Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko
  • »Srce_« je autor ove teme

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 01. Decembar 2003

SAMOCHA

Dali vas je strah samoche ??

Doshla mi je ideja ove teme, dok sam malo pre bila sama u kuchi ...

Tishina, nidje nikog, nijedan glas, mali zvuK tv-a se chuje ... 8o

Nekad je to potrebno .... ali zamislite da vam je tako stalno ?? o|
ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

2

Srijeda, 03. Decembar 2003

[SIZE=3]Samoca (only for Srce_)[/SIZE]

Samoca je, kad sedimo u parku,
sedimo u mraku, drzimo se za ruke,
kad ti kazem, da za mene nema druge,
kad te poljubim, kad ti dodirnem usne...
Kad ti kazem da te volim, pomilujem te po kosi,
kad moje srce, nasu ljubav uvek u sebi nosi...

By Mookie

_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 04. Decembar 2003

ja zivim sam u stanu tako da znam na sta mislis.ponekad bude fino a Bogami ponekad i tesko.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

4

Citirano

Orginalno od Srce_
Dali vas je strah samoche ??

Sedim u sobi, oko mene je samo pustos, nigde nikakvog glasa, samo ja i nigde niko. Ovaj trenutak najvise volim, kada ucim, i kada sam umorna, zelim samo da budem sama. Ovih trenutaka je sasvim malo. Jos mi je rano da razmisljam, dali me strah samoce. ;)
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

• Poruku poslati

5

Coveku ponekad treba drustvo, ponekad mu treba samoca. Prija mu da bude sam, u nekim trenutcima. Kad se naljutim na drugove, cesto kazem da je najbolje biti sam, jer tad nema nikog da te iznervira, ali nije tako.
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko
  • »Srce_« je autor ove teme

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

6

ma sve je to okay ... volish malo samoche ...

ali u tim trenutcima mi padne napamet ... kako i shta bi kad bi stalno tako bilo ...

chesto se konTam da se odvojim od roditelja, da imam svoj kutaK, ali me bash taj strah samoche plashi ! (ne strah u kuchi da me buka ne pojede :)) :)) :)) )

vech ...
da ti je stalno kucha prazna 8o
da nemash kome da se nadash, radujesh :(
da si sam sa sobom ... |)

ja bi poludela (jes da neznam kud chu dalje da poludim al' ipaK) o| o| o|

verovatno bi mi bilo cool prvi dana a posle :(
ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

7

@Srce_

A posle [SIZE=2]... [/SIZE]

Nikad ne treba razmisljati sta ce biti sutra. Shvacam da te je strah samoce, kad ti je najteze da nemas kome da se obratis, gledas u jednom mestu dok ti se u glavi vrti bezbroj misli. U ovakim trenutcima mozes videti koliko imas pravih prijatelja, oni ce biti uz tebe, iako si recimo kuci sama. Najvise me strah samoce u stare dane, tad kazu da je najgore (ima do toga jos vremena).

PozdraF ;)
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

8

Vidim samocu iz dva ugla gledista. Prvi je, kad je covek stvarno sam a drugi samovoljna izolacija od okoline. Ja pripadam u prvi ugao, jer nisam izabrala samocu a dobila sam je. Ne razumem kad neko hoce da bude permanentno sam. To stanje nas navodi ka tome da postajemo ne drustveni i da tendiramo ka egoizmu.

Mala anegdota

Ulazim u svoj hladni podstanarski stancic, gdje mi samo zidovi mogu reci dobar dan. A ipak, jedva cekam da se zakljucam iznutra I po obicaju, spuznem s unutrasnje strane ledjima na pod.

Nemoguce, kako li je samo usao? Sjedi, ko zna koliko dugo nasuprot meni, a ja ga nijesam primjetila. Izgleda mi nekako poznat, zapravo, ne bas poznat, sigurna sam, nijesam ga nikad vidjela ali izgleda tako nekako… obican! Da, to je prava rijec, no izgleda kao, kao svaki dan. Gotovo je nemoguce vidjeti tako obicnog covjeka, danas. Mozda je zato neobican.
»Dobar dan, ja sam«… nisam dobro cula ime. Nagnula sam se prema njemu i on ponovi:
-Da, zovem se Dan, vrlo neobicno, moram priznati. Pa on zna sta ja mislim.
-Volio bih nekog voljeti, s nekim otici u kino, kupiti kokice prije toga. Za pocetak I kokice su prekrasne, moras priznati.
-Za pocetak, kokice su prekrasne potvrdujem u sebi.
-Ne snalazim se uvelikom drustvu, za mene veliko drustvo su i tri covjeka. Mislim da se u troje ne moze pricati. Jer, kad pricas u troje, mjeris rijeci, nerijetko lazes, biras krupne izraze, pazis na temu , umires od straha da razgovor ne zamre. A razgovor ne zamire samo u dvoje, cak i kada zacute. Onda se odvajaju tamo neki monolozi duse, misli same pricaju, a tisina je i to ne mucna, nego razumljiva, lijepa i cini mi se neka lijepa tisina. Volio bih imati pored sebe zauvijek, tako, neku tisinu.
Gledam ga, i mislim kako ljudi pricaju, a ne slusaju se, jer je svakom vazno da sto primamljivije upakuje svoje lazi koje drugi ionako nece primiti, ali govornik ce bez obzira na to biti na sebe ponosan, i te kako ponosan.

-Ponekad mi se cini- nastavi Dan - da zelim tako smijesno malo i da upravo zbog toga niceg nemam.

Kad bih zelio mnogo, mnogo više, imao bih barem to: malo.

Kako mora da je ovaj covjek sam… On izgovara moju nesrecu samoce, moju osudu, ono sto doista svako krije. Sakrivamo to u ekscentricnost, vucje osobine, snagu vlastite licnosti, a za pregrst emocija dali bismo zivot.

