Niste prijavljeni

San

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško
  • »hadalj« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 21. Juni 2003

san

evo jedne teme koja moze interesovati nase drage forumdzije i forumdzijanke. sci mi sanjamo, a ima onih koji tome pridaju poseban znacaj, ljudi ih tumace i ima onih koji veruju da san moze predskazati cak i buduce dogadjaje.
eto tako ovde mozemo opisat ono sto smo sanjali, a posle ko zna nek ih tumaci, bas bi voleo videt razlicita gledista na isti san
evo prvog, ovog mog, zbog kog sam se hasabajile probudio da vam ga ispricam
ovako
idem ja sa mojim bratom i odjednom ugledasmo nesto kao dvoje kola nnagnuta nad vodom. kao neka mala stene nekih 45° nagiba, prvo jedan stari model jaguara, skoro dodiruje vodu, a odma iza njega, novi mercedes 500 SL siv, to sto more. posto ko svi momci, moj brat i ja volimo kola, reko da da vidimo sta je ovo.
priblizimo se i vidimo da u kolima ima vozaca, i kola su upaljena. reko sta li ovo rade, kola ne pomeraju.
a to sve ko nekka bara sta li je, nije sire od 10 metara, i izgleda duboko, okolo neko shiblje, malo dalje stoji jedna devojka, i preko puta dva coveka, malo udaljena jedan od drugog.
nista mi nije jasno.
u jednom trenutku ovaj jaguar poce da ide polako napred, i opet se pitam sta li rade. mercedes stoji kako zalepljen za stenu, mada fino nagnut bogomi
mi se priblizismo, i stadosmo odma iznad njih. kako se ovaj prvi pomeri, u istom momentu stena se nekako zatrese i oboje odose u vodu. i mi zamalo da se okliznemo i odemo sa njima, ja nekako se zadrza i ufati mog brata za ruku
brzo oboje potonuse i nasta tisina
i dalje mi nista nije jasno, reko pa sta ovo rade, kako ce izac, mi se gledamo, i nekako me vec fata panika, sta da radimo?
devojka koja bese tu poce nekako da skace, al se ne cuju krici il kuknjava, samo tisina.
u jednom momentu jedan izroni iz vode, a drugog nema, ja uze moj telefon i reko treba zvat hitnu pomoc, a onaj covek koji bese sa druge strane, kaze hoces ti i l ja da zovem, pa reko kako hoces, bolje ti, kaze ne neka zovi ti, a ja se mislim, reko opet ja sam stranac, a i neznam gde smo, kako da objasnim kako da nas nadju, kazem njemu ne zovite vi, a on kaze pa gde smo, kako se zove ovo mesto, reko joj sto je ova neki smotan, ljudi se dave a on ne zna ni dje je.
ova pvi izroni a onog drugog nema, ja se pitam pa kako ce izac, dal su bar mislili da ostave prozore otvorene, kako ce otvorit vrata?
ovaj kaze da je jedva izaso i da je iso do dna. moj brat se nagnu nad vodom, i hoce da skoci da ga trazi, ja htedo da ga zadrzim, djke ces reko, obucen a ono ona voda jos prljava, i nekako znam da ne moze nista da ucini, al se nadam, ako ga izvade doj ce hitna pomoc i mozda ga spase.
opet nasta tisina, sad su trojca dole i cekamo
brinem se za brata, za ovu drugu dvojcu nekako me i nije briga, jer nisam i onako razumeo celu tu priu. sta su hteli tu?
pocem da trcim okolo ne znam sta da radim, a nikako mi se ne skace dole, sta cu znam da ne mogu pomoc. vidim neku kao lijanu, pocem da je vucem, jako, jos jace, kao da mi nesto kaze da treba tako, i u jednom momentu vidim mog brata kako izranja, ceo omotan tom lijanom, kao da place i kze Bekime izvuci me odavde, ja vuko i vuko i izvuko ga nekako, zagrli ga i to traja ko vecnost, kao da se san prekinu za trenutak.
posle se secam da sam pricao sa onom curom, da je i onaj prvi izasao ziv, a drugog nisu mogli da spasu jer je ostao blokiran u travi i blatu dole na dnu. rece mi da je sve to bila neka opklada, da su oni svedjani a onaj drugi norvezanin, i da su se sreli na auto putu, i vec pravili nekih par opklada takvih, da je to neka prica izmedju njih
posle sam se probudio, i dalje mi nije bilo jasno, sta su radili tamo.
kakva opklada moze da bude, kad stanes tako iznad vode nema ti povratka, i jos oni su uvek isli napred, pojma nemam sta su mogli da se klade, a jos steta za ona kola, dobra su bila, ne verujem da su mogli da misle ko izadje pobedio je, ono to bi bila opklada na zivot i smrt, kao sto je i bila.
al opet sta li su mislili, koji ih djavo tera na sve to, a i jos mene tu da stresiraju, ne da sam se bio iskido za brata mi, a jos mi i u san dosli, mogo sam nesto drugo sanjat, eto na primer mogo sam ja bit u onom mercedesu sa onom svedjankom, al sta ces san je san, ne mores ga birat, sam dodje takav kakav je
tako narode pa sad vi!!

