Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

21

Utorak, 18. Mart 2003

odgovor za paulusa

Sto rece ti pauluse, manje-vise, sve je jasno kad je u pitanju stav Amerike prema Iraku (a ja bih dodao i prema Islamu)! Naravno, jedan od glavnih razloga je ipak po mom misljenju NAFTA i Blisko-istocno trziste! Zapravo USA su preteca jednog novog doba u ljudskoj istoriji - NEOKOLONIJALIZMA! To je problem, zapadnog (citaj: neislamskog) svijeta. 8o

Oni, naime, imaju sve sto zele (ili bar oni tako misle), ne znajuci zapravo da su prodali ahiret (a kako bi i znali jel?)! Dakle, stvar je u tome da su oni, nazovi mocnici na ovom svijetu i niko nema jaci od njih! Naravno, njima smeta ISLAM i to je pored nafte drugi razlog! Smeta im islam, jer on propisuje ravnopravnost, a danasnja (ne)civilizacija opstaje upravo na neravnopravnosti, pa je zato islam ozbiljna prepreka na tom putu!

I treci, po meni najbitiniji razlog, sadrzan je delimicno i u odgovoru ED-a! Dakle muslimani su se udaljili od svojih korena i svoje religije, tako da su sada oni zapravo sami sebi najveci neprijatelj! Tu sadaju razmimoilazenja u stavovima arapskih zemalja zbog ovozealjskih stvari, trvenja oko pozicija na trzistu nafte, potkupljivost, pa i sam Sadam Hussiein koji je zaista pravi diktator i ciji rodjendan slavi cijela nacija (zar to nije sirk???)! Naravno, u cijeloj ovoj situaciji ja sam apsolutno na strani Sadama ali ovo gore su cinjenice!

Sellam i pozdrav!
Sit Hungry Doesn't Believe

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

22

Utorak, 18. Mart 2003

Sve je smešno jednostavo: resursi i ksenofobija, prema islamu naravno. Igrajte Civilizaciju III, sve je već u toj igri. Svi odgovori i taktike.

I, da napravim jednu paralelu sa našom nesrećom: kad se već ispostavilo da su morali da nas bombarduju, bolje je da su to uradili mnogo ranije...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

23

Srijeda, 19. Mart 2003

Americka pravda

Americka pravda

Kako se naziva onaj ko ubija neduzne civile?
- Terorista
- A onaj koji bombarduje iz aviona neduzne palestinske civile?
- Hrabri pilot

Kako se kaze za napad palestinaca na izraelce koji su im okupirali zemlju.
- Teroristicki napad
- A sta je napad izraelske avijacije na palestinsku djecu koja bacaju kamenje
- Samoodbrana
Kako nazivate oruzani upad i pljacku vase imovine?
- Oruzana pljacka
- Kada medjunarodne kompanije uz pomoc oruzanih snaga okupiraju prirodna bogastva jedne zemlje?
- Razoruzanje

Ko uzima od bogatog davajuci siromasnom?
- Robin Hood
- A ko uzima od siromasnog dajuci bogatom
- Americka administracija.

Sta je pogibija 3000 civila 11 Septembra 2001
- Masakar
- A sto ce biti ubijanje 500 hiljada iracke djece u novom ratu
- Operacija oslobadjanja irackog naroda, od diktatorskog rezima

Kako nazivate masovno ubijanje civila
- Masakar
- A kada za 148 Americkih vojnika ubijete, 200 hiljada Irackih?
- Zaljevski rat

Sta je eksplotaciju siromasnih od strane bogatih?
- Egoizam
- A sta eksplotacija siromasnih zemlja od strane bogatih?
- Globalizam

Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

24

Srijeda, 19. Mart 2003

Meni je zao Amerikance i Iracane!

Ginu ljudi za badava... ;(

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

25

Četvrtak, 20. Mart 2003

Bogami je meni više žao Iračane!

Sadame, Slobo!!!
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

26

Četvrtak, 20. Mart 2003

Pozdrav

Meni je zao narod nije mi ni do saddama ni do njegove svite ne razlikuje se on puno od Bushnoga.

