Niste prijavljeni

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

61

Četvrtak, 17. April 2003

Citirano

18:59 DUBAI , 16. aprila (Tanjug)
- U Basri, drugom po velični iračkom gradu, danas je do temelja izgorela Gradska biblioteka, javlja Itar-Tass, dodajući da su uništene sve knjige i istorijski dokumenti, čuvani u najstarijoj kulturnoj ustanovi u Iraku.
Požar je počeo rano jutros, a gradjani su bespomoćno posmatrali kako vatrena stihija uništava biblioteku jer u ovom gradu, koji je od početka rata u Iraku bio na udaru intenzivnih vazdušnih napada koalicije, već nekoliko nedelja ne radi vodovodni sistem.

Možda pod oružjem za masovno uništenje Amerikanci podrazumevaju kulturno blago jedne zemlje??? ;( ;(
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

62

Četvrtak, 17. April 2003

Kad je Džingis-kan osvojio Bagdad reke su bile bele od bačenih svitaka iz bagdadske biblioteke.
Varvari...

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

63

Četvrtak, 17. April 2003

Ko radi taj i gresi! (zezam se, prosto ne znam sta mi je danas).

I Narodna biblioteka u Beogradu je izgorela u bombardovanju 41....vec vidjeno....

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

64

Četvrtak, 17. April 2003

Ovde se prica da su biblioteku prvo opljackali (neki ljudi). Tako da je moguce da su knjige i zapisi sacuvani, samo ne na jednom mestu ... :(
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

65

Četvrtak, 17. April 2003

ccc...

Citirano

Ko radi taj i gresi! (zezam se, prosto ne znam sta mi je danas).

A ja prosto ne znam sto se ti ukljucujes u razgovor kad se tebe ovo ne tice. Ti si ovde doshao sa jasnom namerom da nekog isprovociras i zato cu ja od sad tvoje postove vezane za ovu temu elegantno da preskocim. Ko nema nishta pametno da kaze bolje neka cuti. P.S. Niko nije pomenuo NBS, a u svakom slucaju i to je zalosno.

BOLJE JE CUTATI I PUSTITI DRUGE DA MISLE KAKO STE LUDI ILI GLUPI NEGO PROGOVORITI I OTKLONITI SVAKU SUMJNU!!!

Gde bi bio danashnji svijet da taj Irak i njegove biblioteke zajedno sa narodom nisu spaljivane kad god je bio na vrhu svijeta. Prije 3 meseca je bila lijepa emisija o Iraku, odnosno istoriji Iraka i arapskog svijeta na RTS-u, i mnogi su iznenadili kad su tu prvi put culi da su Iracani zajedno sa Irancima i ostalim Arapima dali najeveci doprinos razvoju nauka
: Medicine, Astronomije, Matematike...

http://www.cbsnews.com/stories/2003/04/1…ain549682.shtml ovo vam je sajt na kome mozete procitati neshto o decaku koji je u bombardovanju ostao bez obe ruke i cijih je 35% tijela izgorelo. A imate sa strane deo na kome pise INTERACTIVE pa kliknite i tu veoma je zanimljivo!

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

66

Četvrtak, 17. April 2003

Citirano

Orginalno od Phikret
A ja prosto ne znam sto se ti ukljucujes u razgovor kad se tebe ovo ne tice.

? ? ?

Nisam znao da me se tema ne tice, hvala sto si mi otvorio oci.

Elem, upozorenja Siriji su sve ozbiljnija iz dana u dan. Pauel porice da ce SAD da vojno inervenisu u Siriji, ali...

