Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

61

Četvrtak, 21. August 2008

Zhalosno je kako se ljudi ophode prema bilo kojoj muzici koja nije narodna i "normalna" (konkretno rock recimo) u Pazaru... isto tako je zhalosno sto se mladi uopshte ne bave muzikom...

Iz prve ruke: Trenutno u pazaru postoje samo hmm...chetiri benda koja su aktivna (jedan je re-osnovan nocas...saznacete uskoro ko ;))...
Ova chetiri benda se manje-vishe drze zajedno i pomazu jedni drugima i koliko god mozemo izlazimo jedni drugima u susret jer je to jedini nachin da nekako uspemo - zajedno...Dok je bila ona vlast apsolutno ih nismo zanimali..jedva su nam i podrum doma kulture pre nekih dva meseca dali za vezbanje (citajte: trebali im bendovi za onaj 'dan zastave')...Sad doshla nova vlast pa se kao malo interesuju, hoce da kupe ozvucenje, vratili nam Dom Omladine (nije vise skupstinska sala) i tako to...valjda je krenulo malo na bolje, ali opet to nije dovoljno...treba bre ovom gradu vise aktivnosti tog tipa...trenutno jedino shto je to su Stari Grad (na kojem ove godine nije ucestvovao ni jedan pazarski bend (!?)) i Key Fest (na kojem ce svaki pazarski bend najverovatnije (ne znam tacno) izvoditi po jednu pesmu...)...i neke mini svirkice jednom u dva/tri meseca...tuzhno...

E da, Stone Flowers nisam racunao u ova cetiri benda jer oni ko da ne postoje...snimaju album kao...menjaju postavu ko charape svaki dan i repertoar nisu promenili josh od kako su se osnovali...kad se stabilizuju nek se jave :D
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

fakatbend

Početnik

(10)

• »fakatbend« je muško

Datum registracije: 25.07.2008

• Poruku poslati

62

Četvrtak, 21. August 2008

dajte ljudi da se onda svi yajedno potrudimo,
od pricanja nema nista. I ja sam ranije tako blebeco, dok nisam shvatio da dok sam nesto ne pokusas, nemas pravo ni da pricas.
Verujte mi uopste nije tesko organizovati svirku, ada kad bi svi davali po 50 dinara, neka ekipica od stotinak ljudi, onda bi svake nedelje mogla da se napravi po jedna svirka.
Sad imamo jako ozvucenje kod Faruka, koje je ostalo od Key Rock Fest-a. Ali sta je tu problem?
Problem je u tome sto se svi bendovi formiraju pred Key rock fest(sem music hospital, oni se raspadnu uvek pred key rock fest), nekih mesec dana pre. Mi smo odlucili da svakom pruzimo sansu i da svi sviraju makar po jednu pesmu, mada ce neki i vise da sviraju, npr. Stekeri, oni su momci jos odavno se sastavili, sviraju, vezbaju svaki dan, trude se, odlicni su, i naravno da ce oni mnogo vise pesama da sviraju, dok imaju neki koji ce jedva i tu jednu pesmu da nauce i dobro odsviraju.
Nadam se da ce sada biti dosta dobrih pazarskih bendova, jer eto sad imaju prostoriju za vezbanje, a i direktor doma kulture je rekao da bi do nove godine trebalo da se kupi VELIKO ozvucenje na nivou grada Novog Pazara, jer se velike pare trose na iznajmljivanje ozvucenja iz drugih gradova (za Stari grad, Key rock fest, za razne druge namifestacije, u predizbornim kampanjama...) a ujedno se planira da se kupi ozvucenje i za potrebe bendova, da se ozvuci prostori gde bendovi probaju.
Akobogda

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

63

Petak, 22. August 2008

Ada Tare srce moje...tako te hajem...kad poshteno pricas :D :D heheheh..>Dzenis je :) (mislim, ja sam dzenis :D)

I to shto kazes..svirke se mogu organizovat...samot reba da se predje u akciju...neshto sam konto, mi pred svaki festival pricamo kako bi trebali odma posle festivala da nastavimo sa svirkama jer je narod josh uvek u tom fazonu tandara bandara, ali se uvek isprechi josh poneki fest za koji mora da se vezba..prvo smo se spremali za stari grad, pa od toga nishta ne bi...pa onda key, pa ce sad izbit josh nesto i nikako da se organizuje svirka...:) Nego, to shto nazim prica verovatno ce biti istina jer smo ga pritisli i mi i vi (kad god ga vidimo pominjemo mu to ozvucenje i pare za krecenje one nashe prostorije dole), a i hor ovaj gradski ga je isto pritis'o za to, tako da ce od toga neshto bit sto posto.. :)

Neog tare, hoces li da radimo metallica tribute jednu svirku? :D Danas smo Hamza (music hospital), ja i bexi chetiri sata samo metaliku svirali :D kooojiii trip :)

P.S. Shtecker..ne shtekeri :P
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

fakatbend

Početnik

(10)

• »fakatbend« je muško

• Poruku poslati

64

Petak, 22. August 2008

Ja bi voleo da se uradi taj metallica tribute nego u obavezama sam ti preko glave, prvo ovaj festival, pa odma palim za sarajevo imam ispit.

