Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

41

Utorak, 01. April 2003

Ja sam takodje protiv rata kao i mnogi gradnjani ovog svijeta.

Suvise je pricat o Amerima, jer svi mi dobro znamo sta je njihov cilj i sta ce ovaj rat doneti.

Samo mi je zao NAROD koji za nista nemoze! X(

Sta mislite dal ce (po ovom ratu) biti medjunarodni odnosi isti kao prije?
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

42

Utorak, 01. April 2003

Oruzje za masovno unistenje

Samo bih da napomenem da je za sada jedina zamlja koja ima oruzje za masovno unistenje (hemijsko, nuklearno, biolosko) i spremna je da ga upotrebi - Amerika.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

43

Utorak, 01. April 2003

Oni ni sad nisu vise isti, a pogotovo nece biti isti posle rata, mada ja mislim da ce se svi truditi da sve izgleda kao pre
Vec sada je USA naglasila da ne zeli da deli naftu sa onima koji nisu ucestvovali.
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Berta

Učenik

(10)

• »Berta« je žensko

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

44

Petak, 04. April 2003

Bomb Iraq - pjevljiva pjesmica

Znate li onu pjesmicu "kad si sretan lupi tada dlan o dlan". Cuj, ima nova verzija te pjesmice, sto se pjeva samo su rijeci malo drugacije

If you cannot find osama, Bomb Iraq.

If the markets are a drama, Bomb Iraq.

If the terrorists are frisky,

Pakistan is looking shifty,

North Korea is too risky,

Bomb Iraq.

If we have no allies with us, Bomb Iraq.

If we think someone has ditched us, Bomb Iraq.

So to hell with the inspections,

Let's look tough for the elections,

Close your mind and take directions,

Bomb Iraq.

It's 'Preemptive non-aggression', Bomb Iraq.

Lets prevent this mass destruction, Bomb Iraq.

They've got weapons we cant see,

And thats good enough for me,

Coz its all the proof I need,

Bomb Iraq.

If you never were elected, Bomb Iraq.

If your mood is quite dejected, Bomb Iraq.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

45

Petak, 04. April 2003

obice se ovo kad tad americi o glavu ,samo da napomenem da je nekada davno i RIM kao carstvo bio neprikosnoven, pa su ga srusili varvari,mada je trajalo 13 vekova
Americko "carstvo" ce trajati dok sami sebe ne uniste, ili dok jedan narod ne poveze religiju zajedno sa naukom, tehnoloski uznapreduje toliko da im moze parirati, a tada ga moze i srusiti...
zato bi muslimanima bilo bolje da se rastrezne vec jednom gde su sta su, i da se ujedine, a ne da budu podeljeni u 50 drzava, i najsiromasniji od svih
Takve kakvi su sad moci ce da ih napadaju kad god pozele i ko god pozeli, jer nazalost skrenuli su ili zaboravili su sta je pravi put...

Nicija nije gorela do zore
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Berta

Učenik

(10)

• »Berta« je žensko

• Poruku poslati

46

Srijeda, 09. April 2003

Irak oslobodjen?

Gledam slike iz "oslobodjenog" Iraka. Narod se veseli po ulicama Bagdada i Basre, lupaju Sadmove slike cipelom po glavi, pljuju po Sadamovim statuama, pljackaju vladine urede i kuce bogatasa. Da li to cine da bi se dopali novom gospodaru ili zato sto se stvarno osjecaju oslobodjenim??? Do jucer su ljubili ruke Sadamu ili njegovom dvojniku i klanjali mu se do zemlje, danas ga pljuju i pljackaju... Arapi su cudan narod.

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

47

Srijeda, 09. April 2003

Irak

Kao prvo-Sellam alejkum svima na forumu
Posle duzheg vremena opet ja medju zhivima :P
Irak oslobodjen-ne bih reko,ja bih to formulisao kao "invazija".
Ali shta ces mozhe se "coveku" da radi shta hoce.
Kao izgovor je bilo hemijsko oruzhje i oruzhje za masovno unishtenje ali kako stvari stoje od toga nema nishta - al zato ima nafte.
Zhao mi je civile i sve neduzhne koji su poginuli,a mozhda situacija u Iraku stvarno krene na bolje posle svega ovoga.
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

48

Četvrtak, 10. April 2003

710 Razloga zasto se ratuje sa Irakom
Tulumba4All je dodao/la ovu sliku:
  • 710reasons.jpg
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

49

Četvrtak, 10. April 2003

I ja se pridruzujem ovom malisanu iz Basre i pisam se na americko-englesku demokratiju, pravdu, slobodu i na njihov prljavi rat.
SaNdZak je dodao/la ovu sliku:
  • basra_Child.jpg
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

50

Četvrtak, 10. April 2003

Da, iako se nisam nadao da ce biti tako lako, sa Irakom je gotovo...sledeca je Sirija, pa Iran itd.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

51

Petak, 11. April 2003

5 jako teskih pitanja za saveznike, na koje oni n daju odgovore
-gde je i dal ije ziv sadam husein
-gde je osama bin laden koji je bio kao povod za sve
-gde je to hemisko naoruzanje
-gde je republikanska garda
-ko ce vladati irakom nakon zavrsetka rata
samo na poslednje pitanje je odgovor jasan, vladace amerikanci zajedno sa bracom britancima, imace licno svoju naftu, i pokusace da se tehnoloski jos vise odcepe od ostatka sveta

Jedno veliko pitanje sa bojnog polja takođe brine američke vojne i državne funkcionere: Šta se desilo sa Sadamovim trupama? Jedan američki zvaničnik, zadužen i za vojne i za obaveštajne operacije, kaže da se „ništa ne zna o hijadama iračkih vojnika, što podiže zloslutna pitanja.“

„To zastrašuje,“ rekao je on agenciji AP. „Mi ne znamo gde su ti ljudi otišli. Da li se samo pomešali sa stanovništvom? Da li planiraju da izrone kao paravojne jedinice? Da li samo čekaju.“

-ko je sledeci?
kog USA nanisani, verovatno su najjaci kandidati sirija iran i severna koreja poredjani po tome ko je najsvarljiviji zalogaj za Amere
Sirija ce verovatno predstavljati predigru za mozda najtezi sukob koji bi trebo da bude sa Iranom
Tako bar kazu analiticari, videcemo...
-oOVAKO RAZJEDINJENI MOZEMO SAMO DA GLEDAMO I CEKAMO

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

52

Petak, 11. April 2003

Ko je pravi pobednik u Iraku? Ko? IZRAEL!!! Naravno! Covek koji ce u psleratnom Iraku biti ministar odbrane Iraka je bliski rodjak Arijela Sharona!
Ali...
Turska beshe i nema je...
Irak beshe i nema ga...
Amerika biva i NECE JE BITI!!!

