Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

41

Subota, 06. Septembar 2003

Zdnji prilog vezan za ovu temu je napisan prije nekih, od prilike, 9 mjeseci, ali ne mogu a da ne napisem par rijeci na ovu temu, mada sve je vec receno, ja mogu samo mozda drugim rijecima prenijeti...

Sa 6 godina sam ostala bez tog divnog bica tamno-smedje kose sa loknama i zelenih ociju. Sunce je zaslo. Citav zivot sam isla kao kroz tamu. Otac, da mu Allah da svaki hair, trudio se da nam nadoknadi gubitak, na sve moguce nacine, ali... To je isto kao da covjek ostane bez ruke, moze se sluziti sa onom drugom i podpomagati, ali... ipak covjek nije cijeli bez one jedne. Rekla sam sebi, kada budem imala svoj evlad, svu ljubav koju sam ostala duzna mami, dacu tom nerodjenom evladu. Moj otac se ozenio poslije i dobio je kcerkicu, sada joj je 4 godine, i sve sto mogu reci za nju je... da je ona zraka sunca koja mi je uljepsala zivot. Stalno sa mnom, stalno u mom krevetu, za kompjuterom, sa mojim knjigama. Pored sve ljubavi koju imam za nju, da me nije Boga strah obozavala bih je, naidju momenti kada sam zeljela da joj zalijepim jednu preko onih slakih usta kada se dere, ili da joj "prisijem" jednu po dupetu kada je nesnosna, jednostavno su to neke normalne crne rupe u covjeku, u koje on upada. Rupe u kojima nema kontrole, gdje ljubav blijedi, a krv uzburkana hoce da se zadovolji kaznjavajuci nekoga nanoseci mu bol, bilo psihicki bilo fizicki.... elhamdulillah, brzo prodje, ali...
Sirano ne pravdam ti oca ili mamu, ali treba da znas da socijalno-ekonomske prilike bitno uticu na medjuljudski odnos, bas kao i svakodnevni psiho-stres. Upitas li se..., ne zelim te tjerati da krivca trazis i sebi, ali, koakav si ti bio evlad, naravno, objektivno misljenje se trazi.
Rasla sam bez roditelja, ni dusmanu ne bih pozeljela.
Zato ti preporucujem kao neko ko je sve to prosao: Dobro pazo sta zelis, jer ti se zelje mogu ostvariti.

I naravno cestitke za princezu, iako je do sada mozda i prohodala :)
I am a woman above everything else

nikica

Početnik

(10)

• »nikica« je žensko

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

42

Nedjelja, 11. Januar 2004

"Ne zalite za svojim roditeljima kada vas ostave same na ovom svetu,jer previse je onih kojih se ne vredi ni setiti a kamoli pomisliti da su vas zaceli i odgojili..."

pa vidi se da si totalno razocaran u svog/je roditelja/e,ali ovo je definitivno apsurdna izjava,jer ti si duzan da postujes svoje roditelje pa bilo kakvi da su...........nemam komentara vise ja ...........

mozda ces tek da osetis kad postanes roditelj to je ubrzo valjda, kako rece ti!!!!!!!

najodlucniji postupci u nasem zivotu najcesce su nepromisljeni

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

43

Utorak, 24. Februar 2004

Citirano

Orginalno od hadalj
malopre pricam sa jednom B. i reko kako bi voleo rec mom ocu da je imo pravo, al ne mogu daleko je, a preko telefona bas ne ide. Onda pomislim da napisem pismo, al zao mi rastuzice se. Hteo bi rec ocu da ga volim, a i majci, al ona je majka, zna, a otac ko svi ocevi, malo cvrsci. Nije mu jednostavno rec.
Rekao bi im da sad shvatam, sad kapiram i razumem reci roditelja mojih. Odraste se, a i razdaljina pamet rascisti, pa se vidi sta je bitno a sta ne.
Ne kajem se ja, mogo sam vise slusat, al treba nam i oprostit mladi smo bili. Ponekad razmislim kad budem imao dete, pricacu mu ono sto mene otac prica a ja ne radi, i ocekivacu da on to uradi a on nece htet. Odrast ce pa ce i on svom sinu istu pricu pricat a on nece slusat, pa tako valjda treba, zivot je to.
Te htedo vam rec, vi sto ste mladi, a roditelji su vam jos blizu. Vi ih po malo poslusajte, po koju im finu rec recite, jer jednog dana nece ih bit, il bice daleko, a vi ce te se kajt