Obojica su zalimi
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

paulus

Početnik

(10)

• »paulus« je muško

Datum registracije: 06.03.2003

• Poruku poslati

27

Petak, 21. Mart 2003

KAKO PROTIV NAJJACIH

Kada se ovaj sukob zavrsi, i kada americka cizma bude gazila po svojim novim kolonijama, tek osvojenim, i starim, postavice se pitanje, KAKO DALJE PROTIV NOVOG SVETSKOG VLADARA
Amerikanci su ljudi koji nisu nimalo za potcenjivanje, izuzetni su pragmaticari-sve sto koristi prisvojice
Evo primera: posle drugog svetskog rata, vecinu tadasnjih vodecih svetskih naucnika, Nemaca, Rusi su postreljali, ili oterali u logore..Ameri su ih ugostili, dali im uslove za rad,i tako bivse neprijatelje pretvorili u nove USA naucnike, koji su im se oduzili dajuci im PLANOVE tadasneg "tajnog oruzja"
-preteca tomahawka, teledirigovane bombe, prve mlaznjake, prve letelice koja je mogla u svemir
Tako su postali najaca oruzana sila
Pored toga oni su i najjaca ekonomska sila(od njihove pomoci zavise mnoge zemlje u svetu)
ONI su i mnogo stosta drugo, uce lako na greskama drugih
sistematicni su u svemu, metodicni su
Ako nesto nemaju, ili neko ima bolje, nece se muciti da naprave, prvo ce pokusati da kupe( kupuju cak i ruske naucnike)
Tesko da mogu da im naude i oni koji bi to mogli,PR nemacke i japana,JER su takodje zaduzene kod USA
Kod njih ne postoje verske nesuglasice, jer je nemoguce skoro da do toga i dodje u nekom vecem obimu, a ako i dodje u prednosti su jevreji
-zaklinju se u novu vrstu "demokratije"i dosledno je namecu drugima
MNOGO TOGA KOD NIH funkcionise
Osama bin Laden je govorio kako je dovoljno samo ekonomski poremetiti ameriku, i ona ce se urusiti kao kula od karata jer amere jedino spaja ekonomski interes
nije uspeo dovoljno da je narusi ili je precenio
Zna li neko recept da KAKO SMIRITI JENKIJE?????

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

28

Subota, 22. Mart 2003

Sto se mene tiche Sadam jeste diktator ali to nikako ne daje za pravo americkim glodarima i pljackashima da okupiraju suverenu zemlju! Sve se to radi radi pljacke i osvajanja naftnih polja, a pod izgovorom svrgavanja rezima Sadama Huseina koji je toboz pretnja cijelom svijetu!

Dakle u ovoj situaciji zalim samo iracki narod, koji ce stradati zbog neofashisticke pohlepe! Zao mi je i irachke vojnike koji ce takodje stradati zbog ovog gore navedenog, ali i zbog Sadama! Sto se tice americkih vojnika (pljackasa), njih ama bas uopste ne zalim, zato sto je to placenicka vojska! Jedino mogu da se saosecam sa onima koji su nasilno regrutovani (mada sumnjam da takvih ima u americkoj vojsci)!!!

Ali Bog vidi sve...

Selam i pozdrav!

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

29

Ponedjeljak, 24. Mart 2003

Kako je tesko voditi rat za koji svi smatraju da je izgubljen ili da mora biti izgubljen.
Irackom narodu svaka cast sto odolevaju najjacim i najprofesionalnijim ubicama, i na neki nacin oni mogu na kraju iz ovog rata izaci i kao NEKA VRSTA pobednika, ako stvari nastave da se odvijaju po ovakvom scenariju..(mada ce zemlja na kraju, pa makar i po svaku cenu morati biti pod kontrolom Amerikanaca)
Jer dzaba Amerikancima pustinje, kada ne drze bagdad, i druge gradove..a blize se temperature i do 50 stepeni
Dakle, sto vise gubitaka im Iracani nanesu, sto ih duze zadrze pred Bagdadom, to je neuspesnija americka operacija "sokiraj i zaprepasti"
I ako nista drugo bar su im pokazali da ima ko i njima da se suprostavi onako kako treba, a jos da imaju i jednaku tehnologiju , sta bi tek onda bilo
SVAKA CAST IRACANIMA ZA POKAZANU HRABROST ZA SAD, A VIDECEMO ST CE DALJE BITI
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

30

Ponedjeljak, 24. Mart 2003

Nekoliko Reci...