Na ovom svijetu sve je prolazno pa i ovaj nas zivot...

Ovo je deo (ne bas hronoloski) hutbe sa danasnje dzume u Bajrakli dzamiji u Beogradu a drzao ju je Muhamed ef. Jusufspahic! Meni je ovo vrlo upechatljivo pa reshih da otkucam i dam povoda svima nama za razmisljanje!

Sit Hungry Doesn't Believe

Berta

Učenik

(10)

• »Berta« je žensko

• Poruku poslati

53

Petak, 11. April 2003

Tajanstveni iracki ministar i antisemitizam

Bogati And-U-price kako dodje do Izraela kao pobjednika i kako dodje do toga da su Ariel Sharon i buduci ministar iracke odbrane bliski rodjaci. Hajd malo pojasni, daj nam ime tog ministra. Izgleda da si ti prvi na svijetu koji zna ime irackog ministra odbrane, a i njegovu porodicnu liniju. Toliko gluposti i antisemitizma nisam odavno cula. To me podsjeti na onu staru rusku antisemitsku pjesmu " ako je u bunaru nestalo vode popili su je Jevreji. Usput budi receno, ovo sto se desava u Iraku ni malo ne odgovra Sharonu jer prvi koji ce se naci na dnevnom redu Busha i Blera nije Sirija, i nije Iran, nije cak ni Sjeverna Koreja, vec vjerovao ili ne And-U-Price Izrael i Palestinci. Dakle kada bi malo bolje poznavao prilke i ne bi se uprazno gadjao praznim fazama i antisemitizmom, onda bi vjerovatno znao da je Toni Bler pritisnuo Busha da pristane na takozvani plan "Mape puteva". E vidis u toj mapi se kaze da ce najkasnije do 2005 godine biti stvorena drzava Palestina pokraj koja ce biti suverena drzava i granicece se sa suverenom drzavom Izrael. E pazi sad u tu cast je za predsjednika palestinske vlade izabran Abu Mazen kome je Arafat prebacio znatan dio svojih nadleznosti, posto u Arafatu nakon propasti Oslovskog mirovog sporazuma niko ziv na zapadu ne vidi ozbiljnog partnera za mir. Dakle i Sharon i Abu Mazen ce biti primorani da naprave bolne kompromise, sto ce reci da ce se Izrael morati potpuno povuci sa okupiranih teritorija (ako te zanima sta su okupirane teritorije, pogledaj moj tekst Izrael i Palestinci na ovom sajtu) a Palestinci ce se morati odreci svog sna o "pravu na povratak" (na teritoriju Izraela unutar zelene linije). Kazem ovo su bolni kompromisi i po Izrael i po Palestince posto su i jedni i drugi koraci zasnovani na zionistickoj i palestinskoj ideologiji. I Izrael i Palestinci ce se u vrlo skoroj buducnosti naci pod atomskim pritiskom od strane SAD (koji Izraelu godisnje daje kredite u vrijednosti od 4 milijarde dolara) i Zapadne Evrope koja finansira Palestinsku autonomiju. I dobro je sto ce se obje strane naci pod pritiskom jer kako stvari sada izgledaju niko ziv iznutra ne zna kako izaci iz vrzinog kola. Rijesenje ce morati doci s vana i morace biti nametnuto objema strnama. Ovo sve govorim argumentovano, posto vrlo dobro poznam situaciju na Bliskom Istoku, kao sa izraelske tako i iz palestinske perspektive. Dakle, da se sada vratimo na naseg tajanstvenog irackog ministra ministra odbrane
koji je usput budi receno i Sharonov bliski rodjak, to je najveca besmislica koju sam cula od pocetka godine.

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

54

Subota, 12. April 2003

odgovor za postovanu gospodjicu ili gospodju Bertu!

Citirano

Bogati And-U-price kako dodje do Izraela kao pobjednika i kako dodje do toga da su Ariel Sharon i buduci ministar iracke odbrane bliski rodjaci. Hajd malo pojasni, daj nam ime tog ministra. Izgleda da si ti prvi na svijetu koji zna ime irackog ministra odbrane, a i njegovu porodicnu liniju.

Ja lijepo rekoh da je to izvod iz hutbe iz Bajrakli dzamije! Ako te interesuje mogu da te povezem sa Muhamedom ef. Jusufspahicem, pa njega pitaj za odgovor, a i ja sam dobre volje da to uradim umesto tebe jer pretpostavljam da mogu lakse da dodjem do njega!

Citirano

Toliko gluposti i antisemitizma nisam odavno cula.

Ni ja ovoliko uvreda u jednoj rechenici!!!

Citirano

Usput budi receno, ovo sto se desava u Iraku ni malo ne odgovra Sharonu jer prvi koji ce se naci na dnevnom redu Busha i Blera nije Sirija, i nije Iran, nije cak ni Sjeverna Koreja, vec vjerovao ili ne And-U-Price Izrael i Palestinci.

Moguce da si ti neki vojni analitichar (oprosti sto nisam chuo za tebe) ali sad mogu ja da kazem da ovo prvi put chujem! Verujem ja da ce i Izrael doci na red ali ne njegova vlada i vecinski narod, vec upravo jadna palestinska deca koja vekovima krvare ;( ;( ;( na svojoj zemlji i sve to pod plashtom demokratije i americkih ljudskih prava! o|

---------------------------------------------------------------------

I jos da dodam! Postovana Berta vidim da si upucena u neke stvari i da ipak znas malo vishe od mene, ali to ti ne daje za pravo da vredjas i nameces svoje misljenje! Uostalom ko kaze da je ovo sto ti kazes tacno! Bar napisi izvor ili daj neki opipljiviji dokaz. U suprotnom sve me asocira na jednu americku skracenicu od tri slova... 8)

Pozdrav!