[SIZE=1]Editovanje priloga u ovom slučaju je u stvari spajanje dva prloga u jedan (sans). [/SIZE]
malo za promenu

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 21. Juni 2003

Pošalji bratu malo (više) para (evri), i sve će biti u redu. Videćeš da će ti se brat obradovati!

P.S. Meni za tumačenje sna - ne moraš ništa ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

3

Nedjelja, 22. Juni 2003

@ hadalj : Ne razbijaj glavu zbog toga sto nisi shvatio o cemu se radi u tvome snu.;) Najvaznije je da se ti nama ziv, zdravi suv vrati sa te litice, a za drugo cemo lako :D Valjda ces nekad sanjati i tu swedjanku i taj mercedes, i sunce, i more ….A sto se brata tice i ja verujem da ti se je uzeleo ;) Obavezno uzmi par dana slobodno i idi da ga posetis! :D:D:D “Poklone” mu nemoj nikako zaboravit!!!

P.S. Drugi put nemoj nosit mobilni telefon sa sobom!Izgubiste silno vreme dok se nagodiste koji ce od vas dvojice zvati Hitnu pomoc…a narod se davi!!!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško
  • »hadalj« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 22. Juni 2003

FALA
i tebei sans i tebi pink
mozda i imate pravo, kako mi se brat ne bi uzeleo kad ga nisam video tri i po godine
fala vam opet, pa da vidimo i vase snove
malo za promenu

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 22. Juni 2003

Desilo se prije dvije godine. Sanjala sam jedan te isti san koji ide ovako:

Jedna me je crna zena sa jednim sudom punim vrele vode non-stop pratila u snu. Kad sam sakupila snage (u snu) da je pogledam cinilo mi se da nestaje, da se sakuplja....kad bi bezala od nje, ja bi osecala njenu pratnju i pretnju da cu osetiti posledice ako pobegnem :rolleyes:

Ovaj san zvuci normalan, nista posebno ali je meni zadao velike muke ;(

Ta je zena bila moj problem koji sam imala i kome se nisam suocila, jednostavno sam bezala od toga. Kad sam resila problem taj san vise nikad nisam sanjala.

Mislim da mi u snu preradjujemo sve informacije i probleme koje nas u toku dana prate.

@hadalj: Nek si ti nama zif i zdraff :D
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 13. Juli 2003

.............nesto oko SNOVA...........

SELAM SVIMA

Koliko mi je meni poznato ,da se snovi ne bi trebali pricati ,pa da budu dostupni sirokoj javnosti.San se moze pricati samo iskrenim prijateljima, (kojih je vrlo malo ) ,ili nekom dobrom alimu,koji zna da tumaci snove. (mozda i nas alim sa foruma zna to radit-pitajte ga ) .Jer nam je poznato iz KUR´ANA CASNOG ,a iz slucaja Juusuf-a.s.... gdje mu otac preporucuje da lijepi san, koji je sanjao ,ne prica cak ni braci (a to je iz razloga, sto su njegova braca bila iz te neke ljubomore i zlobe ustremljeni protiv svojeg tada malog bratica Juusuf a.s.)