-Citav zivot cinilo mi se da trebam sresti otvorenu, zanimljivu glumicu. Rekao sam sebi:Zbroj dvije samoce. Samoca moja i tvoja daju dva puta samocu. Zbir moje samoce i necije prezanimljivosti- dao bi nulu, kao zbir plusa i minusa. Matematicki jasno, tacno i ispravno. Nikada nista od nas, draga moja, dosao sam da ti kazem kako je uzaludno, uzaludno, uzaludno… To »uzaludno« poce tako jako odzvanjati u mojim usima, trgoh se i - probudih. Zadrijemala sam malo, bilo mi je hladno. Nikoga nije bilo u mojoj pustoj sobi.

-Mala, da i neko dodje, nemam ga gdje smjestiti- kazem naglas svom odrazu u ogledalu.

Eh, tako :( :rolleyes:
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

9

Petak, 05. Decembar 2003

ma ne bi poludela srce_ eto ja sam zivi dokaz da ne bi hihiih mogu ti dati uverenje od lekara da nisam lud iako zivim sam :D sad opet ko zna mozda i poludim :D
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

10

Petak, 05. Decembar 2003

A ja vas pitam da li vi razlikujete samocu i usamljenost?Cini mi se da neko to malo brka.Zdravo je biti sam s` vremena na vreme,to je uglavnom svesno,ali produzena samoca moze dovesti do male patologije koja se naziva usamljenost i ona je nametnuta svesti i stoga nezeljena.Strah od samoce je zapravo strah od usamljenosti,strah od napustanja i gubitka podrske ,ljubavi mozda i socijalnog statusa.
Pazi koju igru igras.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 08. Decembar 2003

Kao sto Srce_ rece da voli samocu, ali da se ponekad zapita "sta kad bi uvek bilo tako, i uplasi se, isto se to desava i meni, samo se ja ne plasim samoce. Kad legnem da spavam, ugasim svetlo, soba je mracna, prst pred okom se ne vidi, ja sam u sobi, cujem sebe kako disem, cujem puls kad prislonim glavu na jastuk, otvorim oci, i svuda je tama, isto kao da su mi oci zatvorene. Na sekundu pomislim "sta kad bi uvek bilo ovako", i uplasim se, al' onda se setim, da, hvala Bogu nije, i proucim dovu.
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

12

Ponedjeljak, 08. Decembar 2003

Upravo tako kiki. Ima onih koji se uprkos hiljadama ljudi oko sebe osecaju samima.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

nikica

Početnik

(10)

• »nikica« je žensko

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

13

Nedjelja, 11. Januar 2004

svako od nas oseti potrebu za neku vrstu izolacije od celokupnog spoljasnjeg sveta sto je i normalno ako uzmemo u obzir nas nacin zivota u ovom "prebrzom" vremenu,ali ako neko ima potrebu da uziva u toj samoci kad god mu se pruzi prilika ili je sam inicijator te samoce,onda ja mislim da je to skroz nesto drugo od samoce............,nesto za posetiti svog lekara........ :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
najodlucniji postupci u nasem zivotu najcesce su nepromisljeni

no-name

Početnik

(10)

• »no-name« je muško

Datum registracije: 12.01.2004

• Poruku poslati

14

Utorak, 13. Januar 2004

samoca

samoca je deo samostalnosti jer covek mora i sam biti da bi uopste mogao da razmisli i da se opredeli za svoj zivot.kiki ima pravo Usamljenost je pathologija koja nedaj Boze tesko i prodje. ja volim biti sam da razmislim da shvatim neke stvari sto se u zivotu dogadjaju ali ja nikad nebi voleo reci ja sam usamljen kad na primer sa curom prekines ili slicno.nedaj boze da sve sto je drago ode i da se nikad nevrati onda dolazi Usamljenost i onda ni zivot nije za zivet(oprosti me boze), to je moje misljenje.

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

15

Utorak, 13. Januar 2004

Ja kazem samo;bolje biti sam nego bilo s' kim.
Pa makar i usamljen.......

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• »Arhitetkinja« je žensko
  • »Arhitetkinja« je zabranjen

Datum registracije: 22.09.2004

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 27. Septembar 2004

Dosla sam pre 4 meseca u nemackoj na studiranje.Sam sa pa mi nekad bude i dosadno volela bi da upoznam sto je vise moguce nasih ljudi za druzenje. Nadam se da cu sve iz moje blizine upoznati.Volim da se druzim!!!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

17

Predlazem ti da se javis clanicama foruma Pink i Hanumi koje su prosle (ili jos prolaze) put na koji ti upravo kreces. One ti mogu vjerovatrno puno pomoci oko snalazenja u novoj sredini.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

18

nisi SAMA!

Pozdrav za tebe Arhitektkinjo i dobro nam dosla!
Kao sto ed rece mi idemo tim putem tako da se slobodno mozes javiti kad god pozelis. Dosada nas na zalost nije bilo puno te mi je stoga posebno drago da nam se grupica povecava. :)

Zelim ti puno uspeha!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

chocolate

Početnik

(10)

• »chocolate« je žensko

Datum registracije: 15.01.2004

• Poruku poslati

19

hmmm.. samoca, ima trenutaka kad mi prija, pogotovu kad sam neraspolozena ili umorna, ali u sustini ne volim skoro nista sama da radim, ali STVARNO :)
ne volim da jedem sama, da gledam film sama, setam sama..... na kraju krajeva da se dosadjujem ( ko to voli ) :D sama.... a ko zna, mozda zato sto sam blizanac :] :D

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

20

Dobra je kad je voziš, vrlo loša kad te vozi.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Social bookmarks