Sudbina vam nije namijenila ispunjene zhelje... Nego dokaz da dostizhe i do onih havijeznijih od vas. ;)

Ko vas nacrtao majstori, retorichari?

Shutljivi ste i ne divanite... vrlo zivotu nalik!

I don't know
Kako dalje produzhavati sve to...
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

SIDARTHA

Početnik

(10)

• Poruku poslati

51

Četvrtak, 10. Juli 2008

... bilo kako bilo... tema je BILA vrlo plemenito zapoceta od strane RADIOHEAD-a, a tako unistena iz najnizih ljudskih pobuda da je izgubila svaki smisao... ako se ne uspemo vratiti na temu, moderatori bi trebali reagovati adekvatno...

fakatbend

Početnik

(10)

• »fakatbend« je muško

Datum registracije: 25.07.2008

• Poruku poslati

52

Petak, 25. Juli 2008

Neznam da li ste culi, ali cucete, ove godine se odrzava drugi po redu KEY ROCK FEST, festival neafirmisanih bendova, u Novom Pazaru. Prosle godine je bila uzivo svirka u basti doma omladine i nastupala su 4 lokalna benda i bendovi iz Tutina, Sjenice, Prijepolja i Lazarevca. Ove godine traje dva dana i bit ce mnogo bolje nego prosle. Odrzavat ce se 30. i 31. Avgusta 2008. god. ULAZ BESPLATAN kao i prosle godine, i tako ce uvek i biti.
fakatbend je dodao/la ovu sliku:
  • letak crni.jpg

Kerber

Učenik

(13)

• »Kerber« je muško

Datum registracije: 25.07.2005

• Poruku poslati

53

Petak, 25. Juli 2008

Heheh , rock u Novom Pazaru

Gledano hronološki, nižu se samo odlični talenti koji nikada nisu uspeli izvan grada.

Prvi put piše na ovu temu , jedino što zasigurno tvrdim je da nikada na našim prostorima nije egzistirao bolji band od "Dead Poets"-a .

Toliko od mene ...

Vraća se samo ko nema kuda , naše je kuda od bezbroj čuda ..

Mrak , što te tamo željno čeka ; Ti sebe čekaš iz daleka !

Eto ref. autorske pesme njihove .

Tekst je varijacija na temu pesme Senka , M. Antica
My soul is painted like the wings of butterflies

tarik

Početnik

(10)

• »tarik« je muško

• Poruku poslati

54

Petak, 25. Juli 2008

Znas li koliko zivot traje, zar ne razumes lepa glavo :)

fakatbend

Početnik

(10)

• »fakatbend« je muško

• Poruku poslati

55

Nedjelja, 27. Juli 2008

Pesma je vrh. Stvarno su bili najjaci bend :) hvala im na svemu, mirza i haris su moji ucitelji :)

• »Mr. Floyd Pink« je muško

Datum registracije: 23.02.2008

• Poruku poslati

56

Ponedjeljak, 11. August 2008

S'obzirom da je RADIOHED pokrenula jedno vrlo interesantnu temu, rekoh da se i ja malo ukljuchim u razgovor, al onda naidjoh na drugu temu u ovoj temi, zatim josh na reklamu za ''Key Fest'' i onda ponovo comeback na temu od strane Kerbera, i ljudi, ja se zbunih.... Totalno!!!! E sad...

Pod 1. Rock ideologija u ovom gradu, kao i bilo kakva druga, drushtveno-kulturoloshka pojava, zbog veoma, veoma niskog praga svesti o kulturi, gotovo nepostojoceg osecaja za lepo/fino, i tog nekog (kako ga ja slobodno nazivam) ''REKLA-KAZALA'' nachina zivota ovog naroda, na zalost ne postoji!!! Postoji par ljudi u gradu koji neshto vrede i koji bi neshto mogli uraditi, ali... Masa je masa, masa je zakon!!! S'toga, draga RADIOHED, mislim da razmishljanje o ovome, a kamoli diskusija na ovu temu je apsurd! Onako... SIZIFOVSKI!!!!! :) :) :)

