Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško
  • »alBazari« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 07. Juli 2007

Sandžačke igre - Tutin 2007.

[SIZE=3]Pripreme teku po planu [/SIZE]

TUTIN - Portparol 44. Sandžackih igara Mersid Agović, rekao je da pripreme za ovu sportsku manifestaciju, koja će ove godine biti održana u Tutinu, teku po planu. On je za radio Sto plus rekao da su u toku radovi na nekoliko infrastrukturnih i sportskih objekata u ovom gradu gradu. „Izvode se radovi na asfaltiranju ulica u užem gradskom jezgru, rekonstruiše se prilaz gradu iz pravca Novog Pazara, a privode se kraju i radovi na uredjenju gradskog trga. Ovih dana počeće izgradnja terena za mali fudbal i rukomet u dvorištu srednjih škola“, rekao je Agović. Po njegovim rečima igre će pratiti i bogat kulturno-zabavni program.

„Pored svečanog otvaranja i zatvaranja igara, koje će biti na stadionu, neke manifestacije će se odvijati na prostoru Gradskog trga i u Multimedijalnom centru. Tokom tri dana, koliko traju igre, biće organizovano nekoliko koncerata i različitih izložbi“, rekao je Agović. On je dodao da svi zainteresovani dodatne informacije mogu dobiti na sajtu

Ovogodišnje 44. Sandžačke igre biće održane u Tutinu od 26. do 29 jula.

Radio 100+

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Mehdi

Učenik

(16)

• »Mehdi« je muško

Datum registracije: 18.03.2004

• Poruku poslati

2

Subota, 07. Juli 2007

Sandzacke igre...

Opstina Tutin, Dallas, Calypso, Ansoft, 23 novembar... BASTA!!

"pomalo je tuzno..."

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 08. Juli 2007

Ne svidja mi se sto je opet domacin Tutin i sto i druge sandzacke opstine ne prihvate tu ulogu nego se sve vrtimo u krug.Ali, de, bolje i tako nego da se ugase.

Kamo srece da bar ima sta u Tutinu da vidi taj narod sto ce doci....Al eto. Idemo ka boljem.Vidoh da se trg poplocava.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 08. Juli 2007

Ja bih ukinuo te igre za nekoliko godina, npr 5, da bi se te pare koje se trose na izgradnju nekih malih terena za razne sportove, preusmerile za izgradnju jednog sportskog centra u Pazaru, koji bi imao zatvoren bazen, teretanu, teren za tenis, itd itd.
Sandzacke igre se vise odrzavaju zbog tradicije koja i nije neka, nego zbog kvaliteta same manifestacije.
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 09. Juli 2007

Tutin je spreman dočekati oko 3000 gostiju sandžačkih igara

Od početka građevinske sezone naš grad se uređuje i intezivno se radi na izgradnji i sanaciji najznačajnih ifrastrukturnih objekata kako bi se spremno dočekali gosti iz zemlje i inostranstva na predstojećim Sandžačkim igrama, najvećoj sportskoj manifestaciji u regionu a i šire. Ove godine asfaltirano je četri ulice i pripremljeno još tri za asfaltiranje. Ovim radovima zaokružiće se radovi asfaltiranja ulica u gradu tako da će sve ulice u gradskom jezgru biti asfaltirane i uređene. Kao prioritetan projekat koji će se zavrsiti do početka sandžačkih igara jeste gradski trg na kojem se intezivno radi i već se postavlja mermer kao finalni radovi na njemu.
Sto se tiče sportskih terena grad ima sve terene za predviđene sportske discipline, a u planu je i izgradnja fudbalskog terena sa veštačkom travom. Grad je ukrašen bilbordima koji su urađeni u duhu sportskih igara,i na svakom od njih nalazi se maskota Sandzačkih igara "Sokolko".
Grad domaćin očekuje oko 2000 sportista i 1000 gostiju i prijatelja našeg grada. Svi gosti koji duže vremena nisu bili u našem gradu imaće sta da vide. Zato dobrodošli u naš grad!

TheManiacs

Početnik

(10)

• »TheManiacs« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

6

Utorak, 10. Juli 2007

Zanima me plan i program ovih igara i lista ucesnika...Ukoliko bude nastupao nas tim na ovim igrama, postoji sansa da se jedna grupa manijaka pojavi na istom. SANDZAK I BOSNA TO JE JEDNO...
Bog neka te cuva za pokoljenja nova, zemljo krvi nase, nasih pradjedova, jedna si jedina nasa domovina, jedna si jedina Bosna i Hercegovina...

