Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Mono

Zlatna sredina

(10)

• »Mono« je autor ove teme

Datum registracije: 19.03.2007

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

HamasNP

Učenik

(10)

• »HamasNP« je muško

Datum registracije: 08.01.2009

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 04. Juni 2009

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 04. Juni 2009

Politicka farsa, bacanje prasine u oci gradjanima Sandzaka, tesko nama ko nas predstavlja i zastupa.

Jedini koji su dosli spremni na dijalog bili su ministar i islamolog koji su potkrepili svoje stavove cinjenicama i brojkama, a ostala dvojica kao po obicaju mlatili praznu slamu i izigravalai supermena i spasitelje nacije i vjere.

Mislim da je krajnje vreme da se nesto promjeni i uklone uzrocnici svih problema a znamo svi da su to "dva ministra".
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 04. Juni 2009

Odgledao sam samo četvrtinu emisije i prvi utisci su sledeći:

1. Zukorlić govori o realnom stanju u Islamskoj Zajednici o čemu svi dobro znamo šta se izdešavalo. Da imamo dve konkurentske IZ i da je tom stanju kumovala ili bolje reći proizvela država uz pomoć predstavnika Bošnjaka i muslimana.

2. Ministar vera - jedan izuzetno napumpan i neprirodan , a prije svega pogrešan i besmislen nastup. Govori o tome kako Cerić izgovara ratne pokliče koje ja uopšte nisam uspeo da pronađem u njiegovom obraćanju. Govori kako Srbija poštuje prava muslimana i to potkrepljuje postojanjem dve islamske zajednica (kakva ironija)... Utisak o njemu - političkom zaslugom postavljen na mesto minista vera, nestručan i neobavešten, bez svog stava...

3. Jusufspahić glumi nevinašce i mirotvorca iako je veoma odgovoran za stanje u IZ. Filozofira kao što sam i očekivao i priča praznu priču!

Zukorlić, još jednom ponavljam, govori o realnom stanju u IZ i nepravdi koja je nanesena time što je država formirala još jednu IZ.

Nadam se da će država formirati još desetak IZ da makar imamo situaiciju slobodnog tržišta (izbora).

S druge strane, Zukorlić nije napomenuo da policija koja je bila u velikom broju prisutna u Tutinu bila tu baš zbog toga što se lako može desiti da po ko zna koji put dođe do potezanja oružja koga smo svedoci skoro svakomesečno. Za takvo stanje zaslužni su svi jer to dozvoljavaju.

Globalni utisak: NIKOM NE VERUJEM I VELIKA KOLIČINA SMUTNJE!!!

A primetio sam još nešto:

Phikret je dodao/la ovu sliku:
  • dmn.jpg

Mono

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

25

Četvrtak, 04. Juni 2009

Sto se tice onih prica oko muslimana Albanaca,Roma,Turaka,Askenlija,.. u Srbiji prvo ogromna vecina muslimana u Srbiji su Bosnjaci ,onda po procentu dolaze Albanci koje predvodi muftija presevski Mumin ef Tahiri i koje je zajedno sa muftijom Zukorlicem.

U Beogradu postoje jos 2 dzemata koja nisu sa Jusufspahicima,dzemat u Zemunu koji predvodi Kasim ef Zlatic,medlis IZuS koji je kod Kalenic pijace koji predvodi dr. Smajo Serhatlic,onaj ko dobro poznaje situaciju u Bajrakli dzamiji zna da je i pitanje koliko su ljudi u Bajrkali dzamiji sa Jusufspahicima...

Iza price o muslimanima neBosnajcima se kriju licni interesi i da je to samo prica za javnost,nista vise od toga,zasto babo nije nista uradio za njih tokom 50 godina....

Sta muslimani Beograda imaju??Nemaju ni abdesthanu kako treba u jednoj jedinoj dzmiji u Beogradu i moraju da uzimaju abdest na otvorenom iz cesmica koje imaju samo hladnu vodu i u sred zime,u jednoj jedinoj dzamiji nema grejanja ni u sred zime,dzamija jos nije obnovljena iako sluzbenici Bajrakli dzamije otvaraju privatne apoteke (Iman) tik preko puta iste,sa sumnjivim dobavljacima www.pharmaciazad.com

Muslimani u Beogradu nemaju svoje groblje...Kako se postupa sa dzenazama u istoj dzamiji...
Ima jos toga mnogo,samo da nebude samo nabrajanje ,kao sto kaze muftija Zukorlic!!!

Da nam Allah oprosti i uputi na pravi put!!Amin!!

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

26

Četvrtak, 04. Juni 2009

Momak (Zukorlić) koji je postavio pitanje je mogao makar da nauči napamet napisano... Nastup Zilkićevog sina (koji je prijetio prstom dok se obraćao) takođe smatram da je bio isceniran.

Kad se sve svde, zaključak je da smo u teškom halu!

• »DOM-ZDRAVLJA« je muško

Datum registracije: 30.11.2004

• Poruku poslati

27

Četvrtak, 04. Juni 2009

Nemam nekog posebnog komentara za sinocnu emisiju, sve je ono vec vidjeno. Mislim, da je prof Tanaskovic, jedini pricao realnu pricu, sivdelo se to ili ne i muftiji Zukorilicu i Jusufspahicu. Druga stvar je sama koncepcija emisija, Olivera Kovacevic vec postaje dosadana, iskreno, tema je bila jako ozbiljna, ali spomenuta je uvek jako neozbiljna. Treca stvar je anketa i ispitivanje javnog mnjenja, cista gluspot i cetvrta stvar je zacinjena sto rece sinoc neko "instrumentalizacijom dece"

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

28

Četvrtak, 04. Juni 2009

Bilo je 3:1, mozda i 4:1, i nije mu bilo lako, ali je evidentno da se Muftija sinoc nije bas najbolje snasao. Nedostajalo mu je argumenata. Nikada mu se usta nisu susila i nikada nije imao onako kisio osmijeh, i bas sam ljut na Muftiju sto je prihvatio dijalog u onakvom sastavu.

Jusufspahic je bruka za ahmediju. Na sve lici a na hodzu i na nekakvog Muftiju najmanje. Hvali se svojim porijeklom i to da mu majka, koja je bila u publici, potice od loze Bozijeg Poslanika s.a.w.s., neuzubilahi. A nje se pohvalio da mu je prva supruga bila jevrejka, a da mu je druga srpkinja.

Ministra i Tanaskovica ne zelim ni da komentraisem!

Sve u svemu Srbija se sinoc dobro zabavila i ismijala nad ranama jadnih muslimana.
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

29

Četvrtak, 04. Juni 2009

Ono je smesno. On je toliko jaci od njih, i ako ih je bilo troica na jednog, da ne racunam one poltrone i zpublike...

Rekao im je sve sto je trebalo. Hocemo postovanje pre para. Dostojanstvo muslimana ne moze da se kupi za 2 miliona dinara. Ono nema cene(mada ga neki ocigledno prodaju). Izneo je mnogo argumenata od hiljadu policajaca u Tutinu, preko klevetanja i , ono se samo moze nazvati psovanjem, Reisa Cerica, pa preko dvostrukih standarda, nepostovanjem ustava i zakona Republike Srbije... Lepo obijasnio da nema problema sa Jusufspahicem, nego da prosto ima problem sa tim sta on predstavlja... Obijasnio da tako ne bi ni dosao u emisiju nego da je ucenjen, potpunom blokadom. Nije ulazio u rasprave sa Jusufspahicem, jer je vec davno rekao, da on nece dozvoliti da se 2 ahmedije svadjaju na televiziji, a da drugi to gledaju. KO GOD IMA OCI MOZE DA PRIMETI DA JE U 90 % SVOG IZLAGANJA NAPADAO MINISTARSTVO I DRZAVU, A NE MUSLIMANE KOJI SU SE "ODVOJILI". Ali oni koji hoce to ce videti koji nece, ni ovo im nije dovoljno. Takodje ono na cemu stalno potencira jeste do da jedino pristajemo da budemo ravnopravni partneri drzave a nikako podanici. Nek mi neko kaze sakojim delom se ne slaze?

Ministar je smesan. On misli za to saku para koje oni daju, sto su po zakonu duzni, da mi treba da se pokrijemo usima i da cutimo. Stalno napada Reisa Cerica, ono je cisto vredjanje nas muslimana, ne znam ko se to ne slaze sa Cericevom pricom. Sva prica je ustvari prica oko Srebrenice, oni na to misle ali ne smeju da kazu. Milse da mogu da nam daju pomalo para, a svi znamo da je Mesihat , medresa i FIS radio i pre tih pomoci, da nas ucute i koriste i gaze kako im odgovara.

Jusufspahic o| o| o| On da se hvali da je potomak Poslanikov s.a.v.s. stabla o| o| o| . Ono sto mi je zanimljivo sto je u zadnje vreme poceo da sve izjasnjava kao Bosnjak. A svo vreme prica o tome kako Albanci i ostali nece da prihvate Reisa Cerica, za poglavara, sto nije tacno, voditeljka ga pita da li bi prihvatili Zilkica,on ne daje odgovor. On i njegov otac su 30 godina vjerski lideri U beogradu. Sta su uradili za to vreme?????

A predstava koju su izvela deca je smesna. ONI TREBA SUTRA DA BUDU NASI IMAMI???? LJUDI KOJI SU SPREMNI DA NA RTS PRICAJU(LAZU) DA U NASEM MESIHATU IMA TOLIKO ORUZJA o| o| o| o| o| . TI KOJI SU SE I PRE PUNOLETSTVA PRODALI DRZAVI. KAKAV JE NJIHOV HAL. Citaju sa papira, vidi se da je sve namesteno i pripremljeno. I kao slucajno Zilkici Zukorlic.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

demco

Početnik

(10)

• »demco« je muško

Datum registracije: 13.12.2008

• Poruku poslati

30

Četvrtak, 04. Juni 2009

Citirano

Orginalno od Jahja
LJUDI KOJI SU SPREMNI DA NA RTS PRICAJU(LAZU ) DA U NASEM MESIHATU IMA TOLIKO ORUZJA o| o| o| o| o| . TI KOJI SU SE I PRE PUNOLETSTVA PRODALI DRZAVI. KAKAV JE NJIHOV HAL. Citaju sa papira, vidi se da je sve namesteno i pripremljeno. I kao slucajno Zilkici Zukorlic.

Otkud znas da lazu?
Ko god prica protiv Muamera je izdajnik i poltron?
Allah voli one koji se na Njegovu putu bore u redovima kao da su bedem cvrsti!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

31

Četvrtak, 04. Juni 2009

Citirano

Orginalno od demco

Citirano

Orginalno od Jahja
LJUDI KOJI SU SPREMNI DA NA RTS PRICAJU(LAZU ) DA U NASEM MESIHATU IMA TOLIKO ORUZJA o| o| o| o| o| . TI KOJI SU SE I PRE PUNOLETSTVA PRODALI DRZAVI. KAKAV JE NJIHOV HAL. Citaju sa papira, vidi se da je sve namesteno i pripremljeno. I kao slucajno Zilkici Zukorlic.

Otkud znas da lazu?

LAZU, AKO NE LAZU NEKA PRIJAVE POLICIJI DA SE TU NALAZI ORUZJE... I ne lazu na Muamera, nisu rekli da su njemu videli oruzje, nego lazu na Medresu, na Mesihat, na muslimane.

sabah

Početnik

(10)

Datum registracije: 12.05.2008

• Poruku poslati

32

Četvrtak, 04. Juni 2009

Citirano

Orginalno od Jahja

Citirano

Orginalno od demco

Citirano

Orginalno od Jahja

Otkud znas da lazu?

LAZU, AKO NE LAZU NEKA PRIJAVE POLICIJI DA SE TU NALAZI ORUZJE... I ne lazu na Muamera, nisu rekli da su njemu videli oruzje, nego lazu na Medresu, na Mesihat, na muslimane.

Nije mi samo jasno da na tudjoj muci vi pravite pobedu ja bih se sramio da ona deca pitaju muamera zasto su izbacena on nema odgovor ono sinoc je velika sramota nas sviju i ja tu nevidim niciju pobedu 3:1 4:1 onde su srbi samo pobednici a to se i vidi i kroz ovu vlas sto cine u Novom Pazaru

Mono

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

33

Četvrtak, 04. Juni 2009

Citirano

Orginalno od demco

Citirano

Orginalno od Jahja

Otkud znas da lazu?

Pa zasto to nisu priajvili policiji,BIA,Vojno obavestajnim sluzbama tada,znaci skoro pre 2 godine?? o| o| X( X(

Zasto su cekali do sada i da kazu na televiziji?? :( 8o :O

Ciji su sluzbenici ranjeni pored Altun Alem dzamije i u Tutinu??? :O 8o X( o|

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

34

Četvrtak, 04. Juni 2009

Sto rece jedna konvertit na Islam:
"Da sam upoznao muslimane prije Islama nikad ne bih presao na Islam."

Islamm!

Učenik

(10)

• »Islamm!« je žensko

Datum registracije: 23.05.2009

• Poruku poslati

35

Četvrtak, 04. Juni 2009

Citirano

Orginalno od demco

Citirano

Orginalno od Jahja

Otkud znas da lazu?

Da su našli oružje, kako tvrde, za to bi odmah saznala cijela Srbija, ne bi se čekalo da prođe ovoliko vremena. Dobro se sećam tog dana kada su isterani. Iskreno, bilo mi ih je žao, ali kada sam vidjela kakve sve klevete iznose, shvatila sam zbog čega su isterani. Ne znam kako ih nije stid da toliko kleveću, govoreći da su ih isterali ujutru i izbacili vani. A direktor Medrese se baš prema njima poneo kao pravi čovjek, mogao ih je samo ostaviti na ulici, a on je zvao taxi i platio im da ih odvezu kući. Sada smatram da su ispravno postupili što su ih isterali iz Medrese, zar školovati nekoga ko će sutra pokušati da struši ono što su oni godinama radili, nekoga ko će sutra govoriti klevete i psovati profesore? Ja sam se lično zgrozila jedne prilike kada sam u autobusu sedela ispod jednog od tih njihovih "medresanata." Žalosno mi je bilo to što je on govorio ubeđujući neke učenike da pređu u tu njihovu "medresu." Govorio mu je kako imaju svako jutro po cijelu kantu krema za doručak, da ne moraju ništa da uče, da odkad je tamo "prešao" ono pravo je "ućosao..." Meni je ovo žalosno... A ono što me je najviše zgrozilo je to što je nazivao pogrbnim imenima, psujući ih, ljude koji su pokušavali da od njega naprave čovjeka, ljude koji su ga naučili prvim harfovima...
A ono sinoć je bilo toliko providno, da se lako moglo vidjeti šta je laž, a šta ne... DA NAM ALLAH, S.W.T., POMOGNE I DA OTKRIJE SPLETKE LICEMJERA, A VJERNIKE UJEDINI.... AMIN!
"Moj Allahu, Gospodaru, u Tebi je radost svaka, neka rijeke din Islama teku širom mog Sandžaka!"

• »DOM-ZDRAVLJA« je muško

Datum registracije: 30.11.2004

• Poruku poslati

36

Četvrtak, 04. Juni 2009

Da jedno je primetno muftija Zukorlic nije ulazio u raspravu sa Muahmedom Jusufspahicem...Sijakovic nije nista posebno rekao, u poslednje dvije godine, konstantno sam licno imao prepiske sa ministrima vera i u potpunosti se slazem sa muftijom da u jednom ministarstvu, kao sto je spomenuto nema predstavnika verskih zajednica, uzasno, dok recimo SPC dominira, zasto treba cutati kada je tako nesto u pitanju. Svi bisvi ministri vera bili su u bliskim odnosima sa SPC ili su imali zasnovan radni odnos u Beogradskoj bogosloviji. Ministar Radulovic je imao izrazito jak diskriminatorski odnos prema IZuS, bez obzira kakvo je njegovo licno misljenje, on ga je cesto iznosio kao zvanicnik vlade, ministar vera. I u krajnjem slucaju, sta ce nam ministarstvo vera....

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 04. Juni 2009

:)) obojici
sva sreca te drzava,ministarstvo vera i javni tuzilac ne rade svoj posao u ovoj oblasti jer u cz sad ne bi sedeli samo oni nesretnici optuzeni za najteza krivicna dela,niti bi se jusufspahic oseco tako sigurAN u svoj polozaj muftije

ee mozda se oni i dogovore ;)
a i tako su se toplo preporucivali da samo ako se prihvati njihov koncept muslimani ce biti stub srbije :]
oni bi i garantovali,al samo neka njih jos malko blizu para
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

38

Četvrtak, 04. Juni 2009

Citirano

Orginalno od DOM-ZDRAVLJA
Nemam nekog posebnog komentara za sinocnu emisiju, sve je ono vec vidjeno. Mislim, da je prof Tanaskovic, jedini pricao realnu pricu, sivdelo se to ili ne i muftiji Zukorilicu i Jusufspahicu. Druga stvar je sama koncepcija emisija, Olivera Kovacevic vec postaje dosadana, iskreno, tema je bila jako ozbiljna, ali spomenuta je uvek jako neozbiljna. Treca stvar je anketa i ispitivanje javnog mnjenja, cista gluspot i cetvrta stvar je zacinjena sto rece sinoc neko "instrumentalizacijom dece"

Mislim da Tanaskovic nije pricao realnu pricu. Slusao sam njegove price o islamu u Beogradu jos prije 5-6 godina i on kao pokusava da ceo "problem" sagleda sa naucne strane, ali cini mi se da to radi nevesto. Tu pre svega mislim na njegovu ideju da se o ustrojstvu IZ povede javna rasprava za sta mislim da je besmislica prve klase. Verovatno je u toj eventualnoj "javnoj" raspravi sebe racunao kao nekoga cije bi misljenje o tome kako bi IZ trebala da izgleda trebalo da se uvazi. Ili ona prica o "istorijskom kontekstu". IZ ce da se organizuje onako kako to muslimani bude zeleli, a ne onako kako to zele ovdasnji vajni islamolozi ili onako kako neko bude trpao IZ u pogodne istorijske kontekste.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

demco

Početnik

(10)

• »demco« je muško

Datum registracije: 13.12.2008

• Poruku poslati

39

Četvrtak, 04. Juni 2009

Ono oko oruzja je javna tajna, citav Sandzak zna ko nosi oruzje. Imali smo priliku da se u to uvjerimo za vrijeme mitinga na zgradi Fakulteta za Islamske studije, gdje se neki nisu libili da narod pokazu svoje puske. U haremu Altun alem dzamije je sve zveckalo od oruzja.
A izbaceni ucenici rekose da imaju i fotografije koje potvrdjuju njihove iskaze. Ili su,mozda, te fotografije uradjene preko foto-sopa?
Allah voli one koji se na Njegovu putu bore u redovima kao da su bedem cvrsti!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 04. Juni 2009

Pa bujrum nek pokazu te fotografije. EEEEEEEE STVARNO NE MOGU DA VERUJEM STA PRICAS!!!! Kaze covek u Altun-alem dzamije je zveckalo oruzje... Covek koji je bio untar harema dzamije, koji je tu bio da brani dzamiju je pogodjen i neko sada prica tu je zveckalo oruzje. Bas je zveckalo ali ispred dzamije.

Takodje u Tutinu policija baca imame sa bine, onaj jedan policajac nosi kalasnjikov, kao da je oruzani sukob... A plus je jedan zaposljeni IZuS pogodjen u ob potkolenice, i dugo bio na stakama, mislim da je jos.

Social bookmarks