Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško
  • »DjordjeRd« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 04. Oktobar 2002

Samodoprinos

Ko? Šta? Gde?

Ostali smo potpuno neobavešteni i zbog toga sam potpuno besan. Ako neko hoće da troši moj novac za više ciljeve, hoću da znam koji su to ciljevi, koliko novca je u pitanju i koliko vremena. Zna li neko neke detalje?

RTV 1 i 2 su mogli da budu mnogo korisniji po tom pitanju...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 04. Oktobar 2002

:) Samo tako....

Takodje bi JA, eto hteo da znam, koji od lokalnih politicara zivi "pod kiriju" i ide peshke na pos'o.... da glasam za njega!

Kud idu pare, pa cuj, cak i kad dobijemo odgovor bicemo sumnjicavi jer ko god da da odgovor nece to potkrepiti papirima ili cinjenicama :) znamo svi to dobro...

:D
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 04. Oktobar 2002

Samodoprinos

Pozdrav svima na forumu, ja bih samo rekao šta je tu novo meni nije jasno, na platnom spisku se odbija mesni samodoprinos od ranije, ja sam to zatekao kada sam počeo da radim.
E sada dali je to opravdano ili ne to je lično mišljenje svakog od nas.
Ja lično mislim da je opravdano, jer postoji toliko stvari koje se mogu uraditi jdino ako se na ovaj način prikupe pare, a sve za dobrobit opštine i njenog prosperiteta.
Sad dal su insinuacje ili provokacije ono, gde te pare idu, za koga ili za šta, to ostaje da se razmotri.
Po meni treba da se ima neki plan i program na osnovu koga bi se građani upoznali kuda idu ta sredstva, ja verujem u sadašnje opštinske strukture, i mislim da takav program postoji, i da se te pare ne zloupotrebljavaju, e sad koga više zanima o tome, mislim da postoje mesta gde se može informisati.
U svakom slučaju ja sam za taj samodoprinos, i lično mislim da to nije nikakva novina.
Pozdrav :)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

4

Subota, 05. Oktobar 2002

hadzied-e care

Nisam ja nikog josh prozvo. Josh nisam. Mada bi mogo...
Elem, divno je ako te pare idu dje treba da idu ali ako se od samodoprinosa gradjana uredjuju sve te stvari po gradu i okolo onda bi care trebalo da se samodoprinos udupla pa da vidimo te lijepe stvari koje placamo?

Na primerak: ofarbati j****e bandere, drvene klupe, ostale povrshine i njesra koja su tu okolo... kupiti ponekad poneshto... mozda popraviti?

Ja zivim u staroj lucnoj zgradi u Novom Pazaru. Znash li da je to centar grada. Strogi? Znash. Dobro. E sad, znash li da je iza stare lucne zgrade Deponija® svega i svacega? Djubreta ponajvishe, fakat... al cega tu sve nema brate mili.... znash treba mislit na decu.... to je neasfaltiran centar grada pun svega i svacega natrpanog nako na gomilice :) c c c c c
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

5

Subota, 05. Oktobar 2002

Babhha

Ja nevidim razliku između tvog i mog mišljenja, to sam naznačio gore u prošlom postu, rekavši da se te pare trebaju upotrebiti baš za ono o čemu ti pričaš.
Ja sam samo malo iza lučne zgrade, mislim nove, sa kućom, i veruješ li mi da mi je teško kada ponekad sa ćerkicom moram da prođem pored onog đubreta iza pošte, tu se slažem.
Mislim da se te pare upotrebljavaju za te stvari.
Biće dobro insAllah.
Pozdrav :)

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

6

Subota, 05. Oktobar 2002

Zaboravih da kažem nešto

Niko nemože da promeni situaciju o kojoj govorimo ako mi sami nepomognemo rešavanju ovih problema.
Prema tome nema ne jasnoća o potrebi i neophodnosti ovog samodoprinosa, na ovaj način pomažemo sami sebi.
Već smo ranije govorili o tome koliko su ljudi ne ažurni što se tiče čistoće, očuvanja neposredne okoline i tako to.
Pre neki dam sam bio u jednoj kućnoj poseti baš u novoj lučnoj zgradi, ono ulazi su strava, to baš i nije neko došao sa strane, već je tu zasluga i stanara.
Ali ko što rekoh da ne ponavljamo stvari.
Pozdrav :D :D :D