Takodje da najavim da se vec razmislja o sledecoj godini, veliki su planovi, samo da ovaj festival prodje u najboljem redu, a hoce akobogda.

Mozete i vi stekeri da konkurisete za nagradu, extra vam je profil na myspace-u, svidja mi se.

Pogledaj ovej profile, ovo su neki od gostujucih bendova na KEY ROCK FEST-u

http://www.myspace.com/teatar

http://www.myspace.com/bandstyptic

http://www.myspace.com/navtakriejtivkru

http://www.myspace.com/otompotomkraljevo

http://www.myspace.com/lizardcommitments

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

65

Petak, 22. August 2008

Je li ce ovo svi da sviraju svoje autorske pesme ili obrade? Ako budu svirali autorske stvari, bojim se da ce to smorit publiku jer to niko ne zna..jedini Black Magic i mi cemo svirat obrade xexe

fakatbend

Početnik

(10)

• »fakatbend« je muško

• Poruku poslati

66

Subota, 23. August 2008

Niste u pravu, nece svi svirati svoje pesme. Ma videces, ima da bude extra.

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

67

Subota, 23. August 2008

hehe..pa super onda....ma bice extra... :D
I da, sto kazes "niste" ..:) nema potrebe da mi persirash tariche :D

fakatbend

Početnik

(10)

• »fakatbend« je muško

• Poruku poslati

68

Ponedjeljak, 25. August 2008

Evo citam celu ovu temu od pocetka, hehe najvise se prica o Stone flowers-ima, oni su najstariji bend koji jos postoji u Novom Pazaru, ali neznam o cemu se radi, gostuju na rock festivalu u Prijepolju pre desetak dana, a nece da gostuju na rock festivalu u svom rodnom gradu. E moji kameni cvetici. Umesto da budete uzor mladim bendovima, vi nista :(
Ja licno bi voleo da ih cujem sada na Key rock fest-u, i zao mi je sto nece da gostuju.
A mislim da je rock u Novom Pazaru oziveo, evo KEY ROCK FEST to dokazuje, sta ces veci dokaz od 15 rock bendova koji ce svirati 30. i 31. u Novom Pazaru u basti doma omladine, a ulaz besplatan.

:)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

69

Ponedjeljak, 25. August 2008

Momci samo napred. Vidim da se rock sve više i više čuje u Pazaru i nadam se da će se iskoprcat! Bio sam na svirci sredinom avgusta i svidelo mi se kako sviraju naši mladi bendovi. Naravno, još uvek ima tu malo detinjastih nastupa ali opet, nije to strašno, biće bolje. Dok sam ja išao u gimnaziju snalazili smo se nekako uz entuzijazam Imrana i ostalih (ne mogu sad da se setim njihovih imena), pa smo koliko toliko ostali normalni pored navale totalnog muzičkog kiča! Sećam se žurki iz Urban-ina. Mali prostor, a odabrano društvance. Momci samo napred, ali prvo ŠKOLA! Ozbiljno!

P.S. Sviđa mi se logo key rock festivala. Iskreno, do ove godine nisam znao da je to logo festivala, a viđao sam ga ranije po Pazaru pa sam mislio da je u pitanju neka tajna organizacija poput crne ruke i tako to ;). Samo nemojte preterat sa iscrtavanjem logoa po gradu! Ionako smo puni 'grafita' polupismenih poštovalaca raznih političkih partija! Mada pored takvih 'grafita', ovaj vaš logo deluje umirujuće, optimistički i umetnički...

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

70

Četvrtak, 28. August 2008

@Tarik: Ne znam da li je to razlog, ali Neru je preselila nana, pa verovatno zbog toga nece da nastupaju...
Ne mogu, a da se opet ne osvrnem na to "bend koji najduze svira u pazaru"..najduze sviraju a opet isto ko sad ko pre x godina kad su pocheli...isti repertoar, malo izmenjena postava....

