Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »ERTAN-72-NP« je muško
  • »ERTAN-72-NP« je autor ove teme

Datum registracije: 25.02.2006

• Poruku poslati

1

Petak, 10. August 2007

RTV-NA SATELITU

Rtv Novi Pazar na satelitu
Ponedeljak 06.08.2007, 17:16
Regionalna tv Novi Pazar će uskoro moći da se prati i na satelitu. Na osnovu ugovora koji su potpsale RTV Novi Pazar i TV Galaksija 32 iz Čačka program ovih medijskih kuća moći će da se prati i širom Evrope. Nakon uspostavljanja tehničkih uslova umrežavanja oba emitera sačiniće novu programsku šemu po kojoj će u prvoj fazi svakodnevno iz Novog Pazara u 19:00 sati emitovati Dnevnik Regionalne televizije, preko predajnika zatim preko 40. kablovskih operatera koji preuzimaju program RTV Galaksija 32 kao i preko «DIGI» satelita za sve koji poseduju «DIGI» risivere širom Evrope, kao i emisije koje zaslužuju gledanost šireg prostora.

Probni signal je već pušten i očekuej se da se ovaj satelitski programa u trajni rad pusti veće od naredne nedjelje.

Iseljenici iz Sandžaka koji žive u zemljama zapadne Evrope po prvi put će moći da prate informativne i druge emisije koje se realizuju uživo iz Novog Pazara.
Izvor: Rtv
Trenutno ima 0 komentara

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

2

Subota, 11. August 2007

A lijepo je to sto cemo se vidjeti po citavoj Evropi i sto ce evropa vidjeti do koje granice su nasi mediji razvijeni, mozda nekog od nasih politicara koje promovise RTV mozemo kandidovat za generalnog sekretata evropske unije, kad vide koliko puteva izgradise, evropa ce ih odmah uzet.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

• »Ez_Zehra« je žensko

Datum registracije: 16.07.2007

• Poruku poslati

3

Subota, 11. August 2007

Rtv Novi Pazar

hahaha :) :)
Daj narode recite im da prekinu to,
auuuu blago se Evropi, ima da uziva :) :)

E haj sad mi recite sta ce to narod pametno da vidi na Rtv?

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

4

Subota, 11. August 2007

Imaju oni dosta pametnog, njima treba sad malo onog suprotnog... a to mogu na rtv da vidjaju koliko im dusa hoce.
sto je jos interesantnije, bice prenosen dnevnik rtv-a. :rolleyes:

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

5

Subota, 11. August 2007

Pa opet lijepo, neka se nešto dešava, mada ja ove lokalne televizije stvarno ne gledam, ni Jedinstvo ni Regionalnu, sem kad imam neki poseban razlog. A ne gledam ih iz istih razloga iz kojih je i na ovaj forum po nekad teško doći, zbog neprestane mržnje. Ima zaista nekih ljudi u ovom gradu, pa ih i televizije često prikažu, a i na forumu ih je sve više, koji su toliko mrzovoljni, nervozni, toliko negativni i puni mržnje, braneći nešto što su umislili da je njihovo i mrzeći nešto što su umislili da nije njihovo, da taj hal prenose oko sebe i prosto ti je život bolji ako ih ne sretneš, ne vidiš ih na televiziji ili njihove postove preskočiš.

I pored toga, nadam se da će se od tog satelitskog emitovanja vidjeti hajr, jer u svemu može biti hajra.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

• »Ez_Zehra« je žensko

• Poruku poslati

6

Subota, 11. August 2007

Pored dnevnika rtv u kome je glavna uloga zna se ko da ga ne spominjem ?( mogu gledat emisije o problemima N. Pazara i okoline npr. deponije itd.
Ama Evropo spremi se... :)

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 13. August 2007

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
Pa opet lijepo, neka se nešto dešava, mada ja ove lokalne televizije stvarno ne gledam, ni Jedinstvo ni Regionalnu, sem kad imam neki poseban razlog. A ne gledam ih iz istih razloga iz kojih je i na ovaj forum po nekad teško doći, zbog neprestane mržnje. Ima zaista nekih ljudi u ovom gradu, pa ih i televizije često prikažu, a i na forumu ih je sve više, koji su toliko mrzovoljni, nervozni, toliko negativni i puni mržnje, braneći nešto što su umislili da je njihovo i mrzeći nešto što su umislili da nije njihovo, da taj hal prenose oko sebe i prosto ti je život bolji ako ih ne sretneš, ne vidiš ih na televiziji ili njihove postove preskočiš.