TAJMS: SAD PLANIRAJU LOV NA SADAMA U SIRIJI | 11:13 | Izvor: Beta

London, Vašington -- Američka vojska je spremna da izvede desantnu operaciju na sirijskoj teritoriji kako bi likvidirala iračkog predsednika Sadama Huseina, ako se utvrdi da se on nalazi u Siriji, piše londonski Tajms u četvrtak. List piše da, iako su američke snage koje pretražuju Irak u potrazi za zvaničnicima zbačenog iračkog režima, dobile naređenje da poštuju sirijsku granicu, izuzetak bi bio napravljena u slučaju Sadama Huseina, rekli su dobro obavešteni izvori u štabu američke Centralne komande u Kataru. Američke specijalne snage razmeštene na zapadu Iraka, dobile bi dozvolu da uđu Siriju, ako dobiju "verodostojne dokaze" o mestu gde se nalazi Husein. Američka komanda bi se pozvala, kako bi opravdala takvu akciju, na "pravo na gonjenje", kontroverznu teoriju koja omogućuje da, "na osnovu međunarodnog prava, vojnici koji tragaju za osumnjičenima za terorizam, uđu u stranu zemlju bez dozvole", piše Tajms. Portparol britanske vojske koga citira list, podsetio je, međutim, da "prema suštini međunarodnog prava, nije dozvoljen ilegalan prelazak granice".
S druge strane, AFP prenosi izjavu neimenovanog zvaničnika Stejt departmenta koji je rekao da bi američki državni sekretar Kolin Pauel mogao da poseti Siriju u cilju rešavanja krize u odnosima između SAD i te zemlje nakon pada Huseinovog režima.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

67

Četvrtak, 17. April 2003

To sto je izgorela biblioteka nije nista cudno. Kroz istoriju gotovo svi osvajaci imali POGUBAN stav prema kulturnoj tekovini osvojenog naroda... Unistenje "sistema vrednosti" je preduslova za osvajanje.

Amerika ce morati da se pozabavi Sirijom i Iranom jer vrlo je bitan faktor kolonijalizma, strah koji se uteruje pokorenom i narodu pred pokoravanje.
Oni ne smeju da pokazu slabost jer bi to dovelo do masovnih pobuna (ne protesta).

Po meni sve odigrane akcije su deo SAD-ovog kolonijalistickog plana, ali ujedno i skukob kultura.
Plasim se samo da buduce akcije nece doprineti raspadu UN, (kao sto se to desilo sa II internacionalom), ponovnoj podeli na blokove i dolaska III "hajirli" rata.

Toliko smo sitni da mozemo samo da sedimo i da gledamo. I DA TIPKAMO :)

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

68

Četvrtak, 17. April 2003

Berta #$%^@ Faruk

Pozdrav za Bertu i Prica. Hteo bih da se nadovezem malo na ovu vasu raspravu o antisemitizmu i Izraelu.

Price, tvoja ishitrena i nepromisljena izjava o Jevrejima je definitivnoo glas antisemitizma.
Po meni je nemoguce vezat se za jedan narod i kroz celokupni istorijski kontekst ostat ravnodusan prema ostalim narodima. Pogotovu kad su Kur'anu Jevreji pominju u negativnom kontekstu - kao narod koji je proneverio Bozije poverenje...Dakle u Islamskom svetu postoji izvesna doza netrpeljivosti prema Jevrejima, ali i dalje po meni nedovoljno jake da bi izazvala ozbiljniji konflikt.

Trenutni sukobi u Palestini su nastali iz temeljnih judaistickih simbola - Zionisma (Svi jevreji - jedna drzava.) Opste je poznato da se demografska slika Palestine strukturno menjala organizovanim migricajima Jevreja na Palestinsku teritoriju. Za ostvarenje ovog plana su takodje krive i Palestinske vlasti jer nisu na vreme shvatili posledice ovih migracija. Tu su takodje i spoljni saveznici, tada fixne drzave Izraela, Velika Britanija i kasnije SAD.

Vazno je pomenuti da su zasedanju UN o drzavnosti Palestine 1990 jedino Izrael i USA stavili veto. Dakle kada je mirovno resenje bilo na dohvat ruke, Ujka Sam kaze NE. Izrael je kasnije povecao svoju teritoriju ugrozivsi Palestinski integritet i jos vise probudio "antisemitizam" kod Palestinskog naroda dovevsi ga do stanja u kojem ga nije lako obuzdati.
Danas, krijuci se iza "teroristickih" napada, Izrael svakodnevno raste sve veci i veci...a antisemitizam kod Palestinaca sve veci i veci.