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 12. Juli 2007

POVODOM IGARA PUNO KULTURNO-ZABAVNOG PROGRAMA

Komisija za organizaciju kultirno-zabavnih manifestacija u toku Sandžačkih igara, priprema bogat program povodom te manifestacije, koja će od 26. do 29. jula biti održana u Tutinu. Prema planu većina programa biće izvedena na Gradskom trgu u centru Tutina. Nosilac te komisije Medžid Fakić kaže da je njen zadatak da razbije dosadašnji stereotip pri organizovanju kulturno-zabavnog života. „Pored programa koji će se održavati dok traju igre, imaćemo i program ’U susret Sandžačkim igrama’, kojim želimo da animiramo javnost kako bi napravili dobru uvertiru početku igara. Svečano otvaranje i sve tri večeri trajanja igara obilježiće puno različite muzike, folklora i drugih kulturnih manifestacija. Namjera nam je da se kulturno-zabavne manifestacije nastave i u mjesecima nakon završetka igara“, rekao je Fakić. Prve Sandžačke igre održane su 1954. godine u Prijepolju. Održavane su neprekidno sve do 1991. a nakon zastoja od deset godina, igrama u Novom Pazaru, ponovo počinje njihovo održavanje. U Tutinu će Sandžačke igre biti održane po drugi put. /Sto plus/

Shele

Učenik

(10)

• »Shele« je muško

Datum registracije: 08.06.2006

• Poruku poslati

8

Petak, 13. Juli 2007

E mogu samo da pretpostavim kakav ce to kulturno-umeticni program da bude u Tutin ... :D Ma dajte ljudi, kao i u Sjenicu na Sandzacke Igre pre par godina, napravili binu i sijeva muzika po ceo dan i neko okupljanje posle navece ....? Sandzacke Igre? To bih ja ukinuo, bespotrebno bacanje para.. Te pare sto idu na Sandzacke igre, bolje da odu negde gde je 'potrebnije' (neki sportski centar, izgradnja fabrike).... Ali dobro, dok mi god imamo ovakvu vlast koja se brine da nam Sandzacke Igre proteknu u najboljem redu onda ce nam tako i biti jos dugo i dugo.... ?(

AMG

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

9

Petak, 13. Juli 2007

Sandžacke igre nastale su kao rezultat sveukupnih društvenih zbivanja i stremljenja pocetkom 50-tih godina, tj. neposredno poslije II svjetskog rata. Naime, u tom periodu su se bitno mijenjala shvatanja o ulozi i znacaju sporta i fizicke kulture kod nas. U prvi plan vidno je isticana uloga u ocuvanju i unaprjedivanju zdravlja, radne i odbrambene sposobnosti naroda. Na tim osnovama radao se novi masovni fiskulturni pokret u cijem središtu su masovne manifestacije poput javnih sletova, kroseva, takmicenja, štafeta mladosti, radnicko-sportskih igara i sl. U takvoj atmosferi nastala je i klica "Sandžackih igara". Inicijativa je potekla od Udruženja studenata - Zavicajni klub iz Prijepolja. Vec na startu, Igre su zamišljene kao društvena manifestacija koja bi, osim sportskih nadmetanja, ukljucila i razne druge kulturne sadržaje, sa ciljem da se proširi i ojaca saradnja omladine sandžackog regiona. Ukljucujuci, u prvom pokušaju, samo tri grada (Prijepolje, Priboj, Nova Varoš), Igre su se veoma brzo proširile obuhvatajuci i mnoge gradove sa teritorija susjednih republika, Crne Gore i Bosne i Hercegovine. Drugim rijecima, od cisto regionalnih, Igre su prerasle u veliku sportsku manifestaciju medurepublickog karaktera.

Kao logicna posljedica teritorijalnog širenja, a dobrim dijelom i zbog sve vece popularnosti Igara, iz godine u godinu povecavao se broj ucesnika. Tako su se one svrstale u red najmasovnijih igara ove vrste u prethodnoj Jugoslaviji. Od samo 160 ucesnika na prvim igrama, broj ucesnika se povecavao i približavao broju do 3.000 takmicara. U istim razmjerama, povecavao se i broj sportskih disciplina u kojima su se odvijala sportska takmicenja. Od samo cetiri sportske grane, na prvim igrama (atletika, stoni-tenis, fudbal i odbojka), takmicarski program se stalno uvecavao i popeo na preko 20 disciplina i 13 sportskih grana za muškarce i žene. Uvode se novoformirane sportske discipline, tako da je na XXXVIII igrama u Novom Pazaru uvršten i beach woley. Buduci da su se Igre održavale uvijek u drugom mjestu, nesumnjivo je da su one, uz dodatni impuls pratecih kulturnih manifestacija, pospješile raznovrsne oblike komuniciranja i saradnje izmedu gradova ucesnika Igara, i to ne samo sportske, vec i kulturne, privredne i svake druge. Kao što se vidi, ima dosta razloga i argumenata koji ukazuju na znacaj i istorijsku ulogu ovih igara. Otuda, cini se da je sasvim opravdano da one, bez obzira na okolnosti koje su dovodile do njihovog dužeg ili kraceg prekida, budu uvrštene u istorijske tekovine fizicke kulture, ne samo sandžackih, nego i prostora prethodne Jugoslavije. To je, dakako, osnovni povod i opravdanje za jedno šire i sveobuhvatnije izucavanje njihovog razvoja i njihovog doprinosa razvoju i unaprjedenju fizicke kulture i prožimanja kulture i obicaja naroda regiona u kojima su se one održavale. [ opsirnije ]
Manager je dodao/la ovu sliku:
  • construction.jpg
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