Mislim da bi se preko foruma mogla naci mogucnost kako i kod koga da se insan obrati za tumacenje jednog sna,pa se to isto moze i preko privatnih e-meilova obavit.

NE BIH ZELIO ,DA BUDEM POGRESNO SHVACEM.

M.S..............meSSko...............
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

press

Učenik

(10)

Datum registracije: 13.08.2003

• Poruku poslati

7

Petak, 22. August 2003

I MOJ SAN BI TEZAK

He, he,
Ja sanjah sinoc da cijepam nekih 10 metara drva, pa jutros kad se probudih ruke me bole, ne mogu da maknem.

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 25. August 2003

@ meSSko: nisi pogresno shvacen cak sta vise tvoje iskaz je tacan

Sto se tice Sna. San se coveku javlja iz vise razloga. ako smo tokom dana bili previse optereceni jednom cinjenicom ili poslicem i dugo razmisljali o tome onda cemo to naravno sanjati.

S druge strane San dolazi da prikaze nesto sto ce se desiti. To je jedina stvar koju Bog daje coveku da zna nesto unapred, poput (Meteorologije) :D

Svako bi na neki nacin trebao znati znacenje svojih snova. Ja svaki svoj san znam protumaciti. Cesto to radim i prijateljima koji mi se obrate.

P.S. San ce imati onakvo znacenje kako ga protumaci osoba kojoj go prepricavamo.
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• »onajKojiTrazi« je muško
  • »onajKojiTrazi« je zabranjen

Datum registracije: 07.10.2003

• Poruku poslati

9

Utorak, 11. Novembar 2003

“I jedan od dokaza Njegovih je san vaš noću i po danu…” (Er-Rum, 23.)
U hadisu koga prenose Buharija i Muslim, Poslanik, s.a.v.s., kaže:

“Od vjerovjesništva neće ništa ostati osim radosne vijesti.

Ashabi rekoše:

-Šta je to, Allahov Poslaniče?

Resulullah odgovori:

-Istinito snoviđenje koje vidi i doživi čovjek, ili to neko drugi primijeti kod njega.”

U drugom hadisu koga bilježe Ahmed i Tirmizi, Poslanik je rekao:

“Poslanstvo i Božija Objava su završeni. Poslije mene više poslanika i vjerovjesnika nema. To ljudima koji su čuli teško pade. Vidjevši to Poslanik nastavi:

-A ostale su vijesti i nagovještaji.

Neko upita: -A šta su to vijesti i nagovještaji, Božiji Poslaniče?

-Snovi vjernika –odgovori Poslanik- oni su četrdeseti dio poslanstva.”

Skoro da nema čovjeka na zemlji a da ne sanja. Ne bismo trebali potcjenjivati fenomen sna pogotovo ako se zna da se to i te kako tiče čovjeka. Poznato je da je jedan dio objave Božije Riječi (Kur’an) posvećen tom problemu, a nisu rijetke ni predaje koje nam pokazuju da su Poslanik, a.s., i ashabi ovoj problematici davali posebno mjesto. Nećemo zaboraviti ni predaju od Aiše, r.a., koja kaže: “Prvo što je od objave počelo dolaziti Allahovom Poslaniku, s.a.v.s., jeste dobar san. Nije ništa sanjao, a da se to nije desilo sljedećeg dana.”

DeeDee

Početnik

(10)

• »DeeDee« je žensko

Datum registracije: 24.09.2003

• Poruku poslati

10

Srijeda, 19. Novembar 2003

Zna li neko shta znachi kad u snu uchimo neke dove (u mom sluchaju fatihu i kul huvalahu) ?!?!?!?
Volela bi da mi neko zna protumachit' to... ?(
Unapred zahvalna JA.
Pozdrav.
Istina je poput zvezde , koja skoro da se ugasi u nocnoj tami....

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

11

Srijeda, 19. Novembar 2003

Citala sam u jednu knjigu gdje pise da nevalja svakom pricati svoje snove, jer moze neko da ti ih lose protumaci i da ti se okrene na lose. ?(

Social bookmarks