Naravucenije: Kada dijalog i diplomatija izgube smisao antisemitizam je jedino opravdano i moguce resenje. Pozdrav.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

69

Petak, 18. April 2003

Citirano

Price, tvoja ishitrena i nepromisljena izjava o Jevrejima je definitivnoo glas antisemitizma.

Mozes li mi reci na koju rechenicu konkretno mislis o Pauche ;) ?

Kada je u pitanju taj famozni antisemitizam i netrpeljivost prema Jevrejima (ako se to tako i moze nazvati) ne bi ga trebalo pominjati u kontextu Kur'ana! Steci ce ljudi pogreshan utisak o islamu! I bez toga islam se na svakom koraku satanizuje i voma je tesko boriti se protiv stereotipa koji su neopravdano nasli mesto u glavama ljudi, a sve pod uticajem zapadne propagande! Ja ponavljam, ako neko misli da je ovo sto ja pishem antisemitizam, onda u redu! Bicu ja u njihovim ocima antisemit! Ali mi nije jasno zapravo sta ja treba da radim! Ako na trenutak zaboravimo istoriju i pogledam trenutnu situaciju u svijetu, vidimo da su Jevreji (potpomognuti Amerikom) prigrabili najmocnije pozicije i svet drze u shaci! To se dalje koristi za "obracun" sa golorukim stanovnistvom (konkretno milsim na Palestince)! E sada, ja gledam na TV-u, chujem od ljudi koji su to svojim ochima gledali itd itd... kako Jevreji u Izraelu ubijaju Palestinsku decu koja u ruci drze kamen ne bi li tako pokazali da su protiv izraelskih tenkova! Dakle, Jevrej ide tenkom na dijete sa kamenom u ruci i ubija ga i ja sada treba da ljubim Izrael i da bacam cvijeche na te njihove tenkove! Da li je to antisimetizam????
Na ovo pitanje ocekujem odgovor od Berte!!!

P.S.

Citirano

Naravucenije: Kada dijalog i diplomatija izgube smisao antisemitizam je jedino opravdano i moguce resenje.

Na osnovu ove tvoje rechenice, rekao bih da se slazes sa mnom!

pozdrav za tebe Mirza!

Sit Hungry Doesn't Believe

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

70

Petak, 18. April 2003

Predrasude i stereotipi postoje kad je u pitanju Islamski svet, ali postoje i u ostalim drustvenim grupama, doktrinama itd itd..
Treba ih samo identifikovat i otklonit jednu po jednu.

Nema druge nego da se otvori jedna satelitska televizija za siroki auditorij, ti i Berta mozete radit ko spikeri :)

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

71

Subota, 19. April 2003

Danas je doslo takvo vreme, da reci nesto protiv jevreja je jeres, odmah je u pitanju antisemitizam,.
Reci nesto protiv islama je u modi, cak sam na BBC-u slusao raspravu dve noci zaredom da li Islam je zaista toliko agresivna religija da predstavlja opasnost po zapad, pa danas je i u udzbenike usla rec islamski fundametalizam, mas mediji pokusavaju da stvore sliku da kada cujes Islam mislis da je u pitanju terorizam ili neka teroristicka organizacija
--Ja mislim da je rat protiv Iraka poceo, jer je u pitanju ponajvise ekonomski interes, nafta, a taj pohod je bilo najlakse opravdati "tiranskim rezimom Sadama Huseina, i "oslobadjanje(od zivota) u ime demokratije
-Oslobadjati Istok u ime demokratije koja kao poredak predstavlja vrednost na zapadu je isto kao i
oslobadjati zapad u ime Islama koji kao nacin zivota ima vrednost na istoku
-Kada bih rekao da je u pitanju "krstaski rat protiv islama neki bi rekli da sam paranoican (najverovatnije Berta) a i sam to ne zelim da zaista pomislim, jer mi je nekako cudno da bi to sve moglo da se ponavlja po peti put
-mada kad bih poredio ,ne bi bilo mnogo razlike...

ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Berta

Učenik

(10)

• »Berta« je žensko

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

72

Nedjelja, 20. April 2003

LISTA IZRAELSKIH GRIJEHA

Mislim da smo se stvarno udaljili od teme, tema nije antisemitizam vec Irak, zato cu biti kratka u odgovoru And-u-Price. Dakle zanima te zasto Izrael igra u Evropskoj ligi i zasto se natjece za pjesmu Eurovizije. S obzirom da Arapske zemlje od 1948 godine (proglasenje drzave Izrael) bojkotuju Izrael onda Izrael nije mogao biti clan regionalnih liga, pa ga je Evropa (najbliza geografski poslje susjednih Blisko Istocnih zemalja) primila u svoju ligu. Usput budi receno Izraelu uopste ne odgovara sto sudjeluje u Evropskim ligama, jer mu je, primjera radi, mnogo teze izboriti se za ucesce na Mundijal, posto su evropske grupe jace. Ako bi Izrael bio u Bliso Istocnoj grupi gdje su Egipat, Jordan, Saudijska Arabija itd., (osim Maroka koji ima dobru reprezentaciju) bilo bi mu mnogo lakse. Sto se tice Eurovizije, ista prica, Arapske zemlje ne priznaju Izrael i orijentacija prema Evropi je stvar kompenzacije ali i Izraelske teznje da se svrsta u Zapadni svijet. Zanimljivo je vidjeti kako Izrael izgleda (Evropa na Bliskom Istoku, ili Evropa pomjesana sa Bliskim Istokom).

U odgovoru tebi Pauce, bicu kratka ti si nacuo neke stvari, medjutim stvari su duboko kompleksnije od onoga sto ti pominjes.
U odgovoru And-U-Price kazes:
" tvoja ishitrena i nepromisljena izjava o Jevrejima je definitivnoo glas antisemitizma.
Po meni je nemoguce vezat se za jedan narod i kroz celokupni istorijski kontekst ostat ravnodusan prema ostalim narodima. Pogotovu kad su Kur'anu Jevreji pominju u negativnom kontekstu - kao narod koji je proneverio Bozije poverenje...Dakle u Islamskom svetu postoji izvesna doza netrpeljivosti prema Jevrejima, ali i dalje po meni nedovoljno jake da bi izazvala ozbiljniji konflikt"- slazem se i bojim se da bi smo ovako mogli oticu u teolosku raspravu koja pripada temi religije. (Odavde je izbrisan deo koji vređa verska osećanja muslimana)
Trenutni sukobi u Palestini su nastali iz temeljnih judaistickih simbola - Zionisma (Svi jevreji - jedna drzava.) - E TU SI MALO POBRIKAO LONCICE : TO JE SVI SRBI JEDNA DRZAVA A CIONIZAM ZNACI TEZNJA JEVREJSKOG NARODA DA ZIVI U SVOJOJ DRZAVI, MEDJUTIM IZRAEL SHVATA VAZNOST DIJASPORE JER IZ JEVREJSKE DIJASPORE DOLAZE NOVCI, PODRSKA I LOBIRANJE. DANAS U IZRAELU ZIVI 5 MILIJUNA JEVREJA DOK U SVIJETU ZIVI OKO 20 MILIJUNA JEVREJA I NIKO ZIV NE GOVORI DA SVI JEVREJI TREBA DA ZIVE U ISTOJ DRZAVI.

Opste je poznato da se demografska slika Palestine strukturno menjala organizovanim migricajima Jevreja na Palestinsku teritoriju. Za ostvarenje ovog plana su takodje krive i Palestinske vlasti jer nisu na vreme shvatili posledice ovih migracija. Tu su takodje i spoljni saveznici, tada fixne drzave Izraela, Velika Britanija i kasnije SAD.- OVDJE SI TI SVE POBRKAO, I NE ZNAM TACNO KAKO DA TE CITAM, IMA NECEG STO KAZES U ORGANIZOVANIM MIGRACIJAMA JEVREJA, NE PALESTINSKE VLASTI NE MOGU BITI KRIVE JER TADA NIJE BILO PALESTINSKIH VLASTI JER JE IZRAEL STVOREN NAKON BRITANSKOG MANDATA, ZNACI BILE SU BRITANSKE VLASTI, NE RAZUMJEM STA TO ZNACI FIXNE DRZAVE V. BRITANIJA I SAD.