RetroSpektiva....

Vijetnamski, nazovi, rat... pred rat nekoliko meseci, podigli su pritisak medijima i vojnim sluzbama, pokupili "nedozrele i balave" klince bukvalno sa ulica ili to isto pod pretnjom radili.... al, haj nek i to bude ok.... Obecano im je da ce njihove porodice ziveti u blagostanju dok su na ratishtu, sve im je obecano... dobili su, kad su se vratili, da je struja iskljucena mesecima, dazbine nikad placene, porodice rasturene i ostalo shto moze gadost biti i jedno "Hvala" od Kongresa. Izgubili su sve ostalo. Pamet, kao prvo, i resto zdravlja....

Zalivski Ratovi :)

Osim shto su test novog naoruzanja i kvaliteta izrade te ubojitosti, ovaj (ovi) ratovi nisu nishta drugo no pishanje po Demokratiji jerbo "....pobrinucemo se da Iracka nafta pripada narodu Iraka..." ko da ih je neko pito.... ko lepo ti sad citash ovo a u sobu upadne neko i lepo te pita zashto ne citash neke novine a ti mu lepo kazesh da ne zelish a on ti spitchi shamar i istera te iz kuce :)

Josh Jedan Dokaz CELOM svetu da predsednici USA rade za interese trece strane.

Bush je protestant. I iz redova je vernika koji VERUJU da se Isus nece vratiti na zamlju dok ima poklonika Islama :(

Isto je radio i njegov otac. Lobi je jak i stabilan. Trajace ovaj rat i posle rata.

Zalim samo shto Turci nisu malko pametnije Parlamentom reshili totalno odjebavanje Nato snaga jer ce se desiti da Kurdi dobiju, na kraju parce i Irana i Turske....
Babbha je dodao/la ovu sliku:
  • 0005a.JPG
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Berta

Učenik

(10)

• »Berta« je žensko

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

31

Petak, 28. Mart 2003

Bush, Irak, Turci i Kurdi

Babbha,

bit cu ti zahvalna ako pojasnis ove redove:

"Bush je protestant. I iz redova je vernika koji VERUJU da se Isus nece vratiti na zamlju dok ima poklonika Islama" .

Po tebi Bush vodi novi krstaski rat. Ja licno mislim da su stvari daleko kompleksinije od prostog vjerskog rata, ali djelimicno imas pravo, Bush vjeruje da da svo zlo danas u svijetu,i terorizam, izmicanje kontroli, dolaze od islama.

Nisam shvatila ovu recenicu "sto je radio i njegov otac. Lobi je jak i stabilan. Trajace ovaj rat i posle rata". Molim te pojasni.

Nije mi jasno zasto mislis da nije u redu da Kurdi dobiju svoju drzavu. Po meni svaki narod koji zeli da zivi u vlastitoj drzavi ima na to pravo. Posebno imajuci u vidu strasnu istoriju, proganjanje i masakriranje Kurda i od strane Iraka i od strane Turske. Turska se boji da bi osnivanje Kurdistana na teritoriji gdje danas imaju autonomiju u sjevernom Iraku, moglo probuditi nacionalne tenzije kod populacije Kurda koji zive pod turskom upravom. Turska se vec u nekoliko navrata krvavo obracunala sa Kurdima, sravnivsi sa zemljom citava sela i protjeravsi iz tih sela sve zivo, samo zato sto su davali hranu kurdskim pobunjenicima.
"Zalim samo shto Turci nisu malko pametnije Parlamentom reshili totalno odjebavanje Nato snaga jer ce se desiti da Kurdi dobiju, na kraju parce i Irana i Turske....

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

32

Subota, 29. Mart 2003

Amerika odlucila da pauzira 4-6 dana u napredovanju kopnenih snaga!

Sta je macani, mislili ste da ce biti lako, e pa prevarili ste se...

Grom udario u avion u kojem je bio Toni Bler!...

Bog sve vidi, nadam se da je i Bleru jasno!

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

33

Subota, 29. Mart 2003

Evo Al-Džazirinog sajta na ruskom jeziku gde se mogu naći i one drugačije informacije o ovom ratu. Sajtovi na engleskom su uglavnom ili hakovani ili nedostupni zbog preopterećenja.