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

55

Subota, 12. April 2003

Pa da, Ameri su zagazili na Bliski Istok, i nemaju nameru da odu dok ne "srede" situaciju u tom delu sveta. Predsednik Bus je vec upozorio sirijski rezim na ponasanje, a najavio je i resavanje izraelsko-palestinskog konflikta do 2005! Pod tim podrazumeva stvaranje palestinske drzave i povlacenje Izraela sa okupiranih teritorija... Znaci, tezak udarac Saronovoj vladi! Istovremeno je predsednik Bus rekao da na celu palestinske (buduce) drzave nema mesta za Arafata.

Sta to znaci?

Berta, molio bih da prokomentarises jer si upucenija u ove stvari.

Berta

Učenik

(10)

• »Berta« je žensko

• Poruku poslati

56

Nedjelja, 13. April 2003

Sijanje mrznje i Abu Mazen

Nisam imala namjeru da te vrijedjam And-U-Price, i zao mi je ako si se osjetio uvrijedjenim. Za tvoju informaciju ja sam novinar i pratim Bliski Istok, pa mi je ta problematika malo bolje poznata, pretpostavljam nego ef. Jusufpasicu. Ipak, bicu ti vrlo zahvalna ako ga priupitas odkuda mu informacija po kojoj je novi iracki ministar odbrane bliski Sharonov rodjak. Nemam namjeru da bilo koga vrijedjam ali ruku na srce to je najveca glupost koju sam cula, pa makar dosla i iz dzamije. Po meni ovdje zabrinjava nesto drugo, ako si ti tako nesto cuo u dzamiji, onda je alarmantno to kakvim se sredstvima sluze islamske hodze u zavodjenju naroda i sijanju mrznje prema jevrejima ili svima ostalima koji nisu muslimani. Pogledaj samo sta se ovdje desava: Dakle u dzamiji (a vjernici odlaze u dzamiju kao boziju kucu, i polaze od pretpostavke da je ono sto tamo cuju tacno) imam izbaci takvu jednu laz, koja ima za cilj da izazove bijes kod muslimana. Hajde da prevedemo ovu laz: "Da li znate da je buduci iracki ministar odbrane bliski Saronov rodjak" drugim rijecima, amerika i Izrael su se urodili protiv islamskog svijeta i evo kako se siri konspiracija kada ce sve na svijetu biti u jevrejskim rukama, i radice u korist Izraela, pa cak i iracka odbrana. Drugim rijecima, Jevreji se nalaze na svakom mjestu, cak i tamo gdje vi ne slutite i upravljaju nasim zivotima. Naravno da se kod vjernika radja bijes, mrznja i nepovjerenje. A sve je zasnovano na najobicnijoj lazi ili kako mi to novinari kazemo PATKA. Ako te zanima zasto Ariel Sharon i iracki ministar odbrane nikako ne mogu biti bliski rodjaci, razmisli sam. Ako je i to tesko : hajde da pokusamo ovako: Ariel Sharon je rodjen prije 70 godina u Izrael jos prije osnivanja drzave Izrael, odnosno u to vrijeme bio je to britanski mandat Palestina. Nadalje, njegovi roditelji su se doselili u Palestinu iz Rusije i nikako ne mogu biti u krvnom srodstvu sa nekim iracaninom. Iako sam dobro upcena u neka kretanja na Bliskom Istoku ja jos uvijek ne znam ko ce biti iracki ministar odbrane, pretpostavljam neko iz iracke dijaspore.

