Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 03. Septembar 2007

Citirano

Orginalno od DjordjeRd

Meni smeta sledeće:
1. RTV je pristrasna
2. Kvalitet je jadan
3. Prve dve stavke plaćaju građani Novog Pazara
4. Satelitski prenos će samo da zabiberi i pristrasnost i nekvalitet i cenu cele zafrkancije

Ili su moje ocene paušalne i netačne...

Ovo potpisujem i slazem se u potpunosti.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

22

I ja također mislim da bi trebalo poraditi na nepristrasnosti i na kvalitetu RTV-a. Nadam se da će ekipa koja vodi RTV poraditi na tome. Nadam se da će svi mediji poraditi na svojoj nepristrasnosti i mislim da je to jedan veliki nedostatak svih medija u ovoj državi. Ja trenutno ne poznajem nijedan medij u Srbiji koji je nepristrasan. Bilo da je TV, bilo da je pisani, bilo da je elektronski (forumi i sl.), itd. Mislim, da je i ovaj Forum pristrasan, ali je pitanje smijem li to reći?
Dakle, svi trebamo poraditi na nepristrasnosti.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

23

Biti pristrasan, to je tako ljudski, ali tako neprofesionalno. Profesionalni mediji koje finansiraju građani ne smeju da pate od te boljke.

Ako imaš još minut, samo još reci da li je normalno da se ova televizija finansira iz tvog i mog džepa? Mislim, bilo koja televizija...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

24

Hmm, to je već pitanje koje bi trebalo razmotriti sa više aspekata, jer ako uzmemo u obzir da su mediji jedno žestoko oruđe, da ne kažem oružje, u rukama onih koji upravljaju njima ili ih posjeduju, onda bi totalnom privatizacijom televizija, samo oni bogati, koji love imaju ili organizacije koje su bogate, koje love imaju mogle da imaju takvo oruđe, da ne kažem oružje u svojim rukama, a to bi značilo da bi oni imali tu moć da putem medija profilišu narod.
Nasuprot takvih medija (privatnih) dobro je kada postoje mediji koji će se finansirati iz budžeta i kojim će upravljati vladajuća ekipa.

Gašenjem opcije da postoji televizija koja će se finansirati iz narodnog budžeta gubi se jedna opcija više. Ostaje se samo na privatnim televizijama kojima gazduju gazde, milioneri i ostali lobisti, tajkuni, ovi ili oni.

Dakle, budžetska televizija ili javni servis kao ideja je nešto što ja podržavam i mislim da treba da ima.
Naravno, javnim servisom upravljaju oni koje je narod izabrao i ako ne budu dobro vršili vlast, a između ostalo i vođenje javnog TV servisa (jedan od mnogih javnih servisa) onda će izgubiti glasove i na sljedećim izborima imati manje glasova zbog toga.

A uvijek će opozicija da kritikuje poziciju kako je pristrasna u urpavljanju javnim servisima. To je prirodno.

Pošto sam ja u suštini neko ko više voli narod od bogataša, onda je meni draže da ima jedna televizija koja će biti glas naroda, tj. glas javnosti, a to znači glas izabrane vlasti, jer je tu vlast narod birao, nego da ima televizija koja će biti glas nekog bogataša, lobiste, milionera, eventualnog tajkuna, itd.
U najboljem slučaju, najbolje je da ima i javni servis, a i privatne televizije.

A posebno bi dobro bilo razmotriti poziciju nacionalnih manjina u državama koje nisu baš naklonjene tim manjinama. Država kao država je mnogo moćnija i tada bi se moglo lahko desiti da, ako bi se ukinula budžetska televizija, vladajuća lokalna struktura nema mogućnost da se oglasi preko nekog TV medija, jer niko ne bi da se zamjeri državi (mislim na privatnike). A primjer za to je recimo BK televizija. Tada bi lokalna vlast, koja ne ide na ruku državi, bila u medijskoj blokadi, a svi mi znamo šta to znači. Dakle, najbolje je da javni TV ervis postoji, a da se na kvalitet tog servisa utiče smjenjivanjem onih koji tim medijem upravljaju putem izbora.