Al-Džazira

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

34

Nedjelja, 30. Mart 2003

Sledeci na list je Iran... ;(

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

35

Nedjelja, 30. Mart 2003

Ne verujem. Čak i bahatoj Americi treba koliko-toliko valjan razlog za ratovanje.

Severna Koreja. Malo je neumesno, ali, hoće li neko da poturi pare?

P.S. 37!

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

36

Nedjelja, 30. Mart 2003

Da, Iran je sledeci. Vec ranije je pomenut kao "osovina zla". Iran podrzava teroriste. Amerima je tehnika vec dole...stvarno bi se kladio?

Berta

Učenik

(10)

• »Berta« je žensko

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

37

Nedjelja, 30. Mart 2003

Ko je sljedeci na redu

Da se stvari sa Irakom nisu ovako iskomplikovale, sljedeci na listi bio bi ili Iran, ili Libija, ili Sirija, ili Sjeverna Korea. SAD su racunale na podrsku svjeta kao u slucaju Afganistana, ali ocito to nije slucaj. Mislim da ce sa sljedecim na listi SAD malo pricekati, tim prije sto nije izvjesno kada ce se i kako zavrsiti obracun sa Sadamom Huseinom. Medjutim, ja iz pouzdanih izvora znam da su Amerikanci imali u planu slistiti Iran (pa cak iz nekih ne provjerenih izvora cujem i Saudijsku Arabiju, sto mi zvuci nevjerovatno posto su im Saudijci ko biva partneri). S druge strane pak, ako budu imali Iracku, Iransku i Saudijsku naftu onda ce drzati Arape na kratkom lancu.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

38

Ponedjeljak, 31. Mart 2003

Na redu moze da bude bilo ko, odnosno svako za kog USA proceni da ih ugrozava ili da im je potreban.
Jer ko jednom postane prva sila na svetu, trudice se na sve nacine da ostane prva, a ratovi su u tom slucaju najbolji nacin.
Drugima za utehu ostaje
DA NICIJA NIJE GORELA DO ZORE
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

39

Ponedjeljak, 31. Mart 2003

POZDRAV

Ja licno mislim da se Turska u ovom diplomatskom haosu dobro snalazi jer ne smije izgubiti veze sa Amerima jer je duzna mnogo para Americi.

Sa druge strane ona aktivno ne pomaze Amere u svojim namerama ali se i pazljivo ponasa jer joj preti opasnost od stvaranja nove kurdske drzave o kojoj sam ja ranije govorio.

Ali sve u svemu kolko mozemo da vidimo ovaj rat a Amerima nece bas prijati jer su se vac i njihovi saveznici uzpanicili i vec bi da odustanu od ovog poduhvata.

Turska je u ovom haosu odigrala najbitniju ulogu ne otvarajuci severni front u iraku a pokazalo se da bez tog sevrnog fronta ce Ameri imati dosta gubitaka i posla sa Iracanima.

Allah da sacuva sve muslimane na ovom svijetu jer ovo je samo jos jedan u nizu krstaskih ratova samo izgleda da je malo moderniji.

Nadam se da ce te se pridruziti mojem misljenju.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

40

Utorak, 01. April 2003

Nazivati ovaj rat "krstaskim" je cista glupost.

Ameri idu u Irak da bi unistili oruzje za masovno unistenje.

Amerika ne sme da dozvoli da se ponovi 11.oktobar.

Ovako ce drzati pod svojom kontrolom sve zemlje Bliskog istoka. Drzace ih pod kontrolom tako sto ce im uzeti naftu.

Sirija i Iran su sledeci na redu, jer salju teroriste samoubice u Irak.

Rat nece biti lak kako je predstavljano u medijima, ali Ameri su spremni na zrtve. Morali su narodu da obecaju da ce biti lakse, al' tako je uvek u ratu.

Takodje i nesrecni Iracki narod je spreman na zrtve, koje ce biti nebrojeno mnogo puta vece nego americke.

Ameri su procenili da je najveca opasnost islamski terrorizam (samo muslimani imaju pilote i bombase samoubice), zato su rasporedili vojsku u skoro svim muslimanskim zemljama (u ostale ce tek da rasporede).

Social bookmarks