I pored toga, nadam se da će se od tog satelitskog emitovanja vidjeti hajr, jer u svemu može biti hajra.

Još ako uzmemo u obzir da se kod nas danas najčešće brani "Islam" od "munafika", onda ti je jasno iza čega se ta mržnja najčešće krije.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od Junus

Citirano

Orginalno od zuti cvijet

Još ako uzmemo u obzir da se kod nas danas najčešće brani "Islam" od "munafika", onda ti je jasno iza čega se ta mržnja najčešće krije.

To govoris o vjerskom programu na RTV? jel? dako nece njega na satelit? Ko li im uredjuje onaj program?

Objektivno

Početnik

(10)

• »Objektivno« je muško

Datum registracije: 31.07.2007

• Poruku poslati

9

Centar za objektivno informisanje Sandzaka (COIS)

Jedan od ciljeva svake medijske kuce jeste i "pokrivanje" sto vece teritorije. Stav Centra za objektivno informisanje Sandzaka je da se o ovoj problematici trebaju izjasniti nasi ljudi iz dijaspore, pa neka oni prosude da li je to pozitivan korak.

Upravni odbor COIS-a podrzava rad svih onih medija koji svoje gledaoce, citaoce i slusaoce objektivno informisu, ne zalazeci u to da li je RTV takva kuca.

Press sluzba COIS-a
13.8.2007. godine

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

10

Pa, gospodo, to vam je posao, ili bi bar trebao da bude, da zalazite i vidite da li je rtv i druge tv stanice objektivne. ili se vi, mozda, ne mijesate u svoj posao...

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

11

Mene jedino sekira što troše naše pare za kojekakve budalaštine. Ta priča oko publike je potpuno deplasirana, finansije su ono što mene brine. Najzad, i taj satelitski prenos mora da košta poprilično, ovako ili onako. To sve plaća opština a opština se finansira iz džepova građana. A program loš, loš i još gori od toga.

Muka mi je, odoh da se ispovraćam.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

12

ma u tome je problem, sto ja iz mog dzepa moram da placam da se suljo sa njegovom svitom sepri po sateljitu... da bar hoce lansirat neki satelit i poslat ih tamo, pa i gledali bi ih, sal da nam ne dolaze...

Objektivno

Početnik

(10)

• »Objektivno« je muško

Datum registracije: 31.07.2007

• Poruku poslati

13

COIS

COIS je u svom programu predvideo analiziranje medija u Sandzaku i Srbiji. Tim koji radi na tom projektu je sastavljen od strucnjaka, te cemo Vas o rezultatima istrazivanja naknadno obavestiti.

Press sluzba COIS-a

• »Ez_Zehra« je žensko

• Poruku poslati

14

E super, taj tim sto je sastavljen od strucnjaka neka to bobro proanalizira.
Sto ce se namucit oko Pazarskih programa 8o :)

• »suljo drugi« je muško

Datum registracije: 21.01.2003

• Poruku poslati

15

ova program je za nas ovamo a ne za vas tamo zato gledajte vas program ,a drugo ovaj Ertan ne rece koji satelit i koja frekvencija to ko zna neka napise prvo da vidimo pa cemo komentarisat nije isto zemaljski program i satelitski program.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

16

Utorak, 14. August 2007

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Mene jedino sekira što troše naše pare za kojekakve budalaštine. Ta priča oko publike je potpuno deplasirana, finansije su ono što mene brine. Najzad, i taj satelitski prenos mora da košta poprilično, ovako ili onako. To sve plaća opština a opština se finansira iz džepova građana. A program loš, loš i još gori od toga.
Muka mi je, odoh da se ispovraćam.