Vazno je pomenuti da su zasedanju UN o drzavnosti Palestine 1990 jedino Izrael i USA stavili veto. Dakle kada je mirovno resenje bilo na dohvat ruke, Ujka Sam kaze NE. - NIKAD NISAM CULA ZA TU MIROVNU KONFERENCIJU 1990 GODINE. MIROVNI PROCES JE POCEO 1993 I UGASIO SE 2000 GODINE ALI NIJE AMERIKA STAVILA VETO, CLINTON JE BIO JAKO ZAGRIJAN DA MU SE UPISE U BIOGRAFIJU DA JE ON DONIO MIR NA BLISKI SITOK. NE ZNAM O CEMU GOVORIS.
Izrael je kasnije povecao svoju teritoriju ugrozivsi Palestinski integritet i jos vise probudio "antisemitizam" kod Palestinskog naroda dovevsi ga do stanja u kojem ga nije lako obuzdati. - OPET MI NIJE JASNO DA LI MISLIS NA ULAZAK IZRAELSKE VOJSKE NA PALESTINSKU AUTONOMIJU ILI MISLIS NA NASTAVAK IZGRADNJE JEVREJSKIH NASELJA NA OKUPIRANIM TERITIJAMA ILI NESTO DRUGO - UOPSTE NISI JASAN PAUCE.

Danas, krijuci se iza "teroristickih" napada, Izrael svakodnevno raste sve veci i veci...a antisemitizam kod Palestinaca sve veci i veci.- BEZVEZE, IZRAELSKA VOJSKA UPADA U PALESTINSKE GRADOVE, NAPRAVI CISTKU I ONDA SE POVUCE, IZRAEL OD 1995 GODINE NE SJEDI U PALESTINSKIM NASELJIMA (TERITORIJA A- IMAJU TRI TERITORIJE NA TZV. OKUPIRANIM PODRUCIJAMA- TERITORIJA A SU PALESTINSKA NASELJA, I U NJOJ SU JOS UVIJEK NA VLASTI PALESTINSKE VLASTI S TIM STO OD 2000 GODINE IZRAELSKA VOJSKA POVREMENO UPADA ALI I IZLAZI NAKON STO JE UHVATILA ILI LIKVIDIRALA TZV. "TRAZENOG", TERITORIJA B JE PROSTOR IZMEDJU PALESTINSKIH GRADOVA I SELA, PUTEVI, INFRASTUKTURA, DO 2000 GODINE TO JE BILO POD ZDRUZENOM KONTROLOM IZRAELSKE VOJSKE I PALESTINSKE POLICIJE, SADA JE PO KONTROLOM IZRAELSKE VOJSKE I TERITORIJA C SU JEVREJSKA NASELJA PODIGNUTA NA OKUPIRANIM TERITORIJAMA POD KONTROLOM IZRAELSKE VOJSKE.

Naravucenije: Kada dijalog i diplomatija izgube smisao antisemitizam je jedino opravdano i moguce resenje. Pozdrav.- CESTITAM NA GENIJALNOM RIJESENJU.