Sto se tice pitanja Bananaman 3, sta je sa Arafatom, to je vrlo dobro pitanje. Arafat je jedna jako zanimljiva figura i vodi palestinski pokret otpora jos od 50-tih godina. Tokom ovih 50 godina Arafat je na svom putu vjesto manevrisao politikom, diplomatijom i terorizmom koji su se cesto ispreplitali. Na zalost sada nemam puno vremena ali mozda nekom drugom prilikom napisacu jedan opsirniji tekst o Arafatu i mozda pokrenuti novu temu. Da skratim dugacku pricu, Arafat je na 50 godisnjem putu napravio puno toga za paletnski pokret otpora ali je napravio i puno gresaka. Medjutim poslje svake takve greske Arafat se cudom uspjevao odrzati na vlasti. Kralj Husein ga je imao na nisanu kada je protiv Jordanskog kralja
organizavao Palestinski ustanak u Jordanu (Palestinci cine 70 % jordanskog stanovnistva), ali je Arafat u zadni cas uspjeo prebeci za Siriju u feredzi. Izrael ga je imao na nisanu u Beirutu 1982 godine, ali je Arafat uspjeo prebjeci za Tunis. 1991 godine u predvecerje prvog Zaljevskog rata aser Arafat otvoreno staje na stranu Sadama Huseina i cak putuje u Bagdad nekoliko dana pred americki napad na iracke snage u Kuwaitu i tamo se pred kamerama ljubi sa Sadamom Huseinom. E vidis to mu porodica Bush nikada nije oprostila. Arafat bi vjerovatno jos 1991 godine platio za ovu svoju glupost da Bush otac nije izgubio izbore i na vlast dolazi Clinton koji forsira bliskoistocni mirovni proces. Od 1993 do sptembra 2000 mirovni proces ide munjevitom brzinom. Palestinci dobijaju svoju autonomiju, koja je po Oslovskom sporazumu samo prelazna faza prema Palestinkoj drzavi. Isko se pod patronstvom SAD, Izrael i Palesitnci vode mirovne pregovire, Arafat i u vrijeme mirovnih pregovora i Rabinovih teritorijalnih ustupaka sluzi metodom terorizma kao metodom pritiska na Izrael, u nadi da ce tim putem dobiti vise. Avgusta 2000 godine Arafat i tadasnji izraelski predsjednik vlade Ehud Barak vode pregovre u Camp Davidu kojim je terebao biti rijes konacni status Palestine. Po tom planu Psalestinska drzava je trebala biti proglasena 13 septembra 2000 godine. Barak nudi Arafatu da se Izrael potpuno povuce sa 97 % okupiranih teritorija (koje je zauzeo u sestodnevnom ratu 1967godine od Jordana i Egipta) a da za 3 % zemlje sa koje se iz bezbjednostnih razloga nemoze povuci da u zamjenu 3 % druge teritorije. Barak je spreman i na podjelu Jerusalema i na to da Jerusalem bude ujedno glavni grad i Izraela i Palesitnske drzave. Clinton stoji iza ovoga i daje garancije da ce se ovaj sporazum provesti u djelu uz americko finasiranje. Arafat trazi da se da pravo na povratak svim palestinskim izbjeglicama i clanovima njihovih porodica, ne u buducu Palesitnsku drzavu vec u Izrael unutar zelene linije gdje vec zivi milijun Arapa. U ovom casu u Izraelu zivi 5 milijuna Jevreja i miliju Arapa i priliv izbjeglica u Izrael bi doveo do ozbiljnih demografskih poremecaja i opasnosti da se zbog visoke arapske demografske stope za vrlo kratko vrijeme jevreji nadju u manjini. Barak ne pristaje na "pravo na povratak" i Arafat demonstrativno napusta Camp David a 24 septembra izbija intifada (palestinski ustanak) kojeg odlikuju teroristicki napadi na civilno izraelsko stanovnistvo i izraelski vojni odgovori u kojem su zrtve najcesce palestinsko civilno stanovnistvo. Nema sumnje da iz aorganizacije ove druge intifade stoji Arafat, koji se zelio i ovog puta posluziti terorizmom kao metodom pritiska. Jedno je predvidio, a to je da je ekstremna islamska teroristicka skupina Hamas vrlo brzo uzela organizaciju teroristickih napada na izraelske civile u svoje ruke i ARAFAT JE IZGUBIO KONTROLU NAD TIM STO SE DESAVA U NJEGOVOJ DRZAVI. iako Izrael tvrdi da sam Arafat stoji iza organizacije teroristickih napada na civile, ja licno vjerujem da je Arafat otpoceo intifadu i da mu je intifada izasla iz kontole te vise ne zna kako da je zaustavi.
Dakle zbog svega ovoga (intifade i sluzenja teroristickim metodama protiv civilnog stanovnistva, sto se americi samo nadovezalo na 11 spetembar, i zbog licnog konflikta dinastije Bush i Arafata, Arafat je persona non grata na zapadu i u njemu vise niko ne vidi partnera za mirovni proces. Zato je nedavno izbran Abu Mazen za predsjendika vlade, dok Arafat ostaje na funkciji predsjendika palestinske autonomije. Dakle Arafat je na Abu mazena prebacio znatan dio nadleznosti vezanih za buducnost mirovnog procesa. Zasto, zato sto je |Izrael bio dobio dozvolu da protjera Arafata iz Ramale cim krene rat sa Irakom. Iskusni Arafat, brze bolje je izabrao Abu Mazena za kojeg mnogi vjeruju da je puno umjereniji od Arafata.
Usput budi receno Abu Mazen je za vrijeme Osloovskog sprazuma bio na funkciji ministra vanjskih poslova palesatinske autonomije i bio je duboku umjesan u mirovni proces. Nema sumnje da su SAD i Velika Britanija rijesile da naprave novi poredak na Blikom Istoku. A Novi Bliski Istok je ne moguc bez rijesenja Palestinskog problema.

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

57

Ponedjeljak, 14. April 2003

Postovana Berta!!!

Nije mene Berta uvredilo sto si ti rekla da je to glupost (mada ti je kao novinaru verovatno poznata i neka blaza rijech za izrazavanje neslaganja sa necijim stavom), vec sto si me spomenula u kontextu antisemitizma! To u svakom sluchaju jeste uvreda, jer ja nikad nisam bio ni nacionalista u smislu mrznje drugih nacija ili vera! Ali dobro, to je tvoje misljenje i ja to postujem! Medjutim, sada ima jedna druga stvar! Govoris opet o coveku kojeg ne poznajes! Tacnije o Muhamedu ef. Jusufspahicu. Sto je najgore kazes da LAZE! Mislim da koristis prejake rijechi a buduci da sam se i sam bavio novinarstvom (istina amaterski) i slushao predavanja o tom poslu, mislim da novinar ne treba da bude navalentan i tendenciozan!

Ja sam hvala Bogu vernik, ali ne fanatik u smislu da ne koristim mozak! Ne uzimam ja sve sto cujem, zdravo za gotovo, ali ako nisi imala prilike da cujes neku hutbu gore pomenutog imama, onda te donekle razumijem sto si ovo shvatila kao sirenje ksenofobije i antisemitizma, ali veruj mi da nije tako! Ja sam siguran da ni u jednoj dzamiji u Srbiji ne mozes chuti tolerantniji govor od ovog u Bajrakli dzamiji u Beogradu! Veruj mi da za vreme svake dzume vecina prozora sa okolnih zgrada stoji otvorena i na mnogima su ljudi koji slusaju to shto se pricha! Slushaju zbog toga sto su za ovo vrijeme i oni nauchili nesto o islamu i to iz prve ruke! Dakle ja sam siguran da Muhamed nije imao te zadnje namere! On je izuzetno realan i pametan covek (ako ces mi vervati na rijech) i njegove hutbe su duge i po sat vremena ali su prave filozofske! I teraju coveka na razmisljanje!

dalje, ti kazes:

Citirano

drugim rijecima, amerika i Izrael su se urodili protiv islamskog svijeta i evo kako se siri konspiracija kada ce sve na svijetu biti u jevrejskim rukama, i radice u korist Izraela, pa cak i iracka odbrana. Drugim rijecima, Jevreji se nalaze na svakom mjestu, cak i tamo gdje vi ne slutite i upravljaju nasim zivotima.