Sto bi tvoj otac rekao:"Ucin docek"-a to znaci radi sta radis ali znaj da ce te to kad tad u zivotu sacekati i stici.
Pazi koju igru igras.

44

Srijeda, 25. Februar 2004

Kiki kralju... jednom prilikom sam rekao Beksi da me je njegov post impresinirao i nisam mogao da mu pokazem koji je to jer sam zaboravio i koji je i gde je. Koliko me je ganuo sadrzaj posta bio, iznenadilo me bilo i to sto je Beksa po prvi put (tada) koristio velika slova i ostale znake interpunkcije :). On ni sam nije znao da je to radio (jer je post izgleda napisao posebno inspirisan :) ) pa nije hteo da prizna da takav post postoji :). Evo sad kad ga ne trazim on mi pade (uz tvoju pomoc) pred oci... zato kazem kiki kralju (il kraljice da bi ispravnije bilo :) ). A beksi za post kazem (sad kad znam tacno koji je): Aferim!!! (cak me je bio ubedio tad da sam ja taj prilog sanjao :D ).
mogu ja da se potpisem i bolje...

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

45

Petak, 23. April 2004

Jedna od mojih boljih drugarica nema oca.Nikad ga nije ni upoznala.Majka joj se ubila pre 2 godine.Ona je bez roditelja...Samo sama... ;( ;( ;(
Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

46

Subota, 24. April 2004

Life's a bitch ?(
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

47

Četvrtak, 13. Maj 2004

... iako mi je ovoliko godina kad god sam u njihovoj blizini osecam potrebu da ih zagrlim onako jako kao kada sam bila mala i nisam cak ni ispravno govoriti znala. Volim taj osecaj sigurnosti i spokoja biti pored njih. Sedeti sa njima, slusati ih da pricaju o bilo cemu. Uciti od njih, svakoga dana.Cesto uhvatim sebe kako ih kradom posmatram i proucavam promene na njihovom licu,rukama. Uvek je tu neka bora vise koja opet sama za sebe pricu prica. Bojim se da razmisljam o vremenu u kome ih mozda nece biti, koristim svaki dragoceni tren da budem uz njih, da ih poslusam sve sto zatreba.Nekad zeleci da se oni ne namuce i preterujem u tome, pa mi majka skrene paznju na to...

Roditelji su jedni. Ma kakvi bili nasi su i mi njihovi, a svi smo bozji. Volite ih, postujte, razumite i pomazite ih svojim ponasanjem, delima, uspesima... Budite njihov ponos.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Dusmanko

Početnik

(10)

• »Dusmanko« je muško
  • »Dusmanko« je zabranjen

Datum registracije: 09.03.2004

• Poruku poslati

48

Petak, 04. Juni 2004

roditelji

Narode niko gori prema roditeljima nije bio nego ja nisu smeli ni rec da mi kazu pa kad mi je bilo najteze ipak roditelji su se nasli tu i niko drugi.... cenite ih volite ih postujte ih najvazni su na svetu o|

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

49

Petak, 04. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Roditelji su roditelji, sta tu reci, neznam. A posebno majka. Majcin hak je vrijedniji i vazniji tri puta od ocevoga. U jednoj knjizi sam naisao na jedan tekst koji govori o tome kada je jedan dobri Allahov rob pokusavao se nekako svojoj majci oduziti za sve sto je ona za njega u zivotu uradila, a nakraju je dobio odgovor da ni trunku jednu nije dostigao dobrocinstvo njegove majke prema njemu. Cudo je to.