I ZA KRAJ, IZ SVEGA OVOGA ISPADE DA SAM JA GLAVNI IZRAELSKI ADVOKAT, STO UOPSTE NIJE TACNO, JER SAM JA VRLO, VRLO, VRLO KRITICNA PREMA IZRAELU. ZASTO SAM SE SADA STAVILA U "ODBRANU IZRAELA" JER SE VI SLUZITE CISTIM ANTISEMITIZMOM I NEISTINITIM ILI NEPRECIZNIM FAKTIMA. IZRAEL CINI PUNO TOGA ZLOG PA UOPSTE NEMA POTREBE IZMISLJATI I DODAVATI ONO STO MU NE PRIPADA. NA LISTI ONOG STO BI SE KOD IZRAELA ARGUMENTOVANO MOGLO KRITIKOVATI JE : PRIJE SVEGA :1. KOLEKTIVNA ODMAZDA, KADA SE U ODGOVORU NA TERITORISTICKI NAPAD BOMBARDUJE CIVILNO NASELJE I KADA NEVINE ZRTVE STRADAJU
2. MJERE EKONOMSKE REPRESIJE NA PALESTINSKO STANOVNISTVO (NAKON OTPOCINJANJA INTIFADE IZRAEL JE ZATVORIO GRANICE ZA PALESTINSKO STANOVNSITVO KOJE JE DO TADA RADILO U IZRAELU UGLAVNOM U GRADJEVINI I POLJOPRIVREDI, PALESTINSKO STANOVNISTVO JE ZIVJELO OD TOGA I ZATVARANJEM GRANICA CITAVE PORODICE SU DOVEDENE NA RUB GLADI. IZRAELCI SU UVEZLI OKO 200.000 RUMUNSKIH, KINSEKIH I TAILANDSKIH RADNIKA.
3. NELEGALNA IZGRADNJA JEVREJSKIH NASELJA NA OKUPIRANIM TERITORIJAMA, NA KOJIMA BI TREBALA BITI STVORENA PALESTINSKA DRZAVA. IZRAEL SE NADA DA CE POLITIKOM EKSPANZIJE NASELJA UTVRDITI CINJENICNO STANJE NA TERENU I DA CE TAMO GDJE BUDU BILA JEVREJSKA NASELJA BITI NA KONCU POSTAVLJANJA GRANICA.
4. PRODAJA ORUZJA REPRESIVNIM REZIMIMA - KAO STO JE TO BIO SLUCAJ SA SLOBODANOM MILOSEVICEM ILI SA BIVSOM JUZNO AFRICKOM REPUBLIKOM
5. POLITIKA SILE I DEMONSTRIRANJE SILE - ZBOG TOGA STO JE U SUTINI MALA ZEMLJA IZRAEL SE NEPRESTANO TRUDI DA DEMONSTRIRA SILU.
6. ODNOS PREMA ARAPIMA IZRAELSKIM DRZAVLJANIMA KAO GRADJANIMA DRUGOG REDA.
ITD. ITD. ITD. ITD. DA NE NABRAJAM VISE LISTA JE PODUGACKA, ALI OVO SU FAKTI A NE NAGADJANJA I ANTISEMITIZAM.

POZDRAV SVIMA

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

73

Nedjelja, 20. April 2003

Berta:

Citirano

Izbrisan citat jer je i u orginalnom tekstu izbrisan iz razloga što vređa verska osećanja pojedinih ljudi, a samim tim i pravila ovog foruma ...

Kad su krupne stvari u pitanju moras navest izvore. U suprotnom ne verujem da bi ti urednik objavio ovako nesto. Drugo pravis se luda kad pomenem organizovane migracije Jevreja u proteklom periodu ko da nisi upoznata sa tim. Fatas se mojih sitnih gresaka da bi dokazala koliko operises cinjenicama. Ne kazem da ne poznajes tu problematiku ali neznas sve.

Berta:

Citirano

NIKAD NISAM CULA ZA TU MIROVNU KONFERENCIJU 1990 GODINE. MIROVNI PROCES JE POCEO 1993 I UGASIO SE 2000 GODINE ALI NIJE AMERIKA STAVILA VETO, CLINTON JE BIO JAKO ZAGRIJAN DA MU SE UPISE U BIOGRAFIJU DA JE ON DONIO MIR NA BLISKI SITOK. NE ZNAM O CEMU GOVORIS.

I ovo mi bode oci...imas stvarno neki arogantan stav, kad vec pricamo o antisemitizmu. Volis da spustas sagovornike u razgovoru, cak i kad se pominje nesto sto ne znas. Reko sam zasedanje UN o drzavnosti Palestine 1990, mirovnu konferenciju ja nisam pominjo.. Mozes naci ove podatke u "What uncle Sam really wants" - od Naoma Chomskog.

Naom Chomsky je definitivno jedan od najvecih mislilaca zapadnog drustva. Lingvista i politicki kriticar koji se uglavnom bavi Americkom spoljnom politikom. Inace jevrej koji ostro kritikuje ideju zionizma...

Pozabavi se ti demografskim promenama na nekadasnjoj palestinskog teritoriji, jer tu si tanka. Nemoj nesto pogresno da me shvatis, nemam nista protiv tebe, stovise drago mi je sto u svojim postovima navodis opsirne cinjenice ali nemoj mislit da sve znas....