A zar ovo sve nije istina??? Zar Amerikanci nisu bacili oko na naftno bogatstvo Bliskog istoka??? Zar im ne smeta ravnopravnost i tolerancija koji su osnova islamskog ucenja za razluki od terora i lazi koji su osnova zapadne politike? Zar se ne traze bizarni izgovori kako bi se izvrsla agresija nad islamskom zemljom? Uzmimo za primer Irak '91. zatim Sudan i Avganistan devedesetih, pa opet Avganistan 2001. i naravno Irak 2003.! Sve je to radjeno planski, pod izgovorom demokratije i navodnog oslobadjanja tamosnjeg naroda! A sta se dobilo??? Dobilo se bezvlasce u Iraku! Pljacke, paljenja... i naravno krvoprolice Palestinaca (godinama) i drugih muslimana u tom regionu!

Mogao bih ja ovako do sutra, ali da ne davim vishe! Za kraj tebi kao novinaru zelim uskoro i Pulicerovu nagradu, ali ipak mislim da u ovom sluchaju nisi u pravu, iako si istina veoma upoznata sa stanjem u tom regionu!

Veliki pozdrav!

paulus

Početnik

(10)

• »paulus« je muško

Datum registracije: 06.03.2003

• Poruku poslati

58

Ponedjeljak, 14. April 2003

DVOSTRUKI ARSINI

Paradoksalno je da jevreji koji su preziveli hitlera i holokaust, ubrzo pocinju da se sluze slicnim metodama protiv palestinaca.

Ti berta govoris o Amerikancima kao o nekom ko ce zajedno sa Britancima praviti novi poredak na bliskom istoku. (iz nelegalnog i legitimnog "novoporetka" nemoze izaci nista dobro)
--Treba da znas da Amerikanci se u ovom slucaju pojavljuju kao osvajaci , u ime demokratije oslobadjaju iracki narod-od zivota
Postavljas li sebi pitanje otkud ta igra dvostrukih arsina-neravnomerno deljenje "pravde" muslimanskom i jevrejskom svetu
-Irak je pokoren, na meti je Iran ,mozda i Sirija, zato sto "mozda" imaju hemisko naoruzanje
-Izrael po procenama ima oko 200 atomskih bombi, oruzje mnogo smrtonosnije od tog hemiskog naoruzanja koje cak nije ni pronadjeno, pa im niko ne preti, cak ih Ameri i sponzorisu..Jel se tako odrzava ravnoteza?
Pogledaj oruzje koje koriste Izraelski vojnici i videces da je MADE IN USA , pogledaj i videces da je Izrael Amerika u malom, ne samo po oruzju vec i po mnogo cemu drugom
Kada je razbijen blok zemalja socijalizma a potom i SSSR, Ameri su ostali usamljeni kao svetski lideri..
Medjutim preveliki jaz izmedju prebogatog severa i siromasnog juga preti da nastane novi sukob ZAPAD-ISLAM ,pa eto razloga zasto opremiti Izrael, a onda cak i licno doci po naftu bez koje US NE MOZE DA FUNKCIONISE i koja se rukovodi nacelom "zasto kupovati kad mozes i svoje imati"
Postoji strah, da se arapske zemlje ne ujedine i tako se suprostave zapadu,predstavljajuci novi blok, i nove probleme za novopecene vladare sveta
Uloga jevreja ovde nije naivna, i Sharon je zlocinac, pa ipak je cvrsto na vlasti, jer ti jevreji glasaju za njega sto znaci da on izrazava njihovu volju, a volja je da nema "kompromisa" a i ako ga ima neka bude u korist Izraelaca
NISU ni jevreji sad preterane cvecke, tako da i hocu ne mogu mnogo sto sta pohvalno da im kazem
Berta znati cinjenice ne znaci znati i sustinu

Berta

Učenik

(10)

• »Berta« je žensko

• Poruku poslati

59

Srijeda, 16. April 2003

KAD NISI NI SVEJSTAN ANTISEMITIZMA

Dakle, udaljismo se mi malo od teme, da potsjetim, tema je SAD vs. IRAK, a mi se vrtimo oko Izraela. da potsjetim Izrael nije strana u ovom ratu. No, ipak prije nego li predjem na "zadatu temu" zelim da se osvrnem na jednu tvoju recenicu And-U-Price. Velis, "mene je uvrijedilo to sto me zoves antisemitom". Ja pretpostavljam da ti stvarno vjerujes da nisi antisemita, pretpostavljam da drzis da je antisemitizam primitivna stvar, medjutim iz svega onoga sto pises ja dolazim do zakljucka da je antisemitizam tako duboko usadjen u tebe, do te mjere da ga ti cak nisi ni svjestan. Taj antisemitizam je dio tvojih pogleda na svijet, dio tvoje zivotne koncepcije, ti si ga usisao i po tebi to su fakti. Ako ti tvrdis da je tacno ."drugim rijecima, amerika i Izrael su se urodili protiv islamskog svijeta i evo kako se siri konspiracija kada ce sve na svijetu biti u jevrejskim rukama, i radice u korist Izraela, pa cak i iracka odbrana. Drugim rijecima, Jevreji se nalaze na svakom mjestu, cak i tamo gdje vi ne slutite i upravljaju nasim zivotima", i citiras recenicu koju sam ja cinicno izabrala i koja odrazava vrhunac antisemitizma, ja ne znam kako to drugacije da nazovem do antisemitizmom. No opet kazem ti vjerovatno nisi niti svjestan vlastitog antisemitizma, i ovo forum prepucavanje je zapravo dijalog gluhih.
Ili ti mozda imas neku drugu definicju antisemitizma. Bicu ti zahvalna ako mi pojasnis sta ti mislis sta je to antisemitizam. Za tvoju utjehu, takvih kao ti je mnogo, a citajuci ovaj forum dosla sam do zakljucka da tako mnogo otvorenog antisemitizma nisam dugo, dugo srela. Pocev od toga da se oriste termini kao "zidovsko smece" "treba pobiti Jevreje""pepsy - znaci pay every panny save Israel" pa do toga da je buduci Iracki ministar odbrane Sharonov Bliski rodjak itd. itd. pogledaj malo site o Palestini. Na zapadu se ovakvo izrazavanje smatra "politicaly incorrect" no dakako i tamo je mnogo latentnih antisemita, koji vjeruju da je antisemita nesto primitivno.
Rijec dvije o veleuvazenom Muhamedu ef. Jusufspahicu. Ne poznajem ga, nisam slusala njegove, hutbe, jako zelim da vjerujem da je on imam sirokih pogleda i visoke tolerantncije: nazalost to se kosi sa onim sto si i sam alarmantno najavio nedavno kao ce toboz iracki ministar biti Sharonov rodjak. Zao mi je sto jos jednom podvlacim to je susta i najvjerovatnije pretenciozna laz. A mozfda bi nas veleuvazeni imam mogao da da i neko pojasnjenje : sta je pisac htio da kaze, ili kakav je efekat time zelio da izazove.