Tako se dobija na kvalitetu.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

25

Citirano

Orginalno od Junus
Pošto sam ja u suštini neko ko više voli narod od bogataša, onda je meni draže da ima jedna televizija koja će biti glas naroda, tj. glas javnosti, a to znači glas izabrane vlasti, jer je tu vlast narod birao, nego da ima televizija koja će biti glas nekog bogataša, lobiste, milionera, eventualnog tajkuna, itd.

RTV nije glas naroda. RTV je Suljov glas. Gora je od RTS-a za vrijeme Milosevica. Na toj televiziji se neistomisljenici i politicki protivnici trenutno vladajuce stranke pojavljuju samo kad se blati po njima (a da podsjetim da su tu TV dobili uvodjenjem prinudne uprave).
I treba da bude na satelitu. Neka dijaspora vidi kakva nam je vlast.
Regionalna televizija, doduse, ima i dosta humora. Npr: "... i prije nego sto poćnemo zvanićan razgovor, koji je tema ove pres konferencije, koristim priliku da vama novinarkama i svim ženama u našoj regiji i cijeloj zemlji - čestitam 8. mart, praznik rada..." (predsjednik Opstine Novi Pazar)

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

26

Nije potrebno da se RTV emituje putem satelita da nama u dijaspori pune usi praznim pricama kad se vec sve odlicno zna :rolleyes:

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

27

Utorak, 04. Septembar 2007

Lokalna vlast u Novom Pazaru ipak misli da treba da se emituje.

Semir

Početnik

(10)

Datum registracije: 26.11.2002

• Poruku poslati

28

Subota, 29. Septembar 2007

Ma ljudi RTV nece ici samostalno na satelitu. nego ce deliti satnicu sa TV Galaksijom, sto znaci da ce biti 1-2sata dnevno.

Sta ste navalili sa tim satelitom kad samo mi daleko od njega :D :D

Tik-Tak

Početnik

(10)

• »Tik-Tak« je muško
  • »Tik-Tak« je zabranjen

Datum registracije: 08.05.2007

• Poruku poslati

29

Nedjelja, 30. Septembar 2007

Pa i 1-2 sata opet uharica..Bice to super nadamo se.

Atilla

Početnik

(10)

• »Atilla« je muško

Datum registracije: 30.12.2007

• Poruku poslati

30

Ponedjeljak, 31. Decembar 2007

Pa nece valjda sad i nama u inostranstvu da sole pamet?

Sudbina može čovjeka posaditi u zlatna kola,ali ako ih on ne umije goniti,neće se ni sa mjesta pomaknuti.

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

31

Petak, 11. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Atilla
Pa nece valjda sad i nama u inostranstvu da sole pamet?

niko te ne tera da gledas ..... ako se uzelis pazara tu mozes videt poneshto ... a soljenje pameti moze samo onim koji su bez mozga...
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

• »Muhamed-Mujo« je muško

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

32

Petak, 18. Februar 2011

Evo ga RTV NOVI PAZAR ponovo na satelit
SATELIT
Tehnicki parametri:
satelit: Hellas Sat 2 @ 39° East
ID: RTV Novi Pazar
frekvencija: 11012
Polaritet: Vertikalan
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2/8PSK
kodiranje transpondera: Bulcrypt/Deltacom/Irdeto2

• Poruku poslati

33

Subota, 23. Mart 2013

Jedina u Srbiji RTV Novi Pazar koja re emituje dnevnik Al Jazire Balkans u 16 i u 20 casova u HD kvalitetu

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

34

Subota, 23. Mart 2013

Muhamede-Mujo, ne kontam sta si hteo da nam kazes. Mozes li da pojasnis malo?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• Poruku poslati

35

Nedjelja, 09. Juni 2013

Pored rtv novi pazar sada mozete gledati i tv sandzak preko interneta bez satelitske antene svugde u svijetu vise informacija na ovoj adresi :http://www.bosnatv.com/eu/bosnatv-tv-kanali

Social bookmarks