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Berta

Učenik

(10)

• »Berta« je žensko

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

74

Nedjelja, 20. April 2003

Izrisan citat

Trazim objasnjenje od Sansa zasto je izbrisao dio mog teksta. Sve sto sam rekla stoji u Kur`anu i mogu mu navesti u kojim dijelovima, nista nije iz moje glave, pa prema tome ne vidim razlog zasto bi ono sto pise u Kuranu vrijedjalo vjerska osjecanja pojedinih ljudi. Eksplicitno zahtjevam da se dio izbrisanog teksta vrati u prvobitni kontekst. Ovako nesto je neprihvatljivo.

U odgovoru Pauku, molim te budi konkretan na koje krupne stvari mislis, opet te nisam razumjela.

Citirano

Originalno od Pauk_
Kad su krupne stvari u pitanju moras navest izvore. U suprotnom ne verujem da bi ti urednik objavio ovako nesto. Drugo pravis se luda kad pomenem organizovane migracije Jevreja u proteklom periodu ko da nisi upoznata sa tim. Fatas se mojih sitnih gresaka da bi dokazala koliko operises cinjenicama. Ne kazem da ne poznajes tu problematiku ali neznas sve.

- Naravno da sam upoznata sa organizovanim migracijama jevreja, na taj nacin je stvorena drzava Izrael, i to je osnova ideje cionizma. Od 600.000 Jevreja koliko je zivjelo u britanskom mandatu Palestini 1948 Izrael je dogurao do 5 milijuna Jevreja, u velikoj mjeri zahvaljujuci organizovanim migracijama (posljednja velika je bila 90-tih godina 20 vijeka kada se u Izrael doselilo [preko milijun Jevreja iz zemalja bivseg Sovijetskog Saveza.

Ja sam ti prebacila da nisi precizan, i da cesto ne razumijem sta si htio da kazes, kao recimo ovo da moram navesti izvore, za sta hoces da ti navedem izvore.

Citirano

Originalno od Pauk_
Berta:

Citirano

NIKAD NISAM CULA ZA TU MIROVNU KONFERENCIJU 1990 GODINE. MIROVNI PROCES JE POCEO 1993 I UGASIO SE 2000 GODINE ALI NIJE AMERIKA STAVILA VETO, CLINTON JE BIO JAKO ZAGRIJAN DA MU SE UPISE U BIOGRAFIJU DA JE ON DONIO MIR NA BLISKI SITOK. NE ZNAM O CEMU GOVORIS.

I ovo mi bode oci...imas stvarno neki arogantan stav, kad vec pricamo o antisemitizmu. Volis da spustas sagovornike u razgovoru, cak i kad se pominje nesto sto ne znas. Reko sam zasedanje UN o drzavnosti Palestine 1990, mirovnu konferenciju ja nisam pominjo.. Mozes naci ove podatke u "What uncle Sam really wants" - od Naoma Chomskog.

Naom Chomsky je definitivno jedan od najvecih mislilaca zapadnog drustva. Lingvista i politicki kriticar koji se uglavnom bavi Americkom spoljnom politikom. Inace jevrej koji ostro kritikuje ideju zionizma...

Evo konacno se slazemo oko necega, Noam Homski, ja ga poznam kao filozofa, usput budi receno da li znas da je i on rodjen u Izraelu.

Pozabavi se ti demografskim promenama na nekadasnjoj palestinskog teritoriji, jer tu si tanka. Nemoj nesto pogresno da me shvatis, nemam nista protiv tebe, stovise drago mi je sto u svojim postovima navodis opsirne cinjenice ali nemoj mislit da sve znas....

