Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko
  • »zuti cvijet« je autor ove teme

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 19. Novembar 2006

Sandžački književni susreti

Sandžački književni susreti (SAKS)

Odbor za kulturu BNV i Odbor za bosanski jezik BNV ustanovili su manifestaciju Sandžački književni susreti - SAKS koja će biti tradicionalna i održavaće se svake godine, 20 – 21. novembra u Novom Pazaru i okolnim gradovima.

Program prvih sandžačkih književnih susreta SAKS-2006:

20.11.2006.god.
- 18:00h Univerzitet u Novom Pazaru, otvaranje susreta i književno veče (učestvuje 15 književnika).
21.11.2006.god.
- 11.00h Glavni ured Vijeća, otvaranje izložbe slika sa likovne kolonije “Sandžak inspiracija umjetnika”.
- 11:15h Okrugli sto, književno stvaralaštvo Ismeta Rebronje.
- 19:00h Narodna biblioteka “Dositej Obradović”, književno veče i zatvaranje susreta.

Izvor: www.bnv.org.yu

Šta mislite o ustanovljenju ovih susreta?
zuti cvijet je dodao/la ovu sliku:
  • SAKS.jpg
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

2

Prava stvar! Samo naprijed. (o)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

3

Bice to zanimljiv dogadjaj, moracemo prenijeti utiske na forum ako budemo prisustvovali tamo :)

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 20. Novembar 2006

Zuti cvijete, bash ti hvala na detaljnim informacijama! Ja danas ugledah plakat i prochitah spisak uchesnika, organizatora, ali NIGDE ne pisashe gde se odrzava.

Bash mi se svidja ideja... (o)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

5

Ovo je prava stvar (o) (o) (o) Zao mi je sto za vreme odrzavanja manifestacije necu biti u Pazaru, ali se nadam detaljnom izvestaju na forumu ;)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

studentica

Početnik

(10)

Datum registracije: 16.06.2006

• Poruku poslati

6

Drago mi je da Novi pazar pocinje da dobija sve vise kulturnih sadrazaj i da se razvija u pravi kulturni centar Sandzaka.
Nadam se, posto necu biti u Novom pazaru u to vrijeme, da cemo makar na forumu dobiti detaljan izvjestaj.
Pozdrav

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

7

Neka je hairli. Odlična stvar. Ovakvih stvari nam treba. (o)

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

sahih

Učenik

(10)

• »sahih« je muško
  • »sahih« je zabranjen

Datum registracije: 07.06.2006

• Poruku poslati

8

odrzava se na drzavnom univerzitet

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

9

sad sam sa tog skupa dosao, i mogu reci da mi je pravo bilo dosadno...

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

10

Nije valjda, IQ?! :(

Ja se od silnih obaveza danas tek oko 19 h setih da je knjizevno veche pochelo u 18 h, pa ne stigoh da odem... :S

Ukoliko je josh neko od forumasha bio tamo, bilo bi fino da se chuju utisci...

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

11

Utorak, 21. Novembar 2006

Trebala si doć, Sting :) IQ, a đe bi ti, ja te ne vidoh :) Bila je i Altuna, čekamo da dođe i prenese utiske :)
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

12

Srijeda, 22. Novembar 2006

Ja sam bila na obije veceri. Prvo vece mi je bilo simpaticno ne koliko zbog izlagaca koliko zbog ljudi koje sam upoznala, a drugo vece tj.sinoc sam dosla kuci odusevljena jer je bilo prelijepo. Narocito me je fascinirala prica i pjesma mr.Fatime Muminovic zbog koje sam i zaplakala i prica Safeta Sijarica koja me je natjerala na smijeh.Svaka cast!

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

13

Pa naravno zuti cvijete da me nisi vidjela, ne znas kako izgledam :) mada mogla ti je altuna pokazati, ona kad je dosla, bio sam tu sam, izgleda da sam previse poranio :) Ja sam upoznao tog velikog filozofa Rasima Muminovica, bijase to jedan stari ciko:) ali sam morao ici kuci, bio sam umoran, a i zato sto sam sramezljiv po prirodi, te nisam bio voljan za susretanje sa nastavnicima i nastavnicama iz osnovne i srednje koji bijahu tu.