Rijec dvije i o ravnopravnosti i toleranciji islamskog svijeta. Pardon, moram se ograditi, ne islamskog vec Arapskog svijeta, jer ja poznajem jako dobro Arapski svijet ali nisam tako dobro upucena u najmnogobrojnije islamske zemlje, poput Malezije, Indonezije, pa cak i Indije u kojoj zivi oko 200 milijuna Muslimana. Dakle ja sad govorim samo o Arapskom svijetu. Nazalost taj svijet je daleko, vrlo daleko od ravnopravnosti i tolerancije. I ovo govorim iz dubokog poznavanja i boravka u vecem broju Arapskih zemalja. Strahovite razlike izmedju siromasnih i bogatih, nemilosrdna eksploatacije slabih drustvenih slojeva, diktatorski rezimi, korupcija, plemenski zakoni koji su zapravo srednjovjekovni zakoni, kao sto je krvna osveta, obrezivanje zena, siroka nepismenost posebno kod zenskog stanovnistva itd. itd. da ne idem dalje. Drugim rijecima, mozda za vrijeme hutbe u dzamiji arapski svijet izgleda idelano, no vjeruj mi to je daleko od relanosti. Nije slucajno da su Amerikanci i u Afganistanu i u Iraku docekani kao "oslobodioci" , mada se ja najostrije protivim Bushovoj osvajackoj i osvetnickoj politici.

a sada nekoliko rijeci u odgovoru Paulusu . Dakle Pauluse ti otvaras rijecima:

Citirano

"Paradoksalno je da jevreji koji su preziveli hitlera i holokaust, ubrzo pocinju da se sluze slicnim metodama protiv palestinaca"

Mozes li pojasniti. Ako nista makar nam je iz filmova poznato kakvim se metodima sluzio Hitler. Nacisticka ideologija je bila bazirana na tvrdnji da su "Jevreji virus koji unistava evropsku kulturu, te da je Jevrejsko pitanje, pitanje opstanka po Evropu. S tim u vezi sve Jevreje do posljednjeg je trebalo pobiti, ukljucujuci i djecu, zene, strace, komuniste, religizne, cak i one koji su presli na hriscsansku vjeru ukolikoi imaju jevrejske krvi. U vrijeme kada je stradalo 6 milijuna evropskih Jevreja, najvise njih u logorima smrti, tako sto su bili uguseni cionidom a kasnije kremirani, dakle u to vrijeme Jevreji nisu imali svoju drzavu, nisu trazili svoju drzavu, nisu pripadali niti jednoj politickoj partiji, ili politickom pokretu, nisu pretstavljali realnu opasnost po Hitlerov rezim. Dovoljno je bilo da ti je jedan baba ili djed Jevrej da te nacisticki rezim smatra Jevrejem i zato si morao biti ubijen. Ti si cak mogao podrzavati i Hitlerovu politiku, mogao si praviti osmice u zraku nista ti ne bi pomoglo. E hajde sada da se vratimo tvojoj konstataciji da se hitler i Jevreji sluze slicnim metodama. KONFLIKT IZRAELA I PALESTINACA JE KONFLIKT OKO ZEMLJE. Konflikt Hrvata i Srba je bio konflikt oko zemlje. Konflikt Bosanaca i Srba je bio oko zemlje. Albanaca i Srba isto oko zemlje. Amerike i Iracana oko nafte, zemlje, interesnih sfera, zbog opasnosti od terorizma. Ukoliko si ti Iracanin u Washingtonu nista ti se nece desiti. Ukoliko si bio Hans Smith u Berlinu kome je jedna baba prije 40 godina presla sa jevrejske na hriscansku vjeru bit ces
odveden u logor smrti. Ukoliko si Palestinac koji zivi u Gazi, Ramali, Beit Lehemu, Hevronu, Nablusu, Jeninu,
Beit Jala, Jerihonu, i ako nisi povezan sa Hamasom ili nekom drugom politickom antiizraelskom organizacijom , i ukoliko se nenadjes na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme kada izraelski helikopter gadja nekog Hamasovog aktivistu, nista ti se nece desiti. Da potsjetim od pocetka intifade: septembar 2000 do 14. aprila 2003 u izraelsko-palestinskom konfliktu poginulo je 3200 ljudi od cega oko 970 Izraelaca i oko 2230. Jeste broj je nesmrazmeran na obje strane, ali mi ovdje ne govorimo o 6 milijuna (Jevreja u II svjetkom ratu) ili 200.000 stanovnika bivse Bosne i Hercegovine. Niti o masakru plemena Tuci u Ruandi, niti o 7000 ljudi koliko je Asad pobio tenkovima u Hamri (Sirija) niti o palestinskom crvenom septembru 1971 godina (4000 Palestinaca za nekoliko dana), niti o gusenju Kurda gasovima, itd. itd. Nema sumnje da je svaki izgubljeni zivot je velika targedija, no velim, tesko mi je vidjeti logiku u tvom gore navedenom poredjenju.Ja IPAK VJERUJEM DA SE MORAJU POZNAVATI FAKTI DA BI SE SHVATILA SUSTINA.