Molim te pojasni na sta konkretno mislis - da li na palestinske izbjeglice iz 1948, da li na paletinske izbjeglice iz 1967, da li na trupliranje paletinskog stanovnistva na okupiranim teritorijima u posljednjih 30 godina, da li na palestinske izbjeglice koje zive u izbjeglicim logorima u drugim arapskim zemljama i nemaju nikakvih prava mada je proslo vise od 50 godina, te sada za njih Arafat trazi povratak u Izrael unutar zelene linije (sto je srusilo mirovni proces) na sta konkretno mislis. Meni se cini da ti mislis da tvoj sugovornik moze da cita tvoje misli i zato se i ne trudis da pojasnis sta stvarno mislis ili zelis.

pozdrav Berta

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

75

Nedjelja, 20. April 2003

Posto vidim da ovaj razgovor polako odmice kontroli, tj. sve se vise udaljava od teme, predlazem da oni koji zele da diskutuju na temu Izraela otvore posebnu temu.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

76

Ponedjeljak, 21. April 2003

objašnjenje

Citirano

Trazim objasnjenje od Sansa zasto je izbrisao dio mog teksta. Sve sto sam rekla stoji u Kur`anu i mogu mu navesti u kojim dijelovima, nista nije iz moje glave, pa prema tome ne vidim razlog zasto bi ono sto pise u Kuranu vrijedjalo vjerska osjecanja pojedinih ljudi. Eksplicitno zahtjevam da se dio izbrisanog teksta vrati u prvobitni kontekst. Ovako nesto je neprihvatljivo.

Reći da se bilo šta u Kuranu dvojako tumači je za svakog muslimana uvreda i negiranje njegove veličine, pogotovo reći da se nešto dvojako tumači iz razloga što je Muhamed a.s promenio svoj stav prema nečemu, čime uvreda dobija još i drugu dimenziju, a to je negiranje stvarnog Tvorca ove Objave i pripisivanje iste volji i stavovima nekog drugog, a ne Boga. Ovako na to gleda svaki vernik- musliman i iz tog razloga je sporna rečenica i izbrisana iz teksta. Ukoliko ti stvarno misliš da ono što si napisala možeš dokazati i to citatima iz Kurana možemo o tome diskutovati, ali u forumu Religija, gde je takvoj diskusiji i mesto...

P.S. Na isti način bih reagovao ako bi neko kao argument u svojoj diskusiji recimo,negirao sveto trojstvo van Foruma religije, jer bi na taj način bila povređena verska osećanja hrišćanskih vernika.
Da ne bi previše komplikovali, ja bih sve one koji uzmimaju učešća u ovim diskusijama zamolio da religijske argumente ne koriste van okvira foruma Religije, jer na taj način, nadam se izbegavamo ovakve situacije....

Pozdrav
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

77

Utorak, 22. April 2003

Dokazali smo da je antisemitizam planski produkt koji izvire iz zionisticke koncepcije Izraela. To je bio jedini cilj...ali smo po svemu sudeci morali da zadjemo u faktografiju.

Ali vratimo se temi, pretposlednje vesti iz i raspolozenje irackog naroda prenosi monitor.hr :

Vojna diktatura kao prijelazno rješenje
Novi vladar Iraka stigao u Bagdad

Umirovljeni američki general Jay Garner stigao je zrakoplovom iz Kuvjata u Bagdad, sa zadatkom da vodi novu, prijelaznu vladu Iraka tokom obnove zemlje. SAD su obećale povući svoje trupe i predati vlast Iračanima kad "zaključi da je prijelazna vlada dovršila posao". "Ovo je divan dan, i za mene osobno", rekao je general Garner pri dolasku, no vodeće skupine iračkih Šiita nisu bili toliko oduševljeni. Naime, ove vjerske skupine tvrde kako će bojkotirati bilo kakve razgovore s generalom Garnerom, a mnogi svećenici su pozvali vjernike da izađu na ulice i traže hitno povlačenje američke vojske. Američki favorit za "Sadama nakon Sadama", Ahmed Chalabi pozvao je pak američku vojsku da ostane još dvije godine u zemlji dok se ne održe izbori.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

78

Četvrtak, 01. Maj 2003

:)

Bez lazne skromnosti - hajde da se ne zavaravamo...

Rat u Iraku je samo korak unapred u nemom nadvladavanju vecitih protivnika... 9 krstashki pohod... i shta sve ne...

Kaspijsko more.... najveci basen sirove nafte, gasa a tako i dijamanata... Poslednji bazen pun love - lova koja ceka....
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Social bookmarks