ersen

Početnik

(10)

• »ersen« je muško

Datum registracije: 23.07.2007

• Poruku poslati

10

Ponedjeljak, 23. Juli 2007

ja mislim da su sandzacke igre prava stvar upoznavanje nadmetanje u sportu to je super

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 23. Juli 2007

Veceras zvanicno pocinje uvertira Sandzackim igrama...

U Multimedijalnom centru (bivsem Domu kulture) u 20 sati pocinje izlozba fotografija rahmetli Acifa Hodovica...

U 21 sat isto u Multimedijalnom centru gostuje KUD "Igman" iz BiH...
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 29. Juli 2007

Zavrsene 44. Sandzacke igre, pobednik Novi Pazar

Fenomenalno organizovana manifestacija. (o)

PLASMAN:

Sveukupni pobednik 44. Sandžačkih igara
1. Novi Pazar
2. Tutin
3. Sjenica

Pobednik Sandžačkih igara u ženskoj konkurenciji
1. Tutin
2. Novi Pazar
3. Sarajevo

Pobednik sandžačkih igara u muškoj konkurenciji
1. Novi Pazar
2. Tutin
3. Sjenica

Najbolja sportistkinja
Atletičarka Mehdija Suljić – Sarajevo – 4 zlatne i 1 srebrna medalja

Najbolji sportista
Atletičar Aldin Jahić – Sarajevo – 5 zlatnih medalja

Pehar za fer plej i sportsko viteštvo
Sarajevo

Atletika – žene
1. Sarajevo
2. Novi Pazar
3. Tutin

Atletika – muškarci
1. Sarajevo
2. Tutin
3. Vitomirica

Košarka – žene
1. Sarajevo
2. Kragujevac
3. Prijepolje

Košarka - muškarci
1. Sarajevo
2. Rožaje
3. Prijepolje

Rukomet – muškarci
1. Novi pazar
2. Kragujevac
3. Gorazde

Odbojka – žene
1. Prijepolje
2. Tutin
3. Kragujevac

Odbojka – muškarci
1. Novi Pazar
2. Sjenica
3. Tutin

Fudbal – muškarci
1. Tutin
2. Goražde
3. Novi Pazar

Šah – žene
1. Ljubljana
2. Pljevlja
3. Prijepolje

Šah – muškarci
1. Sarajevo
2. Novi Pazar
3. Tutin

Streljaštvo – pojedinačno - žene
1. Sandra Martić - Pljevlja
2. Željana Andrić - Pljevlja
3. Jelena Maksimović – Pljevlja

Streljaštvo – ekipno - žene
1. Pljevlja
2. Sjenica
3. Nova Varoš

Streljaštvo – pojedinačno - muškarci
1. Bahrija Kujundžić - Pljevlja
2. Nikola Duković - Pljevlja
3. Saša Ratković – Arilje

Streljaštvo – ekipno – muškarci
1. Pljevlja
2. Sjenica
3. Arilje

Stoni tenis – žene
1. Rožaje
2. Novi Pazar
3. Sjenica

Stoni tenis – muškarci
1. Novi Pazar
2. Rožaje
3. Tutin

Mali fudbal – muškarci
1. Hanover
2. Sarajevo
3. Goražde

Planinarstvo – muškarci
1. Tutin
2. Sjenica
3. Goražde

Karate – žene
1. Goražde
2. Sjenica
3. Plav i Rožaje

Karate – muškarci
1. Novi Pazar
2. Sarajevo
3. Goražde i Tutin

Biciklizam – muškarci
1. Novi Pazar
2. Sjenica
3. Tutin

Sportski ribolov – muškarci
1. Arilje
2. Novi Pazar
3. Rožaje

Plivanje – žene
1. Sarajevo
2. Sjenica
3. Novi Pazar

Plivanje – muškarci
1. Novi Pazar
2. Sarajevo
3. Sjenica

Džudo – muškarci
1. Tutin
2. Rožaje
3. Novi Pazar i Sarajevo

Evo i jedna slika sa otvaranja...
Tutinac je dodao/la ovu sliku:
  • Otvaranje 44. SI.JPG
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