Phikrete, hvala na iskrenim zeljama..trudimo se :) Mi dajemo sve od sebe i bash se onako svojevski trudimo, ali...ima tu stvari koje nas koche.. (prvo, sad ce skola :P) al dobro josh smo mladi i zeleni...zivot je pred nama..a muzika nam je sve u zivotu...

P.S. Josh mi nije stig'o Marshall :(

E da...secam se..kad se logo festa prvi put pojavio po zidovima grada....ooooooooo koja je to misterija bila...sad vishe nije fora da se ponovo crtaju po zidovima...

Nego, fakatband i ja smo se polomili dok smo izlepili plakate i nismo hteli da lepimo preko plakata narodnjaka koji se josh nisu odrzali (mislim njihovi koncerti), da bi seledeceg dana oni preko svih nasih plakata prelepili "dejan matic, qrtzi palci".... vidite..mi hocemo da budemo poshteni a narodnjaci igraju na kvarno...ccc

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

Datum registracije: 13.11.2006

• Poruku poslati

71

Uopste nije u redu sto tako pricate o Stone Flowers-ima. Pored toga sto se desilo, bend jos uvek ima dosta problema i nije potpuno stao na noge posle izmena. Pritom, niko ne uzima u obzir da je vecina clanova benda u punom radnom odnosu i da su probe jednostavno neizvodljive. Prema tome, SuddenDeath, koriguj se malo prilikom komentarisanja, ipak si jos uvek mali da bi donosio sud o pojedinim stvarima, a posebno o ljudima koji su skoro duplo stariji od tebe.

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

72

Ja samo pricam ono sto mislim...ako za 100 godina posojanja nisu mogli da ubace bar 20 novih pesama na repertoar onda...i nisu jedini koji imaju obaveze veruj mi... Ne mislim ja da su oni losh bend, bash naprotiv...super su...ali stalno jedno te isto, malo dosadi...

SIDARTHA

Početnik

(10)

Datum registracije: 02.07.2008

• Poruku poslati

73

Nedjelja, 16. Novembar 2008

suddendeath ...totalno se slazem sa tobom... te ljude je jednostavno tesko naterati da naprave dobru probu a da ne pricam o zanrovskom profilisanju, odnosno pravcu muzike koji bi trebalo donekle pratiti... ti ljudi su se malo zaglavili u nekom proslom vremenu... toliko je novih i pre svega kvalitetnih bendova o kojima oni pojma nemaju... za nekog ko pretenduje da se ozbiljnije bavi muzikom to je ipak nedopustivo.

citiram PINK FLOYD tipa:"Pod 2. Puno sam slushao te Stone Flowerse, i bilo je puno svirki koje su mi se svidele a i bilo je (ruku na srce) loshih svirki... Bilo je svirki na kojim sam skakao k'o konj, a bilo je svirki na kojima sam gotovo zaspao... I shta reci... Imamo Mirzu (ili smo ga bar imali) i Sulja na jednoj strani, Lakija i Edisa na drugoj... hehehe Pitam se ko je ovde na ''Dark side of the moon'' strani???
Imamo KREATIVNU STRANU BENDA (Mirzu i Sulja) i IZVODJACHKU (Edisa i Lakija). - (IZUZEO SAM OSTALE CHLANOVE BENDA JER SU ''GORE NAVEDENI'' najduze u bendu) -
E sad, KREATIVNA strana benda, svesna svojih kvaliteta, vrlo mudro to koristi i, na neki nachin, sa 2% truda odradjuje posao SOLIDNO, shto uzasno izludjuje IZVODJACHKU stranu, koja mnogo vishe ulaze, i kojoj, iskreno, treba malo vishe od 2%
KREATIVCI, onako, slobodnijeg duha, na sve to gledaju kao na, ajmo reci, chisto neki izvor zarade i eventualno ''izduvni ventil'' privatnog zivota, a IZVODJACHI imaju malo ozbiljnije planove i pristupaju odgovornije u odnosu na KREATIVCE... I usled velike razlike po ''muzichkom mentalitetu'' KREATIVACA od IZVODJACHA (i obrnuto) dolazi do golemog problema neshvacenosti jednih u odnosu na druge shto postoji u bendu otkad ga ima ... SHTO JE I GLAVNI UZROK ZA SVE NOVONASTALE PROBLEME I SRANJA U BENDU, NE?!?!?!
I da ne smaram vishe, mislim da postoje ljudi koji intelektom, duhom i idejama ne pripadaju ovde, ovom vremenu i ovom gradu, i da kao takvi, ne trebaju se meshati sa... drugima.
Svaka chast svima iz Stone Flowersa, ali, niko tu nishta ne radi kako bi trebalo da se radi!!!! I to oni vrlo dobro znaju!!!!!" (o)

Social bookmarks