Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• »muhadzer« je autor ove teme

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

1

Utorak, 12. April 2005

Roditelji o djeci

Trenutak kada je dijete najdraze majci je kad spava
Ralph Waldo Emerson

Prije nego sam postao roditelj imao sam 6 teorija o uzgoju djece, sad imam sestoro djece i nijednu teoriju!

"Spava kao beba" je izreka onih koji vjerovatno nikad nisu imali djece
Leo J. Burke

Prvo djete naucite pricati, onda cutati
Prochnow

Od djece mozete dosta nauciti, na primjer koliko ste nestrpljivi.
Franklin P. Jones

Oni sto imaju djecu i oni sto nemaju, obadvoje zale ove druge
Ed Howe

Na pocetku smo djeca svog oca i majke, poslije smo otac i majka svojoj djeci, kasnije smo otac i majka svog oca i majke, i na kraju budemo djeca svoje djece.
Milton Greenblatt

Djeca na neki nacin obezbijede nastavak braka i za to imaju mnogo puteva. Na primjer toliko imaju zahtjeva i potreba da roditelji dok ih ispunjavaju zaborave na greske jedno drugoga.
Richard Armour

Ako vam je beba lijepa, ne place, mirna je na vrijeme spava i uvijek je kao melek onda ste vi baka!
Theresa Bloomingdale

Djeca su poruke koje saljemo u buducnost a koje nikad necemo vidjeti.

Djeca imaju potrebu za ljubavlju, posebno kad ne zasluzuju
Harold Hulbert

Cistiti kucu dok uzgajate djecu isto je kao da cistite snijeg pored vrata dok on jos pada.
Phyllis Diller

Kako razumijete da su vam djeca porasla? Prestanu vas pitati pitanja i naravno odgovarati dje idu..
P.J. O'Rourke

Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

2

Subota, 16. April 2005

muhadzer: :D bas sam se fino nasmejao (pretezno) a ljudi imaju pravo.

Kao roditelj mogu reci da sta god da dete radi (ne spava, place, guce, prica, ne da vam da spavate, itd. - da ne detaljiram neke druge stvari :) ) dovoljno je kad se na vas nasmeje da zaboravite na sve i osecate se stvarno dobro... To je jedinstven osecaj, koji vam nista drugo ne moze dati - ni velika kuca, ni brdo novca, ni M6 :D...

kalbi

Početnik

(10)

Datum registracije: 16.12.2009

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 03. Januar 2010

(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

4

Utorak, 05. Januar 2010

Slazem se sa Fahrom. Od nedavno sam i sama roditelj tako da potvrdjujem da bez obzira koji put nocu da se beba probudi i to redovno nakon 7 meseci ne mogu da se ljutim na nju, automatski sam budna prije nego zaplace, a kad me pogleda onim umiljatim okicama i nasmije se onda je svijet moj.
Uhvatim sebe cesto kako se radujem dok je posmatram kako se igra, prevrce sa ledja na stomak, kako prica da da , ba ba, ma ma ...

Zaista nema niceg lepseg na svijetu od dece. Ona su najveci dar.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Social bookmarks