Mene već odavno sekira to što pare iz Sandžaka idu u Beograd (razni porezi, itd.), Kraljevo, Kragujevac, Užice i troše se na razne budalaštine. A da ne pričamo o RTS-u, nekakvom javnom servisu i o tome kako će SUD-u predati one koji ne plate pretplatu. To sve košta poprilično, ovako ili onako.

Ma šta da ti kažem, muka mi je od Beograda, a da ne pričamo da mi je još veća muka od Kraljeva (Elektroras - oduzimanje ingerencija i čistka, Telekom - nemaju ni pečat, već sve mora da se ovjerava u tamo nekoj centrali, itd.) i ostalih centara. Da ne pričamo o nacionalnom zapošljavanju u Policiji.

Ma muka mi da više nabrajam, odoh da se ispovraćam...
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

• »suljo drugi« je muško

Datum registracije: 21.01.2003

• Poruku poslati

17

Subota, 01. Septembar 2007

RTV emituje na satelitu Intelsat 1° stepen istocno frekvencija : 12.607 Vertikal 27.500 3/4
ja sam prvi koji je uhvatio Pazar na satelitu,specijalno iz Pazara Uzivo

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

18

Subota, 01. Septembar 2007

Da je program neki pa da bar imate sta da uhvatite...

Al uharica, bice mozda ramazanskog programa a to nasim ljudima vani puno znaci.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 03. Septembar 2007

Pa dobro je, fala Bogu. Hej, dogurali smo i do toga da naša Regionalna televizija bude na satelitu. A što se tiče kvaliteta uvijek može bolje i nadam se da će biti bolje, inšallah. Nek je hairli samo. Najbolje se kvalitet televizija popravlja tako što će neko pokrenuti drugu televiziju i svojim kvalitetom prevazići ostale i tako uticati na druge da se i oni poprave. Konkurencija je za te stvari zakon.

suljo drugi, hvala ti na ovim korisnim informacijama. Jedan moj prijatelj me je pitao kako da "uhvati" RTV i ja ne znadoh da mu kažem, jer ja i nemam satelitsku, a i ne razumijem se u ove digitalne nove. Evo sad mu proslijedih ove podatke koje si ti ovdje iznio. Nadam se da će mu to pomoći. Bitno je da može da gleda naš dnevnik na RTV-u. Da vidi iz inostranstva šta se sve po Pazaru izgrađuje.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 03. Septembar 2007

Citirano

Orginalno od Junus
... Telekom - nemaju ni pečat...

He, he, naš'o sam te! Imamo pečat.

Vidi, Sramni servis Srbije je isto što i naša Regionalna samo u kolosalnim razmerama. Uopšte ne mogu da se setim kad sam nešto kvalitetno i nepristrasno gledao na bilo kojoj od ove dve televizije a obe se finansiraju od novca građana i obe su u gvozdenoj ruci pozicije. 350 dindži, harač od cele Srbije- jezivo... Ako neko ima podatak, a ne bi smelo da to nije raspoloživo javnosti, bilo bi zanimljivo videti koliki je godišnji budžet Regionalne televizije broj zaposlenih. Koliko je plata gđi Mumdžić, broju jedan RTV-a (ex 1. JUL, nije u pitanju datum)?

Što se ostalih stvari tiče, nemoj misliti da je meni milo što plaćamo taj miloševićevski porez, ali, to je za neku drugu temu, zar ne?

Zaista nema potrebe za tim zajedljivim tonom, to ubija diskusiju i raspaljuje flejm. Ako imaš nešto za diskusiju to bi bilo osvežavajuće.

Meni smeta sledeće:
1. RTV je pristrasna
2. Kvalitet je jadan
3. Prve dve stavke plaćaju građani Novog Pazara
4. Satelitski prenos će samo da zabiberi i pristrasnost i nekvalitet i cenu cele zafrkancije

Ili su moje ocene paušalne i netačne...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Social bookmarks