Majka voli svoju djecu bez ikakvog interesa, njihov cilj je samo da ti zivis, da budes u zivotu srecan i zadovoljan. I sve rade za to. Cudo je to.

Otac je cudo, a majka je cudo nad cudom. Poslanik a.s. je jednom prilikom rekao: "Ispod majcinih nogu je Dzennet.", jos jednom prilikom je rekao a.s.: "Kod koga njegovi roditelji dozive starost, a on njihovim sebebom ne zaradi Dzennet, neka je proklet."

Eh, majka.

Najvise se voli Allah dz.s., pa onda Resulullah a.s., pa onda Roditelji.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

50

Ponedjeljak, 12. Juli 2004

Uloga roditelja

evo, neko rece da su deca planete koje su lansirane u kosmos velikom brzinom i unistavaju sve na sta naidju, a uloga roditelja je da tim planetama da putanju i orbitu u kojima bi se kretale u spokoju
malo za promenu

Piskota

Početnik

(10)

• »Piskota« je muško
  • »Piskota« je zabranjen

Datum registracije: 13.10.2005

• Poruku poslati

51

Subota, 15. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od sirano
Ne zalite za svojim roditeljima kada vas ostave same na ovom svetu,jer previse je onih kojih se ne vredi ni setiti a kamoli pomisliti da su vas zaceli i odgojili...

Nije lako biti dobro celjade , ali je hiljadu puta teze biti pravi roditelj , nesebican i odan , promisljen i u koraku sa vremenom...

Moj otac mi nije dao nista ali cu ja skoro postati otac
i necu nikad napraviti njegove greske,ili bolje da me ne bude ...
slusaj, prvo znam i kako se osjecas... naravno ja ne bih da mislis da ti pametujem... ali ni meni moji ne daju nista... ali znam da to rade jer mi zele dobro. :) jer plase se danansje generacije.
On je jedan,Allah najbolje zna a mi znamo samo onoliko koliko je On htio da znamo, ON najbolje poznaje nase duse i ON zna sta je dobro po nas. :klanja:

adodado

Početnik

(10)