Pod 2. Puno sam slushao te Stone Flowerse, i bilo je puno svirki koje su mi se svidele a i bilo je (ruku na srce) loshih svirki... Bilo je svirki na kojim sam skakao k'o konj, a bilo je svirki na kojima sam gotovo zaspao... I shta reci... Imamo Mirzu (ili smo ga bar imali) i Sulja na jednoj strani, Lakija i Edisa na drugoj... hehehe :) Pitam se ko je ovde na ''Dark side of the moon'' strani???
Imamo KREATIVNU STRANU BENDA (Mirzu i Sulja) i IZVODJACHKU (Edisa i Lakija). - (IZUZEO SAM OSTALE CHLANOVE BENDA JER SU ''GORE NAVEDENI'' najduze u bendu) -
E sad, KREATIVNA strana benda, svesna svojih kvaliteta, vrlo mudro to koristi i, na neki nachin, sa 2% truda odradjuje posao SOLIDNO, shto uzasno izludjuje IZVODJACHKU stranu, koja mnogo vishe ulaze, i kojoj, iskreno, treba malo vishe od 2% ;)
KREATIVCI, onako, slobodnijeg duha, na sve to gledaju kao na, ajmo reci, chisto neki izvor zarade i eventualno ''izduvni ventil'' privatnog zivota, a IZVODJACHI imaju malo ozbiljnije planove i pristupaju odgovornije u odnosu na KREATIVCE... I usled velike razlike po ''muzichkom mentalitetu'' KREATIVACA od IZVODJACHA (i obrnuto) dolazi do golemog problema neshvacenosti jednih u odnosu na druge shto postoji u bendu otkad ga ima ... SHTO JE I GLAVNI UZROK ZA SVE NOVONASTALE PROBLEME I SRANJA U BENDU, NE?!?!?!
I da ne smaram vishe, mislim da postoje ljudi koji intelektom, duhom i idejama ne pripadaju ovde, ovom vremenu i ovom gradu, i da kao takvi, ne trebaju se meshati sa... drugima.
Svaka chast svima iz Stone Flowersa, ali, niko tu nishta ne radi kako bi trebalo da se radi!!!! I to oni vrlo dobro znaju!!!!!

The sun is the same in a relative way but you're older
Shorter of breath and one day closer to death.

Kerber

Učenik

(13)

• »Kerber« je muško

• Poruku poslati

57

Hvala na objasnjenju situacije MR. Floyd

Hehehe, jes ova rasprava bila inn neko vreme ...

Mislim da si pojasnio stvari i da ce biti korisno .... Treba Pazar znati zasto njegova rock dika stagnira ....
No, moram primetiti, da si veoma suptilno(hehe) postavio oba navedena tabora na "Dark Side"-u.

Misljenja sam da je nas grad zapao u kulturolosku komu. Tako je onda stanje i sa rock scenom ...

Mada , mozda nas ovi festivali i festivalcici dignu .

Danas citam u novinama nekog iz kome probudila zena pustivsi mu "Satisfaction", pa bi koncert Stones-a mozda digao nas grad iz kome. Mozda....

Pazare, jedini, Pazare , jedini, najbolji , koji ce qrac tebi rockeri... "da se mi kidamo ovudijerKE"

fakatbend

Početnik

(10)

• »fakatbend« je muško

• Poruku poslati

58

Daj boze, da sve uspe, Za sada se javilo preko 20 bendova iz Srbije, za KEY ROCK FEST. Budzet nas ogranicava na 7 bendova i naravno lokalne bendove. Sledece godine ce biti jos bolje i jos vece, Akobogda.

Sve sami gradimo, tako da nema pravo niko da se zali, nego motiku u ruke i riljaj, pa se tek onda zali ako nista ne bude, a bit ce, naravno.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

59

Utorak, 12. August 2008

Ma kakav crni rock u Novom Pazru :D .. nemojte me zasmijavaT ziF vam majka :P 8)
Bas proslog meseca dok sam bila u Pazaru imala sam priliku da primetim da se na udarnim i popularnim mestima pusta najvise narodna muzika i poneki zabavnjak ;)
Narodnjaci su zakon....od rock-a me boli glava ;)

Kerber

Učenik

(13)

• »Kerber« je muško

• Poruku poslati

60

Utorak, 12. August 2008

Ajla, svako ima pravo izbora ...

Ne bih se slozio sa tobom da se na svim mestima slusaju narodnjaci , u dva najbolja i najposecenija kafica u gradu se nikad ne slusaju narodnjaci.

A to sto tebe boli glava - popij kafetin ili "savij ČEMBER"

Podrav ...

P.S. Nista lično Ajla:)

Social bookmarks