Citirano

Ti berta govoris o Amerikancima kao o nekom ko ce zajedno sa Britancima praviti novi poredak na bliskom istoku. (iz nelegalnog i legitimnog "novoporetka" nemoze izaci nista dobro)
--Treba da znas da Amerikanci se u ovom slucaju pojavljuju kao osvajaci , u ime demokratije oslobadjaju iracki narod-od zivota
- SLAZEM SE. PROMJENA U ISLAMSKOM SVIJETU NE MOZE DOCI IZ VANA, DO PRAVE PROMJENE MOZE DOCI JEDINO IZNUTRA I JA VJERUJEM DA CE DOCI, ALI U OVOM CASU DIKTATORI U TIM ZEMLJAMA TAKO CVRSTO DRZE UZDE U SVOJIM RUKAMA I TAKO SE SUROVO OBRACUNAVAJU SA SVAKOM ISKRICOM ZICIJE DA SE NIKO ZIV NE USUDJUJE DA PODIGNE GLAVU IZNUTRA.
Postavljas li sebi pitanje otkud ta igra dvostrukih arsina-neravnomerno deljenje "pravde" muslimanskom i jevrejskom svetu

Citirano

Irak je pokoren, na meti je Iran ,mozda i Sirija, zato sto "mozda" imaju hemisko naoruzanje
-Izrael po procenama ima oko 200 atomskih bombi, oruzje mnogo smrtonosnije od tog hemiskog naoruzanja koje cak nije ni pronadjeno, pa im niko ne preti, cak ih Ameri i sponzorisu..Jel se tako odrzava ravnoteza?
- SLAZEM SE, IZRAEL IMA ATOMSKO NAORUZANJE I TO JE KRAJNJE OPASNO. MEDJUTIUM ZA AMARIKU JE IZRAEL JEDINO SIGURNO I STABILNO TOLO NA KOJE ONA MOZE STUPITI U SVAKOM CASU NA BLISKOM ISTOKU I ZATO TOLIKO PODRZAVA IZRAEL.
MOZDA CE SE TO PROMJENITI AKO AMERI OSJETE DA NEGDJE DRUGO IMAJU CVRSTO TLO POD NOGAMA. tADA IM IZRAEL VISE NECE TREBATI. OSIM TOGA JEVREJSKI LOBI JE VRLO JAK U SAD, ALI TO NIJE SVE, AMERIKA PREKO IZRAELA NADZIRE BLISKI ISTOK.

Citirano

Pogledaj oruzje koje koriste Izraelski vojnici i videces da je MADE IN USA , pogledaj i videces da je Izrael Amerika u malom, ne samo po oruzju vec i po mnogo cemu drugom
- STO SE TICE ORUZJA TO NIJE TACNO JER JE IZRAEL SVJETSKA VELESILA PO PROIZVODNJI ORUZJA, I SAD I IZRAEL SU CESTO KONKURENTI. USPUT BUDI RECENO JUGOSLAVIJA, HRVATSKA, MAKEDONIJA KUPUJU ORUZJE OD IZRAELA. NEZNAM DA LI SI CUO ZA IZRAELSKI TENK MERHAVA, ZA IZRAELSKU PROTURAKETU STRIJELA, ZA BESPILOTNE AVIONE, ZA RAKETE, ZA VOJNE SATELITE, SVE TO SADA MOZES NACI U JUGO VOJNOM ARSENALU.
Kada je razbijen blok zemalja socijalizma a potom i SSSR, Ameri su ostali usamljeni kao svetski lideri.- SLAZEM SE.

Citirano

Medjutim preveliki jaz izmedju prebogatog severa i siromasnog juga preti da nastane novi sukob ZAPAD-ISLAM ,pa eto razloga zasto opremiti Izrael, a onda cak i licno doci po naftu bez koje US NE MOZE DA FUNKCIONISE i koja se rukovodi nacelom "zasto kupovati kad mozes i svoje imati"
- DJELIMICNO SE SLAZEM, ALI SAM VEC UMORNA PA SKRACUJEM.

Citirano

Postoji strah, da se arapske zemlje ne ujedine i tako se suprostave zapadu,predstavljajuci novi blok, i nove probleme za novopecene vladare sveta
- ARAPI SE JOS 150 GODINA NECE UJEDINITI JER SVAKI KALIF HOCE DA JE GLAVNI U SVOJOJ KUCI. NASER JE POKUSAO SA PANARABIZMOM, POSLJE NJEGA NEMA NITI PRIBLIZNOG KALIBRA A I MEDJU ARAPIMA, LIBIJE, MAROKA, TUNISA, ALZIRA, I NA DRUGOJ STRANI EGIPTA, NA TRECOJ STRANI SIRIJE, JORDANA, PALESTINE, IZRAELA, NA CETVROTOJ STRANI IRAKA, NA PETOJ STRANI SAUDIJSKE ARABIJE, KATARA, OMANA, BAHARINA, ITD. ITD. ITD. SU TAKVE RAZLIKE DA TI I NE SLUTIS, ZNAS LI RECIMO DA ONI GOVORE RAZLICITIM JEZICIMA. ISTI IM JE KNJIZEVNI JEZIK (JEZIK KURANA) ALI JE GOVORNI EGIPATSKI I MAROKANSKI POTPUNO RAZLICIT.

Citirano

Uloga jevreja ovde nije naivna, i Sharon je zlocinac, pa ipak je cvrsto na vlasti, jer ti jevreji glasaju za njega sto znaci da on izrazava njihovu volju, a volja je da nema "kompromisa" a i ako ga ima neka bude u korist Izraelaca
- VELIKI BROJ IZRAELACA SE OSJECA IZIGRANIM ZATO STO SU BILI SPREMNI NA KOMPROMIS, DALI SU PALESTINCIMA AUTONOMIJU, BILI SU SPREMNI DATI IM I DRZAVU, IZRAEL JE NAORUZAO PELASTINSKU POLICIJU A ONDA JE TO ISTO ORUZJE KORISTENO PROTIV IZRAELSKIH CIVILA. GOVORIM TO NA OSNOVU MOJIH RAZGOVORA SA IZRAELCIMA. JOS NESTO KADA SE VEC PROLIJE KRV, LJUDI POSTANU SLIJEPI I SAMO SE ZELE SVETITI JEDNI DRUGIMA. ZATO JE BITNO U OVOM CASU DA NEKO PREKINE OVAJ KRUG KRVI IZMEDJU IZRAELA I PALESTINACA JER TO MOZE ICI JOS DUGO.