Datum registracije: 11.08.2005

• Poruku poslati

52

Petak, 02. Decembar 2005

--------------------------------------------------------------------------------

TESKO JE BITI RODITELJ

Zove me kcerka neko jutro!.Probudi me iz sna.
* Halo babo.
A glas joj nekako drhtav,nekako zadovoljan.
Kuku mene evo sad ono od cega sam se uvijek plasio.
..*.....Ha,aalo!
Prozborim nekako isprepadanijem glasom.
* Hej babice (tako me ona zove kad je vesela)Znas sta ima novo?
E evo sad kuku meni kukavcu.Dali je nase vere,da nije crnac ili Kinez,
ima i tija ovamo dosta.Da nije koji cedo,jal ustasa.Sta da kazem?Kako da
se postavim?Dje ce mi dusa?Sto je poslah na fakultet?Imala je i kuci
hljeba da jede.
* Sta duso babova,oko moje.
Nastavin ja jos da meljem samo da bih stovise odlozio tu nesrecnu vijest.
* Reci babice Dragicka!
E tu me dokusuri! Pricera cara do duvara.Djeces sad kukavce?Kako cu koga
u oci pogledat? Svi ce s pravom reci.Ti si je pustio,Ti si kriv.Ti si ----------- Tu
ne mogah daje.
* Sta je kceri?
Kurazim se.Nastoim da mi ne drhti glas.Nije to moja mezimica.Zazeleo sam
se ja nje pa mi se pricinja.Mozda ja jos spavam, pa je ovo lijepi san.
* Haj pogodi babice!
Kako crno pogadjanje.Mene pogodi.Strefi me u njezno babovo srce.Lijepo
osjecem kako mi se krv prosipa po plucima.Steglo me u grlo,ni vazduha ne mogu
uzeti,kamoli sta prozboriti.
* Reci kceri,nemoj tvoga Baba muciti.
Sedoh na kauc. Pipam rukom oko sebe.Bila je tu neka casa,mozda ima kap vode
da pokvasim grlo.Da povratim dusu.Zena se kao za inat nesto po kuhinj mota.Kuva
kahvu.Nista ne primjecuje sta se samnom dogadja.Sejtan ti u kahvu,on ce nam
je i popiti
* Babo imam lijepu novost!
Dje crnu novost, i to lijepu.Za koga ona moze biti liepa?Ni za jednoga roditelja na
ovom dunjaluku.Zeno-o-o zovnem nekako.Glas mi skripi,kao sarke na vratima
rahmetli Bektaseve stare vodenice.
. * Sta ti je babo?
Primijeti ona da nije nesto u redu.
* Nista nista duso.
Izustim ja nekako.Sve rukom pokazujuci zeni da mi treba kapja vode.Ona se
ukipila ne zna sta hocu.Vooddee prosaptah nekako,sve rukom pokazujuci na
usta kao da pijem.
* Kako nista?Sta to mucas?Sta je to s tobom?Sta se tamo dogadja?
Ja gutam pljuvacku,nebih li procistio malo grlo, da mogu da pregovorim.
* Babo daj mi majku!
To jedva docekah.Ne moram ja da cujem prvi ti gadnu vijest.Tutnem zeni slusalicu
u ruke,pa izletim preko terase u bastu.Treba mi zraka.Jutarnja rosa mi kvasi
papuce. Udarim rukom po travi,da malo pokvasim lice i dodjem ksebi.
Nakon nekog vremena Prilazim polako vratima.Srce mi lupa kao dobos.plasim se
probudice komsiluk.Sve strepim hocu li zenu naci na kauc ili na patos kraj njega.
Zvirkam polako kroz vrata.Zena se smije nesto u telefon,mislim od muke.Ne shvata
ona jos tu surovu stvarnost,sta nas je zadesilo.
Hej dragi(tako bi me i ona zvala ako je nesto kriva jal hoce nesto da sakrije od mene).
Nasa sreca polozila sve ispite te upisala trecu godinu.
Razvucem ja usta od uva do uva.Pa ja sam to ocekivao.Znam ja koga imam.Dusa
babova.A ovamo mislim:uh sto me isprepada hasabaile.Tesko je evljat odgajiti.
Autor--A.M.
--------------------------------------------------------
Svima nama dok smo mladi se cini.Roditelji nas ne vole,nista nam nisu dali.Ima i takvih.Tek kada budete imali svoj evljed onda mozete i svoje razumeti.I ja sam nekada mislio ne cine dosta za mene ....itd.....
Sada imam potpuna drukcije misljenje i vise ih shvatam.
Selam svima mojima forumasima

limited

Početnik

(10)

Datum registracije: 28.10.2005

• Poruku poslati

53

Subota, 03. Decembar 2005

Ovde svi uglavnom govore o ponasanju roditelja i dece, i o tome da li mogu i jedni i drugi biti malo vise bolji i tolerantniji, i imati vise postovanja jedni prema drugima.
Ali sta reci kada roditelji svesno ostave dete bez nekog konkretnog razloga, i pojave se mnogo godina kasnije, kada je to dete vec odrastao covek, i zele tada da budu roditelji, kao da nista nije ni bilo, kao da je sve normalno.
Treba li i tada postovati ih i ne zameriti im?

NELLI

Početnik

(10)

• »NELLI« je žensko

Datum registracije: 17.01.2006

• Poruku poslati

54

Srijeda, 18. Januar 2006

Ja mislim da kada roditelj ostavi dete,bilo kakav razlog nemože imati obijašnjenja za to,npr. majka ostavi dete pa mu za par godina kaže da je to zato što me je tvoj otac prevario!!! Da li je to dovoljno dobar razlog??? JA mislim da NE!!!!! ;(
The best way to destroy an enemy is to make them your friend :]

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks