Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

Datum registracije: 19.03.2007

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 04. Juni 2009

Narodu hleba i igara....
Sandzaku samo igara...

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

42

Četvrtak, 04. Juni 2009

E ljudi stvarno postaje jadno i dosadno!
Da li je bilo 3:1 ili 4:1 ili 100:1 to postaje cirkus!

Sve je jasno k'o kristal, jasno je da drzavi odgovara ovakve stvari, jasno je da spahic i slicni njemu odgovaraju drzavi, prema tome suvisno je vise ista pricat' u vezi sinosnjeg debakla "3:1".

Muftija je sinoc bio iznerviran, toliko jadnih pitanja i pravokacija je bilo da je stvarno jadno sto uopste nas uvazeni Muftija ef. Zukorlic ide vodi debatu sa ljudima koji ne zele dobro, koji zele samo razdor medju ljudima i koji su zeljni da budu kraljevi a da ostali mahaju glavom i da kazhu "tako je", "kako vi kazete"!!!

Onakav dijalog koji se odrzao sinoc, ne vodi ka dobrom, vodi ka radikalizciji, mrznji (sto naravno nije dozvoljeno u Islamu), dolazi do vise razilazenja i nepostovnje ove proklete drzave, koja se od svija odvoji, da ne nabrajam, vjerovatno vam je poznato, ako nije, podsetit cu vas! Bosna, Crna gora, Makedonija, Slovenija, Hrvatska, Kosovo, vjerovatno i Vojvodina, bojim se da ne ide jos...
nadam se da ce oni iz vlade shvatiti jednog dana da ce biti pregazeni, ukoliko nastave ono sto trenutno rade... i necemo nikada pristati da budemo gazeni, maltretirani, omalozavani i...ii..i.ii....

E Vallahi, nikad dozvolit necemo da tako bude, InshAllah!
i valja ona do vijeka VELIKIM BOGOM SE KUNEMO, DA ROBOVI BITI NECEMO

Selaam Alejkum, draga braco i sestre

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

43

Četvrtak, 04. Juni 2009

eto pažljivo čitam sve ove vaše postove, i samo me jedna stvar pritišće - strah me da mislim na šta je sve ovo obavještajno podzemlje spremno i čime će sve da se služe, mislim da se nikad neće okanuti
Na vatru odgovori vatrom !

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

44

Petak, 05. Juni 2009

Ja neznam sto toliko penite oko tog oruzja!?

Moze li telohranitelj da cuva nekog bez oruzja???

Naravno da ne moze! A Muftija ima po nekad u pratnji i po desetak telohranitelja, i neka ga i treba da ima. Ja koliko znam Muftija je osnovao security agenciju pod nazivom BERQ, a u agenciji takvog tipa je oruzje i legalizovano i dozvoljeno za nosenje. Mada neznam zbog cega mu je jedan od telohranitelja lezao 3 mjeseca u zatvoru zbog nelegalnog nosenja oruzja, a drugi je jos uvijek u zatvoru vec puna tri mjeseca zbog upotrebe oruzja i ranjavanja drugog lica.

Sto se tice djece, lazu da su isterana zbog toga sto su vidjeli neko oruzje. Prvi je sin Mensura Zukorlica koji je neki vioski funkcioner u takozvanom Rijasetu, a drugi je sin Adema Zilkica!
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

45

Petak, 05. Juni 2009

Citirano

Orginalno od sanjin-020
Sto se tice djece, lazu da su isterana zbog toga sto su vidjeli neko oruzje. Prvi je sin Mensura Zukorlica koji je neki vioski funkcioner u takozvanom Rijasetu, a drugi je sin Adema Zilkica!

A Mensuru Zukorlicu i Muameru Zukorlicu zene (prva :)) rodjene sestre . Da ne pricam da su svoji. A i sa Zilkicem su svoji.

Mora da ga svastika naterala da promijeni stranu posto se opet ozenio :D

Al opet to je privatno i njegov problem vazni su stavovi.
BiH i Sandzak su jedno! Zilkic i Zukorlic ce proci a ovako ce 2 IZ ostat. Ne vjerujem da bilo ko od Zilkicevih vise voli Beograd od Sarajeva.

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

46

Petak, 05. Juni 2009

Generalno, smatram da nukleus problema lezi u "zauzumanju i ne odstupanju od pozicije koju su zauzeli" i slijepo se toga drze..
Ma koliko sad nekom smeta fakat je da je "legitimitet" uzdrman svima i da nemaju vise toliko pristalica koliko su imali, ja se nadam da ce izaci jedna nova generacija sa novim idejama koja ce imati snage na ponese ovo breme, ja bar dijelim to misljenje.
Sto se tice konkretno emisije mislim da je uzaludno ici u Beograd i puniti drugom gushu,to treba da se rijesi ovdje u seher Novom Pazaru bez ikakvog posrednika, jedno vrijeme slusajuci sam poceo misliti koliko se sad ljudi sladi "nashoj sramoti" a mi i dalje trcimo gore.. xx(

A ministarsvo je prica za sebe(ne znam sto to svi tako prisno svatate),boli ljude stara rana to smo znali i prije ovoga.Stani pani kad se pogleda u ovoj drzavi objektivno 65-70% su DESNIRACI (a to je vise nego dovoljno).

Braco zato ostavite se svi mijesanja politike i vjere, vrijeme je da dodju novi ljudi koji ce prevagnut i objedinit ono je je "objektivno" razjedinjeno. ?(
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

Mehdi

Učenik

(16)

• »Mehdi« je muško

Datum registracije: 18.03.2004

• Poruku poslati

47

Petak, 05. Juni 2009

Gledamo isto, vidimo razlicito... :D
Postovani, muftijo Zukorlicu, (o)
Hvala Ti, za ovaj osjecaj... !

HamasNP

Učenik

(10)

• »HamasNP« je muško

Datum registracije: 08.01.2009

• Poruku poslati

48

Petak, 05. Juni 2009

Citirano

Orginalno od SmokyP
Ne vjerujem da bilo ko od Zilkicevih vise voli Beograd od Sarajeva.

Slazem se. Ali vjerujem da Zilkicevi vise haju Sulja nego i Sarajevo i Beograd, vise nego Zilkica, Cerica ili bilo kojeg zivog insana. Suljo da im kaze da se okrenu Moskvi oni bi to za njegov hatar uradili... o| :rolleyes:

meho

Početnik

(10)

• »meho« je muško
  • »meho« je zabranjen

Datum registracije: 17.07.2008

• Poruku poslati

49

Petak, 05. Juni 2009

selam alejkum

bolje je i manja steta poslusati i sulja nego kao pojedinci slusati tadica i glasati za tadica, pored sulja i bosnjacke liste, pa posle nevalja ni tadic a kleli su za boziji teski hatar glasajte za tadica

Mono

Zlatna sredina

(10)

• »Mono« je autor ove teme

Datum registracije: 19.03.2007

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

50

Petak, 05. Juni 2009

Pa Suljo je vise naneo zla islamu,muslimanima i Islamskoj zajednici nego Tadic.Suljo je sprovodio politiku Kostunice,DSS,Bulatovica,Jocica,...prema Islamskoj zajednici!!! o| o| :( :( 8o ;( :O :O

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

51

Petak, 05. Juni 2009

Citirano

Orginalno od na-braniku-grada

Ma koliko sad nekom smeta fakat je da je "legitimitet" uzdrman svima i da nemaju vise toliko pristalica koliko su imali, ja se nadam da ce izaci jedna nova generacija sa novim idejama koja ce imati snage na ponese ovo breme, ja bar dijelim to misljenje.

Ja ne delim to misljenje, jer je IZuS dobila mnogo dodatnih pristalica posle puca, jer ljudi nisu mogli da trpe, da im neko govori da im je Beograd sa jednom dzamijom, duhovni centar, a Sarajevo za koje su pre 15 godina, a i ranije u istoriji, iz Sandzaka padali sehidi, nije duhovni centar. To prosto ne ide, ljudi su to videli. E sad nekima treba malo vise vremena da to vide i zakljuce. Ali to je prosto tako, potrebno je vreme da prodje da bi se nove generacije izrodile i odma shvatile gde smo i sta smo.

E jos nesto, nije stvarno da ga napadam, ali Jusufspahic da se deklarise kao Bosnjak o| o| . Odlicno se vidi da njemu Bosnjastvo smeta.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

HamasNP

Učenik

(10)

• »HamasNP« je muško

• Poruku poslati

52

Petak, 05. Juni 2009

Citirano

Orginalno od meho
bolje je i manja steta poslusati i sulja nego kao pojedinci slusati tadica i glasati za tadica, pored sulja i bosnjacke liste, pa posle nevalja ni tadic a kleli su za boziji teski hatar glasajte za tadica

Meho, da nisi ti bio pod kamen zadnjih petnaestak godina? Pa Suljo je menjo politicke partnere svaki cas, po principu ko vise da! Cas tadic, cas kostunica, pa joopet ukrug.
Pa viko je da glasamo za Velju Ilica da nebi obraz izgubili...
Mislim bate imas search pa potrazi a imas i google pa se informisi pun je internet Sulje i vesele druzine.
Budi se insanu...

meho

Početnik

(10)

• »meho« je muško
  • »meho« je zabranjen

Datum registracije: 17.07.2008

• Poruku poslati

53

Petak, 05. Juni 2009

selam alejkum

hamas ja sam elhamulilah ziv i zdrav mnogo vise od 15 godina, nego ti sebe preispitaj,po prvi put od 5 oktobra je jedna bosnjacka lista izasla samostalno na izbore, a ti se bolje preispitaj sto si glasao za tadica i ko ti sad smeta, pogledaj koje si to bosnjacke poslanike glasao, da nisi mozda vitomira mihajlovica, il tu muslimana i bosnjaka ili nigdje, e moj hamas pa sad vidi i ko ti je predsjednik skupstine u pazaru i ko ti ima vecinu u opstinskom vijecu, a neki su kleli ljude na boziji teski hatar da se glasa za takve stvari

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

54

Petak, 05. Juni 2009

Citirano

Orginalno od Jahja

Citirano

Ja ne delim to misljenje, jer je IZuS dobila mnogo dodatnih pristalica posle puca, jer ljudi nisu mogli da trpe, da im neko govori da im je Beograd sa jednom dzamijom, duhovni centar, a Sarajevo za koje su pre 15 godina, a i ranije u istoriji, iz Sandzaka padali sehidi, nije duhovni centar. To prosto ne ide, ljudi su to videli. E sad nekima treba malo vise vremena da to vide i zakljuce. Ali to je prosto tako, potrebno je vreme da prodje da bi se nove generacije izrodile i odma shvatile gde smo i sta smo.

E jos nesto, nije stvarno da ga napadam, ali Jusufspahic da se deklarise kao Bosnjak o| o| . Odlicno se vidi da njemu Bosnjastvo smeta.

Pa dobro svako ima neko svoje vidjenje situacije, ljudi ce se do sudnjega dana razilaziti i to nam je poznato..
Ako je nesto bijelo, kako ja mogu da tvrdim da je crno ili prosto da ga negiram ?!

Sad malo o tebi ako ces mi dozvoliti..
Posto vidim da si elhmdulilah ponosan Bosnjak ja tebe pitam koji je tvoj maternji jezik i sto taj maternji jezik ne upraznjavas ?
Drugo moje pitanje bi se odnosilo da mi pojasnis kakve imaju sad veze "sehidi" i duhovno-institucionalnio centar bosnjackog naroda ?
Pa i sam Sandzak je vijekovima natopljen krvlju sehida pa nije niciji duhovni centar ?
Prosto ja vidim glavni problem bas u toj distanci i pozicijama koje drze svi za sebe i mogu ti reci poigravaju se sa osjecanjima ljudi (a moze im se to kad tad obiti o glavi )..
Nije duhovna veza samo jedna recenica,rijec ili neki apostrof mozda, to je nesto mnogo koherentnije sto ocito ti ko pojedinac ne mozes svatiti,a ja licno Bosnu vise hajem od pola i ovoga i onoga meshihata, jer znam svoje porijeklo npr,znam historiske granice,znam sta znaci obicaj,kultura i ostala nasljedsva sto smo poprimili za oni skoro 8 vijekova koliko bismo pod tom istom "maticnom drzavom sviju bosnjaka",a nijedan politicar,vjerski poglavar to meni ne mora "potencirati", jer moraju da skontaju da ima dosta ljudi koji su dostigli taj intelektualno-moralni stepen i razbistrili sta su neki prioriteti a sta ne..

Kakav je to "argumento contrario" i analogija da ako nismo za ovu,a mozda nismo ni za onu frakciju ispade opet "korov",mislim stvarno je to malo i smijesno i zalosno kako se ljudi svrstavaju o|
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

demco

Početnik

(10)

• »demco« je muško

Datum registracije: 13.12.2008

• Poruku poslati

55

Petak, 05. Juni 2009

Citirano

Orginalno od Jahja
...jer ljudi nisu mogli da trpe, da im neko govori da im je Beograd sa jednom dzamijom, duhovni centar, a Sarajevo za koje su pre 15 godina, a i ranije u istoriji, iz Sandzaka padali sehidi, nije duhovni centar...

ADA KAKAV BRE DUHOVNI CENTAR?! Taj termin ne postoji u islamu! Taj su termin neki preuzeli iz pravoslavlja ne bi li manipulisali osjecanjima vjernika!
Allah voli one koji se na Njegovu putu bore u redovima kao da su bedem cvrsti!

buco

Učenik

(10)

• »buco« je muško

Datum registracije: 06.07.2008

• Poruku poslati

56

Petak, 05. Juni 2009

Citirano

Orginalno od demco

Citirano

Orginalno od Jahja
...jer ljudi nisu mogli da trpe, da im neko govori da im je Beograd sa jednom dzamijom, duhovni centar, a Sarajevo za koje su pre 15 godina, a i ranije u istoriji, iz Sandzaka padali sehidi, nije duhovni centar...

ADA KAKAV BRE DUHOVNI CENTAR?! Taj termin ne postoji u islamu! Taj su termin neki preuzeli iz pravoslavlja ne bi li manipulisali osjecanjima vjernika!

Eto "BRE" nije Sarajevo samo duhovni nego i kulturni centar muslimana Balkana, a posebno Bošnjaka. Stvar je u tome da neko teži izazvati zavadu među Bošnjacima u Sandžaku, a posebno između Bošnjaka Sandžaka i Bošnjaka BiH. Jeli teško pogoditi čiji je to cilj bio i ostao. Ti mi "BRE" više ličiš kao da pišeš iz Beograda.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

57

Subota, 06. Juni 2009

Citirano

Pa dobro svako ima neko svoje vidjenje situacije, ljudi ce se do sudnjega dana razilaziti i to nam je poznato..
Ako je nesto bijelo, kako ja mogu da tvrdim da je crno ili prosto da ga negiram ?!

Sad malo o tebi ako ces mi dozvoliti..
Posto vidim da si elhmdulilah ponosan Bosnjak ja tebe pitam koji je tvoj maternji jezik i sto taj maternji jezik ne upraznjavas ?
Drugo moje pitanje bi se odnosilo da mi pojasnis kakve imaju sad veze "sehidi" i duhovno-institucionalnio centar bosnjackog naroda ?
Pa i sam Sandzak je vijekovima natopljen krvlju sehida pa nije niciji duhovni centar ?
Prosto ja vidim glavni problem bas u toj distanci i pozicijama koje drze svi za sebe i mogu ti reci poigravaju se sa osjecanjima ljudi (a moze im se to kad tad obiti o glavi )..
Nije duhovna veza samo jedna recenica,rijec ili neki apostrof mozda, to je nesto mnogo koherentnije sto ocito ti ko pojedinac ne mozes svatiti,a ja licno Bosnu vise hajem od pola i ovoga i onoga meshihata, jer znam svoje porijeklo npr,znam historiske granice,znam sta znaci obicaj,kultura i ostala nasljedsva sto smo poprimili za oni skoro 8 vijekova koliko bismo pod tom istom "maticnom drzavom sviju bosnjaka",a nijedan politicar,vjerski poglavar to meni ne mora "potencirati", jer moraju da skontaju da ima dosta ljudi koji su dostigli taj intelektualno-moralni stepen i razbistrili sta su neki prioriteti a sta ne..

Kakav je to "argumento contrario" i analogija da ako nismo za ovu,a mozda nismo ni za onu frakciju ispade opet "korov",mislim stvarno je to malo i smijesno i zalosno kako se ljudi svrstavaju o|

Jesam ponosni Bosnjak, i naravno da se tim ponosim. Moj maternji jezik jeste Bosnjacki. Pokusavam da ga praktikujem koliko mogu. Veliki je problem sto sve sto citam(knjige, razna literatura, novine itd) jeste na Srpskom, i zato pricam mesavinu Bosnjacko-Srpskog, dalje i u skoli i u drustvu se koristi Srpski, i zato mi je to problem.
Drugo:
Pa ima veze, smatram da zemlja za koju su nas narod ginuo i borio se i uvek bio u bliskoj vezi treba da bude nas centar, kulturni, duhovni, ekonomski, nacionalni, koji hoces? Da, naravno, nasi su najvise ginuli ipak za Sandzak, i ne smeta mi da Sandzak bude duhovni centar Bosnjak, ali nikako Beograd. e sada ces me pitati zasto ne onda Sandzak? Pa zato sto u Sandzaku zivi samo 300 000 Bosnjaka, najveci broj (kao maticnu drzavu) ima Bosnu, i zato mislim da Sarajevo treba da je centar svih Bosnjaka(muslimana) na celom svetu. I voleo bih da se institucionalno Bosnjaci povezu, a smatram da je to najprakticnije sa Sarajevom kao centrom.

Ovo nije vise vreme kada treba da se drzimo postrani i da budemo neutralni. Smatram da je nase(Bosnjacko) vreme doslo, i da treba da se borimo vise nego ikada.

Ako imas jos neko pitanje, ili nisi zadovoljan odgovorom, bujrum pitaj jos nesto?
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

reja

Učenik

(10)

• »reja« je muško
  • »reja« je zabranjen

Datum registracije: 28.02.2009

• Poruku poslati

58

Subota, 06. Juni 2009

Citirano

Orginalno od Jahja
Moj maternji jezik jeste Bosnjacki.

Sta god da ti kazem mislices da te uzimam na zub, al dzaba ti jahja kad samog sebe ukopavas. Hoces da si Bosnjak a ne da ne govoris jezikom Bosnjaka, nego cak ne znas ni koji je to jezik. Izvini (eto i izvinjavam ti se), ali naveo si nepostojeci jezik. Dopustio bih da je i lapsuz, ali se vidim ponavlja jos u postu..

Lijepo je vikad 'Ja sam Bosnjak ja sam Bosnjak' ko sto je lijepo vikat "Mi Muslimani" (pa cas stavljat veliko cas malo M), ali bi mnogo ljepse bilo to cim se neko dici da malo bolje propraktikuje. Da bi se praktikovalo, ponajprije mora da se poznaje, a porazavajuce je da se kao nekim Bosnjastvom dice oni sto se ponasaju ponajmanje kao Bosnjaci. Stice se uticaj da je sad 'Bosnjastvo' popularno, i da je to neka moda tj pomodarstvo, a ja vidim da je pogodno za politicke poene. Ako cemo realno, Dr Sulejman Ugljanin je jedini politicar Sandzaka koji se konstantno bori za nacionalni identitet Bosnjaka, tj samu ideju Bosnjastva. A sve drugo, pa i ovo sad sto se dogadja, je prazna prica. Dokaz tome su i ovi sto pricaju "Bosnjackim" jezikom.. A rece li ti da ti je matica Bosna decace???

HamasNP

Učenik

(10)

• »HamasNP« je muško

• Poruku poslati

59

Subota, 06. Juni 2009

Citirano

Orginalno od reja
Ako cemo realno, Dr Sulejman Ugljanin je jedini politicar Sandzaka koji se konstantno bori za nacionalni identitet Bosnjaka, tj samu ideju Bosnjastva. A sve drugo, pa i ovo sad sto se dogadja, je prazna prica. Dokaz tome su i ovi sto pricaju "Bosnjackim" jezikom..

Da on se bori da bude vladar Sandzaka, jedini ćuvar identiteta, kljućar svih kasa, itd... On se bori da bude pravi faraon sandzacki...

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

60

Subota, 06. Juni 2009

Citirano

Orginalno od sanjin-020

Sto se tice djece, nije mi jasno zasto bi medresa Islamske zajednice trebala da skoluje vjerske sluzbenike nege druge zajednice?!

To mu dodje, kao kada bi srpska pravoslavna crkva trazila da medresa skoluje njene buduce svjestenike.
SDA 1990

Social bookmarks