SLAZEM SE SA TOBOM SHARON JE RATNI ZLOCINAC I TREBA MU SUDITI. MEDJUTIM TO CE BITI NESTO TEZE NEGO SA MILOSEVICEM.

Citirano

NISU ni jevreji sad preterane cvecke, tako da i hocu ne mogu mnogo sto sta pohvalno da im kazem
Berta znati cinjenice ne znaci znati i sustinu
- NO COMENT.

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

60

Srijeda, 16. April 2003

odgovor za Bertu!

Ok, Berta! Nek' budem ja i antisemit ako ti to tako zoves! Jer, zaista ne vidim svrhu da tebi objasnjavam sta ustvari ja osecam, kad ti kao svaki novinar nastojis da isprovocirash sagovornika! Zaista mi nakon svega ovoga nije jasno sta se vrti u tvojoj glavi! Mislim da ne treba ovde prosipati demagogiju!!! Ti se najpre ovoreno stavljas na stranu Izraela i Amerike, a zatim kao zao ti je Palestince i zao ti je muslimana! A ako se ovo moje i pisanje drugih ljudi na ovom forumu na pljackaskom zapadu i zove "politicaly incorrect'', veruj mi da mi je drago!!! Samo mi nije jasno kako se onda zove ono sto Bush i Bler laju po TV ekranima ulagujuci se svom slijepom narodu i jadnim Irachanima! Ja bih to nazvao "natural anti-islamic speech'! ! S' druge strane opet bih te molio da vise ne pominjes uvazenog imama, jer sam ja vec jednom dao objasnjenje za tu njegovu izjavu! I daj molim te nemoj da me ubedjujes u gluposti da je IZRAEL zrtva svetske politike! Zaista sam shokiran nekim tvojim izjavama i nije ni chudo shto sve ovo pishem jako konfuzno!

Ti dalje kazes (sa chim se ja i slazem) da je Arapski svijet "daleko od ravnopravnosti i tolerancije"! To je u redu! Ja sam rekao da su ravnopravnost i tolerancija u osnovi ISLAMSKOG a ne arapskog ucenja! A onda da vidimo sledeca razmatranaja:

ISLAM - propoveda toleranciju i ravnopravnost
ARAPSKI svijet - daleko od tolerancije i ravnopravnosti
=====> Arapski svijet je jos daleko od ISLAMA!

dalje!
ISLAM - propoveda ravnopravnost i toleranciju
ZAPADNI svijet - smatra ISLAM najvecim neprijateljem i sve cini da islam nestane
=====> ZAPADNI svijet smatra ravnopravnost i toleranciju najvecim neprijateljem i cini sve da ravnopravnost i tolerancija nestanu

Sto znaci, koliko god ARAPSKI svijet bio daleko od ovoga dvoga, toliko je ZAPADNI svijet jos dalji!!! Dakle problem je ipak u ovom zapadnom!

Ti dalje govoris o zlocinima koji su vekovima potrtesali covechanstvo! Naravno da te zlochine svaki normalan chovek treba da osudi i nastoji da se oni nikad ne ponove! Ali, nemoj nam prichat' bajke za malu decu! Ja sam dugo bio aktivni clan jedne nevaldine organizacije a istovremeno bio prisutan na mnogim seminarama sirom zemlje, na kojima su ucesce uzele sve najpoznatije nevladine organizacije ove Jugo-istocne Evrope! Na jednom takvom seminaru imao sam prilku da upoznam dva Palestinca i dvije Jevrejke i naravno Amerikanku (koja je bila rukovodilac projekta - nista bez njih o| )! I oni su pokushali da nam pevaju uspavanke i Izrael predstave kao "zrtveno jagnje" ali ja sam iz prve ruke dobio prave informacije!
a pazi ovo sto ti kazes:

Citirano

Ukoliko si Palestinac koji zivi u Gazi, Ramali, Beit Lehemu, Hevronu, Nablusu, Jeninu,
Beit Jala, Jerihonu, i ako nisi povezan sa Hamasom ili nekom drugom politickom antiizraelskom organizacijom , i ukoliko se ne nadjes na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme kada izraelski helikopter gadja nekog Hamasovog aktivistu, nista ti se nece desiti.

Ti si negde u tvom postu pomenula da sam ja antisemitizam citiram- POSISAO - kraj citata! E pa i ja cu upotrebiti slicnu rijech ali u drugachijem kontextu! Pa draga Berta , nisam ja SISAO VESLA pa da poverujem u ovu tvoju rechenicu u kojoj pominjes Hamas! DA! Ti pominjes Hamas a ne pominjes CIA, CNN... Dakle, organizacije koje su mnogo opasnije od Hamasa! Opet kazem ne podrzavam terorizam i opet se vracam na ef. Jusufspahica, koji svaku hutbu zavrsava ajetom iz Kur'ana, parafraziram : "ALLAH vam naredjuje pravdu i dobrocinstvo, Allah vam naredjuje medjusobno potpomaganje, Allah vam zabranjuje, ruzne rijechi, ruzna djela a narochito vam Allah zabranjuje NASILJE I TEROR svake vrste"! Znachi, terorizam je kada bombas samoubica aktivira exploziv na ulici, a "samoodbrana": kada taj helikopter koji ti pominjes ubije Palestinsko dijete!!! 8o

Ovde bih zavrsio jer ovako se moze u beskraj! I na kraju kazem neka ja u tvojim ochima budem antisemit (ipak mi je bitnije sta mi je u dushi) ali Izrael ne mogu da volim ali ni da mrzim sve Jevreje!

Jos bih te samo zamolio da mi odgovoris na sledece pitanje posto si expert za blisko-istocni problem! PO KOM OSNOVU SE IZRAEL TAKMICI NA IZBORU ZA PESMU EVROVIZIJE I KAKO TO DA SE SPORTSKI KLUBOVI IZ IZRAELA TAKMICHE U EVROPSKIM LIGAMA???????????????????????????????????? ?( ?( ?( ?( ?( ?( ?( ?( ?( ?(

Pozdrav!

Social bookmarks