• »linalena« je žensko

Datum registracije: 21.05.2007

• Poruku poslati

13

Nedjelja, 29. Juli 2007

juce je u Tutinu izmedju ostalog odrzana disciplina ,,planinarenje,, ....ili je bar to neko ime zadrzano iz nekih ranijih vremena kada su izvidjaci i planinari bili pojam za posebnu vrstu ljubavi prema prirodi i prijateljstva bez granica. ono sto sam juce dozivela u Tutinu je sve samo ne sport, prijateljstvo i druzenje.
nasi dragi organizatori su u prevelikoj zelji da progurqju svoju ekipu kao prvu, (sto i nije tako nenormalno) a logicno je da ce domaci na domacem terenu ??? biti prvi, presli sve granice dobrog vaspitanja, a da ne govorim o dobroj organizaciji.
dakle, ova orientacija u prirodi, ili tamo neki kvazi izvidjac ili ti planinar koiji ju je osmislio, bila je pun promasaj. sa celom pamecu, odkako je prosla domaca i sjenicka ekipa, majstori su povukli kontrolore sa baza (oprostice te mi na pojedinim gramatickim greskama posto sam makedonka) i ostavile nas ostale da blejimo po planinama, cudimo se sta nije u redu sa kartom ( koja je licila vise na neciji kroki ili skicu puta a ne na kartu) i da se posle uzaludnog trcanja gore dole, shvatimo da nesto tu nije u redu. kada smo sisli u Tutin, oni su vec podelili medalje, napustili cilj. jer sta njih briga dali je neko ostao u planini, dali se neko povredio, kolabirao, sta ima veze, bitno da je njihova ekipa dobila zlatnu-hahahaha medalju.
dakle, u zivotu sam prosla ne znam ni sama koliko lokalnih, regionalnih, republickih i saveznih takmicenja. orientacija mi je u malom prstu, ali ovo iskustvo je jedinstveno, nema resavanja zadataka, nema pisanja izvestaja puta, nemakrokija ni skice, nema pameta vec cista sirova snaga, licemerstvo i pokvarenjakluk :klanja: ....ili sam mozda u zoni sumraka pa sam pobrkala lonce???
nemam reci da opisem koliko me je sram jer sam bila upozorena a ipak sam ucestvovala.
sreca nasa te smo naleteli na jednog mestana, Muzafera, koji nam je prakticno u zadnjem momentu otvorio oci. covek se samo nasmejao i rekao kako je video kontrolora na petoj bazi kako se krije od nas na ploci neke kuce......ne mogu da verujem, alo, covek se krio od nas na sta ne sme ni da pomisli. mali milon nepravilnosti ali necu da vas davim time, jos samo jedan podatak koji je vredan paznje. Tutinska ekipa je krenula u 09h ujutro a stigla na cilj u 10h i 04 min, zamislite, fakmani su presli 10 km staze na vrlo neravnom terenu za tako kratko vreme. e pa sada proverite koliki je svetski rekord u trcanju na 10000 km koliko je u principu i bil;a duzina staze.
znaci svaka cast na gostoprimstvu, drugarstvu i profesionalnosti. sigurno cemo doci i sledece godine i preporuciti Vas svima koji pitaju i ne pitaju za vas.
I pohvalite se medaljama, sigurno ste ih posteno zasluzili.
:klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja:
ovaj gorak ukus koji mi stoji od juce u ustima jesamo nemoc al proci ce, ali razocarenje koje ste doneli mojim mnogo mladjim kolegama ekipe, moze imati posledicu ubijanja zelje za daljim bavljenjem ovim sportom. bas ste super , ostanite tako.
Evelina, Novi Pazar
Ako vam deluje da je sve u redu....NESTO vam je promaklo....

• »linalena« je žensko

Datum registracije: 21.05.2007

• Poruku poslati

14

Nedjelja, 29. Juli 2007

gore sam napravola gresku, u besu verovatno, staza je bila 10000 metara a ne km :D :O , kako i da je, svetski rekord za muskarce je 26;17,53 za muskarce i 29:31,78 za zene. pa vi ocenite sami.
Ako vam deluje da je sve u redu....NESTO vam je promaklo....

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

15

Ponedjeljak, 30. Juli 2007

Meni vala mnogo zao sto nisam bila ni na otvaranju ni na zatvaranju i nisam videla bas nijedan jedini detalj sa sandzackih :( :( :( bila sam sprecena i mnogo mi je zao :( :( :(
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Social bookmarks