Posebno me je iritirao jedan nemusliman kad poce da opisuje tjelesni izgled muslimanke koja je zaboravila da stavi zar na lice... X(

Na drugo vece, vjerovatno pod utiskom prvog, nisam isao, ali izgleda da sam propustio neko zanimljivo... :(

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

14

Ja nisam bila prvo noc na ovim knjizevnim susretima, malo bila umorna s faxa, malo mi se nije islo. Al mi je zato Altuna onda "vadila zivce" jer je upoznala puno "faca". Onda sam odlucila da ne propustim drugu noc, i bilo je fantasticno. Zaista prelijepo. Kako je koji pjesnik nastupao sa svojim radovima vise sam se odusevljavala. Jako se i meni dopala Pripovjetka Fatimina, i Safeta Sijarica takodje, al i pjesma o Majki od Velibora Velickovica (nisam sigurna dal pogodih ime), a radovi i Safeta Hadrovica Vrbickog i gostiju iz Sarajeva.
Iznenadila sam se sto nije bilo Husejina Basica (imala sam jaku zelju da ga upoznam :( ) i Mevlude Melajac, kao i jos nekih koje znam a ocekivala sam ih.

U svakom slucaju je bilo prelijepo. Puno mi se dopalo i nadam se da ce biti jos ovakvih okupljanja ili slicnih i malo cesce.

Zuti Cvijete, ja te vidoh i htjedoh da te poselamim, al si bila u drustvu pa me bilo sram :O

"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

15

Meni su na čitavom spisku učesnika ipak nedostajala (i subjekvitno i objektivno) neka izuzetno bitna imena. Drago mi je prije svega što je bilo puno književnica :) Voljela bih da je bilo više mlađih autora.
Da ste bili na okruglom stolu o Ismetu Rebronji juče u 11, imali biste prilike i da čujete kratko ali upečatljivo obraćanje Rasima Muminovića koje je sve prisutne oduševilo. Zaista divan čovjek.
Drugo veče je svakako bilo bolje, najviše zato što je bilo u biblioteci koja je mnogo prigodniji prostor za ovakav skup. Najviše me je čitav ovaj skup interesovao zbog apsolutno fantastične Bisere Boškailo. Priča Saja Sijarića je bila nekako najbliža našoj publici pa je vjerovatno zato bila najzanimljivija svima.
Husein Bašić nije baš najboljeg zdravlja, pa se vjerovatno zato nije odazvao. Mislim da gospođa Melajac nije bila pozvana.

Imana, učinelo ti se, bila sam sama :)
Altuna, a koje si to face upoznala :)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

16

Pa, dobro sad, cvjeticu... :O Nista specijalno, zakazala par intervjua i to toliko. Poslovno :) Slazem se sa tobom da bi bilo lijepo da je imalo i mladjih pisaca kojih ima nasa carsija puno ali eto to bi bio lijep razlog da nekad u skorijoj buducnosti i mladji pisci Sandzaka organizuju jedno "svoje" knjizevno vece. Kamo srece da ih imamo cesce a da ne cekamo neke specijalne prilike, datume i sl.

kap

Učenik

(10)

• »kap« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 23. Novembar 2006

Bash nam se grad u poslednje vrijeme kulturno aktivirao.Bolje reci sve u vezi kulturnih dogadjaja je bolje organizovano.Prvo se javilo pozorishte,sad i knjizevnost.Plakati za ove kulturne dogadjaje dosta govore. :)
PS.Zna li neko ko radi plakate?
SVJETLOST

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 23. Novembar 2006

Mislim da je plakat za SAKS radio Džengis Redžepagić.

Altuna, šalim se, pa naravno da je poslovno. Zaista je to bila prilika da se upoznaju zanimljivi ljudi. I ja se nadam da će se mladi ljudi uskoro više aktivirati.

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

19

Srijeda, 29. Novembar 2006

Ne mogu a da ne kazem da su me stihovi Velickovica o majci odusevili (o)

"...Tugu je sama trosila
a radost svima jednako odlamala
majka moja!..."

(o) (o) (o)
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

press

Učenik

(10)

Datum registracije: 13.08.2003

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 11. Decembar 2006

Mogli ste bolje

Mogli ste bolje da nas informisete o svemu, a ne samo povrsno.
Vidim da cak ni plakat nije obuhvatio sve ucesnke.
Eto da ja dodam jednu zanmljivu informaciju. Bisera Suljic-Boskailo je magistrirala, a mozda do sada i doktorirala njemacki jezik braneci djela Tomasa Mana.
Napisala je, izmedju ostalog, dva odlicna romana: "Goli Otok" i "La perla". Po Biserinom romanu "La perla" Njemci su snimli ljubavni film.
Inace, cuo sam da su o rahmetli Ismetu Rebronji govorili oni koji su ga za zivota "cejrecili". Ne znam kako ih nije bilo sramota da dodju.

X(

Social bookmarks