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

7

Subota, 05. Oktobar 2002

Ma, lepo je to sve, ali...
Gradu fali koješta i nije problem pare potrošiti, pa neka se i poslednja potroši na sve same pametne stvari, ali ako neko hoće da troši moje novce ja hoću da budem ubeđen u to pre nego što mu/im ih poverim. Ne može tu bog zna koliko da se pokrade, to će se potrošiti manje više pošteno.
Problem je što ja SADA ne znam koliko će mog novca biti potrošeno u koje svrhe. A referendum je već bio, zar ne?
Narode, treba ih dresirati da domaći zadatak urade kako treba ako nešto hoće.
Hajde da vidimo, da li je noko pre sedam dana znao za šta će pare biti potrošene ili, makar sada ako neko zna, neka podeli tu informaciju sa nama...
Referendum je prošao. Ovako nešto u BG ne bi prošlo ama ni u snu. Shvatate li vi kako je ovo progurano?
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

8

Subota, 05. Oktobar 2002

Koliko ja znam, a ovo što znam sam saznao upravo putem RTV, sredstva od samodoprinosa će biti upotrebljena za rešavanje komunalnih problema, tj. za izgradnju kanalizacione mreže i sl. Samodoprinosom će biti obezbeđeno 40% potrebnih sredstava, dok ostatak obezbeđuje Opština iz drugih izvora.
Sve je pod kontrolom... :D :D ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

9

Subota, 05. Oktobar 2002

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Ko? Šta? Gde?

Vala onu nedelju pred referendum nisi mogao da upališ televizor od priče o referendumu na regionalnoj televiziji.

Bila su i pitanja gledalaca na koja se odgovaralo. E sad ja lično nisam imao strpljenja i vremena da to gledam i slušam i zato ne prigovaram ;) .

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

10

Subota, 05. Oktobar 2002

Citirano

Orginalno od Babbha
Takodje bi JA, eto hteo da znam, koji od lokalnih politicara zivi "pod kiriju" i ide peshke na pos'o.... da glasam za njega!

:D

Što se mene tiče, to što neko "živi pod kiriju" i ide peške na pos'o, nije valjan razlog da bih glasao za njega...
  Nek on ima solidan auto, lepu kuću, stabilan porodični život i - dobar program (koji će sprovoditi u delo)!!! ... i dobiće moj glas!!!

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 07. Oktobar 2002

Informisanost pojedinaca

Zanima me, da li se odbici za samodoprinos odnose samo na one koji rade u drzavnim firmama ili i na one zaposlene u privatnom sektoru?

Jedno znam sigurno, kad bih bio u situaciji da radim u nekoj firmi gde postoje takvi odbici, vrlo dobro bih znao na sta se ti odbici odnose i za sta se upotrebljavaju.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

12

Utorak, 08. Oktobar 2002

Odbija se od plate svima koji primaju platu legalno, znači od svih koji su prijavljeni.
Oni koji rade na crno ništa ne izdvajaju ;)
Bitno je i što se samodoprinos već izdvajao pa se samo nastavlja tako da neće biti dodatnog smanjenja plate.
Tako se lakše podnese.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

13

Utorak, 08. Oktobar 2002

Nije valjda da moramo da gledamo te televizije da bi saznali gde idu pare?

Ja ne gledam ni BK.

P.S. 37!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

14

Utorak, 08. Oktobar 2002

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Ko? Šta? Gde?

RTV 1 i 2 su mogli da budu mnogo korisniji po tom pitanju...

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Nije valjda da moramo da gledamo te televizije da bi saznali gde idu pare?

Ja ne gledam ni BK.

Odluči se ...jedno ili drugo... oboje ne ide...!!!

i ... bode mi oči

Social bookmarks